Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, напоследък компютъра ми започна много да шуми, същевременно с това, започна да загрява и накрая прегря. Отворих кутия, и видях, че охлаждането е само с едно вентилаторче, което е над процесора. Та въпроса ми е може ли да добавя още един вентилатор, (видях, че където е включен вентилатора има място за още един да се включи) Който да изкарва въздуха или просто за по-добро охлаждане. (на снимка 1 - там ли трябва да включа втори вентилатор?) (снимка 2, там ли трябва да го закрепя, за да изкарва въздуха?) Благодаря, очаквам вашата съпричастност :) 

12.jpg

13.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако още 1 месец го държиш така ще убиеш дъното най-добре веднага го занеси в най-близкият сервиз за профилактика .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Компютъра трябва да се почисти от прах и мръсотия. Ако някой от вентилаторите не върти се сменя с друг. Ако видеокартата ти е с пасивно охлаждане задължително и се монтира вентилатор. Добави също така и вентилатор за по-добър въздушен поток в самата кутия.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Компютъра трябва да се почисти от прах и мръсотия. Ако някой от вентилаторите не верти се сменя с друг. Ако видеокартата ти е с пасивно охлаждане задължително и се монтира вентилатор. Добави също така и вентилатор за по-добър въздушен поток в самата кутия.

Втория вентилатор, трябва да го включа там (снимка 1) и да го закрепя (снимка 2) или трябва да го закрепя другаде?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, sofiatraffic написа:

Втория вентилатор, трябва да го включа там (снимка 1) и да го закрепя (снимка 2) или трябва да го закрепя другаде?

Може да го сложиш и на двете места. На самата кутия си има места.  Покажи една снимка на видеокартата от страна на радиатора и ако може или и кажи модела.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отстрани имаш конектор CHA FAN. Там си свързваш охладителя ако искаш дъното да го контролира. Иначе за молекс към захранването, но пък там ще върти на максимални обороти.

ПС: С този горен монтаж на захранването, и без отвеждаш фен нищо чудно да ти прегрява пц-то

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да сложиш още 1-2 вентилатора и да смениш термо пастата на процесора, ако не е сменяна скоро (ама това по-добре да го направи някой, който разбира, ако ти не можеш) и също си почисти захранването със сгъстен въздух, защото виждам, че има малко прах. Ако нямаш място за два вентилатора, ето едно видео да видиш как да ги свържеш директно към захранването:

Редактирано от kloklo (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да слага вентилатори да покаже видеокартата, че ме съмнява че е с пасивно охлаждане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам вентилатора да е свързан към дъното. Ама къде ще се събере тоя вентилатор на дъното като дъното е много малко? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти въобще не знаеш кое къде седи в компютъра.Отнеси го на сервиз.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Без умствен капацитет написа:

добре де и моя е с 1 вентилатор и си е добре 44 градуса в момента

Няма такъв десктоп, който да е с 1 вентилатор.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Емил Костов написа:

Няма такъв десктоп, който да е с 1 вентилатор.

забравих перката на охаждането на захранването - но това не е компютъра, видеото ми е вградено

около 50% товар е около 50 - 51градуса, на 100 мн. рядко става е около 70 градуса / стаята не е климатизирана и охлаждането е с големина като на снимката

Редактирано от Без умствен капацитет (преглед на промените)
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Без умствен капацитет написа:

забравих перката на олаждането на захранването - но това не е компютъра, видеото ми е вградено

окило 50% товяар е околи 50 - 51. на 100 мн. рядко става е около 70 градуса / стаята не е климатизирана и охлаждането е с големина като на снимката

Тук проблема е непочистен компютър + карта с пасивно охлаждане. ( поне така ми изглежда на снимката)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината очеизвадно плаче за чистене и смяна на паста. Евентуално, смазка на перките. Кабелите могат да бъдат маалко по-добре подредени.

CHA_FAN е по-подходящ за вкарващ вентилатор отпред на кутията. PWR_FAN ще е по-подходящ за изкарващия.

При такива въпроси(с очеизвадни отговори), по-добре ползвай услугите на сервиз и междувременно чети в нета и гледай видеа. Принципът е лесен, но ако ще подхождаш с... "неприязън"... по-добре не пипай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като гледам процесора е Amd athlon и аз имам такъв и лятно време много загряват за това поставих 2 охладителя 1 от зад да изкара топлия въздух и 1 от страни на кутията да вкарва и сега е много по добре и при цял ден работа вдига 45-50 градуса не повече 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Тъй като днеска компютъра ми за пореден път ми прегря си. Купих си два такива вентилатора. (снимката) искам да попитам, единия да го сложа ли на мястото на този на процесора (да сменя черния) а втория къде да го забутам? имам впредвид, къде точно да виси?

И там ли трябва да включа вентилатора (снимка)?

231213.png

12.jpg

на 7/4/2017 в 17:06, Петър Чакъров написа:

като гледам процесора е Amd athlon и аз имам такъв и лятно време много загряват за това поставих 2 охладителя 1 от зад да изкара топлия въздух и 1 от страни на кутията да вкарва и сега е много по добре и при цял ден работа вдига 45-50 градуса не повече 

Какво означава отзад? Тук ли? 

13.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

причината може и да е в процесора -  след няколко години работа на amd се отлепя IHS (то нищо не се вижда, но е възможно да се скапва и пастата между кристала и капачката, а отлепването и смяната е рисково и не е никак лесно...) от процесора и колкото и да се сменя пастата радиатора строи хладен или леко топъл пък процесора прегрява... това съм го срещал обаче при по стари процесори am2, am2+

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пак ще каже, белким отразиш този път.

на 7/3/2017 в 17:42, hudyr написа:

Машината очеизвадно плаче за чистене и смяна на паста. Евентуално, смазка на перките. Кабелите могат да бъдат маалко по-добре подредени.

Нито споменаваш дали компютърът е чистен, нито дали са сменяни пасти на процесор/видео, нито нищо. Но си купил два вентилатора и не знаеш какво да ги правиш. Висша форма на кон с капаци.

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледаш кичето прах, задръстващо радиатора, мислиш ли, че е чистен някога? :D 

Не пипай тоя на процесора, че като гледам колко си технически грамотен, съвсем ще ти прегрее. Извикай някой, който поне прави разлика между вентилатор за кутия и за охладител на процесор (не са едно и също). Нека да ти свали охладителя, да го почисти, да смени термопастата (задължително) и евентуално да ти върже допълнителните вентилатори. Ако изобщо има къде да ги сложи, щото не казваш какви размери са, нито каква ти е кутията. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Петко К написа:

Като гледаш кичето прах, задръстващо радиатора, мислиш ли, че е чистен някога? :D 

Той просто си ползва едни и същи снимки. Иначе, да, на едно мнение сме по въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, sofiatraffic написа:

Здравейте. Тъй като днеска компютъра ми за пореден път ми прегря си. Купих си два такива вентилатора. (снимката) искам да попитам, единия да го сложа ли на мястото на този на процесора (да сменя черния) а втория къде да го забутам? имам впредвид, къде точно да виси?

И там ли трябва да включа вентилатора (снимка)?

231213.png

12.jpg

Какво означава отзад? Тук ли? 

13.jpg

Ама ти си страшен обаче. Компютъра ще ти прегрее ако е мръсен и непочистен ако ще да сложиш и 50 вентилатора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7/22/2017 в 10:44, ZeroG написа:

От картинките не е много ясно каква точна ти е кутията, и къде е най-добре да разположиш вентилаторите.

За да имаш добро охлаждане в десктоп кутия, трябва да имаш осигурен въздушен поток през нея. А това се осигурява от минимум два вентилатора - един за всмукване на въздух отвън, един за издухване на въздуха от кутията навън. Този на захранването, макар да извежда въздуха навън, не го слагай в сметките - въздушният поток през него по-принцип е  доста слаб.
Това на картинката е отвор за вентилатор, предвиден за извеждане на въздуха от кутията навън - там слагаш единия.
Виж къде можеш да сложиш другия - всмукателния вентилатор, иначе няма голяма файда само с издухване. 

Много благодаря. Ти най-ме разбра. Искам да те попитам вентилатора на къде трябва да духа? (Така както е снимката или да го обърна) за да изкарва топлия въздух навън и да вкарва свеж?

IMG_0021.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи го почисти малко, виж на радиатора на процесора какви "кичета" са се образували от прах. Занеси го в някой сервиз за 10-15 лева ще ти го направят както трябва, вместо утре да питаш каква конфигурация да си купуваш, че тази е спряла да работи! Освен ако не си решил да го убиеш този компютър....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.