Премини към съдържанието
Yvan Sergeev

събития по света и тълкуване

Препоръчан отговор

Цитат

Остават часове преди референдума в Иракски Кюрдистан

щом е разрешено да се съобщи по бг медиите значи САЩ са съгласни
Турция не е съгласна
 бъдещи проблеми - американска българия-турция
 подобряване на отношенията на турция-иран и  всяка друга несъгласна с независимостта на иракски кюрдистан 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е те специалистите от САЩ и Турция добре си знаеха, че кюрдите искат да си правят държава и въпреки туй ги наеха да се бият срещу Ислямската държава. А да видим ся ! Ще се скарат за територията на ислямистите, класика.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И сега какво? В Крим и Донбас референдумите не ги признават, а този ще го признаят и ще изфабрикуват поредната изкуствена държава!!! Евроатлантически ценности!!! Ако нашите проджаници признаят този референдум, да им искаме оставките, викам аз и да направим петиция за излизането ни от терористичната организация НАТО!!!

Редактирано от Джугашвили (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за крим че няма да го признаят няма,  но ако донбас се ероиентира към евроатлантическите ценности ще го признаят,  но това ще стане ако руснаците продадът миничките за ресурси на  западняците .  така нареченената масова приватизация.-  държавата е лош собственик и другите мантри.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми хайде да сравним . Кой и какви "борби" за държава има ?

В Крим и Донбас никога рускоезичните не са имали проблеми нито са били отделна нация, нито искат СМАОСТОЯТЕЛНА ДЪРЖАВА.

това накратко.

Крим е изкуствено заселен с руснаци, а коренното население - кримските татари, гърци, турци, италианци и БЪЛГАРИ са исзселени постепено , асимилирани, както и по сталинистки - депортирани.

Стотици хиляди депортирани.

Крим никога не е бил историчеси руски . Във владение е 167 г. общо.

Кюрдите са отделен народ, който отдавна иска независимост.

При кюрдите никоя чужда държава  не е вкарала "необозначени маскирани военни человечики "  които да инспирират военна офанзива, и които по късно  чуждата държава  да признае като  свой спецназ.

/Както бе в Крим/

Още колко разлики ще се сетите ? защото аз прилики не виждам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, miro20 написа:

Крим е изкуствено заселен с руснаци, а коренното население - кримските татари, гърци, турци, италианци и БЪЛГАРИ са исзселени постепено , асимилирани, както и по сталинистки - депортирани.

естествено италианците от римско време ....

миро20 един ден българия ще бъде изкуствено заселена с  цигани заради такива като тебе щото правата им са малко държавата им е длъжна да им дава по 1 кубик безплатно дърва и 1000 лв на дете.

щото еди кой си доктор миро30  взел една  педесетачка и ги освитетелствал като болни от астма 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радвам се че повечето хора мислят като мен, или поне се интересуват от история, а не от куха пропаганда и доказани отдавна фейкове.

Спокойно, ти не си от тях. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, miro20 написа:

Радвам се че повечето хора мислят като мен

в американското посолство повечето може и да мислят като теб :giggle1:

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сложни неща стават,всички говорят за нова война!ето и един интересен анализ-

https://www.strategic-culture.org/news/2017/09/19/iraqi-kurdistan-vote-independence-middle-east-heads-another-major-war.html

Иракският Кюрдистан е готов за война. Президентът му Масуд Барзани казва, че е готов да използва сила, за да защити волята на народа. Кюрдската милиция (peshmerga) е добре обучена от американски и немски инструктори. Има танкове и друг хардуер в инвентара си, включително модерни противотанкови ракети.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, miro20 написа:

Ми хайде да сравним . Кой и какви "борби" за държава има ?

В Крим и Донбас никога рускоезичните не са имали проблеми нито са били отделна нация, нито искат СМАОСТОЯТЕЛНА ДЪРЖАВА.

това накратко.

Стотици хиляди депортирани.

Крим никога не е бил историчеси руски . Във владение е 167 г. общо.

Кажи сега и за САЩ и коренното население!!! 

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, miro20 написа:

При кюрдите никоя чужда държава  не е вкарала "необозначени маскирани военни человечики "  които да инспирират военна офанзива, и които по късно  чуждата държава  да признае като  свой спецназ.

/Както бе в Крим/

Още колко разлики ще се сетите ? защото аз прилики не виждам.

Ама кажи честно!!! Никоя??? Къде ще се проведе референдумът и има ли чужди войски!!! Да те светна, че има войски не само на една чужда държава, ами даже и български войски има!!!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак нищо не си разбрал. Говоря за войски на чужда държава които да инспирират референдум в СВОЙ ИНТЕРЕС, и под СВОЯ ДИКТОВКА

Което стана  в Крим.

Я кажи , кюрдите към коя държава искат референдум за присъединяване ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, miro20 написа:

Мисля че в момента прекрасно се разбират . :)

Както е и с 99% от гласувалите на референдума в Крим!!! 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

един ден когато мюслимите завземат европа  ще ни спазят демократичните ценности 

и ще прекръстят България на Булгаристан  щото демокрация е да решава мнозинство

кой е виновен на украински крим че 99% е продадено на руснаци и не си спазват собствена конституция  да правят преврат на демократично избран президент 

когато хилари се провали и избраха тръмп  искаха да разиграят същия сценарии но  не им се получи.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещата и в Каталуния не са добре. Правителството вкарвало военна техника и арестува организаторите на референдума. А тези кюрди са си заплюли доста апетитни земи, особено в Сирия. Най-богатите на нефт.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

соросоидните агитки почупиха малко витрини  но какво от това нали не са   тръпови магазинчета или пък имат застраховка

и като сорос изгуби 5 милиарда  долара  и кранчето спря тези хубави агитки отидоха да се бутат в черния петък  да си купят телевизорче с паричките 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, miro20 написа:

Пак нищо не си разбрал. Говоря за войски на чужда държава които да инспирират референдум в СВОЙ ИНТЕРЕС, и под СВОЯ ДИКТОВКА

Което стана  в Крим.

Я кажи , кюрдите към коя държава искат референдум за присъединяване ? :)

Този дето не е разбрал нищо си ти!!! Явно не можеш да четеш!!! Да се чуди човек, как си взел диплома за инженер!!! Ще ти го напиша бавно, та белким хванеш нещо!!! Има ли американски войски - има!!! Чужди ли са - чужди са!!! В чий интерес инспирират референдум за отделяне на територия от Ирак, Сирия, Турция??? В интерес на САЩ или в интерес на тези три държави??? Аматьорче!!!

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шиши да каже каталунците сепаратисти-терористи ли са, или скрити рашисти-путнисти, или всичко в едно.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, иноТ написа:

Шиши да каже каталунците сепаратисти-терористи ли са, или скрити рашисти-путнисти, или всичко в едно.

Шиши в момента не може да ти отговори, защото е зает!! Тича към американското посолство да връща ресто, че не му признават "честно" заработените пари!!! То и едно тичане ще е, ами хайде!!!

Редактирано от Джугашвили (преглед на промените)
  • Харесва ми 3
  • Ха-ха 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Джугашвили написа:

Тича към американското посолство да връща ресто, че не му признават "честно" заработените пари!!!

сега ще изпратят на помощ оня стажанта на америка за българия да ни задръсти от теми!:lol6:

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдаам, Европа продължава да затъва!!! Меркел отново я преизбраха и нищо добро не ни чака!!!

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Джугашвили написа:

Както е и с 99% от гласувалите на референдума в Крим!!! 

Сравняваш чушки и  математика :)

Тогава да ревизираме всичко от векове назад ? И защо ? само защото да ви пасне на изкривената античовешка рашистка пропаганда ?

Не мисля.

В Крим не е имало волеизявление, а и не се прави по този начин. Дори да  допуснем идеята за референдум , то той би трябвало да бъде проведен в цяла Украйна, а не само там където е компактното малцинствено мнозинство.

Освен това, първо се търсят мирни решения, и чак когато вече доказано държавата под чието "иго " са малцинствата ,се  докаже че наистина репресира,  избива, провежда геноцид, да се търсят едва тогава  някакви силови решения.

В Крим пристъпиха дииректно към предварително планираната си операция, сгащиха украинските сили, блокираха ги, превзеха Крим,  и след месец проведоха прословутия "референдум" за парлама пред света.

Не се прави така другари . Отваряте кутият на Пандора,  произвол и "своеволие  на силния" което към нищо добро няма да доведе.

И последно , никой от заиграващите със паралели с Крим, не ми отговори - кюрдите към коя държава искат присъединяване ?

Коя държава им диктува и контролира референдума ?

преди 1 час, иноТ написа:

Каталунците към коя държава искат да се присъединят ? :)

Аматьорчета :)

да не се повтарям : разликите с Каталуния

Сравнете Крим  и с това :  http://terminal3.bg/katalunija/

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисля си че сърбия ще се опита да си върне косово.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.