Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! Искам да си купя този процесор : https://desktop.bg/desktop_cpus-intel-Core_i3-intel_core_i37300

И тази видеокарта : https://desktop.bg/desktop_video_cards-nvidia-GeForce_GT_1030-gainward_geforce_gt_1030_silentfx

+ имам 6гб рам и се чудя колко fps ще вади на ЦС ГО ? Питам ви ,Понеже не разбирам много от комп . Благодаря , За Вниманието !

Кое е по добре Intel Core i3-7300 или Intel Pentium G4620

Редактирано от Борислав69 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти информация с каква конфигурация играта ще върви добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Daenerys написа:

Ето ти един клип да видиш, само че този е с 8гб РАМ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Борислав69 написа:

Изгледай този клип.

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Daenerys написа:

Изгледай този клип.

Eле брат супер си ! Значи вече знам че спокойно ще си дигам 200 fps ! Благодаря ти много !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тва е трол  6 гб рам не съществува баннете го тоя идиот. 

губи времето на хората .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Yvan Sergeev написа:

тва е трол  6 гб рам не съществува баннете го тоя идиот. 

губи времето на хората .

Как така не съществуват? Не съществува плочка 6 гигабайта, но в конфигурация спокойно може да има една 4 и една 2. В момента аз имам толкоз РАМ на едната си машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Потребител
  •  1
  • 8 мнения
  • 0.jpg.511f100ba98d1f41ed7f751694b8c98a.j
  на 8/20/2017 в 23:45, Pamlea написа:

Четеш ли какво съм написал?Дай си точните характеристики на компютъра.Трябва дъното и процесора да са на един и същи сокет.Капиш?Ако не ги знаеш, програмите с който можеш да ги видиш са Aida64/Speccy.

2
Threads    2
Name    Intel Pentium G630
Code Name    Sandy Bridge
Package    Socket 1155 LGA
Technology    32nm
Specification    Intel Pentium CPU G630 @ 2.70GHz
Family    6
Extended Family    6
Model    A
Extended Model    2A
Stepping    7
Revision    D2
Instructions    MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, Intel 64, NX, VMX
Virtualization    Supported, Disabled
Hyperthreading    Not supported
Fan Speed    1544 RPM
Bus Speed    99.8 MHz
Stock Core Speed    2700 MHz
Stock Bus Speed    100 MHz
Average Temperature    40 °C
    Caches
        L1 Data Cache Size    2 x 32 KBytes
        L1 Instructions Cache Size    2 x 32 KBytes
        L2 Unified Cache Size    2 x 256 KBytes
        L3 Unified Cache Size    3072 KBytes

а може и да не е трол просто да не знае че трябва да даде и 150 лв отгоре  за нова рам >.....

преди 6 минути, Емил Костов написа:

Как така не съществуват? Не съществува плочка 6 гигабайта, но в конфигурация спокойно може да има една 4 и една 2. В момента аз имам толкоз РАМ на едната си машина.

той има ддр3  ....   иска да слага дъно  и процесор ддр4 ....   не е зле човек малко да се ограмоти преди да пуска теми какво щял да купува и какво щял да слага 

и да подвежда всички ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм му дал тема, където да прочете и да види какви са изискванията за да работи играта коректно. Виж това не го видях за несъвместимия хардуер. :handshake:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да подвежда нас? Това което ще купува и каквото ще става си е на негова отговорност. Той просто ни попита кое ще е по-добре да си вземе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За CS:GO са ти предостатъчни GT1030 и G4600, няма смисъл да го набутваме с I3-ки, ако ще даваме пари за I3, та по-добре Ryzen 3 тогава .. Чета и някой други теми относно CS:GO, играта не е нещо кой знае какво. Говоря за 1080P.
Та както каза @Yvan Sergeev, поинтерисувай се малко какво имаш, и с какво може да го смениш.

Редактирано от Second to none (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На цената на Пентиума се взима един I5-3570 и въпроса е решен без смяна на останалия хардуер.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кво било достатъчно, кво не било.С тая I3-ка и GT1030 ще вади на максимум 200 кадъра, ама друг път.На минимални може и да ги върже като пикови, ама не и постоянни.А мазохистите ако искат и с Атоми да играят.С тая конфигурация - 150~ кадъра, при намалени настройки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Pamlea написа:

Кво било достатъчно, кво не било.С тая I3-ка и GT1030 ще вади на максимум 200 кадъра, ама друг път.На минимални може и да ги върже като пикови, ама не и постоянни.А мазохистите ако искат и с Атоми да играят.С тая конфигурация - 150~ кадъра, при намалени настройки.

Не, че нещо, но при 60 херцов монитор, всичко над 60 кадъра не го виждаш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, niki292002 написа:

Не, че нещо, но при 60 херцов монитор, всичко над 60 кадъра не го виждаш. 

Не започвай, моля те.Единствената причина, поради която имам съмнения, че мисълта ми не е точно вярна, е че Билдера беше споменал едни неща по другите теми, свързани с броя на кадрите, в зависимост от рефреш рейта..Мързи ме да мисля, уморен съм, не съм играл цс от близо 1 месец, по някаква ге*ска причина съм ънранкед, а глобала не знам дали ще ми го върне ако направя директен уин.Просто не ме подкукуросвай.Бях тръгнал и клипче да ви снимам днеска, как върви играта на моя комп, като видех, че не съм глобал и излязох веднага.Просто ще кажа, че за да се играе без всякакво притеснение за лаг, кадри, шитни, фпс не трябва да падат под 180-200.Това според мен.Пешо ако иска с 30 кадъра да играе и да вика, че му е перфектно.А на такава машина като тая от първия пост, ще играят от 150-200 та до 50-60.Знаеш ли кво е като на хевън на Б на Каше ти излезнат 5 терориста с пълно ютилити и кадрите ти заминат под 100, кво става?Такъв лаг, че не можеш да осъзнаеш какво става.А какво се случва, ако нещо в бекграунд тръгне да лапа ресурс?Бързо ще почнеш да се биеш в главата, що ти сече на пресната щайгичка.И на селерон съм играл и сега на и5.Едно е когато процесора ти фучи на 100% да хване някакви кадри, друго е когато има излишен ресурс.Кой иска, да влиза да си локва кадри, да си пуска разните там синхронизации.За 800 часа, половината от които изиграни на Celeron G1840, другата на I5 4460, казвам, че има разлика в това, което се изобразява на монитора.И имай в предвид, че от 600 изиграни компетитив игри, съм се лигавил в не повече от 5.От Gold Nova 4, за няма и 300 игри стигнах Global Elite.И клипче бих ви направил, но нямам нито камера хубава, нито ми се купува термопаста и ми се разменяват процесори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Pamlea написа:

Не започвай, моля те.Единствената причина, поради която имам съмнения, че мисълта ми не е точно вярна, е че Билдера беше споменал едни неща по другите теми, свързани с броя на кадрите, в зависимост от рефреш рейта..Мързи ме да мисля, уморен съм, не съм играл цс от близо 1 месец, по някаква ге*ска причина съм ънранкед, а глобала не знам дали ще ми го върне ако направя директен уин.Просто не ме подкукуросвай.Бях тръгнал и клипче да ви снимам днеска, как върви играта на моя комп, като видех, че не съм глобал и излязох веднага.Просто ще кажа, че за да се играе без всякакво притеснение за лаг, кадри, шитни, фпс не трябва да падат под 180-200.Това според мен.Пешо ако иска с 30 кадъра да играе и да вика, че му е перфектно.А на такава машина като тая от първия пост, ще играят от 150-200 та до 50-60.Знаеш ли кво е като на хевън на Б на Каше ти излезнат 5 терориста с пълно ютилити и кадрите ти заминат под 100, кво става?Такъв лаг, че не можеш да осъзнаеш какво става.А какво се случва, ако нещо в бекграунд тръгне да лапа ресурс?Бързо ще почнеш да се биеш в главата, що ти сече на пресната щайгичка.И на селерон съм играл и сега на и5.Едно е когато процесора ти фучи на 100% да хване някакви кадри, друго е когато има излишен ресурс.Кой иска, да влиза да си локва кадри, да си пуска разните там синхронизации.За 800 часа, половината от които изиграни на Celeron G1840, другата на I5 4460, казвам, че има разлика в това, което се изобразява на монитора.И имай в предвид, че от 600 изиграни компетитив игри, съм се лигавил в не повече от 5.От Gold Nova 4, за няма и 300 игри стигнах Global Elite.И клипче бих ви направил, но нямам нито камера хубава, нито ми се купува термопаста и ми се разменяват процесори.

Съгласен съм, тук. Едно въпросче на какви настройки играеш ти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Second to none написа:

Съгласен съм, тук. Едно въпросче на какви настройки играеш ти?

Как на какви? На намалени заради слабото му видео. Няма и смисъл да си купува камера и да си играе да записва видео. Има достатъчно материали, човек да предобие представа как би вървяла една игра с дадена конфигурация.

Ето как върви с неговата, далеч под 200fps.

А дали една i3-ка е достатъчна за стабилни 200fps се вижда от тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, nikolela написа:

Как на какви? На намалени заради слабото му видео. Няма и смисъл да си купува камера и да си играе да записва видео. Има достатъчно материали, човек да предобие представа как би вървяла една игра с дадена конфигурация.

Ето как върви с неговата, далеч под 200fps.

А дали една i3-ка е достатъчна за стабилни 200fps се вижда от тук.

Въпросът беше подвеждащ, нарочно го попитах защото аз също съм играл играта, следял съм турнирите, гледал съм как играят професионалистите. Не съм виждал до сега професионалист да играе на настройки набичени на максимум, въпреки с компютрите които разполагат. За нормална игра според мен както каза той 300 fps, може би са ти достатъчни, но при положение, че играеш на 1024x768 - 4:3, съмнява ме да ти трябва извънземен компютър. Но да кажем, че искаш да се насладиш на играта и да я виждаш от по-добър ъгъл, с G4600 и GT1030 ще си държиш без проблем 120 кадъра средно на максимални настройки, при по-пиковите моменти може да имаш и спад в кадрите - нормално. Едното е за сметка на другото. :)

Лично аз, никога не съм играл играта на максимални настройки и GT 630-ка ми е вършила идеална работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледал съм играта с ниска резолюция и графични настройки. Почват да ме болят очите и главата. А да играя така с часове е не мислимо. :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, nikolela написа:

Гледал съм играта с ниска резолюция и графични настройки. Почват да ме болят очите и главата. А да играя така с часове е не мислимо. :ohmy:

Въпрос на личен вкус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли смисъл да пиша, след като някой тръгва да се заяжда? :D 

преди 40 минути, nikolela написа:

На намалени заради слабото му видео

Не пиши от мое име, ако обичаш.Как па прецени, че играя с "намалени, заради слабото ми видео"?Играя с настройки, доста над тия, с който масовите цсго играчи, играят.Играя с такива настройки с каквито ми е най-добре,  и с каквито не се налага да си избождам очите за да виждам.Нито една от тях, не е съобразена с компютъра ми, а с личните ми предпочитания и монитор.А това, че GTX950 е слаба, тромава си го зная.И да добавя.Никъде, абсолютно никъде не съм казал, че ми харесва как МИ върви играта.Казах, че от Celeron до i5 има разлика.Щото 2 пъти отказвах i3ка, задето ме разубеждаваха(в тоя форум), че си струва да взема I5.Зная какво съм купил, каквото съм очаквал, това съм си получил.Не съм се оплаквал, напротив.Редовно ви пусках снимки, когато съм качил по-висок ранг в цс-а и клипчета с килове.На ви и още едно.

Имайте в предвид, че играта върви една идея по-тромаво, щото рамта е малко.Има засечки в клипа.Кадрите са сравнително по-малко от тия с GTX970.А такива тестове колко искате.На ботове има разлика, на deathmatch също, пък на компетитив още повече.

А за настройките.Играя на FullHD и другото е на минимум, само сенките са на макс.Антиалайзинг е на 8XMSAA.Всичко е за да мога да виждам на тъпия си няма и 19 инча скопен монитор, главите на противниците и да ги целя, щото като ми се скрие някой зад ръбче, когато всичко е на макс, трябва да си залепя главата до монитора, за да мога аджеба да уцеля с тънкия мерник.И да не забравя, клипчето е с настройки на максимум.Дроп в кадрите ако има от записа е минимален.

И още нещо.Тук сравняваме I5 4460 срещу I3 6100.Какво ще стане ако примерно сложим I5 6400/7400?Тогава кадрите ще са далече над 200, няма и да падат.Тук при 3 бота на екрана и вече са под 200.

Редактирано от Pamlea (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Pamlea написа:

Щото 2 пъти отказвах i3ка, задето ме разубеждаваха(в тоя форум), че си струва да взема I5.

Правилно са те разубеждавали да се откажеш от i3-ка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Pamlea написа:

Има ли смисъл да пиша, след като някой тръгва да се заяжда? :D 

Не пиши от мое име, ако обичаш.Как па прецени, че играя с "намалени, заради слабото ми видео"?Играя с настройки, доста над тия, с който масовите цсго играчи, играят.Играя с такива настройки с каквито ми е най-добре,  и с каквито не се налага да си избождам очите за да виждам.Нито една от тях, не е съобразена с компютъра ми, а с личните ми предпочитания и монитор.А това, че GTX950 е слаба, тромава си го зная.И да добавя.Никъде, абсолютно никъде не съм казал, че ми харесва как МИ върви играта.Казах, че от Celeron до i5 има разлика.Щото 2 пъти отказвах i3ка, задето ме разубеждаваха(в тоя форум), че си струва да взема I5.Зная какво съм купил, каквото съм очаквал, това съм си получил.Не съм се оплаквал, напротив.Редовно ви пусках снимки, когато съм качил по-висок ранг в цс-а и клипчета с килове.На ви и още едно.

Имайте в предвид, че играта върви една идея по-тромаво, щото рамта е малко.Има засечки в клипа.Кадрите са сравнително по-малко от тия с GTX970.А такива тестове колко искате.На ботове има разлика, на deathmatch също, пък на компетитив още повече.

А за настройките.Играя на FullHD и другото е на минимум, само сенките са на макс.Антиалайзинг е на 8XMSAA.Всичко е за да мога да виждам на тъпия си няма и 19 инча скопен монитор, главите на противниците и да ги целя, щото като ми се скрие някой зад ръбче, когато всичко е на макс, трябва да си залепя главата до монитора, за да мога аджеба да уцеля с тънкия мерник.И да не забравя, клипчето е с настройки на максимум.Дроп в кадрите ако има от записа е минимален.

И още нещо.Тук сравняваме I5 4460 срещу I3 6100.Какво ще стане ако примерно сложим I5 6400/7400?Тогава кадрите ще са далече над 200, няма и да падат.Тук при 3 бота на екрана и вече са под 200.

Не се заяждам, защитавам си мнението. Съгласен съм с всичко, което казваш. Просто казвам, че играта може да се играе и на G4600 с GT1030 и на I5 с някоя по-силна видео карта (1050Ti, 1060 и т.н). Така е съгласен съм, има огромна разлика между Pentium и I5, няма спор, но от там идва въпроса дали искаш просто да я играеш или да си надуеш всичко на макс и да и се кефиш. Предложих на човека, най-бюджетният вариант, който според мен ще му задоволи нуждите, така е и тук си прав, разбира се че ще има спад в кадрите при някой по-пикови моменти това е Pentium, не I5. Въпреки това отново ще можеш да я играеш, в момента спорим по въпрос, който засяга личните ни предпочитания, аз лично мога да я играя и на HD Graphics 530 с настройките, които споменах малко по горе, лично тествах преди малко I5-6600K на 4.5 GHz клок на Nuke и вървеше с кадри от сорта на 130-180 (с HD Graphics). Въпреки, че в момента засягам повече темата "видео карта", поради причината, че на мен ми липсва такава, отново мога да играя играта без проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Vanyo99
      Здравейте! Спрял съм се на тези двата : https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_7-acer_aspire_7_NXGP9EX022 , https://www.ioncomputers.bg/product/16129/geymarski-laptop-acer-aspire-7-nx-gp9ex-016.html .Разликата е около 100тина лева с промо кодовете и според мен си заслужава за 100 лв от i5 7300hq на i7 7700hq  + 120 gb ssd. Проблема e , че по-евтиният разполага с 2х4 плочки гб рам , докато по-скъпият е зает само 1ния слот и предлага възможност на ъпгрейд в бъдеще. Гледах клипчета в тубата, сравнявайки dual channel срещу single channel. E, разликата беше доста огромна в представянето (говоря за фпса в игрите). Забравих да кажа , че ще го използвам за работа на visual studio и игрички(fortnite , pung , csgo , lol, gta v). И питането ми е: кое ще е по-добрият вариант да избера от двата във всички варианти. Бих дал 100 кинта отгоре са i7 цата (бюджета тук не е проблем за тези двата , защото се не говори за голяма разлика), но проблема е single channela. Не ми е приоритет ъпгрейдването в бъдеще , взимайки под внимание разликата в пърформънса( ако евенуално взема този с i7 цата няма да слагам допълнителлно рам в близката 1-2 години). И още нещо: ако някой има информация за температурите на лаптопите , как се представят, загряват ли много , имат ли throling на gpu - то или пък на cpu - то. Ще ви бъда благодарен, ако споделите. Също не изключвам други варианти за лаптоп , но като вземем тази цена - acer - а е най-бюджетното решение , докато при asus и другите марки за същите пари ще намеря i5 или i7 , но с 1050 , няма да е 1050 ti. Ако имате предложения  - давайте ! С радост ще ги погледна.
      П.С.: Мога да намеря по-скъпия лаптоп в ardes, тъй като в йон е изчерпан. Това не е проблем
    • от taika
      Здравейте, имам следният проблем. Преди един ден, когато влизах в CS-GO fps ми беше заключено на 60 с VSync, а без него 170+. Сега в игра ми падат на 40 максимум 50 кадъра. Помислих си че е нещо от играта, защото преди това нямах такъв проблем, но влязох в Dota 2 и забелязах че при повече ефекти кадрите също ми падат до 30. Лаптопа не прегрява постоянно следя за натоварването на процесора и на видео картата и повече от 60 градуса трудно се вдигат. Предния ден ъпдейтнах драйвъра на видео картата (nvidia gtx 1050 Ti 4 gb), който е специално оптимизиран за Fallout 4 VR. Моля за помощ, ако някой знае защо ми прави този проблем ще съм много благодарен, ако сподели. Благодаря!
    • от Иван Николаев
      Здравейте, бих искал да попитам дали тази конфигурация си  струва https://www.ioncomputers.bg/product/13790/yon-kompyutar-game-s-protsesor-pentium-g4600-kaby-lake-i-video-karta-gt1030.html?CurrencyID=BGN и ако може да ми предложите някакъв монитор 1920х1080 

Благодаря ви!
    • от Г. Готинов
      Здравейте бих искал да попитам дали може да се "build-не" някаква конфигурация която може да поддържа рекордване на геймплей (CS:GO)от 550-600лв.
    • от Г. Готинов
      Zdraveyte Iskam da popitam dali moje da se buildne nqkakuv komp za recordvane na Csgo za okolo 550-600 lv.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.