Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте група.

В момента използвам Quadro M4000 видео карта, но от скоро запонах да играя малко и картата не стига. Видях че новата Quadro P4000 според Geekbench е около двойно по продуктивна, но 1080Ti е двойно по бърза от P4000 и струват едно и съшо. Също използвам много Виртуални машини и от версия 14 на VM Ware Workstation Pro, която излезе в петък, мога да позлвам видео картата директно от VM за смятане, но с максимално 2GB РАМ.

М4000: 70 000

P4000: 140 000

1080 Тi: 250 000

Titan Xp: 250 000

Бюджета е 800 - 1200 Евро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата в консумацията на про. и геймърската е съществена. Ако си с готова сглобка си провери захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранвнето е BeQuite Dark Power 10 550Watt.

Nvidia препоръчват 600 Вата https://www.nvidia.com/en-us/geforce/products/10series/geforce-gtx-1080-ti/  

Редактирано от Superbeast (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Достатъчно е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Graphics Card Power 250W

Това е консумация само за видео картата а другите компоненти няма да достигнат до 100W. Тъка че това което остава като аванс от 200W  е във плюс за коректната работа на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти не забележима разлика. Има клипове в тубата. Можеш да видиш при игри как се справя, също и с програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, goodly написа:

Почти не забележима разлика.

Отдавна не следя титанките, по спомен предимството им е в gpu computing-a, докато 1080TI(и еквивалентите от предишните поколения) са ориентирани към гейминга, но всичко това е в общи линии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да съгласен съм, но имайки предвид огромната разлика в цената между двете карти и ако трябва да гониш 10% производителност то би го направил ако знаеш че ще извадиш тези пари да речем за 3 месеца. Автора може да си направи извод разбира се дали си заслужава. Защото разликата наистина е голяма за такъв процент производителност. От друга страна хората които вадят пари от това биха дали тези пари за тези 10% а автора дали е от тези точно там се съмнявам да е тъка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-доброто е относително, но да, пуснаха му след излизането на Вега някои от prosumer функциите. Така на практика обезсмислиха някои модели на Куадро, но пък иначе щяха да оставят пазар на АМД. Ако ще го ползваш и за работа иа за игри Титана е по-добре , да. Само за игри 1080Тi според мен.

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз така мисля, въпреки че работата ми няма нищо общо с графика, ще имам по добро чувство и доверие към хардуера, знаейки че е профисионален, а не геймърски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.