Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,
Каква е разликата между вградена и интегрирана видео карта, при положение, че вградената е доста добра. GTX 950 - 4gb gddr5 128 bit. Тука става въпрос за лаптоп. Има ли значение дали е вградена или интегрирана при тази видео карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вградена и интегрирана значи едно и също....

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, professed написа:

Здравейте,
Каква е разликата между вградена и интегрирана видео карта, при положение, че вградената е доста добра. GTX 950 - 4gb gddr5 128 bit. Тука става въпрос за лаптоп. Има ли значение дали е вградена или интегрирана при тази видео карта?

Има голяма разлика между вградена и външна видеокарта. Вградена е заедно с процесора и тя няма да е кои знае колко хубава. Да, може да се използва, но предимно за интернет и т.н. Ако ще се ползва за други цели игри и т.н., не е много за препоръчване, тъй като няма да вади хубави фреймове на игрите и те няма да вървят както трябва или както ти искаш да вървят. Докато външната, ако е хубава видеокарта, може да играе игрите спокойно и не само.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за лаптопи  с вградени видеочипове в самият процесор и за такива с отделно монтирани видеочипове на самото дъно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Yvan Sergeev написа:

вградена и интегрирана значи едно и също....

Да... рано сутрин беше..имах предвид специализирана.

преди 1 час, KnoX написа:

Има голяма разлика между вградена и външна видеокарта. Вградена е заедно с процесора и тя няма да е кои знае колко хубава. Да, може да се използва, но предимно за интернет и т.н. Ако ще се ползва за други цели игри и т.н., не е много за препоръчване, тъй като няма да вади хубави фреймове на игрите и те няма да вървят както трябва или както ти искаш да вървят. Докато външната, ако е хубава видеокарта, може да играе игрите спокойно и не само.

Ами гледам в ютуб лаптопа и добри фреймове вадят на игрите, gta 5, примерно, на 1080p 30-40 fps.
Лаптопа е този https://ardes.bg/product/acer-aspire-f5-573g-nx-gk2ex-001-88712 
Само, че в емаг споменават, че е вградена https://www.emag.bg/laptop-acer-aspire-f5-573g-s-procesor-intelr-core-i7-7500u-up-to-3-10ghz-4mb-15-6-full-hd-anti-glare-8192mb-ddr4-1tb-hdd-dvd-rw-nvidia-geforce-gtx-950-4gb-ddr5-802-11ac-bt-4-1-linux-red-bg-klaviatura-/pd/DQQ04KBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В емаг нещата са писани от хора без абсолютно никаква компютъра грамотност и понятие от това, което пишат.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Pamlea написа:

В емаг нещата са писани от хора без абсолютно никаква компютъра грамотност и понятие от това, което пишат.

Значи не е вградена?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GTX950M не е, но би трябвало да има и още една, която е вградена в чипа на процесора.Тя е много по-слаба от нвидиата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ivaylo71 написа:

Става въпрос за лаптопи  с вградени видеочипове в самият процесор и за такива с отделно монтирани видеочипове на самото дъно.

ми в процесора е по добре - по бърз достъп до паметта и по бърза комуникация с процесора (освен това се ползва и защитата на процесора от прегряване) - връзката е директна, а когато видеото е на платката - връзката става по pci-e шината, която няма как да е бърза като вътрешната на процесора... обаче е отделен въпроса че обикновено видеотата в процесора са по малки, с по малко изчислителни модули и ползват паметта на дъното, докато тия на дънната платка, ако не са в чипсета, ползват собствена памет, която е в пъти по бърза от системната... преди да решите каква да е видеокартата трябва да решите кое е по важно - лаптопа да надживее гаранцията си в пъти - ако видеото е в процесора на интел, или производителността на видеото, което ако е външно nvidia/ati или вградено в чипсета/процесора на ati и всичко да умре поради системно прегряване и лошо качество на чипсета/процесора. лаптопите не са като настолните компютри - там видеото, чипсета и процесора работят на много по високи температури (около 20 градуса по-високи) от колкото настолните компютри (а честотите и изчислителните модули са на по ниски честоти и от там са по бавни), където има достатъчно място за охлаждане и минимум 2 вентилатора (на процесора и на захранването, пък  е преоръчително да има и на видеокартата, когато е външна)

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Pamlea написа:

GTX950M не е, но би трябвало да има и още една, която е вградена в чипа на процесора.Тя е много по-слаба от нвидиата.

Да.. и аз си мислех как 950 ще е.., в процесора пише, че има Intel HD Graphics 620

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В линка, който си показал в лаптопа има вградена видеокарта в процесора Intel HD Graphics 620 и отделно има друга видеокарта nVidia GeForce 950M.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, the professor написа:

ми в процесора е по добре - по бърз достъп до паметта и по бърза комуникация с процесора (освен това се ползва и защитата на процесора от прегряване) - връзката е директна, а когато видеото е на платката - връзката става по pci-e шината, която няма как да е бърза като вътрешната на процесора... обаче е отделен въпроса че обикновено видеотата в процесора са по малки, с по малко изчислителни модули и ползват паметта на дъното, докато тия на дънната платка, ако не са в чипсета, ползват собствена памет, която е в пъти по бърза от системната... преди да решите каква да е видеокартата трябва да решите кое е по важно - лаптопа да надживее гаранцията си в пъти - ако видеото е в процесора на интел, или производителността на видеото, което ако е външно nvidia/ati или вградено в чипсета/процесора на ati и всичко да умре поради системно прегряване и лошо качество на чипсета/процесора. лаптопите не са като настолните компютри - там видеото, чипсета и процесора работят на много по високи температури (около 20 градуса по-високи) от колкото настолните компютри (а честотите и изчислителните модули са на по ниски честоти и от там са по бавни), където има достатъчно място за охлаждане и минимум 2 вентилатора (на процесора и на захранването, пък  е преоръчително да има и на видеокартата, когато е външна)

Като цяло за този лаптоп, който споделих, какво мислите? Гледах ревюто на лаптопс.бг и са споделили, че охлаждането е добро.

преди 8 минути, ivaylo71 написа:

В линка, който си показал в лаптопа има вградена видеокарта в процесора Intel HD Graphics 620 и отделно има друга видеокарта nVidia GeForce 950M.

И аз така си мислех, просто видях, че в емага пише тип видео : вградено.. и се обърках малко колко вградени има :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

Има разлика между двете карти-едната на 130 място другата на 297. 

Пич общо взето охлаждането при лаптопите никога не е добро-и това е продиктувано от малкото място в което е наблъскано всичко. Току що си разглобих лаптопа за да му сменя термопастата и да му почистя вентилатора от прахоляците. Ако мислиш да играеш с него му следи редовно температурата-гледай да не е над 75-80 градуса.

Редактирано от ivaylo71 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата е,че ако искаш да играеш игри без цепене, по-добре стой далече от нея от вградената

Редактирано от ForzaInter1908 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, professed написа:

Ами гледам в ютуб лаптопа и добри фреймове вадят на игрите, gta 5, примерно, на 1080p 30-40 fps.
Лаптопа е този https://ardes.bg/product/acer-aspire-f5-573g-nx-gk2ex-001-88712 
Само, че в емаг споменават, че е вградена https://www.emag.bg/laptop-acer-aspire-f5-573g-s-procesor-intelr-core-i7-7500u-up-to-3-10ghz-4mb-15-6-full-hd-anti-glare-8192mb-ddr4-1tb-hdd-dvd-rw-nvidia-geforce-gtx-950-4gb-ddr5-802-11ac-bt-4-1-linux-red-bg-klaviatura-/pd/DQQ04KBBM/

Описанието е правилно в emag, ама кой да чете. Видеокартата си е вградена, макар и GTX950M. Тоест, запоена е за дъното и не може да я сменяш ей така когато ти се прииска. Пише и за вградена в процесора, което си е самата истина. Какво не ти е ясно не разбрах. 

И ако за теб 30-40  fps  са добри за игри...не знам. Това е отврат и не може да се играе. Иначе тия тестове са бошлаф работа. Гледай и какви са настройките, щото ако си настроиш графиката, ще вадиш и доста повече fps  при GTA 5,  където ограничението идва от процесора при ниски настройки., значи ти трябва и лаптоп с добър процесор. В случая е долу горе добре. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, niki292002 написа:

Външната видеокарта при лаптопите се включва само при натоварване и нужда от нея. 

При лаптопите? При всички ли? 

При нужда от нея - демек почти винаги. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ivaylo71 написа:

https://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

Има разлика между двете карти-едната на 130 място другата на 297. 

Пич общо взето охлаждането при лаптопите никога не е добро-и това е продиктувано от малкото място в което е наблъскано всичко. Току що си разглобих лаптопа за да му сменя термопастата и да му почистя вентилатора от прахоляците. Ако мислиш да играеш с него му следи редовно температурата-гледай да не е над 75-80 градуса.

Под добро имах предвид, че става, понеже н някои лаптопи е много зле, а при този уш е добре.

преди 2 часа, bildera_ написа:

Описанието е правилно в emag, ама кой да чете. Видеокартата си е вградена, макар и GTX950M. Тоест, запоена е за дъното и не може да я сменяш ей така когато ти се прииска. Пише и за вградена в процесора, което си е самата истина. Какво не ти е ясно не разбрах. 

И ако за теб 30-40  fps  са добри за игри...не знам. Това е отврат и не може да се играе. Иначе тия тестове са бошлаф работа. Гледай и какви са настройките, щото ако си настроиш графиката, ще вадиш и доста повече fps  при GTA 5,  където ограничението идва от процесора при ниски настройки., значи ти трябва и лаптоп с добър процесор. В случая е долу горе добре. 

Все пак достигаме до бюджета. Естествено, че няма да я цъкам на ултра графики и около 30 фпс. Просто от месец разглеждам лаптопите и за тези пари е супер според мен. Само дето ням ссд, но не е болк за умиране. По-нататък ще се добави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от denislav87
      Здравейте може ли някой да помогне не мога да разбера кво става с тоя лаптоп,преди няколко дни го включих всичко беше ок Днес го вкл зарядното свети зелено обаче в момента в кпйто сложа буксата в лаптопа и зарядното гасне лаптопа изобщо не иска да се включи ,Дали е проблема в зарядното или нещо по сериозно според вас ?
    • от Недко
      Здравейте и честита ви нова година !

Много пъти ми се случва този старичък лаптоп да не открива харддиска при стартиране,
      и да ми изписва съобщение с подобен смисъл върху черен екран.

Забелязал съм, че се случва след огъване или друсване.

Не съм го изпускал от високо, поне не е стигал до пода, а съм го подхващал навреме.

Поправя се най-често след леко потупване в обратна посока на претърпяното "друсване",
      един или повече рестарта, а днес и няколко опита да го подкарам от live-флашка с Минт 13.
      (По-късна версия не понася)

За първи път от live-Минт не се виждаше харддиска, и дяловете му с WindowsXP и Минт. 
      Обикновено се виждат като папки или иконки-харддиск,
      и се монтират автоматично след щракане върху иконките.

Както и да е, след доста рестарти, редувани с потупване от всички страни,
      вече си намери диска и подкара наличния на него Минт.

Току-що докато работеше, пак го обърнах от седнало положение на ляв ръб
      и екрана почерня.
      Изключих го от бутона и след няколко потупвания и 2-3 рестарта
      си намери диска, буутлоудъра и Минта и проработи нормално.

Машинката е с донякъде гъвкав корпус и видимо се огъва като го местя и преобръщам.
      От 2-3 дни го слагам да седне върху един стол с извита седалка,
      на която корпусът леекичко "провисва", огъва се от тежестта си.

Ползвам го почти само като монитор за почти статично гледане на снимки за рисуване на портрети и пейзажи,
      които увеличавам, намалявам, местя, превъртам и т.н.
      Рядко стои в обичайното положение "седнал" на гумените си крачета,
      най-често е на ляв ръб, на твърда равна подложка,
      заради вертикални портретни снимки,
      или виси в 2 примки от стари кабели.

Въпросът ми е дали при така описаното поведение има шанс, аз, неспециалист в хардуера,
      да успея да отстраня проблема, чрез развинтване на винтчета, отваряне на корпуса,
      почистване на евентуално замърсяване, окисляване и пр. по някакви контактни пластини
      в съединенията на кабелите на харддиска ? (ако изобщо е на кабели, а не с по-директен контакт)
      Плитко ли е поставен харддискът 
      или е заровен под пластове платки и въздухопроводи ?
      Изобщо, дали наистина проблемът е в съединенията на кабелите,
      или е възможно да е другаде,
      примерно да не е по харддиска, а в друг възел, 
      или да е софтуерен ?
      Не е голям проблем да го занеса в сервиз.

Предварително ви благодаря ?
    • от xX.herobrine.Xx
      Здравейте. Искам да споделя нещо. Открих лаптоп Lenovo Y50-70 в olx, за 850 лева. Ето характеристиките му: 
      Процесор:  Intel Core i7-4710HQ 4 Ядра 8 нишки с турбо до 3.5
      Оперативна Памет: 16 GB DDR3L 
      Видеокарта: Nvidia GTX 860M 4GB GDDR5
      Дисплей: 15.6"' FullHD ips дисплей матов
      Твърд диск: 1TB SSHD WD Blue
      Доста ми хареса, но докато събера пари, обявата сигурно ще е приключена/свалена... Та чудех се къде мога да го намеря същия или по-добър пак за толкова лева? Тоест къде мога да намеря други такива геймърски лаптопи втора употреба, на които могат да се играят gta v на high - very high както и на други игри. Аз не можах да намеря.. Ако някой знае може ли да ми каже, помогне или каквото направи.. Много ще съм ви благодарен.
    • от mihail1000
      Здравейте.От няколко дни разглеждам лаптопи и нещо немога да избера.Искам да може да поддържа игри на медиум със стабилен fps-60,50. Мога да си позволя докъм 1000лв не повече,няма значение за марка аз разглеждах най вече Asus но нещо не можах да намеря и предварително да кажа имам компютър просто ми трябва лаптопа като ходя някъде да не изоставам, благодаря предварително!
    • от loranst looa
      Здравейте приятели можели да ми препоръчате каква коя видео карта вградена за лаптоп е по добра Intel HD Graphics 3000
      или  Intel HD Graphics 4000 аз мисля че втората е по добра на нея могат ли да се играят тежки игри и да се гледа видео в най- висока резолюция  
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.