Премини към съдържанието
Alexander..

Компютъра забива понякога, иначе работи перфектно

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам следния проблем - понякога компютъра забива (нищо не може да се отвори и затвори) и след малко се оправя, иначе работи перфектно. Имам чувството, че като забие се чува леко чегъртане на твърдия диск. Някакви идеи от какво може да е ? Конфигурацията е старичка, но ми върши работа за момента.

Untitled.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си програмата HD tunes и си виж Health статуса на хард диска.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще избързам и ще кажа, че е най-вероятно дискът(лоши сектори). Изтегли си HD Tune, но не гледай толкова health статуса, а направи един пълен error scan(300GB ще станат бързо) и виж какъв е резултатът. Дори да нямаш много лоши сектори, виж speed map-a на диска(може да се види след като приключи error scan-a) и пусни една снимка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочел си през ред, но няма значение. Ако имаш възможност и желание, съхрани си важната информация някъде(извън този диск), направи един пълен формат и свежа инсталация. Ако пак показва същите симптоми - чао.

Актуалната версия на HD Tune е 5.70.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявайм се за разсейването. Уин-а съм го преинсталирал скоро, пак същото :(  Ако смятате, че е от харда бихте ли ми препоръчали някакъв вариант възможно най - евтин, без значение обема му.

Untitledss.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е много страшно - ако решението от поста на @hudyr

не помогне, могат да се изолират лошите сектори да останат извън дяловете:
http://macrorit.com/disk-surface-test/how-to-isolate-bad-sectors-on-hard-drive.html

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом след това тръгва добре, дали не е от някой процес, моментно натоварващ хард-а? Погледна ли Task Manager-a?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмнявам се, че е от някой процес, понеже и след инсталацията пак забиваше, а нямаше почти нищо инсталирано.

А сата III хард, ще може ли да се сложи на мястото на сата II или трябва някакъв преход ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Alexander.. написа:

А сата III хард, ще може ли да се сложи на мястото на сата II или трябва някакъв преход ?

SATA I/II/III интерфейсите са физически съвместими, конекторите са едни и същи. Различават се само по скоростта на трансфер на данни.

https://en.wikipedia.org/wiki/Serial_ATA

С две думи, SATA III диск безпроблемно се свързва със SATA III, II и I порт, но няма да работи с пълния си потенциал.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Alexander.. написа:

Може. 

преди 15 минути, hudyr написа:

SATA I/II/III интерфейсите са физически съвместими, конекторите са едни и същи. Различават се само по скоростта на трансфер на данни.

https://en.wikipedia.org/wiki/Serial_ATA

С две думи, SATA III диск безпроблемно се свързва със SATA III, II и I порт, но няма да работи с пълния си потенциал.

Механичните дискове нямат чак такъв трансфер, че да ги ограничава скоростта на интерфейса, т.е., 3 Gb/s (300 МВ/сек.), колкото осигурява SATA 2, им е повече от достатъчен. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows кой е? 7/8/10?
Ако е 7:
Постави стартиран с админски права command prompt следния текст:
echo y|chkdsk d: /f /r
и натисни Enter
ako e 8/10
echo y|chkdsk d: /b
и натисни Enter

Можеш да пробваш следното  - в  diskmgmt.msc премахни всички букви БЕЗ буква С.
И да видиш дали ще замръзва.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемите може да са два - процесора или хард диска . И 100 преинсталации да направиш след няколко дена пак ще започни да прави същите номера .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.