Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!
От около половин година съм на Виваком Интернет FTTH + IPTV и понеже техният рутер хич не ми харесва си закупих един TP LINK WR940N.Свързах го с ONT-то,конфигурирах го,но телевизията не вървеше,а на компютъра интернет имаше.Та въпроса ми е има ли начин да пусна телевизията да върви през моя рутер?

Редактирано от NoName19 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, NoName19 написа:

Здравейте!
От около половин година съм на Виваком Интернет FTTH + IPTV и понеже техният рутер хич не ми харесва си закупих един TP LINK WR940N.Свързах го с ONT-то,конфигурирах го,но телевизията не вървеше,а на компютъра интернет имаше.Та въпроса ми е има ли начин да пусна телевизията да върви през моя рутер?

Обади се на Виваком.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правил съм го вече,резултат почти никакъв.Казват ми да не барам техния рутер,а моя да го слагам след техния.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със стоковия фимруер на рутера няма да стане! IPTV-то е в друга мрежа (най-вероятно VLAN). За да стане номера, трябва wan порта и даден LAN порт да са в "бридж".

Освен това, тяхното устройство, не рутер! Просто работи и като рутер - до колко добре работи е друга тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, NoName19 написа:

Правил съм го вече,резултат почти никакъв.Казват ми да не барам техния рутер,а моя да го слагам след техния.

Марка и модел на рутера на виваком. Сигурен ли си, че преди него нямаш суич?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Емил Костов написа:

Ами той пише, че е  FTTH - т.е оптиката е терминирана при него в ONT-то

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Емил Костов написа:

Модела на рутера е ZTE ZXHN H118N
Преди него е ONT.

преди 56 минути, street racer написа:

Със стоковия фимруер на рутера няма да стане! IPTV-то е в друга мрежа (най-вероятно VLAN). За да стане номера, трябва wan порта и даден LAN порт да са в "бридж".

Освен това, тяхното устройство, не рутер! Просто работи и като рутер - до колко добре работи е друга тема.

Аз гледах в нета,че има някакви фърмуери на TP Link с опция за IPTV,но точно за модела на моя рутер ги няма...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, NoName19 написа:

Модела на рутера е ZTE ZXHN H118N
Преди него е ONT.

Аз гледах в нета,че има някакви фърмуери на TP Link с опция за IPTV,но точно за модела на моя рутер ги няма...

Преди рутера трябва да имаш суич.От ONT отива в суича и от суича в STB-то и в твоя рутер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече не е така.
Използват някакъв боклук,който играе ролята и на рутер и на суич.
Ето така са ми наредени в момента:
ОПТИЧЕН КАБЕЛ - ONT - ЛАН КАБЕЛ - РУТЕР НА ВИВАКОМ - ЛАН КАБЕЛ КЪМ PC
                                                                                                                 - ЛАН КАБЕЛ КЪМ STB1
                                                                                                                 - ЛАН КАБЕЛ КЪМ STB2

Редактирано от NoName19 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, street racer написа:

Здравей!
Би ли могъл да дадеш малко повече информация за това кой фърмуер да сложа и какво трябва да се настройва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало с OpenWrt да се пробва. Настройките са много и се правят през конзола, като цяло. Преди време си бях играл с един тъп линк (само за едно стб), но резултата не беше задоволителен и минахме на микротик за рутер (без wifi) и отделно АП за безжичните клиенти.

Според мен, тази постановка (с този или подобен рутер) си е губене на време и едва ли ще тръгне лесно - ако изобщо тръхне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

NoName19

Пробвай като влезеш в рутера и сложиш отметка на  "Enable DHCP" сега не мога да проверя дали тази отметка помогна,но с нея елиминирах нуждата от switch-a който ми сложиха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, KoiAzLiWe написа:

NoName19

Пробвай като влезеш в рутера и сложиш отметка на  "Enable DHCP" сега не мога да проверя дали тази отметка помогна,но с нея елиминирах нуждата от switch-a който ми сложиха.

DHCP си е включен на моя рутер(TP Link-а).
При теб как са наредени нещата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега не мога да видя настройката,но си сложих мой рутер DL-Link Easy 150 N за 30 лв и нямаше телевизия,потърсих в гугъл и прочетох че се слага една отметка и става,мисля че беше "Enable DHCP" и след това тръгна телевизията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, KoiAzLiWe написа:

Сега не мога да видя настройката,но си сложих мой рутер DL-Link Easy 150 N за 30 лв и нямаше телевизия,потърсих в гугъл и прочетох че се слага една отметка и става,мисля че беше "Enable DHCP" и след това тръгна телевизията.

Да не става въпрос за IGMP?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, NoName19 написа:

Вече не е така.
Използват някакъв боклук,който играе ролята и на рутер и на суич.
Ето така са ми наредени в момента:
ОПТИЧЕН КАБЕЛ - ONT - ЛАН КАБЕЛ - РУТЕР НА ВИВАКОМ - ЛАН КАБЕЛ КЪМ PC
                                                                                                                 - ЛАН КАБЕЛ КЪМ STB1
                                                                                                                 - ЛАН КАБЕЛ КЪМ STB2

За варианта с твоя рутер ти трябва суич както ти казах. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В зависимост от това, как са органазирали нещата доставчиците и в какъв режим/с какъв фирмуер работи техяното ZTE!

Преди да купуваш суич, вземи от накъде назаем един някакъв и пробвай за половин час, дали всичко ще тръгне. Суича го слагаш между ONT и новия рутер. От него (суича), кабели към двете стб и рутера. Ако трафика след ONT  не е тагнат ще сработи схемата, но има вероятност (както бих направил аз), да не стане номера - не съм запознат с организацията на Виваком

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.10.2017 г. в 21:07, NoName19 написа:

https://www.pazaruvaj.com/suich-komutator-c3145/tp-link/tl-sf1005d-p38251974/
Това би трябвало да свърши работа,нали?

Да!

преди 23 часа, street racer написа:

В зависимост от това, как са органазирали нещата доставчиците и в какъв режим/с какъв фирмуер работи техяното ZTE!

Преди да купуваш суич, вземи от накъде назаем един някакъв и пробвай за половин час, дали всичко ще тръгне. Суича го слагаш между ONT и новия рутер. От него (суича), кабели към двете стб и рутера. Ако трафика след ONT  не е тагнат ще сработи схемата, но има вероятност (както бих направил аз), да не стане номера - не съм запознат с организацията на Виваком

IPTV не би трябвало да върви през портовете на ZTE рутера. Преди рутера задължително трябва да има суич. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно е така, но автора е описал друга постановка на мрежата. От нея излиза, че през 2 от портовете на ZTE-то, минава IPTV. Вероятно това  ZTE е с моднат софтуер и тук въпроса е, дали просто двата порта за стб са в бридж с wan порта, а NAT-и на третия порт за интернет или това са 2 отделни VLAN-a. Втория вариант ме съмнява, заради по-сложната си постановка, но знае ли човек, какво са сътворили гениите от виваком. Ако е първия вариант, един обикновен суич, след ОНТ би трябвало да реши задачата. Не съм ползвал IPTV от тези доставчици. Ползвам IPTV  от местен провайдер, но имам допълнително оборудване, което ми позволява да не им плащам допълнителни такси за втори, трети и т.н приемник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, street racer написа:

Принципно е така, но автора е описал друга постановка на мрежата. От нея излиза, че през 2 от портовете на ZTE-то, минава IPTV. Вероятно това  ZTE е с моднат софтуер и тук въпроса е, дали просто двата порта за стб са в бридж с wan порта, а NAT-и на третия порт за интернет или това са 2 отделни VLAN-a. Втория вариант ме съмнява, заради по-сложната си постановка, но знае ли човек, какво са сътворили гениите от виваком. Ако е първия вариант, един обикновен суич, след ОНТ би трябвало да реши задачата. Не съм ползвал IPTV от тези доставчици. Ползвам IPTV  от местен провайдер, но имам допълнително оборудване, което ми позволява да не им плащам допълнителни такси за втори, трети и т.н приемник.

Не е с моднат firmware. Окабеляването просто е погрешно. Имаше едни HUAWEI рутери навремето, които се използваха по този начин, но Виваком лека полека ги изтегли от употреба. В момента Виваком предлага IPTV и интернет с няколко рутера и никой не е с моднат Firmware. След ONT-то задължително трябва да има суич. 1 порт се свързва с ONT, след което свързва приемниците и рутера. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото знам на новите клиенти си им дават рутери като моя (ZTE) и от портовете на рутера си върви IPTV-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.