Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От доста време насам не се бях занимавал с подобни работи, като игри, програми и тем. подобни, но преди няколко дни си инсталирах FIFA 14, но WIN-а се скапа и се наложи да го преинсталирам. Сложих отново WIN7 и инсталирах .NET Framework 4.5, Visual C++ 2008, 2010, 2012 и DirectX 11, играта продължава да не стартира. Върти кръгчето на два пъти, след което - нищо. Променям съвместимостта на WIN 7 - нищо. Компютъра взе да цикли вече от толкова вече инсталирани FIFA-и, че реших да сложа и WIN 10. Отново същата процедура с изисканите програми - отново нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че е от уиндоуса? Може да си изпуснал нещо в инсталацията.

аз преди имах същия проблем, но се занимавах доста с файловете и гледах клипове как се оправя и някак си стана

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да е зле да го преинсталираш, като форматираш целия хард.Ако си запълнил диска с всякакви остатъци от игри, които не си изтрил както трябва, нищо чудно от там да идва проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж дали антивирусната не е изтрила или блокирала някой файл на играта. Предполагам е пиратска. Ако не е, не би трябвало да има проблеми след преинсталиран windows, а ако имаш, просто пусни една проверка на файловете. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DirectX 11 windows 7 си го има. 9.0c, обаче, трябва да се обнови, ако искаш игрите с такова изискване да вървят(FIFA 14 включително).

https://download.microsoft.com/download/8/4/A/84A35BF1-DAFE-4AE8-82AF-AD2AE20B6B14/directx_Jun2010_redist.exe

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли и инсталирай DirectX 9.0c

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играта изисква DirectX 9! Затова не тръгва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При липса на правилния DirectX излиза съобщение за грешка/почти винаги/.

Виж в папките на игрите за Microsoft.DirectX.dll с версията .Игрите си инсталират сами необходимия/повечето игри/.

Погледни и в directx.log.

Можеш да инсталираш и directx 9.c.Няма да те обърка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е омазал и инстслиране на някой от драйверите... Което е по вероятното според мене. А и тези пиратски игри ........

Да не говориме, че си сложил и най - неподходящата ОС за игри.

Редактирано от KnoX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До преди 2 дни нямах никакви проблеми. Току-що инсталирана 7-ца, качвам FIFA-та и върви без грешка. Скапва се WIN-а, преинсталация и инсталация на FIFA отново, след което започват грешките. Няма никакви игри на компютъра, освен програми и файлове. Сега ще пробвам с ъпдейт на 9c да видим, но мисля, че го бях правил, не съм сигурен.

Впрочем, вчера вечерта след няколко ъпдейта на файловете, вкл. и драйверите на видеото, играта зарежда, екрана става черен, изключва играта и това е. 

9.0c на WIN 10 не става. А иначе тази FIFA няма directx в пакета, което ми е малко чудно, обикновено всяка игра, която съм инсталирал досега си има вкл. directx.

Редактирано от Nicollay Dong (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Nicollay Dong написа:

9.0c на WIN 10 не става.

Кой каза? При мен що се инсталира? Изтегли си offline инсталатора на DirectX 9.0c, разопаковай (примерно със 7zip) и стартирай от папка, в която си разопаковал файла setup с админстраторски права. 

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, KnoX написа:

Да не говориме, че си сложил и най - неподходящата ОС за игри.

Най-неподходяща за кои игри? За тия на 10 години? Да, неподходяща е, но и Win 7  бе много неподходяща за 10 годишни игри. Дори Far Cry 1  там не върви без пач 1.4 ;) в тоя ред на мисли, тая FIFA  да не би да има някоя по-нова версия? Аз предположих, че е пиратска, друг горе попита дали е пиратска, но отговор не видях. Понякога без пачове така става, макар че си нямам идея за конкретната игра. 

И пак за WIN 10. Според мен това е най-добрата система за съвременни и не толкова съвременни игри. Всичко друго е градски легенди от хора, които не искат да се разделят със старото или се дразнят, че Майкрософт се опитват да ги следят. 

Да не забравяме, че при Win 10 много от игрите не могат да се подкарат заради DRМ  защитата, макар че при някои игри разрешиха проблемите. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друго което ми хрумна е, че машината с какви параметри е ? Да не бида проблема идв от тях ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.08.2017 г. в 22:51, Nicollay Dong написа:

От доста време насам не се бях занимавал с подобни работи, като игри, програми и тем. подобни, но преди няколко дни си инсталирах FIFA 14, но WIN-а се скапа и се наложи да го преинсталирам. Сложих отново WIN7 и инсталирах .NET Framework 4.5, Visual C++ 2008, 2010, 2012 и DirectX 11, играта продължава да не стартира. Върти кръгчето на два пъти, след което - нищо. Променям съвместимостта на WIN 7 - нищо. Компютъра взе да цикли вече от толкова вече инсталирани FIFA-и, че реших да сложа и WIN 10. Отново същата процедура с изисканите програми - отново нищо.

Бая народ пропусна да спомене нещо, което може да е причина или поне фактор в проблема: изключи UAC (user account control), след което си свали Uninstall Tool 3.5.2 (или ако има по-нова версия) и с негова помощ деинсталирай играта, като го остави да изтрие и следите в регистрите. Така ще си сигурен, че играта е деинсталирана без остатък. След това си я инсталирай наново, като следваш инструкциите в торента/NFO-файла.
Освен това ти пропусна да споменеш дали си инсталирал и драйверите за видеокартата. Не малък брой игри изобщо не искат да тръгват, ако не засекат драйверите за видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.