Премини към съдържанието
v.georgiev9931

Проблем с инсталирането на Windows на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с инсталирането на новия ми лаптоп Acer aspire a15. Когато се пробвам да намеря флашката в boot manager не мога да я намеря. Лаптопа е нов флашката е 3.0 и порта също, пробвах с друга флашка, но пак не  става. Помагайте, ако някой знае нещо . Благодаря предварително!  

Snapchat-361398145.jpg

Snapchat-429422034.jpg

Snapchat-1134588729.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя ОС се опитвате да инсталирате?

С коя програма направихте флашката?

Пробвайте Rufus

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изключи secure boot да видим ще се появи ли флашката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И моите 5 ст. :) : Ръгни флашката в USB2 порт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Богатир написа:

Коя ОС се опитвате да инсталирате?

С коя програма направихте флашката?

Пробвайте Rufus

Windows Tools USB DVD

С друга флашка пробвах и още не мога да се справя с проблема..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За каква инсталация правиш флашката - MBR или UEFI? Съответно в BIOS направани ли са коректните настройки? Изобщо има ли опция за Legacy boot

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак почвате с празните догатки.

1. Флашката трябва да е FAT32 форматирана
2. Флашката МОЖЕ да е в USB3 порт(щом става дума за windows 10)
3. Secure Boot не играе роля В СЛУЧАЯ. Аз си го държа изключен по мое предпочитание.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, hudyr написа:

3. Secure Boot не играе роля В СЛУЧАЯ. Аз си го държа изключен по мое предпочитание.

1 и 2 са верни, но пробвай да буутнеш в MBR режим, при включен Secure Boot

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, street racer написа:

но пробвай да буутнеш в MBR режим, при включен Secure Boot

преди 2 часа, street racer написа:

3. Secure Boot не играе роля В СЛУЧАЯ.

А като цяло, за да изключи Secure Boot, ще трябва първо да зададе администраторска парола на биос-а. За това в момента Secure Boot е включен и е сив(недостъпен за промяна).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, v.georgiev9931 написа:

Windows Tools USB DVD

Пробвайте с winsetupfromusb както hudyr 

•  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, абсолютно същият проблем имам с aspire es 15, като при мен в буут опшън меюто не излиза нищо което мога да избера.

Пробвах със всякакви версии уиндоус няколко линукс дистрибуции и различни настройки на биоса, пробвах и с MiniTool Partition Wizard Pro v6.0 Boot CD да форматирам хард диска. Пробвах както с USB така и от CD  да буутне не става. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или се изключва опцията "UEFI" и "Secure boot" от BIOS - избира се "CSM" или нещо подобно, или се прави с RUFUS флашката, като се избира опцията "GPT partition scheme for UEFI". Също ако се прави UEFI трябва OS да е от Windows 8 нагоре, с Windows 7 няма да стане (то има вариант, но не става лесно)!

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще пробвам да изключа "UEFI" и "Secure boot" и ще видя ще стане ли, ама доста проблеми с този лапптоп,  а е нов..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами като искаш поне тези проблеми с инсталацията да ги нямаш си вземаш лаптоп с инсталиран Windows. Също така има много сервизи, които извършват тази услуга с инсталирането.

• Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Радослав Матев написа:

Ами като искаш поне тези проблеми с инсталацията да ги нямаш си вземаш лаптоп с инсталиран Windows. Също така има много сервизи, които извършват тази услуга с инсталирането.

Попринцип държа аз да си го направя, щото в сервизите, няма да направят по различно. Вече ако не успея ще трябва да го дам някъде , ама ще се помъча, зора ми е да го накарам да открие флашката. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, v.georgiev9931 написа:

Здравейте, имам проблем с инсталирането на новия ми лаптоп Acer aspire a15. Когато се пробвам да намеря флашката в boot manager не мога да я намеря

няма да я намериш
флашките са инициализирани като USB ZIP
трябва да я инициализираш като USB HDD или като USB FDD
предполагам, че знаеш как става това

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, v.georgiev9931 написа:

Попринцип държа аз да си го направя, щото в сервизите, няма да направят по различно. Вече ако не успея ще трябва да го дам някъде , ама ще се помъча, зора ми е да го накарам да открие флашката. 

Здравей, сподели като постигнеш успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе...

Пъхни я тая флашка, направи я с winsetupfromusb(FAT32 форматирана), не пипай нищо по биос-а и виж какъв ще е резултата. При положение, че в момента си в UEFI режим, отдолу трябва да видиш:
UEFI:носител Х
UEFI:носител Y
Всеки носител, разпознат от UEFI фърмуера, излиза в списъка по този начин!

Изредиха се един куп "съвети" от хора, които явно не са имали досег с UEFI фърмуер от различните ревизии, а в крайна сметка нищо съществено!
@Радослав Матев CSM е част от по-ранните UEFI фърмуери и е там, за да можеш да инсталираш windows 7. Няма нищичко общо с ревизията USB на портовете/носителя или пък с инсталирането на windows 10.
Машините с инсталиран windows най-често идват с няколко стотин GB системен дял(повече от 200) и един куп наблъскан bloatware, който така тормози горките лаптопчета, че ни се иска да си търсим правата и парите -> решаваме да го преинсталираме -> оп, пак опираме до "проблема", че не ни намира флашката, която ние не знаем как да приготвим като хората -> ко праим?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.

Редактирано от дръндю (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен на acer aspire es 15 се получи след запис на флашка Уин 10х64 ( Уин 10х32 не я разпозна ) с winsetupfromusb (FAT32 форматирана) и Secure Boot изключен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Sensey
      Здравейте, вчера като си почиствах лаптопа  забелязах тези 2 подобни на гайки, които се търкаляха около дъното. Някой знае ли от къде може да са се развили?

• от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от Marillon
      Здравейте, търся си лаптоп ,който както показва и заглавието ще ми служи за университетски задачи по графичен дизайн, както и за дигитално рисуване . Бюджетът ми е около 2000 лв като за момента  се колебая между два варианта:
      1. Dell Inspiron 5770, варианта с процесор intel core i7
      2. Acer Nitro 5 AN515 -51-71BX
       Ще съм много благодарна,ако някой може да ми даде мнение спрямо двата лаптопа по-горе ,или някоя по-ок машина от тях :)
    • от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
    • от Trenndo
      Здравейте, ще уча архитектура и ще ми е нужен мощен лаптоп. Бюджета ми е 2000-2100лв като държа марката да е DELL или Asus. Ще се радвам ако някой успее да ми препоръча модел, да ми изясни каква е разликата между NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti и AMD Radeon 530, има ли смисъл от съчетанието HDD и SSD, и защо intel i7-8... поколенията са по-добри от intel i7-7.. Ще съм Ви безкрайно благодарен! 
      Поздрави!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.