Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, както си седях скайп и изведнъж някакъв човек ми пише по скайпа. Бях го блокирал защото искаше толкова категорично да говори с мен, но вчера го отблокирах просто ей така и аз не знам защо (до колко знам той е на 13). Нищо не сме си писали, но изведнъж интернета ми спряя. След като ми дойде, след някъде около 1 минута този човек ми писа "Нета проблеми има ли за сега". Знам, че няма как точно той да ме флуудне за винаги защото това изисква много мощни програми и буутери за което са нужни пари и разбиране. Моля помогнете да се защитя от поне един нормален флууд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Теглиш TCPview и гледаш от къде идват пакетите трафик след това отиваш в настройките на защитната стена и забраняваш входящите връзки от адреса от който идва трафика.

Ако не ползва VPN де или някакво калпаво прокси тогава просто ще се сменят адресите с входящ трафик ама ме съмнява да ползва нещо подобно. Пък ако ползва може да ограничиш входящият трафик на порта през който ти пристигат пакети които "наводняват" връзката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Mr.n0b0dy написа:

Теглиш TCPview и гледаш от къде идват пакетите трафик след това отиваш в настройките на защитната стена и забраняваш входящите връзки от даденият адрес от който идва трафика.

Не разбирам много от тези неща с флууденето и ип адресите. Но като си инсталирам тази програма и забраня входящите връзки мога ли да изтрия програмата ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тя е портативна програмата и се ползва само да показва входящите и изходящи връзки така, че само я стартираш и гледаш къде е пиковият момент и от кой адрес идва трафика а после забраняваш входящата връзка от защитната стена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тя е портативна програмата и се ползва само да показва входящите и изходящи връзки така, че само я стартираш и гледаш къде е пиковият момент и от кой адрес идва трафика а после забраняваш входящата връзка от защитната стена.

Добре, а мога ли след това да изтрия самата програма

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако не ти трябва повече, да.

Значи като изтрия програмата забраната си остава ?

Ето какво ми излиза сега какво трябва да направя ?

adfdafffaaf.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на inbound цъкаш и добавяш адреса който те флуди, ами не знам кой адрес е, и ако сега имаш интернет няма да се покаже нищо там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Mr.n0b0dy написа:

на inbound цъкаш и добавяш адреса който те флуди, ами не знам кой адрес е, и ако сега имаш интернет няма да се покаже нищо там.

Това какво ще каже ? 

adfdaffafd.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, CaptainJord написа:

Това какво ще каже ? 

.....................

Смяна на IP адреса и другия път не добавяш сульо и пульо, особено в скайпа дето може да ти видят IP-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, eminem_vr написа:

Смяна на IP адреса и другия път не добавяш сульо и пульо, особено в скайпа дето може да ти видят IP-то.

Значи си е сменил ип. А сега как мога да му го видя ? И има ли начин да си скрия ип щото съм виждал хора как го правят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, CaptainJord написа:

Значи си е сменил ип. А сега как мога да му го видя ? И има ли начин да си скрия ип щото съм виждал хора как го правят.

Той не си го е сменил. Видял е твоя! И от там са ти проблемите. Твоето IP си е скрито достатъчно добре. Просто като добавиш някакви тролчета в скайп, от там могат да го видят. Иначе няма как да го знае.

Какво е DDoS атака и как несъзнателно участваме в нея

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, eminem_vr написа:

Той не си го е сменил. Видял е твоя! И от там са ти проблемите. Твоето IP си е скрито достатъчно добре. Просто като добавиш някакви тролчета в скайп, от там могат да го видят. Иначе няма как да го знае.

Какво е DDoS атака и как несъзнателно участваме в нея

А негово IP как мога да го взема за да го забраня с TCP ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, eminem_vr написа:

Просто като добавиш някакви тролчета в скайп, от там могат да го видят

ти ако мислиш че автора е по-различен от тролче ....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, CaptainJord написа:

А негово IP как мога да го взема за да го забраня с TCP ?

Атаката не идва от неговото IP. Използва ботове, дето са лесно достъпни вече. Щом и 13 годишния ти приятел трол се е научил как да ги ползва. Иначе как да му видиш IP-то през скайпа няма защо да ти се обяснява. Нито пък как да му върнеш атаката. Това май на никой няма да помогне. Ама все пак може да се намери в гугъл ако пък имаш желание. Няма кой да те спре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обаждаш се на доставчика си и те ще се оправят с неговия доставчик - нали им плащаш. Не си мисли че някой 13 годишен пикльо плаща за ботове.

Ако си с динамично iP рестартираш и изключваш Skype.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Yvan Sergeev написа:

ти ако мислиш че автора е по-различен от тролче ....

Бъди сигурен, не съм никакъв трол ако искаш  и снимка за доказателство ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, CaptainJord написа:

Бъди сигурен, не съм никакъв трол ако искаш  и снимка за доказателство ?

Май имаше в предвид че ще му върнеш "услугата" на твоя приятел на секундата в която разбереш как става. Не толкова че се съмнява в това което казваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, eminem_vr написа:

Май имаше в предвид че ще му върнеш "услугата" на твоя приятел на секундата в която разбереш как става. Не толкова че се съмнява в това което казваш.

Ами не просто искам да му причина това което и той ми причини и най-вече да се защитя от бъдещи нападения...

преди 8 минути, Филипов написа:

Обаждаш се на доставчика си и те ще се оправят с неговия доставчик - нали им плащаш.

Ако си с динамично iP рестартираш и изключваш Skype.

Значи доставчиците могат да оправят работата ? Ще могат ли да ми кажат как да си защитя ип адреса ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, CaptainJord написа:

Ами не просто искам да му причина това което и той ми причини и най-вече да се защитя от бъдещи нападения...

Око за око... Няма как да ти се помогне тук. Не очаквай да ти обясняват в подобен форум как да правиш Ddos атаки. Най-добрата ти защита е - махаш го трола от скайпа и си сменяш IP адреса. И толкова. Как да го смениш е според зависи. Питай доставчика най-добре. Другото е да ограничаваш входящия трафик, ама той като ти знае IP адреса може да си те спами редовно. Просто специално за скайпа не приемай всеки. 

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, eminem_vr написа:

Око за око... Няма как да ти се помогне тук. Не очаквай да ти обясняват в подобен форум как да правиш Ddos атаки. Най-добрата ти защита е - махаш го трола от скайпа и си сменяш IP адреса. И толкова. Как да го смениш е според зависи. Питай доставчика най-добре. Другото е да ограничаваш входящия трафик, ама той като ти знае IP адреса може да си те спами редовно. Просто специално за скайпа не приемай всеки. 

Еми благодаря ти все пак за съветите. Аз преди 1 месец си смених ip-to чрез рестарт от рутера, но след 5 мин пробвах пак и не се смени ип и сега не се сменя ..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ха, не си единствения! На мене 2015, бяха ми пратили 2 покани в Скайпа, все от непознати и то жужденци!   На такива изобщо не им обръщам внимание, диретно Block/Report.  Все пак незнаеш кой стои зад профила, може да си е въвел данни че е примерно на 13г, а той може да е на много повече.    

- На мен са ми казвали; Не поемай рискове, да добавяш непознати хора където и да е.... Това са хора с фалшиви профили (с лъжлива информация), и не се знае на какъв "изрод" ще попаднеш.  

Редактирано от RED ZONE 64 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, CaptainJord написа:

някакъв човек

Щом го видиш му чупиш краката (ако си сигурен че е той... пък и да не е той ... Здрав да е :D ) Ама му ги счупи все пак ... 

Редактирано от crashgold (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Подобни теми

• от V_B
      Здравейте, искам да ви попитам как мога да премахна фокусните линии. Използвам Canon M50 заедно с Elgato cam link 4K. Виждам това, което се вижда на камерата на моят компютър, въпросът ми е как мога да направя, че да се вижда изображението без линии и т.н.

• от phoenix_x
      Здравейте, 
      обръщам се с помощ към форума и много ще се радвам ако проблемът мога да го разреша с ваша помощ. Ако не здраве да е.  Фотоапаратът е доста стар, но до сега правеше хубави снимки. Та проблемът е, че когато се правят снимки излизат линии/ ивици. Ако се снима със светкавица не си личат толкова, ако това е от значение. 
    • от ZTT7
      Здравейте. Имам проблем с качването на един клип в канала си, който изтеглих от мрежата и на който поставих субтитри, но има фонова музика, която се оказва е с лиценз, поради което ми дава, че има иск за нарушаване на авторски права. Канала от който изтеглих клипа е решил този проблем, като под видеото, неизвестно за мен как, е упоменал - Коя е песента, Кой е изпълнителя, Кой е албума, Кой е автора и най вече, че Лиценза е в полза на YouTube от някакви там компании и 9 сдружения за музикални права. При качването на видеото не открих възможност някъде това да упомена и аз, за да не бъда в нарушение! Изгледах няколко видеа на youtube в които уж обясняват кое - как е, и що е, но за това не чух и дума. Има ли някой който да е в час с тези лицензи и да знае как стават нещата? Ще бъда много благодарен!
    • от Helmith
      Здравейте ! 
      Имам следния проблем : Става въпрос за Panasonic DP-C265, забравена е паролата за service  менюто, как мога да я ресетна ?
      Благодаря, предварително !
    • от CinderDrift
      Здравейте! Планирам да си ъпгрейдна конфигурацията от GTX 1050-ti към RTX 3070, но ми излезе следният въпрос - дали не трябва да си сменя захранването?
      Настоящата ми конфигурация е:
      Asrock A320M Pro 4/AM4
      AMD Ryzen 5 2600 3.4ghz 6core
      8GB DDR4 2666 Team Elite+
      1TB SATA 6G/3Y/ST1000DM010
      240GB SSD Kingston
      Asus STRIX-1050-TI-0-O4G-GAMIN
      PSU CM Elite V3 600w

Проверих и според резултатите на сайта, който използвах (https://www.newegg.com/tools/power-supply-calculator/), би следвало 471 вата да са достатъчни ако променя единствено и само GPU-то. Тук обаче ми изскочи следното притеснение - след малко ровене из интернет излиза, че захранването ми има доста лоша слава (май други, по-стари PSU-та от същата серия се считат за опасни?) и се чудя дали не е рисковано по някакъв начин да ъпгрейдвам с такова захранване и дали да не обмисля да си взема ново. Можете ли да дадете мнения по въпроса? Благодаря предварително.
      Считам за нужно да отбележа, че нямам много опит с работата с компютърна техника и предварително се извинявам за потенциалните неточности и недоразбирания, допуснати тук.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване