Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте :) излезе вече Threadripper. Искам напълно нова система. Няма да използвам нишо от старата.

Искам голяма или миди кутия, без осветление и прозорци с напълно плоски панели. Искам кафезите за дискове да могат да се махат. Искам всички САТА дискове да слагам в hotswap кафези, искам кафеза да е толкова голям че да може да използвам всички слотове, но не по голям или по малък. За сега без допълнителни дискове, но ако се наложи искам да добавя бързо n SATA SSD.

Захранване 80+ напълно модуларно Platinin.

64gb ram min 

1950X

Цялото охлаждане да е на Noctua

2ТБ M2 SSD Samsung

1080 Ti ili Rx Vega

Бюджет 4999€

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо подобно:

Warenwert
zzgl. Versandkosten
€ 3.958,80*
ab € 24,95**
    Gesamtpreis
inkl. 19% MwSt. 
€ 3.983,75***
€ 636,06
Nanoxia Deep Silence 6 Rev.B, Big-Tower-Gehäuse
Art-Nr. TTXND6
schwarz
Jetzt bestellen, versandfertig in 9 TagenLieferung zwischen Mi. 06. und Do. 07. September 2
1 € 194,90* € 194,90*
Corsair AX860, PC-Netzteil
Art-Nr. TN8V65
schwarz, 6x PCIe, Retail
Auf LagerLieferung zwischen Di. 29. und Mi. 30. August 2
1 € 197,90* € 197,90*
ASUS ROG ZENITH EXTREME, Mainboard
Art-Nr. GTEA30

1 € 599,-* € 599,-*
AMD Ryzen Threadripper 1950X WOF, Prozessor
Art-Nr. HTTA03
boxed
Jetzt bestellen, versandfertig in 8 TagenLieferung zwischen Mi. 06. und Do. 07. September 2
1 € 1.039,-* € 1.039,-*
Samsung 960 PRO 2 TB, Solid State Drive
Art-Nr. IMLM4X06
M.2, PCIe 3.0 x4
1 € 1.129,-* € 1.129,-*
ASUS GeForce GTX 1080 Ti STRIX GAMING, Grafikkarte
Art-Nr. JHXV0C03
2x HDMI, 2x DisplayPort, DVI-D
1 € 799,-* € 799,-*
Cerberus V2, Headset 1 € 0,-* € 0,-*
NVIDIA DESTINY 2 DC-Spiel 1 € 0,-* € 0,-*
преди 9 минути, Петко К написа:

Те процесорите излязоха, ама никъде не се продават дъна. 

Има, вече са на склад: https://www.alternate.de/Mainboards/AMD/Sockel-TR4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

" Здравейте :) излезе вече Threadripper. Искам напълно нова система. Няма да използвам нишо от старата.

Искам голяма или миди кутия, без осветление и прозорци с напълно плоски панели. Искам кафезите за дискове да могат да се махат. Искам всички САТА дискове да слагам в hotswap кафези, искам кафеза да е толкова голям че да може да използвам всички слотове, но не по голям или по малък. За сега без допълнителни дискове, но ако се наложи искам да добавя бързо n SATA SSD.

Захранване 80+ напълно модуларно Platinin. "

Младежа живее в Германия,така че за него не представлява пречка да си закупи дънна платка AMD X399 So.TR4 . Има достатъчно добър избор и в Mindfactory. De. Дори цената на ASUS ROG ZENITH EXTREME в момента е 551.95 Euro .

Asus ROG Zenith Extreme AMD X399 So.TR4 Quad Channel DDR4 EATX Retail

Asus ROG Zenith Extreme AMD X399 So.TR4 Quad Channel DDR4 EATX Retail

SICHERN SIE SICH EIN TOP GAME KOSTENLOS

€ 551,95*

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Актуалната ми машина:

IMG_1305.JPG

1x Samsung 850 Pro SSD 256 GB във ICY BOX IB-2207StS

IcyDock MB324SP-B

2x Samsung 850 Pro SSD 512 GB  

2x Samsung 850 Evo SSD 2 TB

Asus P9D WS

Intel Xeon E3-1276V3

32GB Kingston ECC RAM

PNY Quadro M4000

Lian Li PC-B12SB

Всички Вентилатори са Ноктуа Индустриал ППЦ

Be Quite Dark Power Pro 10 550 Watt

ОДД :) LG BH16NS55

Dr. Dac Prime

всички сата кабели са SilvStone SST-CP07

мисля това е всичко :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eто

https://www.mindfactory.de/shopping_cart.php/basket_action/load_basket_extern/id/da6d6d2210513867523b18445a3d248de9d0fff9ab996d43c7e

Графичната карта и паметта си ги избери по цвят. Лошото е че мигащите са и по-хубавите дизайни и на двете и няма как да се избегне блинг-блинг съвсем. Поне кутията е тази без прозореца. Иначе аз не бих се хвърлил на по-бърза памет а от картите може и Msi-то,Strixx-a, АМP Extreme или ЕVGA SC2 - все тая е...

И АКO го вземеш, дай и някоя снимка иначе ще продължават да те ядат, че само мечтаеш...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази кутия я гледах и на живо, доста ми хареса. За РАМа, може ли да аргументираш защо не би взел по бърза? Иначе искам 4х Кит, за да може да актуализирам по късно. Иначе е супер :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото такива количества рам обикновенно са Dual Rank(99% да не кажа 100% от 16 гб модули) а там подкарването над 2666 е магия и страшен късмет. Да не говорим, че DR 2666 като скорост се равнява почти на SR 3200 със стегнати тайминги. Едва ли ще тръгнеш да си причиняваш часовете ровене в биос и пробване на 1000 настройки само и само да я подкараш на повече с охлабени тайминги. И това до следващия студен старт, когато загуби настройките...

Ето ти друга памет, че е и по-евтина. Много лесно можеш да си избереш каквато си харесаш като дадеш DDR4->Auswahl verfeinern->Gesamtkapazität 64->Module Anzahl 4.

Ako трябва да се навлиза в разсъждения - аз лично не бих взел 2000гб 960pro. Ако чак толкова място ти трябва(не мога да си представя за какво) мисля че и 1000гб версията ще стигне. Също така аз лично бих си взел EVO. Освен ако не мислиш да го изкъртиш от четене и писане и предполагамият по-дълъг живот на Pro е аргумент. Но дори и тогава бих по-скоро взел 2x1000 и едното да е backup, отколкото 1000 евро само за един диск. Между другото едно охладителче е силно препоръчително за такива SSD.

Кутията е уникална, да. Не че няма алтернативи, както и за захранването, но все пак като сме в Германия, да си държим на немското;)(Nanoxia-та и тя е немска...)

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това гледах сега че няма 2ТБ Ево. На Лаптопа съм с m2 evo и е супер. На точи диск ще са смао програмите и няколко Виртуални машини. В зависимост как реша да го ползвам ще сложа 2 ссд mirror storage space s ReFS ако после трябва повече място ще слобжа още. Но наистина не ми трябва толкова място на това ссд и 1тб наистина ще е достатъчно. В момента също съм така. само че всичко е сата.

Дори започнах да се замислям, че всъщност не ми се занимва да го правя сам и може да изчакам caseking да имат готови:

https://www.caseking.de/pc-systeme/premium-systeme

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aко ти е чак такъв проблем сглабянето, ще ти го събера - работа за половин час е;). И още 2 часа оправяне на кабели за да е красиво...Макар че с Ноктуато, няма как да стане красиво. Колкото  са добри,толкова са грозни горките с тея цветове. Австрийска му работа. Иначе ще си доплатиш остатъка от бюжета за това,че и повече. Макар че Mindfactory предлагат сглабяне и инсталация, мисля че пълния пакет е 100 евро. И без това с паметта пестиш стотина и ако вземеш 1Тб Evo/Pro пестиш още 500.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бтв, на мен Ноктуа ми харесват. Правят супер контраст :)

Точно кабелите не ми се занимава.... винаги изглежда тъпо. Ако мислиш че ще го направиш подредено и хипер готино, пиши на лично къде живееш, ако сме близо може да говорим :) и много важно пиши колко искаш за услугата. И бъди реалистичен с времето, важен е крайният резултат, не да стане бързо или еврино.

Редактирано от Desdinova (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да се огъне защото е с голяма плоча. Дори и 12S се справя повече от задоволително. Повечето хора взимат AIO ,но има изискване за Ноктуа, ето Ноктуа. А и от мен лично препоръка за  AIO няма да видите скоро. По-скоро бих му натиснал цената още да останат едни 1000+ евро за къстъм водно. Поне като ще е ,да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично не разбирам стремежа на Десито за най-новото и най-мощно на любителският пазар. Сегашната му конфигурация е повече от задоволителна с оглед предназначението. Но ако си закупи това, което е намислил ще подпомогне още повече инициативата folding.stanford.edu, за което го уважавам от сърце. 

Успех!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Тредрипъра и с Ti-ката определено може да "гъне" мъжки. Аз имах един период от няколко месеца със старата карта където вървеше всяка секунда, в която не играя, но накрая така и не схванах идеята на това. Само едни молекули се въртяха по екрана и не можеше да се види дали помагам или не. Това беше все пак преди 5-6 години де, сега може да е различно. Отбора на PCGHExtreme гледам нагъват яко.

ПП . При всички положения обаче и аз подкрепям много повече използването на ресурсите за нещо такова, отколкото за "копане" например.

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.