Премини към съдържанието
kakato10

Звуковата карта не прави разлика между колонки и слушалки

Препоръчан отговор

Здравейте!

На Windows 10 съм и не виждам начин да сменям между колонките и слушалките през ОС-то или драйвърите на на звуковата карта. И двете съответно са свързани към звуковата карта. Обнових driver-ите и въпреки това не виждам такава опция. Звуковата карта е Realtek. В общи линии идеята е че искам и колонките и слушалките да са включени постоянно към компютъра и от софтуер да си избирам към кое от тях да отива звука.

(приложената снимка е при вързани както колонки така и слушалки)

Благодаря предварително!

output.png

Редактирано от kakato10 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

напиши в гугъл-  headphone  and speekers on 1 pc 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, kakato10 написа:

.....И двете съответно са свързани към звуковата карта...

Как? И двете ли са вързани на задния панел със сплитър? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слуашлките са свързани към предните входове, които идват с кутията и предполагам, че те от своя страна се връзват със Звуковата карта. Колонките са си в задния панел.

Поради някаква причина след като качих най-новия драйвър на realtek не мога да намеря Realtek HD Audio Manager-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Audio Manager-ът е RAVCpl64.exe(или RAVCpl.exe) в папката C:\Program Files\Realtek\Audio\HDA\ . За най-лесно, влизаш в папката Realtek и пускаш в търсачката RAVCpl.

(доверявам се, че слагаш точния драйвър за твоята звукова карта, а не просто някой произволен най-нов драйвър)

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, kakato10 написа:

е мога да намеря Realtek HD Audio Manager-а.

В Control Panel

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ExaFlop написа:

В Control Panel

Ама и аз съм един тъп... верно и там го имаше. :D:D:D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси! В момента не съм край компютъра, като стигна до него ще проверя нещата. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9/29/2017 в 2:36, hudyr написа:

realtek_vista2.png

В общи линии това трябва да направиш.

Опцията е активирана и все още няма разлика

settings_3.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това не помага. Когато селе. Първо нямам опциите за Playback Devices в Device Advanced Settings. Второ когато използвам селектирането на някой жак, бутонът Set Default Device е деактивиран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай инфо за хардуера - компютър/лаптоп - модел на дъно/лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кой драйвър си инсталирал? Версия?
2.82

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При начална инсталация драйвърът посочен тук: http://www.asrock.com/mb/AMD/Fatal1ty AB350 Gaming K4/index.asp#osW1064

После инсталирах онзи драйвър и Realtek HD Audio Manager изчезна напълно. (Беше си в папката но не стартираше нито при ръчно пускане нито на startup)

После качих отново този от сайта на ASROCK и в момента съм с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А при стартиране на инсталатора на драйвъра, той деинсталира ли предходно инсталирания драйвър (с 2 рестарта)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ExaFlop написа:

А при стартиране на инсталатора на драйвъра, той деинсталира ли предходно инсталирания драйвър (с 2 рестарта)

Дам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При включване на жак на аудио устройство - микрофон/колони изплува ли меню за указване на типа на закаченото устройство?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изкарва Notification "You just plugged a device into the audio jack.". Като цъкна на него не води на никъде.

Редактирано от kakato10 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от kolib4iata
      Виждам, че станах за подигравка.Моля темата да се изтрие.Няма да давам повече акъл.
      Идеята беше да помогна с каквото мога.
    • от JayBird
      Здравейте! Преди година брат ми ми подари едни слушалки Jaybird freedom sprint, които са безжични bluetooth. Работеха много добре, нямах никакви оплаквания, но нещо спряха да се включват. Тогава ги бях разглобил, за да видя що е то вътре. Осъзнах, че едното кабелче се беше разкачило. Закарах ги на един сервиз където ги помолих да го запоят това кабелче, направиха го но само тази слушалка работеше и реших сега да намеря някой който се занимава дори малко повече от онези момчета в сервиза(все пак бяха сервиз за компютри и не се занимаваха със слушалки) да ми помогне поне да каже къде мога да се допитам за помощ, а пък ако има някой тук който се занимава със слушалки пак ще ми е от помощ. Също така някой ползвал ли е такива слушалки Jaybird?
    • от Пламен Р
      Нямам звук от слушалките! пробвах от жака на компютърът където е за слушалки не става , а на външни тонколонки звук си има!!!
    • от Ne sum az
      Здравейте. Искам да подобря звука на компютъра но не съм въобще запознат с аудио сферата. Засега съм си избрал тези слушалки. Знам че за тях ще имам нужда от усилвател и имам някакъв вкъщи - Yamaha AX-470 които е огромен и имам само захранващият кабел за него. (нямам никаква идея как се работи с него). Само трябва да си избера някаква Звукова карта или USB DAC. Разбрах че звуковите карти се смущават от целия този ток които е в кутията като този проблем го нямаме при DAC-овете. Но от друга страна не мога да намеря един DAC на изгодна цена. Като мисля че ви стана ясно че нямам никакви намерения да се занимавам професионално търся нещо което просто да е най-оптимално и да е добро качество за цената си. Засега съм си харесал само тази Звукова карта и нямам идея за добър DAC. Отворен съм за предложения.
      Благодаря на всички !
    • от Александър Банов
      Здравейте. 3.5мм порта на дъното не работи от около 2 години мисля че беше от прекалено натискане или нещо такава, както и да е. До сега съм карал само със слушалки с USB.
      Имам и усилвател но нямам никаква идея как стоят нещата с аудио техниката и за това пиша.
      Мисля да закупя и някакви нови слушалки като тези тук.
      а ако разбера как да работя с  усилвател обмислям това.
      Какво може да се направи за да мога да ползвам 3.5мм слушалки с компютъра външна звукова карта ли ми трябва и това тук такова ли е :  
      ако не е какво е? И ако използвам външна звукова карта дали ще се загуби някакво качество на звука.
      Благодаря на всички.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.