Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!!бихте ли ми казали за тази видеокарта, която е на лаптопа ми дали поддържа Directx12:В различните  саитове има различна версия,някъде пише че има а другаде че не,бихте ли ми помогнали че съм объркан

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитат

18 months on from the launch of Windows 10 the reality is that there are only 16 titles with DX12 support and a couple more in the pipeline.

http://www.techradar.com/news/the-forgotten-api-just-what-is-going-on-with-dx12

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодарят ти;!!значи ще мога да играя новите игри като GTA6 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, www543 написа:

благодарят ти;!!значи ще мога да играя новите игри като GTA6 

ДХ12 се поддържа само от windows 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казаха поддържа се сам от windows 10, а и не знам да е излизала gta 6 или топърва да излиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нещо не разбирам как така има пък не се поддаржа аз съм с Уиндоус 8.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз да попитам, каква е тая информация, дето казва, че поддържа или не поддържа DX12? Щото аз примерно имам една GTX750Ti, дето не поддържа DX12, макар че ако сега си купиш такава карта, ще го поддържа.  Просто излязоха нови ревизии на тая видеоакрта, но старата ми не поддържа DX12.  Поне така беше докато бе на щайгата ми и съм проверявал точно тоя въпрос. Не знам дали и при твоята видеоакрта случая не е подобен. Иначе един съвет - не ти трябва DX12  с тая слаба видеокарта. То дори и с 5 пъти по-бързи DX12  е тегав и не върви като хората. 

DX12  се поддържа само от Win 10. То и затова ъпдейта му бе безплатен - за да се навият хора като теб на новата система заради DX12. Дори да подкараш игра, поддържаща DX12,  то няма да може да пуснеш опциите за DX12. Трябва ти Windows 10.  А и смисъл да гледаш слайдшоу с DX12  никакъв. 

А за да си сигурен, дали картата ти поддържа DX12, изтегли си GPU-Z

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, www543 написа:

Картата го има, Ундоуса го няма.

Тоест, за да ползваш DX12 ти трябва да си инсталираш Уиндоус 10. Не става с Ундоус Виста/7, 8, 8.1.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, www543 написа:

Не се поддържа под 10-ката т.е W XP/Vista/7/8.1 не поддържат DX12 only W10

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето DX12 не дава нищо ново в графично отношение, единствено уж би трябвало да подобрява работата на видеокарта и процесор, също и да може да ползва две и повече различни видеокарти едновременно, без значение от марка, модел и производител. Но реално няма такива игри, даже в повечето случаи се наблюдава понижение на производителността при смяна на DX11 с DX12. Единствената игра засега, която може да ползва различни видеокарти и с доста добър прираст на производителност е Ashes of the Singularity.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Радослав Матев написа:

Общо взето DX12 не дава нищо ново в графично отношение, единствено уж би трябвало да подобрява работата на видеокарта и процесор, също и да може да ползва две и повече различни видеокарти едновременно, без значение от марка, модел и производител. Но реално няма такива игри, даже в повечето случаи се наблюдава понижение на производителността при смяна на DX11 с DX12. Единствената игра засега, която може да ползва различни видеокарти и с доста добър прираст на производителност е Ashes of the Singularity.

Да може би си прав,не че ми трябва да играя на 12 ката но нали го изискват игрите а съответно в такъв случай знаеш тази карта отива на боклука както и лаптопа естествено за това са ми притесненията

И защо подяволите го изискват като няма разлика .Мисля че го правят единствено за пари а потърпевшите сме ние

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все още ли се заблуждаваш, че лаптопа ти и тази карта са направени за игри, че и на DX12 ?!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, baikolio95 написа:

Все още ли се заблуждаваш, че лаптопа ти и тази карта са направени за игри, че и на DX12 ?!

Все пак е от преди 3 години но още може

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тази карта спокойно се играят всякакви игри, може да е с намалена (HD) резолюция и детайли за по-тежките, но като за лаптоп става. Аз имам предния модел 860м, на лаптопа съм сменил термопастата с MX4, направил съм няколко дупки под вентилатора и съм с моднат биос, който ми позволява по-високи температури на видеото без throttling и по-добър клок, видеото рядко минава 80 градуса, но кадрите са +6 и нагоре. Като за сравнително евтин и мобилен вариант пак е добре все още (по принцип играя на десктоп машина). А всяка карта, която поддържа DX11, може да се подкара на DX12 - т.е. е съвместима, поне докато не измислят нещо ново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.