Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

hythere

Какъв компютър(втора употреба) ще ми трябва за да подкарам(гладко и нормално) някоя някоя от следните игри:

Препоръчан отговор

-

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие тотално изперкахте...... Като видиш изискванията на игрите не можеш ли сам да си направиш сметка аджеба каква машина би ти свършила работа.

А и чесно казано тези изисквания са малко търчи лъжи. Докато една игра не се тества на дадена машина, никога не може да направиш равносметка. Какво искам да кажа, че дори и по слаба машина може да се подкарат игрите, но трябва да си поиграеш да направиш настройките на самата игра.

Редактирано от KnoX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи гладко и нормално? На каква резолюция ще се играе? Максималните настройки ли се целят? GTA5 е едно от най-тежките заглавия. Втора употреба геймърски компютър дето да подкарва на макс игра с такива изисквания... Доста обяви трябва да се разгледат. Защо втора употреба изрично? Малък е бюджета ли? Какъв е изобщо той? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, KnoX написа:

Вие тотално изперкахте...... Като видиш изискванията на игрите не можеш ли сам да си направиш сметка аджеба каква машина би ти свършила работа.

А и чесно казано тези изисквания са малко търчи лъжи. Докато една игра не се тества на дадена машина, никога не може да направиш равносметка. Какво искам да кажа, че дори и по слаба машина може да се подкарат игрите, но трябва да си поиграеш да направиш настройките на самата игра.

Точно тука е проблема - че не мога да намеря такива.Ако изобщо пише информация за видеокарта - пише intel Hd graphics ...какво означава това,щото на мен ми трябва конкретно intel HD 4600 примерно.
Освен това когато потърся самата видеокарта,такава често не мога да намеря в нета.Та въпросът ми е:какво трябва да гледам във видеокартите,когато си избирам,лошо ли ще е ако си взема gainward,palit и някви други.
Все пак,най-орантировичното е винаги цената - та процесор и видеокарта на каква цена биха ми тръгнали гладко.

Я,най-добре пратете линкове.

преди 5 часа, eminem_vr написа:

Какво значи гладко и нормално? На каква резолюция ще се играе? Максималните настройки ли се целят? GTA5 е едно от най-тежките заглавия. Втора употреба геймърски компютър дето да подкарва на макс игра с такива изисквания... Доста обяви трябва да се разгледат. Защо втора употреба изрично? Малък е бюджета ли? Какъв е изобщо той? 

Да,но мисълта ми е впоследствие да си купя процесор и видеокарта - това достатъчно ли ще е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си наясно с нещата.  С виодеокарта " intel Hd graphics" няма да успееш да покараш нито една от тези игри. Това са вградени видеокарти в самия процесор, ако не се лъжа. Трябва да си сложиш допълнително видеокарта, ако вземиш машина с такава видеокарта.

Иначе можеш да видиш тези, макар че не си казал с какъв бюджет разполагаш и ми е трудно така, но все пак :

https://www.speedcomputers.biz/za-igri-speed-home-enthusiast-computer-monitor/

https://www.speedcomputers.biz/speed-home-iii/

https://www.speedcomputers.biz/nastolen-computer-speed-game-intel-7100/  - Иначе ето този би ти вършил добра работа не само за игри, но и за всичко останало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8/25/2017 в 15:46, KnoX написа:

Не си наясно с нещата.  С виодеокарта " intel Hd graphics" няма да успееш да покараш нито една от тези игри. Това са вградени видеокарти в самия процесор, ако не се лъжа. Трябва да си сложиш допълнително видеокарта, ако вземиш машина с такава видеокарта.

Иначе можеш да видиш тези, макар че не си казал с какъв бюджет разполагаш и ми е трудно така, но все пак :

https://www.speedcomputers.biz/za-igri-speed-home-enthusiast-computer-monitor/

https://www.speedcomputers.biz/speed-home-iii/

https://www.speedcomputers.biz/nastolen-computer-speed-game-intel-7100/  - Иначе ето този би ти вършил добра работа не само за игри, но и за всичко останало.

благодаря,но по-добре да си взема конзола

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, hythere написа:

Ми щом смяташ...

Те конзолите са направени за американците, дето не им се занимава с нищо друго, различно от хот дог, купен в Макдоналдс. 

И да, конзолата е правилния избор за теб. Много ще си отдъхнеш от всичко.  Само гледай след конзолата да не последва и 40 инчов телевизор, че днес един колега ми се оплаква, как младежа му дето взел конзола, поръчал и 40 инчов телевизор за 900 лева, 4К... Сега предвиждам, че скорто и волан ще си купи за 500 лева. Ама то така, като почнеш работа на 18...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, hythere написа:

Към конзолата включвай обаче и цената на всяка игра, и виж цените им как са. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вземиш конзола ще дадеш тройно на това, което съм ти предложил. Конзола около 700 лева, която да е горе - долу добре и от там нататък кеш за всяка игра. Според мен лично една машина за 1200 - 1400 лева ако си вземиш забравяш за главоболия следващите поне 10 години. А и да не говориме, че ако нещи се случи няма да се изръсиш много за части, тъй като те със всеки изминал ден цената им пада.

Редактирано от KnoX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен видеокартата ми изперка нещо и почна да шуми зверски, та се принудих да я махна временно и минах на вграденото видео на интел и3. За моя изненада работи много добре, дори Company of heroes 2 върви прилично... Е, не с макс настройки на всичко де.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, otark написа:

На мен видеокартата ми изперка нещо и почна да шуми зверски, та се принудих да я махна временно и минах на вграденото видео на интел и3. За моя изненада работи много добре, дори Company of heroes 2 върви прилично... Е, не с макс настройки на всичко де.

Аз съм пробвал и Binding of Isaac с такъв процесор и вградено видео и върви. Ама за други игри се пита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

"Точно тука е проблема - че не мога да намеря такива.Ако изобщо пише информация за видеокарта - пише intel Hd graphics ...какво означава това,щото на мен ми трябва конкретно intel HD 4600 примерно"

Ето ти с  "intel HD 4600 " щом това ти е проблема. С добър процесор (четвърто поколение), на добра цена. Ако вграждаш впоследствие външна карта, ще ти трябва да е нископрофилна, защото кутията е SFF модел. И най важното! Когато се пита, се казват всички твои изисквания. Къде си написал цената, която си склонен да дадеш?

http://www.is20-bg.com/vtora-upotreba/hp-elitedesk-800-g1-sff/

А това е доказателството за  intel HD 4600:

ScreenShot006.jpg

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8/29/2017 в 4:55, eminem_vr написа:

Към конзолата включвай обаче и цената на всяка игра, и виж цените им как са. 

лесна работа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, hythere написа:

лесна работа :)

За мен е по-лесна работа да ги тегля без пари и да не ме ограничават на 720p и определени настройки, по близки до средните на pc. Ама не ме мързи и не съм тъп дебел американец например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, eminem_vr написа:

За мен е по-лесна работа да ги тегля без пари и да не ме ограничават на 720p и определени настройки, по близки до средните на pc. Ама не ме мързи и не съм тъп дебел американец например.

Зависи от телевизора ти PS4 Pro поддържа HDR което вади доста по-добра картина от колкото без. Настройките не са ли на High/Ultra high 60FPS Lock? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Audi Power написа:

Зависи от телевизора ти PS4 Pro поддържа HDR което вади доста по-добра картина от колкото без. Настройките не са ли на High/Ultra high 60FPS Lock? 

Конзола е общо казано. Включи цената на PS4 + поне 2-3 игри и за тези пари ще ти сглобя гейм машина която да може да играеш на поне същото ниво. А може да се ползва и за много повече от една козола + безплатните заглавия из тракерите. Ако цената за PC е колкото конзолата +5 игри например, то тогава тази машина ще предлага много повече от конзолата във всеки случай. Ако се търси втора употреба още повече.  И не, настройките не се равняват на ultra който може да ти изкара един high-end гейминг компютър. Още повече че последните модели конзоли всъщност са PC, но със скромни параметри. просто игрите са оптимизирани точно за този хардуер, нещо което няма как да стане за всички разновидности PC конфигурации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, eminem_vr написа:

Конзола е общо казано. Включи цената на PS4 + поне 2-3 игри и за тези пари ще ти сглобя гейм машина която да може да играеш на поне същото ниво. А може да се ползва и за много повече от една козола + безплатните заглавия из тракерите. Ако цената за PC е колкото конзолата +5 игри например, то тогава тази машина ще предлага много повече от конзолата във всеки случай. Ако се търси втора употреба още повече.  И не, настройките не се равняват на ultra който може да ти изкара един high-end гейминг компютър. Още повече че последните модели конзоли всъщност са PC, но със скромни параметри. просто игрите са оптимизирани точно за този хардуер, нещо което няма как да стане за всички разновидности PC конфигурации.

Ами игрите варират до 60лв до 150-200лв предполагам :D И то хубавите като кално дупи, джи ти а, и тем подобни са над 100лв. 

Аз лично предпочитам конзола(имам PS2) и чувството да играя на джойстик на плейстейшън ме разбива

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Audi Power написа:

Ами игрите варират до 60лв до 150-200лв предполагам :D И то хубавите като кално дупи, джи ти а, и тем подобни са над 100лв. 

Аз лично предпочитам конзола(имам PS2) и чувството да играя на джойстик на плейстейшън ме разбива

Пропускаш факта че този джойстик може да го вържеш и на PC. Единственото предимство е че някои заглавия или не излизат за PC или излизат по-късно. Аз обаче мога да чакам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Младежи една PS4-ка  е  от 500 до 900  лева . Акаунта за онлайн  играене е 170 лева на година. Значи за 1000  лева  ще си играе комфортно без проблем цели 365 дена.  Игрите са от 50  до 100  лева за топ заглавията а има и безплатни  след като си платиш годишен абонамент. Геймърски  компютър за около 2000 лева   е минимума ако искате да играете комфортно.  Тука не слагам скъпата периферия която ще ви трябва ако искате да   ви е хептен шукаритетно. И като си направите елементарната кръчмарска сметка ,колко ви излиза компютъра и колко ви излиза да играете на конзола ще осъзнаете как сте  дали едни 1500  лева отгоре за да играете на същите тия игри .  И не се тормозите ще лагва ли или   как ще краквате пиратските заглавия от тракерите. За хора които предпочитат комфорта и си ценят времето и парите конзолата е решението.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, AlkatrazBG написа:

Младежи една PS4-ка  е  от 500 до 900  лева . Акаунта за онлайн  играене е 170 лева на година. Значи за 1000  лева  ще си играе комфортно без проблем цели 365 дена.  Игрите са от 50  до 100  лева за топ заглавията а има и безплатни  след като си платиш годишен абонамент. Геймърски  компютър за около 2000 лева   е минимума ако искате да играете комфортно.  Тука не слагам скъпата периферия която ще ви трябва ако искате да   ви е хептен шукаритетно. И като си направите елементарната кръчмарска сметка ,колко ви излиза компютъра и колко ви излиза да играете на конзола ще осъзнаете как сте  дали едни 1500  лева отгоре за да играете на същите тия игри . 

Глупости. 

линк

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти пак ли ще спориш  за очевадни неща ? Само видео картата дето ще му трябва за  тези игри е 500  лева а това са поне 3 топ заглавия  за PS4  оригинални и работещи . Със  хакнатите игри от тракерите ще играе в мрежата  ама някой друг път !!!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, AlkatrazBG написа:

Ти пак ли ще спориш  за очевадни неща ? Само видео картата дето ще му трябва за  тези игри е 500  лева а това са поне 3 топ заглавия  за PS4  оригинални и работещи . Със  хакнатите игри от тракерите ще играе в мрежата  ама някой друг път !!!! 

За играта в мрежа се съгласявам напълно. Ако искаш да играеш сървърите на GTA 5 например, пак ще трябва да я купиш. Повечето от по-старите заглавия си имат пиратски сървъри, но това е друга тема. От друга страна като говорим за игра в мрежа да не подминаваме и други разни преимущества. Например как се играе най-популярния жанр игри в момента FPS със джойстик и как с мишка. Както и редица игри (предимно MMO) които просто не се играят на конзола. Аз не бих подминал заглавие като StarCraft2 например. Направих добавка към предния пост със хардуерни характеристики. Тази карта за 500лв ще е близо два пъти по-добра от вградената в стейшъна. Отделно че цената и е почти половината от общия бюджет за PC-то когато се говори за игри.

Споря винаги и за всичко :) Обичам да споря

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Grand Theft Auto V System Requirements

NVIDIA 9800 GT - моята пък беше 9500 ГТ, а като гледам сравненията, са един дол дренки :)  Туй нещо не съм го играл никога, ама пък КОХ 2 си е една доста тежичка игрица... тъй че чак видео за 500 лв...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, вземи втора употреба комп с процесор на сокет 1155 - i7-3770 or 3770K

Рам поне 16 гб

И видеокарта не по-малка от 4гб

Понеже по-новите сокети на 1150 и 1151 са по-скъпи от 1155, тъй че това ти предлагам. Аз съм така.

Пък ако имаш пари си вземи и по-добро. Аз ти казвам горе-долу на по-ниска цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.08.2017 г. в 2:29, hythere написа:

War Thunder (a.k.a War of the Cheater) и GTA 5 вървят идеално и гладко на конфигурацията от подписа ми. С едната уговорка, че GTA 5 задължително трябва да се инсталира на SSD, иначе при излизане от играта ще си припомниш как звучаха хард дисковете преди 20 години, защото GTA 5 страда от memory leak.

Другите две не са ми интересни и не съм ги пробвал, но съдейки по изискванията им, те също ще вървят идеално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Dancho^94
      Здравейте, съфорумци.
      Въпроса ми може и да звучи наистина глупаво, но отдавна не съм се занимавал в тая насока, така че се извинявам предварително за незнанието си. Искам да си закупя Battlefield 1 с цел да играя мултиплеър. Откъде мога да си я закупя, тъй като гледам, че в по-големите сайтове за игри в България е изчерпана от доста време? И друг въпрос относно експанжъните (пакети с карти) - мога ли да си избера само някои от тях или ако искам примерно само най-новия, трябва да имам предходния инсталиран? Същото питане се отнася и за Battlefield 4. Преди години просто инсталираш играта и стига да имаш оригинален ключ всичко си тръгваше, а сега гледам че ланчери трябва ад има и т.н. Не че е лишено от логика, ама...
    • от routejack
      Пропоръчайте ми кой от тези лаптопи е най-добре да се вземе ,ако целта е да се играят игри и най-вече GTA V.Бюджета е 1000-1100лв максимум.
      За сега съм се спрял на този Acer и този Asus
      Може и други предложения от двете марки.
    • от 100kila
      Компютърът ще се използва предимно за GTA V , CS:GO и The Forest .. Поне да мога да играя тези игри на high settings на резолюция 1920x1080  , от време на време ще стриймвам / снимам и т.н 
      Горе долу дайте компоненти с тези заглавия .. 
      Processor : Intel ( Не искам AMD )
      GPU: GTX 1050 Ti ( пример , приемам AMD ) 
      Мерси Предварително !!
      Конфигурацията да не включва МОНИТОР !!
    • от PreDaT0Rrr
      GTA V не иска да се инсталира излиза ми това 

• от Insomnialegend
      Ще тръгне ли GTA V вижте конфигурацията ми под подписа - искам да лети направо. (  Направил съм предварителна поръчка от pulsar.bg за играта (:
  • Дарение

• Добави ново...