Премини към съдържанието
v.georgiev9931

Проблем с инсталирането на Windows на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с инсталирането на новия ми лаптоп Acer aspire a15. Когато се пробвам да намеря флашката в boot manager не мога да я намеря. Лаптопа е нов флашката е 3.0 и порта също, пробвах с друга флашка, но пак не  става. Помагайте, ако някой знае нещо . Благодаря предварително!  

Snapchat-361398145.jpg

Snapchat-429422034.jpg

Snapchat-1134588729.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя ОС се опитвате да инсталирате?

С коя програма направихте флашката?

Пробвайте Rufus

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И моите 5 ст. :) : Ръгни флашката в USB2 порт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Богатир написа:

Коя ОС се опитвате да инсталирате?

С коя програма направихте флашката?

Пробвайте Rufus

Windows Tools USB DVD

С друга флашка пробвах и още не мога да се справя с проблема..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За каква инсталация правиш флашката - MBR или UEFI? Съответно в BIOS направани ли са коректните настройки? Изобщо има ли опция за Legacy boot

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак почвате с празните догатки.

1. Флашката трябва да е FAT32 форматирана
2. Флашката МОЖЕ да е в USB3 порт(щом става дума за windows 10)
3. Secure Boot не играе роля В СЛУЧАЯ. Аз си го държа изключен по мое предпочитание.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, hudyr написа:

3. Secure Boot не играе роля В СЛУЧАЯ. Аз си го държа изключен по мое предпочитание.

1 и 2 са верни, но пробвай да буутнеш в MBR режим, при включен Secure Boot

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, street racer написа:

но пробвай да буутнеш в MBR режим, при включен Secure Boot

преди 2 часа, street racer написа:

3. Secure Boot не играе роля В СЛУЧАЯ.

А като цяло, за да изключи Secure Boot, ще трябва първо да зададе администраторска парола на биос-а. За това в момента Secure Boot е включен и е сив(недостъпен за промяна).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, v.georgiev9931 написа:

Windows Tools USB DVD

Пробвайте с winsetupfromusb както hudyr 

•  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, абсолютно същият проблем имам с aspire es 15, като при мен в буут опшън меюто не излиза нищо което мога да избера.

Пробвах със всякакви версии уиндоус няколко линукс дистрибуции и различни настройки на биоса, пробвах и с MiniTool Partition Wizard Pro v6.0 Boot CD да форматирам хард диска. Пробвах както с USB така и от CD  да буутне не става. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или се изключва опцията "UEFI" и "Secure boot" от BIOS - избира се "CSM" или нещо подобно, или се прави с RUFUS флашката, като се избира опцията "GPT partition scheme for UEFI". Също ако се прави UEFI трябва OS да е от Windows 8 нагоре, с Windows 7 няма да стане (то има вариант, но не става лесно)!

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами като искаш поне тези проблеми с инсталацията да ги нямаш си вземаш лаптоп с инсталиран Windows. Също така има много сервизи, които извършват тази услуга с инсталирането.

• Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Радослав Матев написа:

Ами като искаш поне тези проблеми с инсталацията да ги нямаш си вземаш лаптоп с инсталиран Windows. Също така има много сервизи, които извършват тази услуга с инсталирането.

Попринцип държа аз да си го направя, щото в сервизите, няма да направят по различно. Вече ако не успея ще трябва да го дам някъде , ама ще се помъча, зора ми е да го накарам да открие флашката. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, v.georgiev9931 написа:

Здравейте, имам проблем с инсталирането на новия ми лаптоп Acer aspire a15. Когато се пробвам да намеря флашката в boot manager не мога да я намеря

няма да я намериш
флашките са инициализирани като USB ZIP
трябва да я инициализираш като USB HDD или като USB FDD
предполагам, че знаеш как става това

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, v.georgiev9931 написа:

Попринцип държа аз да си го направя, щото в сервизите, няма да направят по различно. Вече ако не успея ще трябва да го дам някъде , ама ще се помъча, зора ми е да го накарам да открие флашката. 

Здравей, сподели като постигнеш успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе...

Пъхни я тая флашка, направи я с winsetupfromusb(FAT32 форматирана), не пипай нищо по биос-а и виж какъв ще е резултата. При положение, че в момента си в UEFI режим, отдолу трябва да видиш:
UEFI:носител Х
UEFI:носител Y
Всеки носител, разпознат от UEFI фърмуера, излиза в списъка по този начин!

Изредиха се един куп "съвети" от хора, които явно не са имали досег с UEFI фърмуер от различните ревизии, а в крайна сметка нищо съществено!
@Радослав Матев CSM е част от по-ранните UEFI фърмуери и е там, за да можеш да инсталираш windows 7. Няма нищичко общо с ревизията USB на портовете/носителя или пък с инсталирането на windows 10.
Машините с инсталиран windows най-често идват с няколко стотин GB системен дял(повече от 200) и един куп наблъскан bloatware, който така тормози горките лаптопчета, че ни се иска да си търсим правата и парите -> решаваме да го преинсталираме -> оп, пак опираме до "проблема", че не ни намира флашката, която ние не знаем как да приготвим като хората -> ко праим?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен на acer aspire es 15 се получи след запис на флашка Уин 10х64 ( Уин 10х32 не я разпозна ) с winsetupfromusb (FAT32 форматирана) и Secure Boot изключен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Trenndo
      Здравейте, ще уча архитектура и ще ми е нужен мощен лаптоп. Бюджета ми е 2000-2100лв като държа марката да е DELL или Asus. Ще се радвам ако някой успее да ми препоръча модел, да ми изясни каква е разликата между NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti и AMD Radeon 530, има ли смисъл от съчетанието HDD и SSD, и защо intel i7-8... поколенията са по-добри от intel i7-7.. Ще съм Ви безкрайно благодарен! 
      Поздрави!
    • от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Hadjimehmed Shener
      Здравейте! Купих си лаптоп (Acer Nitro 5 NH.Q2QEX.016) преди 3 дни , вчера ми се появи една зелена точка на екрана върху лентата на задачите. Забелязах че след определено време точката лека полека намаля яркостта си и изчезва. Съжалявам ако има и друга тема по този въпрос , но за първи път ми се случва такова нещо и се притеснявам. На други места видях че пише , ако точката е всякакъв цвят освен черен щяла да изчезне след време, вярно ли е това? Благодаря Ви предварително за вниманието!
    • от coldrage
      Здравейте, от скоро съм с Ubuntu 18.04. Опитвам се да подкарам една игра, но ми дава следният проблем :
      Wine cannot find the FreeType font library.  To enable Wine to
      use TrueType fonts please install a version of FreeType greater than
      or equal to 2.0.5.
      http://www.freetype.org

Търсих инфо в нета и правих какви ли не опити но не можах да го реша.
      Помагайте, моля!
    • от Stoqn-666
      https://support.hp.com/bg-en/drivers/selfservice/compaq-presario-cq56-200-notebook-pc-series/4346274/model/5080938?sku=LE406EA
      това е лаптопа при включване мига caps lock не прекъснато на седмица веднъж се включва .
      Почистих го смених термо паста пробвах рамта харда смених бота 
      и нищо все така . моля за помощ
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.