Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте. Днес си включих компютъра и ми излезе това (снимка) мисля, че хардиска е заминал, но вие ще кажете. Защо излиза това и какво означава?

IMG_0212.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай подробности за хардуера, интересува ме точен модел на захранването и т.н.

Иначе е нормален проблем поради доста причини, най-често загуба на ток. Избери първо последната опция, ако не сработи, предпоследната, ако и тогава има проблем, ще я мислим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста ме съмнява харда да е заминал.При блокирал хард това меню няма да излезе дори,стартирай го с опцията Start Windows Normally и след това качи HDTune и дай един Health рън.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, dynamo написа:

Дай подробности за хардуера, интересува ме точен модел на захранването и т.н.

Иначе е нормален проблем поради доста причини, най-често загуба на ток. Избери първо последната опция, ако не сработи, предпоследната, ако и тогава има проблем, ще я мислим.

На всяко едно нещо натиснах рестартирва се и пак стои на това меню. Конфигурацията е малко по-стара. Ето го хардиска https://commons.wikimedia.org/wiki/File:ExcelStor_J840_20050128.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това Windows XP ли е?

ПП: Не ти е "заминал" диска, а startup-а на Windows-а. С няколко команди под Recovery Console от инсталационен диск ще се фиксне.

ПП2: Повече ме притеснява лентата с артефакт в десния край на снимката, която, ако не е от монитора, говори за сериозен проблем в дънната платка или поне видео картата.

Редактирано от dynamo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sofiatraffic - имаш ли инсталационен диск? Или флашка? На каквато и да е операционна система, може и Linux да е.

Буутни от него/нея, и почни инсталация. Спри в момента, когато ти даде да избираш на кой дял да се инсталира. Целта е да видим изобщо разпознава ли се харддиск. 

Такава грешка може да означава хардуерни проблеми, но може и да са софтуерни. Не може да се каже само от един скрийншот.

ПП. За ExaFlop и другите - да, зная, че може да се провери за диска в BIOS, или по други начини. Съобразявам се с предполагаемата компютърна грамотност на пишещия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, dynamo написа:

Това Windows XP ли е?

ПП: Не ти е "заминал" диска, а startup-а на Windows-а. С няколко команди под Recovery Console от инсталационен диск ще се фиксне.

ПП2: Повече ме притеснява лентата с артефакт в десния край на снимката, която, ако не е от монитора, говори за сериозен проблем в дънната платка или поне видео картата.

Това е от монитора, лентовия кабел. Иначе как мога да ги направя тези команди под Recovery Console.

Конфигурацията не е работила от 7 години. Бях я забравил под леглото, но за брат ми ще е добре, да си сърфира в нета.

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти се занимава (и плаща) - в сервиз. Иначе гюмът е твой. Нещо неработило 7 години трябва да мине поне профилактика. Ако можеше сам нямаше да има тъпа тема с още по-тъпо предположение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Филипов написа:

Ако ти се занимава (и плаща) - в сервиз. Иначе гюмът е твой. Нещо неработило 7 години трябва да мине поне профилактика. Ако можеше сам нямаше да има тъпа тема с още по-тъпо предположение.

Пич има ли оправия? И защо темата да е тъпа? питам какво се случва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, sofiatraffic написа:

Това е от монитора, лентовия кабел. Иначе как мога да ги направя тези команди под Recovery Console.

Конфигурацията не е работила от 7 години. Бях я забравил под леглото, но за брат ми ще е добре, да си сърфира в нета.

Не ми отговори дали е XP, но ще ти кажа алгоритъма като предположа, че е предвид картинката.

1- Нужен ти е инсталационен диск с Windows

2- Следвай стъпките от тази тема цък, до влизането в конзолата и логването като администратор.

3- Напиши - chkdisk /r и натисни Enter, ще се наложи да изчакаш порядъчно време да приключи процеса.

4- Напиши - fixboot и натисни Enter, би следвало да стане бързо и да е достатъчно, но ако не стане пробваш следващите команди:

5- Пишеш - bootcfg /rebuild натискаш Enter и изчакаш.

6- След горното набираш - fixboot и натискаш Еnter.

7- Набираш - fixmbr и натискаш Enter.

Действай, трябва да изгрее, а после е добре наистина да направиш пълна профилактика на системата, като изчистване от прахоляк, смяна на термо пасти, състояние на охладителите с проверка на температурите с тестове след това.

Редактирано от dynamo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, dynamo написа:

Това Windows XP ли е?

точно тогава може диска да се е напълнил с лоши сектори (ако това е лаптоп и е падал или нещо е изтървано върху него докато работи)

преди 17 часа, sofiatraffic написа:

не е от лентовия кабел, а от драйверите на матрицата...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, the professor написа:

точно тогава може диска да се е напълнил с лоши сектори (ако това е лаптоп и е падал или нещо е изтървано върху него докато работи)

не е от лентовия кабел, а от драйверите на матрицата...

Аха. Извинявай, тука гледам, че клавиатурата и мишката ми спряха да работят. Иначе, ако вляза в Bios си работят. Как да ги оправя, нещо по настройките трябва да барникам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, the professor написа:

Прочети пак, какво казва авторът преди да пишеш принципно верни неща, които не касаят този случай обаче. ;) 

преди 50 минути, sofiatraffic написа:

Аха. Извинявай, тука гледам, че клавиатурата и мишката ми спряха да работят. Иначе, ако вляза в Bios си работят. Как да ги оправя, нещо по настройките трябва да барникам?

И какво стана, направи ли каквото ти казах по-горе, докъде стигна изобщо, нова инсталация ли направи, ако си направил нова инсталация, ще трябва да търсиш проблемът в нея - демек в себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало трябва да се направи профилактика на компютъра. Трябва да се отвори и хардуера да се почисти от прах и мръсотия, вентилаторите да се смажат и да се погледне за подути или протекли кондензатори. След като се прегледат тези неща, тогава може да пробваш да си правиш инсталации, бутващи флашки или LiveOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това се появява , когато  машината е изключена директно от контакта . Ако пак  стои така дай на Last Know Good Configuretion ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, dynamo написа:

Прочети пак, какво казва авторът преди да пишеш принципно верни неща, които не касаят този случай обаче. ;) 

И какво стана, направи ли каквото ти казах по-горе, докъде стигна изобщо, нова инсталация ли направи, ако си направил нова инсталация, ще трябва да търсиш проблемът в нея - демек в себе си.

знам какво съм написал - има хора, които не правят разлика между компютър и лаптоп... ако е компютър с монитор,  значи проблемът на монитора не е от лентов кабел, а от падане/удар...

преди 11 минути, adersa написа:

Това се появява , когато  машината е изключена директно от контакта . Ако пак  стои така дай на Last Know Good Configuretion ...

или ако се рестартира по време на зареждане на о.с. - може да е и от ресетнат биос и контролера на диска просто да се е обърнал от ahci на ide или обратно... а може и да е от хардуерен проблем (надути кондензатори по дъното или по захранването, окислени контакти на ram, работа с блокирал вентилатор на vga или чипсета)...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, sofiatraffic написа:

Кажете това за клавиатурата и мишката, че не мога да включа компютъра без тях?

Kaкво се очаква да ти се каже, като не отговаряш на това, което те питам, при такава липса на информация и по този ти въпрос, който също трудно ти се разбира не очаквай някой да ти отговори каквото и да е.

Описваш ни подробно какво си правил и какво става, ако трябва със снимки, ако и това не можеш - сервиз, някой по-горе вече вече каза.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе какво не разбра? Нещо, неработило толкова години трябва да мине профилактика. В сервиз. Какво питаш за клавиатура и мишка? Първо трябва да е наред хардуерът и след това да се пипа софтуера.

Не казваш каква е конфикърацията, ОС и други подробности, които те питат. Ами хрупай си доматите с колците.

То и не знам нещо на поне 10 години за какво въобще може да се ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.