Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От 60гб. имам само 1 гб свободни,вчера изтрих една игра и след рестарт ми изписа че имам 9гб.свободни,сега гледам пак имам само 1 гб. без да съм правил нищо,не знам как се запълниха.Не знам какво да направя че да освободя малко място.

234.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тази папка AMD с какво е пълна, че е 7GB?

Колко рам памет имаш, че виртуалната ти е 8GB?

Хибернацията би могъл да я изключиш.

Виж в C:\Windows папка Temp и я изтрий. Тя ще се генерира наново.

Можеш да пуснеш и Disk Cleanup (cleanmgr в старт менюто).

Редактирано от hudyr (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8гб. рам имам,изключих тази Хибернация и сега гледам че имам едни 7 гб. място,при Disk Cleanup ми намира само 250 мб. тази папка Temp ли да изтрия,питам че да не oбъркам нещо да прецакам Windowsа :)

23.jpg

456.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази е, да, можеш да я триеш спокойно, но тя не е от огромно значение в момента.

Предпоалгам видео картата ти е на ATI/AMD, в Program Files нямаш ли папка на AMD, където да е инсталиран драйвърът? Ако да, тази AMD папка в C:\ е ненужна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на AMD - е, в Program Files  и в Program Files(x86) имам папки AMD,като двете са общо 400мб.докато тази папка Packages е 6 гб.защо е толкова голяма,възможно ли е там да се инсталирали някои неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрий и съдържанието на %temp%  папката. Не всичко ще може да се изтрие, това да не те притеснява. Ползвай Skip  бутона при съобщение за неизтриване.
Изтрий папката c:\MSOCache
 Изтрий папката c:\AMD

А %windir%\temp - не изтривай папката, а съдържанието й. За всеки случай.
Изтегли на десктопа DelFix и го стартирай с администраторски права.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтри се всичко от папката,а да слагам ли отметки и на останалите полета и само това да стартирам ?

2.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, както е. Като гледам нямаш точки на възстановяване...

Като гледам и папка Users е добре заредена - покажи я разгърната, като твоят профил допълнително разгърнат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kакво имаш в предвид че нямам точки на възтановяване  :)

1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точки за възстановяване на система (System Restore Points) - или е изключена системата за създаването им или е зададена на 0%

23.thumb.jpg.d9b77e4189ddba84cc6f9644cab

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това може би имаш предвид,въпреки че не съм много наясно :)

3.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, така конфигурирана системата за възстановяване е безполезна. Поне 5% е добре да е зададено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих го на 5%,това за възстановяване на случайно изтрити някакви файлове или с някаква друга цел е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А до къде докара свободното пространство?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пак си е толкова 7 гб.това с тези 5% който вдигнах данеби да не съм го направил както трябва,тъй като това което си ми оградил в червено пак си е на 0%

1.jpg

2.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А папката AMD що не я изтри?

Май само си пишем ей тъй - да пълним страницата с текст.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрих е,вече имам едни 14 гб.свободни :) 

4.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ExaFlop написа:

Изтрий и съдържанието на %temp%  папката. Не всичко ще може да се изтрие, това да не те притеснява. Ползвай Skip  бутона при съобщение за неизтриване.
Изтрий папката c:\MSOCache
 Изтрий папката c:\AMD

А %windir%\temp - не изтривай папката, а съдържанието й. За всеки случай.
Изтегли на десктопа DelFix и го стартирай с администраторски права.

Извинявам се, че ползвам чуждата тема, докато все още проблемът не е напълно решен (или поне така изглежда), но да питам Flop: Изтриването на MSOCache папката (или съдържанието в нея) безопасно ли е? Наскоро много ѝ се чудих, но няколко теми (първите резултати в гугъл) ме отказаха. Същият въпрос е и за тази папка на AMD в C:/. И аз я имам същата и е близо 1 гигабайт. Вътре ми е драйвърът за видеото, но той принципно не трябва ли да си е в C:/Windows и изобщо тази папка играе ли някаква роля и, ако я изчистя дали няма да изскочат проблеми с видеото?

Благодарско предварително. :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ExaFlop написа:

Като гледам и папка Users е добре заредена - покажи я разгърната, като твоят профил - допълнително разгърнат

преди 7 минути, XYconstant написа:

Изтриването на MSOCache папката

При следващо ползване на инсталатора на M$ Office тя ще се създаде отново

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По подразбиране, драйвърът за видео картата отива в C:\Program Files. Това, което остава в C:\, са разопакованите ИНСТАЛАЦИОННИ ФАЙЛОВЕ. Те са ненужни след инсталацията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, XYconstant написа:

Същият въпрос е и за тази папка на AMD в C:/.

Там е разопакован инсталаторът на пакета за видеокартата. Можеш да я изтриеш, можеш да я преместиш на друг дял - както искаш. Тя просто съдържа разархивирания .exe файл и актуализации

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам и нещо друго,някъде от около 6 месеца при стартиране ПС ми се струва че зарежда малко бавно Windowsa, отнема около близо 3 мин.до преди това мисля че ми зареждаше наполовина по бързо,същата е и ситуацията при първоначалното стартиране на Мозила докато ми зареди главната страница се бави около 30 сек. което ми се струва доста(това е само при първото пускане на Мозила след това зарежда бързо),предполагам че решението е преинсталиране на Windows но евентуално може ли да се направи нещо друго без да се налага да го преинсталирам,не знам дали и хард диска не оказва влияние тъй като е малко стар на близо 10 год. със Windows 7 съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причините за бавен Windows може да са много:
1. Проблем във файловата система
 - проблем/фрагменти на файла на виртуалната памет.
2. Проблем в сиустемните файлове
3. Проблеми с драйвъри
4. Проблеми в регистратурата на системата
5. Други проблеми/грешки, регистрирани в eventviewer

Може да не се прави чиста инсталация, а да се направи надраждане на място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като не съм много наясно и ми звучи леко сложно,есента ще го занеса да ми го преинсталират наи добре ще е. Благодаря за оказаната помощ за решението на проблема с препълнения дял C :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, bussdee написа:

Тъй като не съм много наясно и ми звучи леко сложно,есента ще го занеса да ми го преинсталират наи добре ще е. Благодаря за оказаната помощ за решението на проблема с препълнения дял C :)

Обаче помощта е частична, а и на форумни спецове не се доверявай много. Изчисти определен обем, но създаде ново запълване с онези 5%(2,92GB). Не те посъветваха за виртуалната памет, въпреки че я споменаха. Затриха ти програмки като FRST и AdwCleaner и не дообясниха, че когато чистиш системния дял не всичко е маркирано(по дифолт от системата) и можеш да имаш стари копия на ОС, на които да не си обърнал внимание. Какво да кажем за файловете, които са под карантина?! И други неща, за които ще си замълча. Отиди при хора, които са вещи в занаята и си оправи компютърчето с/у съответното заплащане.

П.П. Купи си лицензирано копие на ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.