Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какво да уча за листовките?

sofiatraffic
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте. Навърших пълнолетие и реших, да се запиша на шофьорски курс. Закупих си Интерактивно помагало за кандидат шофьори категория B. Та с две думи, снимал съм всички теми в учебника. Искам да попитам, кои теми да Уча Най Много. Естествено, ще прочета всичко. Но на кои теми да наблегна Най Много, за да си взема листовките. Първата ми листовка е с 56 точки. Направо съм съсипан..

IMG_0004.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, но аз навремето учех предмета БДП или Безопасно движение по пътищата, два срока в училище. Макар че имахме по 1-2 часа седмично, пак е доста. Просто научаваш всичко. Не че ще го запомниш след години, но е добре сега да го знаеш. Навремето литовките бяха определен брой, мисля около 30 и нямаше как да не научиш нещо и да се надяваш, че няма да се падне. Дори си имахме специални часове за решаване на листовки. Кога бях студент и аз така като теб се питах - абе аджаба, трябва ли да уча първите 1-2 урока от лекциите, дето се отнасяха за въвеждането в предмета, който изучаваме. Казах си като теб - не, не трябва да уча увода. Обаче на изпита ми се падна точно въпрос номер 1, наложи се да извадя лекциите и да препиша, щото кой ти чел увода и доцента ме хвана. Писа ми единица и така на поправка, да ми дойде акъла в главата, че всичко трябва да се учи, дори онова, което се смята за маловажно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как какво да учиш.?!?! Закона за движени по пътищата и листовките за изпита. Много сте ми странни вече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Влизаш тук и почваш да решаваш листовки, докато не ги научиш наизуст. Преди това обаче ще трябва да понаучиш и правилника.Всичко което ги има в листовките е обяснено в ПДП.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

Влизаш тук и почваш да решаваш листовки, докато не ги научиш наизуст. Преди това обаче ще трябва да понаучиш и правилника.Всичко което ги има в листовките е обяснено в ПДП.

Грешиш. Целта не е да се научат листовките наизуст. Целта е да се осмислят нещата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Емил Костов написа:

Грешиш. Целта не е да се научат листовките наизуст. Целта е да се осмислят нещата. 

За съжалание целта на 99% е да минат изпита. А пък това, че са успели, защото са назубрили отговорите и дефакто не биха могли да отговорят правилно и на 1 въпрос, ако е зададен по различен начин, не е от значение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, N1K17Y написа:

За съжалание целта на 99% е да минат изпита. А пък това, че са успели, защото са назубрили отговорите и дефакто не биха могли да отговорят правилно и на 1 въпрос, ако е зададен по различен начин, не е от значение.

Ето това е проблема. Затова и в БГ има такива зверски катастрофи предизвикани от глупост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всички ми се правите на "света вода ненапита"  целта на автора е да вземе изпита по листовки.Колко от ВАС са знаели ППЗДП наизуст когато сте се явявали на изпит на листовки ?????

За да шофира човек: 1- Трябва да има усет за това.2- трябва практика ( и то не малко) 3- трябва и акъл.И не теоретичния а практическия изпит е важен,защото "старите" хора са казали, че това дет го пише по книгите не расте по нивите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз правила за движение не съм учил. Всичко съм запомнил от лекциите (този който ми преподава уроците преди да те допусни на листовки) и го взимах с 2 грешки. Листовки се учат за две седмици с редовно решаване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Kamen Zhelyazkov написа:

Всички ми се правите на "света вода ненапита"  целта на автора е да вземе изпита по листовки.Колко от ВАС са знаели ППЗДП наизуст когато сте се явявали на изпит на листовки ?????

За да шофира човек: 1- Трябва да има усет за това.2- трябва практика ( и то не малко) 3- трябва и акъл.И не теоретичния а практическия изпит е важен,защото "старите" хора са казали, че това дет го пише по книгите не расте по нивите!

Никой не ти се прави на света вода ненапитра. И ми е много странно как ще вземеш практическия изпит след като не знаеш правилника за движение и листовките. Спри да говориш глупости моля те.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Kamen Zhelyazkov написа:

Целта на автора е да вземе листовките, а това ще стане като прочете ПДП(поне няколко пъти) и след това започне да мисли и да прилага прочетеното, когато решава листовки. Аз така си взех изпита. Прочетох ПДП два пъти и когато решавах листовки(на посочения в по-горно мнение сайт) винаги съм мислил какво пише в правилника и съобразно с това съм отговарял. Има и едни ненужни въпроси като колко кубикови двигатели в каква категория ППС са поставени и ред подобни щуротии, които няма с нищо да помогнат да се научиш да управляваш ППС разумно и безопасно за теб и за околните, ама и те трябва да се знаят.

Към автора - прочети правилника(бавно и осмисляйки какво четеш) и след това седни да решаваш листовките в сайта. И решавай всеки ден. Аз продължих да решавам листовки и след като си взех изпита.

Ако пък искаш да назубриш отговорите на всички въпроси(не на листовките, а на въпросите) - заповядай. Мисля, че са над 1000 въпроса, които се избират на случаен принцип, когато ти се пада листовка(независими дали докато си седиш в къщи и се упражняваш или когато си на изпит).

Редактирано от A.com (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че и аз от листовки си научих правилника. Просто като не разбирах нещо защо е така отварях и четях и сега си знам какво да правя в повечето ситуации по правилник. Макар, че в България за жалост правилника се спазва само за изпита после всеки си кара все едно пътя е негов :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, Емил Костов написа:

Мисля, че нещата се осмислят след много повторения. По-добре с много повторения, отколкото уж "осмислени" неща. Пак давам един пример от студентските си години. Учим Безопасност на труда. Упражненията по тоя предмет нещо съвпаднаха с други мои увлечения и да съм ходил максимум 1 поът на тях за цял семестър. Отивам последния път, когато се прави контролно, ама понеже не съм ходил на упражненията му, ме оставя на изпит.  Както и да е. Изпит като изпит. Ама подценяване на нещата. Викам си, докато пътувам с влака към университета 4 чса, ще прегледам лекциите. Качвам се във влака и разбирам, че съм забравил лекциите си. Влака приостига в 20 часа във Варна, та си викам, ще поискам лекции от други мои колеги, оставени като мен на поправка. отивам при тях, ама се оказава, че и те не са чели и в момента ще четат :) Добре, след 24 часа се уговаряме да ми дадат лекциите, да прочета 1 час и в 6 часа сутринта на изпит. Хубаво, чета 1 час, отивам на изпит и ми се падат въпроси за заземяване и зануляване. Всъщност, се пада един от двата, ама все тая. Смътно се сещам крайния зазубрен резултат, но нещо паметта ми изневерява и не си спомням преподавателя да е преподавал такива неща. Въпреки всичко, понеже крайния резултат ми се върти в главата, реших да си изведа формулите. Абе нещо не ми е познато, ама го оставям така и се моля, като изляза и погледна лекциите, да съм пропуснал нещо. Оказва се, че нищо не съм пропуснал, а преподавателя е дал само крайния резултат за един от въпросите ( зануляване/заземяване), а за другия формулата е изведена. Е, аз съм извел втората, неизведена формула и си викам, оплесках я. Влизаме за резултатите в залата и преподавателя извиква първо мен, като пита, кой е Кирил. Хаха, сви ми се сърцето, викам си, това ще е първата ми двойка.  Обаче оня казва - шест! Ебах му майката, обяснява ми, че ми е писал само на мен 6, щото съм му извел формулата, дето той не бил извел. Та зубренето има смисъл, когато се и помисли малко. И при ЗДП е така - мисъл трябва, въпреки зубренето. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви, за отзивите. Искам да кажа, че първата ми листовка я направих с 56 точки, втората 67, а днеска направих 75 точки. Засега добре ли вървя, като при положение, че още 1 месец съм на лекции?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 7/13/2017 в 22:56, Емил Костов написа:

Айде бе. Имаш ли си идея колко страници е Законът за движение по пътищата? Не стига да го научиш, ами и да го осмислиш! :D
И..как аз взех шофьорският изпит! Листовките публично достъпни! Знам какво има в тях и уча само за това!
На изпита се падаха кръстовища, някои понятия като какво е лента, платно, пътни знаци и малко от категориите МПС!
Имаше малко за паркиране, престой, ограничена и намалена видимост и прелези!
Но това бяха старите, където бяха 60 въпроса с по 1 верен отговор! Новите са неприятни. Дори и да заградиш правилен отговор, ако не заградиш ВСЕКИ правилен отговор - няма точки.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, simtech написа:

Дори и да заградиш правилен отговор, ако не заградиш ВСЕКИ правилен отговор - няма точки.

Хубавото е, че поне ти показва колко верни отговора има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...