Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден. Опитвам се да направя сайт на тема ''Компютри'' тип записан като  HTML в Notepad, ще вкарвам и снимки. Написан ми е  образец на лисче какво да напиша за да ми се формулира сайт. Ясно ми е че всичко трябва да е в 1 папка за да се получи успешно. Само незнам къде точно да напиша самото заглавие ''Компютри '' за да ми се появи някъде, като  отворя самия сайт, защото навсякъде има <Title  <Font.... И аз се обърквам. 

- Също така, трябва да вмъкна и GIF анимация с Photoscape към този сайт, но незнам как.  Ще бъда благодарен ако ми се помогне!!

capture-20170621-141928.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<head> тага ти е неправилен. Когато е в началото на документа, трябва да е <head>, а не </head> - защото това (</head>) е затварящ таг.

Преди него би следвало да има <html>.

Нямаш затварящa "скоба" на body тага.

Промени го така:

Цитат

<html>

<head>

<meta charset="utf-8"><meta http-equiv="content-type" content="text/html;charset=utf-8"> 

<title>ТУК ИМЕТО НА САЙТА</title>

</head>

<body>

Тук е съдържанието на сайта.

</body>

</html>

Освен това след </body> не би трябвало да имаш нищо.

p align="center"> гонаправи: <p align="center">

И всичко, което е след </body> го сложи преди </body>

Като цяло имаш много грешки. Провери това, което са ти дали на листче, и ако е написано така, както ти си го преписал - значи ти е дадено грешно.

Основната структура на един сайт е следната:

Цитат

<html>

<head>

<title>Заглавие </title>

</head>

<body>

</body>

</html>

Всеки "отворен" таг трябва да бъде "затворен".

Пример за удебелен текст: <b>текст</b>.

Не е вярно, че всичко трябва да е в една папка, но на първо време научи синтаксиса, от там нататък ще ти стане ясно защо не всичко трябва да е в една папка :) 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно. Благодаря много! Сега ще видя какво ще стане.

Така ли трябва. В крайна сметка за 1 път правя подобни работи и не съм много запознат...Даже хич.

capture-20170621-152422.png

Редактирано от RED ZONE 64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега пак прегледай по-горния пост и виж подредбата на редовете. <html> и </html> са най-отгоре и най-отдолу. Цялата информация трябва да е в тялото, а именно между <body> и </body>, а реда за разпознаването на кирилицата трябва да е между <head> и </head>. Успех.;)

Редактирано от Стойко Цонев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези тагове са deprecated и скоро ще се изхвърлят от употреба. Редно е да ползваш div-ове за скелета и css за форматирането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Стойко Цонев написа:

Колега пак прегледай по-горния пост и виж подредбата на редовете. <html> и </html> са най-отгоре и най-отдолу. Цялата информация трябва да е в тялото, а именно между <body> и </body>, а реда за разпознаването на кирилицата трябва да е между <head> и </head>. Успех.;)

Това му е просто задачата. От него зависи да направи елементарен сайт, който да включва описаните неща. Поне аз така го разбирам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, RED ZONE 64 написа:

Ясно. Благодаря много! Сега ще видя какво ще стане.

Така ли трябва. В крайна сметка за 1 път правя подобни работи и не съм много запознат...Даже хич.

capture-20170621-152422.png

Ако дадеш кода тук, а не като screenshot, някой може би ще ти го коригира, за да видиш как става :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, dkmi написа:

Ако дадеш кода тук, а не като screenshot, някой може би ще ти го коригира, за да видиш как става :) 

Той трябва да го напише по това задание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих го, с помощта на учителката! - Благодаря на всички за отговорите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет,

Към начинаещия колега един съвет. Използвай някакъв друг редактор като notepad++ или sublime много ще ти помогнат от обикновения notepad.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10/4/2017 в 11:42, vvs-dm написа:

Препоръчвам Visual Studio Code.

Изключително безумно е да се използва Visual Studio. HTML, CSS и JS ги пиша с notepad++
В браузера си има debug, който можеш да ползваш.
И PHP започнах да пиша отново с прост редактор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Visual Studio Code е обикновен Chromium базиран редактор и не трябва да се бърка с IDE-то на Microsoft - Visual Studio. Не мога да кажа, че е най-добрият избор, но е лек и удобен редактор. Лично аз, по силата на навика ползван Notepad++, но и Visual Studio Code не е за изхвърляне...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз познавам продуктите от линията Microsoft Visual Studio... с това, че са бавен bloatware, който зарежда по 2-3 минути дори на бързи компютри. Щом казвате, че това не е такова...абе не знам..

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, vvs-dm написа:

Microsoft Visual Studio, както и Adobe Dreamweaver, са много бавни програмки. Затова не ги препоръчах, а просто вметнах като пример.

Macromedia (по-късно - Adobe) Dreamweaver отнема няколко десетки секунди при зареждане. Което е повече от NotePad++ или UltraEdit, вярно е. Само че екранът на Dreamweaver-а може да се раздели на две части - в едната да конструираш сайта визуално, с drag & drop, а в другата да виждаш генерирания html код. Което е най-добрия начин човек сам да открива грешките си и да се учи. И със сигурност е много по-бързо, отколкото да пита за всяка дреболия по форумите и да чака отговор.

Редактирано от Win_user (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.