Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте преди известно време имах проблем с компютъра като мисля , че започна от син екран ако не се лъжа. Занесох го на някви уж професионалисти и казаха че е видео картата .. Казаха че е доста зле и са успяли да я "закърпят" като са и сменили Термо пастата почистили са я и т.н . За тая услуга сега 20 лева и компютърът работеше ... за 10 часа. Започна да изкарва някакви линии на екрана и нищо не можеш да направиш ,дори да включиш компютъра. Помислих си , че е видеокартата и реших да не ходя пак при тези да ми земат за видео картата плюс още 40 лева за монтаж ... За това си поръчах видео карта и я сложих (знам как , спокойно ) включих компютъра и пак така .. линиите по екрана отново бяха там . От какво може да е ? Помогнете моля ви .. 

Поздрави!

1506357510419779287.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай малко информация за хардуера:
Дънна платка
процесор
видеокарта
захранване
памет - каква.
Пробвай ВНИМАТЕЛНО да извадиш и поставиш модулите памет.
Пробвай първо само с един модул и виж как е положението

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъно - asus m2n68-am plus

Рам 1гб ддр2

Процесор : amd athlon x2 64

Ново видео : radeon r7 240 2gb

Захранване : 230v

Ще опитам колега . Това става въпрос за рамта нали ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Eddy Sirakov написа:

Модел на захранването или поне мощност(W(atts)), не  захранващо напрежение.
Да, за паметта става дума.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хм, на мен ми прилича на повреден монитор
пробван ли е дали работи?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, дръндю написа:

Ами не е пробван утре най късно ще го пробвам ,но щом и на тези монитори на онези които го закарах показваше същото .. незнам ще го пробвам

преди 12 минути, ExaFlop написа:

Модел на захранването или поне мощност(W(atts)), не  захранващо напрежение.
Да, за паметта става дума.

Ако можеш да се сетиш от тук нещо

1506359084758-584652285.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Eddy Sirakov написа:

Ами не е пробван утре най късно ще го пробвам ,но щом и на тези монитори на онези които го закарах показваше същото .. незнам ще го пробвам

ами щом е пробвано на други монитори, следи мисълта на съфорумците...ъ-ъ-ъ...тъй де, виж предишните постове какво те съветват

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, ExaFlop написа:

Пробвай ВНИМАТЕЛНО да извадиш и поставиш модулите памет.
Пробвай първо само с един модул и виж как е положението

Пробвах няма успех ..

150635978517648247195.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Eddy Sirakov написа:

Дъно - asus m2n68-am plus

Рам 1гб ддр2

Процесор : amd athlon x2 64

Ново видео : radeon r7 240 2gb

Ще опитам колега . Това става въпрос за рамта нали ? 

Предполагам имаш и вградена графика в процесора. Извади си новата видеокарта и включи монитора в дъното.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, nikolela написа:

Предполагам имаш и вградена графика в процесора. Извади си новата видеокарта и включи монитора в дъното.

Това съм го пробвал . Първо трябва да вляза в биоса за да активирам вградената но няма как след като почети не показва картина

Редактирано от Eddy Sirakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Eddy Sirakov написа:

Това съм го пробвал . Първо трябва да вляза в биоса за да активирам вградената но няма как след като почети не показва картина

при липса на допълнителна графична карта, вградената не се ли активира автоматично?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами и аз мислех така , но когато я включих не излизаше нищо и прочетох някъде че може да е настроено от биоса само на допълнителната

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Eddy Sirakov написа:

Ами и аз мислех така , но когато я включих не излизаше нищо и прочетох някъде че може да е настроено от биоса само на допълнителната

само на допълнителната, ако има такава
ами ако няма?
ти махна ли допълнителната карта, за да пробваш тази на дъното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги можеш да върнеш дъното към фабрични настройки, чрез джъмпера на дъното, а при тях най-вероятно вградения видео адаптер ще е пуснат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откачи захранващия кабел от захранването(този между компютъра и контакта) и махни видео картата. Извади батерийката на дъното(кръглата лъскава стотинка до синия PCI-E слот). Изчакай няколко секунди и я вкарай пак. Свържи монитора към вграденото видео(имаш един VGA порт на дъното). Ако операцията с батерийката е успешна, като включиш компютъра би трябвало да ти излезе грешка от рода на CMOS Checksum, при която имаш два избора: F1 - фабрични настройки; F2 - влизаш в биоса да настройваш ръчно; - задаваш фабричните настройки.

Също така, при първа възможност се оттърви от Rexpower-a. Бомбичка, която чака да ѝ кефне на някой токов удар или по-сериозен товар(не че компютърът ти е много взискателен).

Редактирано от hudyr (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, hudyr написа:

Откачи захранващия кабел от захранването(този между компютъра и контакта) и махни видео картата. Извади батерийката на дъното(кръглата лъскава стотинка до синия PCI-E слот). Изчакай няколко секунди и я вкарай пак. Свържи монитора към вграденото видео(имаш един VGA порт на дъното). Ако операцията с батерийката е успешна, като включиш компютъра би трябвало да ти излезе грешка от рода на CMOS Checksum, при която имаш два избора: F1 - фабрични настройки; F2 - влизаш в биоса да настройваш ръчно; - задаваш фабричните настройки.

Също така, при първа възможност се оттърви от Rexpower-a. Бомбичка, която чака да ѝ кефне на някой токов удар или по-сериозен товар(не че компютърът ти е много взискателен).

Пробвах ... Изобщо не излиза никаква картина :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.09.2017 г. в 19:55, дръндю написа:

Благодаря .. Пробвах на друг монитор и тръгна явно е забие монитор . Благодаря и много!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Eddy Sirakov написа:

Благодаря .. Пробвах на друг монитор и тръгна явно е забие монитор . Благодаря и много!

и аз благодаря за инфото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.