Премини към съдържанието
Optium

Как да спра ъпдейтването на Viber на компютъра ми ?

Препоръчан отговор

Имах по-стара версия на Viber / която я ползувах от няколко години/ но в един момент преди около 2 седмици ми

блокира и спря да <изпраща и приема> съобщения !

При тези обстоятелства я премахнах и започнах да търся някоя подходяща и по-съвременна версия за компютъра ми !

Пробвах няколко които ми дадоха  0х80070643 /фатална грешка/ и не успяваха да изкарат докрай инсталирането си !

Така след множество опити и с неоценимата помощ на програмата ми Shadow Defender успях да прехвърля 

около половин дузина несполучливи за мен версии на VIBER, докато накрая успях да си инсталирам версията - 6.8.6.5

Жалкото в случая е че не успях да и се нарадвам, защото след около 15 минути започна НЕОЧАКВАНО ъпгрейдване

на програмата /без да съм го искал/ и съответно всичко отиде по дяволите . . .

Молбата ми е, ако е възможно да получа информация от вас как да спра това <ъпгрейдване на програмата>, за да не

достига тя до фатален край. Защото аз проверих обстойно няколко пъти цялата директория на Viber в компютъра,

но <файл за ъпдейт> не можах да открия там, който съответно да блокирам в Windows Firewall . Проверих също и в Интернет

за дадено решение по този въпрос, но за съжаление открих само този подобен на моя поставен проблем за обсъждане отпреди

няколко години, но без дадени отговори към него:

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/261040-Viber-и-quot-бял-quot-екран

Редактирано от Optium
корекции по текста ! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да имаш проблем с инсталирането на новите версии.  Очевадно, че проблема е във твоя телевизор(т.е. Windows).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Eclipse2G написа:

Не би трябвало да имаш проблем с инсталирането на новите версии.  Очевадно, че проблема е във твоя телевизор(т.е. Windows).

преди 19 часа, Eclipse2G написа:

Не случайно по-горе съм дал линк и посочил че подобен проблем е засечен още в 2013 година по нашите географски ширини !

И аз в случая не играя ролята на откривател като Христофор Колумб /за да бъда апострофиран и критикуван/,

а търся ако е възможно разрешение на проблема с . . . конкретно поставения от мен въпрос !

Редактирано от Optium
корекции по текста ! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10/11/2017 в 21:31, Optium написа:

Не случайно по-горе съм дал линк и посочил че подобен проблем е засечен още в 2013 година по нашите географски ширини !

И аз в случая не играя ролята на откривател като Христофор Колумб /за да бъда апострофиран и критикуван/,

а търся ако е възможно разрешение на проблема с . . . конкретно поставения от мен въпрос !

По скоро трябва да се научите на обноски.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.10.2017 г. в 18:46, Optium написа:

Пробвах няколко които ми дадоха  0х80070643 /фатална грешка/ и не успяваха да изкарат докрай инсталирането си !

Нещо си омазал в Уиндоуса и/или си хванал гадинка и/или антивирусната ти е абсолютен боклук. А може и да не си досвалил файловете за инсталиране, ако си имал загубени пакети, макар че се съмнявам това да се е случило.

Ползвах Вайбър година и нещо и никога не съм имал проблем да го инсталирам, където и да било - на вирт. машина включително. После му набих шута, заради некадърността на разработчика и нежеланието им да си оправят простотиите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5b694ecc-107c-4b42-a52a-4da8ef031e46.png.b039cd6c9672e6a0077a909a51a3dd22.png

Как се помага на човек, който не знае какво чете, но се бие в гърдите, че е прав?
@Optium А да споделиш с народа нещо за "компютъра" си? Защото, противно на изкривеното ти мислене, никой не е длъжен да помни каквото и да било за теб(е, тук помним само неадекватното ти поведение, него го проявяваш навсякъде).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.10.2017 г. в 9:01, hudyr написа:

5b694ecc-107c-4b42-a52a-4da8ef031e46.png.b039cd6c9672e6a0077a909a51a3dd22.png

Как се помага на човек, който не знае какво чете, но се бие в гърдите, че е прав?
@Optium А да споделиш с народа нещо за "компютъра" си? Защото, противно на изкривеното ти мислене, никой не е длъжен да помни каквото и да било за теб(е, тук помним само неадекватното ти поведение, него го проявяваш навсякъде).

Благодаря на Бога ,

че не съм издънка като теб,  продукт на пропадналото и безнравствено общество в което живеем в последните няколко десетилетия !

С много четене и доста труд успях сам да се справя с проблема, без да се възползувам от мнението на подобни досадници . . .

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Optium написа:

С много четене и доста труд успях сам да се справя с проблема, без да се възползувам от мнението на подобни досадници . . .

Остава и да споделш как точно си го направил.

Аз пък вчера си обнових вайбъра до 7.0.135. И даже си работи. Преносим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ExaFlop написа:

Аз пък вчера си обнових вайбъра до 7.0.135. И даже си работи. Преносим.

Ето тука, флопе, е проблемът. Уважаемият неблагодарник на форума, както винаги, не е споменал абсолютно нищо за компютъра си. Единственото, разпънато в романите му, е: *нещо старо/антично, редовният номер*, НЕОЧАКВАН отказ, НЕОЧАКВАНО обновяване, фатални ерори, не разбирам, не мога, кажете ми, издънки, досадници и т.н.

Ето, например, аз си направих една виртуалка с windows xp sp3. Използвах последния образ на Maher от Януари 2015, инсталирах му единствено .NET-овете(1.1 - 4.0) и Visual C++ библиотеките, нищо повече. Издърпах Viber от официалния сайт - инсталира се, тръгна, 6.0.1. Изтеглих го и на ежедневния ми 10 LTSB - инсталира се, тръгна, 7.0.0.1035(същата като теб).
6a296d55fac73158.png

След тая гимнастика стигам до следните заключения:
- индивидът автор на темата не е полагал нужните грижи за машината(дори тя да е с Windows XP), пази състоянието ѝ в свръх секретна тайна(да не би някой да му изкопира пластиката на кредитната карта), разгръща редовните романи, пуска въдицата и чака някой да му клъвне, че да започне драченето.
- леко не вярвам да си е решил проблема(не виждам снимка на работещ viber), просто трябва да се заяде.

Та, файда да му казваш каква версия на viber имаш, след като не знаеш с каква OS е(най-вероятно ХР) и колко е окепазена от неадекватното му пипане. От снимката ми се вижда, че, явно, за различните ОС има различни версии на програмата, и, явно, всичките работят, стига ОС да е обслужена адекватно. Единственото, което в момента не мога да тествам, е реален стар хардуер(не емулиран от виртуалка), който на хардуерно ниво не поддържа нови API(старите вградени видеа на intel, например), за да видя до колко е ограничена съвместимостта на вибратора със стар хардуер.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Optium написа:

Благодаря на Бога ,

че не съм издънка като теб,  продукт на пропадналото и безнравствено общество в което живеем в последните няколко десетилетия !

Досадна неблагодарна пенсия...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, iAppleBeats написа:

Не се ли пише възползвам? Вместо възползУвам?

Това е по стар стандарт. Едно време са били дублетни, сега(ако не се лъжа) е прието да се пише ползвам(и съответните производни).

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.