Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
v.georgiev9931

Проблем с инсталирането на Windows на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с инсталирането на новия ми лаптоп Acer aspire a15. Когато се пробвам да намеря флашката в boot manager не мога да я намеря. Лаптопа е нов флашката е 3.0 и порта също, пробвах с друга флашка, но пак не  става. Помагайте, ако някой знае нещо . Благодаря предварително!  

Snapchat-361398145.jpg

Snapchat-429422034.jpg

Snapchat-1134588729.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя ОС се опитвате да инсталирате?

С коя програма направихте флашката?

Пробвайте Rufus

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И моите 5 ст. :) : Ръгни флашката в USB2 порт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Богатир написа:

Коя ОС се опитвате да инсталирате?

С коя програма направихте флашката?

Пробвайте Rufus

Windows Tools USB DVD

С друга флашка пробвах и още не мога да се справя с проблема..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За каква инсталация правиш флашката - MBR или UEFI? Съответно в BIOS направани ли са коректните настройки? Изобщо има ли опция за Legacy boot

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак почвате с празните догатки.

1. Флашката трябва да е FAT32 форматирана
2. Флашката МОЖЕ да е в USB3 порт(щом става дума за windows 10)
3. Secure Boot не играе роля В СЛУЧАЯ. Аз си го държа изключен по мое предпочитание.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, hudyr написа:

3. Secure Boot не играе роля В СЛУЧАЯ. Аз си го държа изключен по мое предпочитание.

1 и 2 са верни, но пробвай да буутнеш в MBR режим, при включен Secure Boot

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, street racer написа:

но пробвай да буутнеш в MBR режим, при включен Secure Boot

преди 2 часа, street racer написа:

3. Secure Boot не играе роля В СЛУЧАЯ.

А като цяло, за да изключи Secure Boot, ще трябва първо да зададе администраторска парола на биос-а. За това в момента Secure Boot е включен и е сив(недостъпен за промяна).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, v.georgiev9931 написа:

Windows Tools USB DVD

Пробвайте с winsetupfromusb както hudyr 

•  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, абсолютно същият проблем имам с aspire es 15, като при мен в буут опшън меюто не излиза нищо което мога да избера.

Пробвах със всякакви версии уиндоус няколко линукс дистрибуции и различни настройки на биоса, пробвах и с MiniTool Partition Wizard Pro v6.0 Boot CD да форматирам хард диска. Пробвах както с USB така и от CD  да буутне не става. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или се изключва опцията "UEFI" и "Secure boot" от BIOS - избира се "CSM" или нещо подобно, или се прави с RUFUS флашката, като се избира опцията "GPT partition scheme for UEFI". Също ако се прави UEFI трябва OS да е от Windows 8 нагоре, с Windows 7 няма да стане (то има вариант, но не става лесно)!

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами като искаш поне тези проблеми с инсталацията да ги нямаш си вземаш лаптоп с инсталиран Windows. Също така има много сервизи, които извършват тази услуга с инсталирането.

• Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Радослав Матев написа:

Ами като искаш поне тези проблеми с инсталацията да ги нямаш си вземаш лаптоп с инсталиран Windows. Също така има много сервизи, които извършват тази услуга с инсталирането.

Попринцип държа аз да си го направя, щото в сервизите, няма да направят по различно. Вече ако не успея ще трябва да го дам някъде , ама ще се помъча, зора ми е да го накарам да открие флашката. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, v.georgiev9931 написа:

Здравейте, имам проблем с инсталирането на новия ми лаптоп Acer aspire a15. Когато се пробвам да намеря флашката в boot manager не мога да я намеря

няма да я намериш
флашките са инициализирани като USB ZIP
трябва да я инициализираш като USB HDD или като USB FDD
предполагам, че знаеш как става това

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, v.georgiev9931 написа:

Попринцип държа аз да си го направя, щото в сервизите, няма да направят по различно. Вече ако не успея ще трябва да го дам някъде , ама ще се помъча, зора ми е да го накарам да открие флашката. 

Здравей, сподели като постигнеш успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе...

Пъхни я тая флашка, направи я с winsetupfromusb(FAT32 форматирана), не пипай нищо по биос-а и виж какъв ще е резултата. При положение, че в момента си в UEFI режим, отдолу трябва да видиш:
UEFI:носител Х
UEFI:носител Y
Всеки носител, разпознат от UEFI фърмуера, излиза в списъка по този начин!

Изредиха се един куп "съвети" от хора, които явно не са имали досег с UEFI фърмуер от различните ревизии, а в крайна сметка нищо съществено!
@Радослав Матев CSM е част от по-ранните UEFI фърмуери и е там, за да можеш да инсталираш windows 7. Няма нищичко общо с ревизията USB на портовете/носителя или пък с инсталирането на windows 10.
Машините с инсталиран windows най-често идват с няколко стотин GB системен дял(повече от 200) и един куп наблъскан bloatware, който така тормози горките лаптопчета, че ни се иска да си търсим правата и парите -> решаваме да го преинсталираме -> оп, пак опираме до "проблема", че не ни намира флашката, която ние не знаем как да приготвим като хората -> ко праим?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен на acer aspire es 15 се получи след запис на флашка Уин 10х64 ( Уин 10х32 не я разпозна ) с winsetupfromusb (FAT32 форматирана) и Secure Boot изключен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Viktoria Petrova
      Здравейте, дойде време да подменя стария си лаптоп и моля за малко помощ. Според Вас този модел добър ли е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PAVILION-15-CB005NU-2LD03EA/p/527950 Нямам възможност да дам повече от 1500лв. Интересува ме добър ли е за игри, понеже брат ми иска да го ползва да си играе новите игри, които не тръгват на неговия лаптоп ? Аз ще го ползвам за ровене в интернет, гледане на филми и програми за обработка (някои са доста тежки), когато съм в университета. Знам, че за игри е по-добре настолен компютър да се вземе, но на мен задължително ми трябва да мога да го нося в университета. Другият модел на тази цена е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-7-A717-71G-50GG-BK/p/518213 На мен ми изглеждат напълно еднакви (като изключим големината на екрана). Моля за сериозни мнения, защото не съм запозната, а искам да зарадвам брат ми, понеже като не съм на лекции предимно той ще го ползва за игри. Отворена съм и за предложения, стига да са до 1500лв. Благодаря предварително! 
    • от Кристиян Ангелов
      Счупи ми се кутииката на колонката на  лаптопа и остана само говорителчето което има магнит голям, колкото като си свиеш палеца и показалеца!Сложих го отпред отстрани на екрана на дисплея и се оказа, че нещо въздеиства на магнита и той се залепи за капака отпред до самия дисплей!Е може ли това нещо-този магнит да ми прецака лаптопа-Моля отговорете-ВАЖНО МИ Е ДА ЗНАМ!

• от Mihaelavv
      Здравейте. Имам проблем с лаптопа ми. Вечерта преди да открия проблема, както винаги, си изключих лаптопа без проблем. На следващият ден забелязах, че не мога да го включа, дори когато е включен в контакта. В други форуми четох, че е хубаво да се премахне батерията и да се включи наново, но моята е вградена и не знам какво да направя с нея. Лаптопът е нов, използвам го от 3-4 месеца вече и няма как да е изгоряла видео-картата, защото изобщо не свети клавиатурата или копчетата. Ако можете да ме посъветвате с нещо полезно ще бъда много благодарна.
    • от Aleksandar Dinov
      Момци как се инсталира игра на комп Doom 3изтеглих я и какво трябва да направя
    • от El Shaarawy92
      Имам един Dell Vostro 1000. Проблемът е, че просто не стартира. Стига до зареждането на Win 7,когато излизат четирите цвята (логото на Win)   и трябва да напише starting windows, но стига до там и се рестартира. Ако го накарам да спре да се рестартира, през менюто, в което се влиза с F8, ми излиза син екран и error  - 0x0000007b, ако пробвам safe mode - се рестартира след loading classpnp.sys. Не иска да буутва от флашка, пише media failure - check cable,  затова сложих харда на друг лаптоп и инсталирах там windows 7, като на него системата тръгна без проблем. Правих всички тестове, които има в системата и не откри грешки. BIOS-а е доста стар и няма опция за  бутане на UEFI/Legacy boot, имате ли някакви идеи?
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.