Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да си взема нови процесор,дъно и охладител.Имах система с i5 2400 и hd 6950, но ъпгрейднах видеокартата с rx 580 8gb и смятам да използвам нея.Насочил съм се към coffee lake заради по-доброто представяне в игрите(компютъра е за

само за игри). Бюджетът е около 650-700 лв за дъното и процесора ,а за охладител колкото кажете. За сега съм се спрял на:

shadowrock lp от vario за 75 лв

z370 gaming k3 пак от vario за 360 лв

П.с.

Съжалявам че няма линкове ,но съм от телефона и не мога в момента и ще ги сложа по-късно ако трябва.

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

700 - 360-75=265 лв. за процесор

Добре значи 700 - 360=340 лв. за процесор

А оперативна памет имаш ли за новото дъно?

i5 8350k или i3 8350k?

Редактирано от plamen_petrov_80 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

700 лв само за процесор и дъно ,а охладител отделно

имам 2x4gb crucial ballistix tactical 2666 mhz

преди 37 минути, plamen_petrov_80 написа:

700 - 360-75=265 лв. за процесор

Добре значи 700 - 360=340 лв. за процесор

А оперативна памет имаш ли за новото дъно?

i5 8350k или i3 8350k?

Дъното защо го смяташ 360 лв .Ето го тук за 275 лв ,а и се надявам около черния петък да вземе някое даже и по-евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че дори i3 8350k да го клокнеш до 5 Ghz с поглед към бъдещето е по-оправдано да вземеш i5.

А ако не бързаш и много и дебнеш промоции може и по-силна i5 от избраната да вземеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво имаш предвид под да не бързам много тъй като ако говориш за i5 8500 ,8600 бях чул че ще излязат началото на 2018.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да и аз се чудех за отключен i5 ,но като видях цената....

но сега около празниците ще гледам ако излезе нещо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с дъна на Gigabyte. Това ти е перфектно за целите и дори е по-евтино - http://www.vario.bg/asrock-z370-extreme4-90-mxb5u0-a0uayz

Охладителят е меко казано неизгоден и поначало не е предвиден за нормална конфигурация а за "домашно кино".

В момента не намирам нито един от двата изгодни охладителя които бих ти препоръчал а във Варио принципно никога не са се предлагали.

Отделно не е ясно колко големи събира кутията ти тоест няма как да ти се препоръча нещо...

Около 90 лв. - http://www.thermalright.de/en/cooler/42/macho-rev.-b

Към 80 лв. по-скоро по-малко - http://www.gamerstorm.com/product/CPUAIRCOOLER/2016-03/1287_4929.shtml

Бъди внимателен понеже са големи и не стават за всяка кутия освен това гледай да са същите (примерно по-евтиния има вариант K2).

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията ми събира до 160 мм охладители ,а относно дъното:
1. С 55 лв по-скъпо е ,но ако си струва бих го събрал в бюджета.
2.Какво им е на Gigabayte

Също се чудех ако взема i5 8400 какъв охладител ще ми трябва? Аз искам да е тих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не споделиш, какви игри , на каква резолюция и каква цел като кадри играеш. Защото ако не дъниш CS на 720р с минимални настройки, разлика в кадрите ще видиш през крив макарон с тази карта. Като към до тук споменатите процесори мога да добавя и всеки Райзън от 1400 нагоре. Като за разлика от Интелите почти всички Райзъни си имат охладител, който е и добър и тих и ти спестява нуждата от допълнителен. Отделно имат и евтини дъна за разлика от кафето. А дъно за клок и заключен процесор е като свинче звънче. Отключения 8350К пък като набараш някоя игра като дъртата Crysis 3 или новата AC Origins и набие муцуна и ще има wtf...

Само казвам, не че нещо. Да няма после тема хър и мър ;)

Gesendet von meinem SM-G900F mit Tapatalk

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, pavlov написа:

Също се чудех ако взема i5 8400 какъв охладител ще ми трябва? Аз искам да е тих.

Това е заключен процесор и нито подобно дъно нито охладител ти трябва. По-добре се ориентирай към I3-8350K.

Реално се представя по-добре от АМД-тата каквото и да говорят някой хора. За игрите става дума не за работа.

Това че ти трябва 12 ядрен процесор за игри или ще ти потрябва скоро са глупости. Трябва ти актуален 4 ядрен на високи честоти и преди всичко видеокарта.

преди 11 часа, pavlov написа:

Кутията ми събира до 160 мм охладители

http://www.vario.bg/thermaltake-frio-silent-14-cl-p002-al14bl-b

В случай че все пак решиш да вземеш заключен ето по-евтин щом се държи на тишината - http://nikem-bg.net/computer-components/DeepCool-CPU-Cooler-GAMMAXX-400/description.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ако взема i5 8350k на какви честоти ще мога да го клокна и дали след 2-3 г ще е по-зле от i5 в игрите.

Играя главно watchdogs 2,battlefield1,crysis3,csgo и elite dangerous на 1080x2560

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mдам

CtkMkWhWV8fd_7xnNlDUnxQO9fHq8RpWTB8cObmD

Без да се заяждам,но ти реално играеш ли игри?(Наруто имам предвид,не автора) Какви и на какви настройки ако не е тайна? Същата песен се пееше едно време за двуядрените процесори. Стигат и още дълго ще стигат. И точно след 2 години спряха да стигат и то без конкуренция. А днес има конкуренция от тази година и още тази година започнаха да излизат игри,които се възползват пълноценно от 8/12 че дори и 16 нишки.

Това е последното,което ще напиша в тази тема: Независимо дали Интел или АМД, 4-ядрен/нишков процесор през 2017 като нова покупка за игри не е далновидна покупка. Разбирайте го както искате и правете каквото искате. Не е задължително да е 12-ядрен,но в момента нуждата непременно от Z-дъно прави и 8400 много крива покупка. Не грешна , но също с лош привкус. Иначе за парите си и за игри процесора е супер. Също така се забравя значението на графичната карта. Ето и в картинката горе е тествано с 1080Тi. Само че в същия тест на 1080р 580 прави 49 кадъра. Съответно само Пентиума къртачка би я спрял а с процесор от 1300Х няма да има разлика в кадрите,защото картата ще подпира на 49 кадъра всеки път. Ако се търсят 60 кадъра с намаляне на графични настройки чак 1500Х ги дава...

Ма е много лесно да се дават препоръки, нали...

Хайде успех с покупката и авторе кажи после как е.

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такъв процесор няма. Има I3-8350K които е на 4GHz и се представя отлично и без клок. Да кажем + 500MHz не са проблем.

Дъното е отлично но охладителя си е бюджетен а нагоре се искат доста скъпи.

Не мога да ти отговоря каква ще е ситуацията с игри излизащи след години но не няма да е по-зле със тези които играеш сега (съществуващите).

Разбира се говоря сравнение със заключения I5-8400 не със отключения I5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично си мислех на z370 дъното с i5 8400 да включа mce което да локне процесора на 3.8 ghz с някакъв не много добър охладител да клокна леко паметта и да си имам неща като high end sound и dual m.2 за raid

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Асрок имат интересни предложения свързани с заключените процесори но от това което съм чел резултатите са незадоволителни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, pavlov написа:

Аз лично си мислех на z370 дъното с i5 8400 да включа mce което да локне процесора на 3.8 ghz с някакъв не много добър охладител да клокна леко паметта и да си имам неща като high end sound и dual m.2 за raid

Само да ти кажа, че проверено на  i7 8700 (без К) и asrock z370 pro4 mce-то не баца, въпреки че дъното го поддържа. Заключен си е и толкоз :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз гледах някъде че с i5 8400 и з370-А вдига 4ghz ама не се сещам къде.х

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мии тука пише специално за z370-a и i5 8400 ----   3.8GHz на всички ядра, което си е и стоковото...

cfl_turbo_v2.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами незнам може и да съм объркал нещо(съжалявам ако съм)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако няма да се клоква няма смисъл от К процесор и  Z дъно... тогава може и  фабричното охлаждане и разликата да отиде в повече рам или по бързо видео - специално за игрите компа ще е по бърз в тоя случай. примерно ако сравним i7-8700k със i7-8700 разликата в максималните честоти е 100мхз + липсата на охлаждане за к процесора + нуждата от скъпо z370 дъно без клок тия 100mhz не си струват 200лв отгоре + незнам си колко за дъно и охлаждане...

на 8.11.2017 г. в 21:21, Roujin Z написа:

Не се занимавай с дъна на Gigabyte. Това ти е перфектно за целите и дори е по-евтино - http://www.vario.bg/asrock-z370-extreme4-90-mxb5u0-a0uayz

Охладителят е меко казано неизгоден и поначало не е предвиден за нормална конфигурация а за "домашно кино".

В момента не намирам нито един от двата изгодни охладителя които бих ти препоръчал а във Варио принципно никога не са се предлагали.

Отделно не е ясно колко големи събира кутията ти тоест няма как да ти се препоръча нещо...

Около 90 лв. - http://www.thermalright.de/en/cooler/42/macho-rev.-b

Към 80 лв. по-скоро по-малко - http://www.gamerstorm.com/product/CPUAIRCOOLER/2016-03/1287_4929.shtml

Бъди внимателен понеже са големи и не стават за всяка кутия освен това гледай да са същите (примерно по-евтиния има вариант K2).

на хартия - по спецификации второто охлаждане е много по добро - по тежко е и вентилатора е по бърз и е 140мм...

http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=57647

това охлаждане е също изгодно - по леко е ама вентилатора вдига 1600rpm, пък и черния цвят отдава много по добре топлина от сребристия (на тестове каквито бях правил в  меи-то на лабораторните , температурата беше 5-6 градуса надолу при черения охладител спрямо сребристия при сравнение на еднакви пасивни охлаждания, загрявани с 1 и съща мощност и охлаждащи се пасивно )...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно, а някакво обяснение защо черния цвят би отдавал много по-добре топлината от сребристия (което би трябвало да не е сребриста боя, а самия алуминий)?

Доста от старите охладители на процесори и видео карти ги правеха черни, но имаше и други разцветки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.