Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте

Не знам дали темата е в правилния раздел, ако не е ме извинете..

Проблема е следният.. закупих си нови части и монитор, сглобих частите и свързах монитора с видеокартата с HDMI кабел. Компютъра тръгва, работят вентилаторите, свети всичко, но не предава сигнал към монитора. Той автоматично си търси сигнал, защото има няколко изхода, при което обаче изписва , че няма такъв...частите са следните:

Ryzen 3 1300x

MSI GTX 1050TI 4GB

MSI B350M PRO-VDH

EVGA 430W 80 PLUS

HYPERX FURY 2x4 gb

HDD 1 TB BARACUDA

Мониторът е 

http://www.vario.bg/lg-electronics-24mp68vq-p/

Ето и снимка от вътре

IMG_20170920_143525.thumb.jpg.440309dbac72a879d79d000fc3fccbda.jpg

Нескопосана подредба на кабелите, но като за първи път толкова..моля ако имате някакви полезни съвети.

Едит: снимка като го включа

IMG_20170920_151134.thumb.jpg.1b5792c86cdc9c4b06252f5995e8fb21.jpg

Редактирано от Даниел Кръстев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай видях. Пробвай с DVI.

Редактирано от Kristian Denkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разполагам с такъв..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало тествай монитора или HDMI кабела на друга машина, за да се види да не би проблема да не е от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам кабел, от тези сините с винтчетата, не знам как точно се казват. Но с него, както сигурно се досещате, няма логика да стане, тъй като той отива в дъното, а процесора на новата конфигурация няма вградено видео, за това мисля, че единственият вариант е във видеокартата да се свърже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да свържеш с VGA можеш с тези 3 

DVI
HDMI
DisplayPort С HDMI не става затова казах да пробваш с DVI. Вземи от приятел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще опитам да се добера до такъв... ако и с него не стане..предполагам ще трябва да го закарам на техник да види да не съм объркал нещо.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно HDMI изход има и на дъното въпреки че няма вградена графика. Ако си го вързал там сигнал няма да има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във видеокартата го сложих..не в дъното..пробвах неща от сорта на преместване на плочките рам от 1 и 3 на 2 и 4ти слотове ..проверявах дали всичко е свързано като хората..резултата беше нулев.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Даниел Кръстев написа:

Не, тукущо ги пробвах на стария ми компютър...всичко си тръгва

Ако приемем, че си пробвал кабела и монитора и те са работели на друг компютър - Тогава остава варианта да си объркал нещо в кутията на компютъра, понеже до биоса картата подава сигнал през всичките си изходи.  А за да нямаш сигнал при на пръв поглед всичко работещо в кутията, най често е виновен 12v захранване към дъното. Онова с четири или осем пиново на дъното. Провери го дали е щракнало добре заключването на буксата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Което е горе в ляво на дъното нали ? 4пинов кабел е , проверих няколко пъти дали 24-те пина са вкарани добре и дали то е вкарано, рамта дали си е на мястото както трябва и видеото дали е достатъчно добре сложено..и до там.. тръгва, светва всичко , вентилаторите се въртят , чува се спийкърчето как издава звук и ..толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това малко ми прилича на проблем който имах аз , пробвай да преместиш видеокартата в другия PCI-e слот да пробваш така. Пу сега проверих това дъно има само един слот... 

Редактирано от Azhen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На снимките се вижда нещо закачено на видеокартата, ама не е много добре видимо - видеокартата изисква 6 пинов конектор от захранването да е закачен към нея, за да тръгне. Виж дали е закачен и дали е влязъл добре при тебе.

Ако и това не помогне - ресет на BIOS на дъното и повторен опит дали пали.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, 6пинов е свързан към видеокартата..сега ще пробвам с ресет на биоса, това става, като се извади батерийката нали ?

преди 12 часа, Kristian Denkov написа:

Пробвай да размениш рамта.

преди 16 часа, Даниел Кръстев написа:

Във видеокартата го сложих..не в дъното..пробвах неща от сорта на преместване на плочките рам от 1 и 3 на 2 и 4ти слотове ..проверявах дали всичко е свързано като хората..резултата беше нулев.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.