Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, първо ще отбележа факта, че не съм много запознат, а просто ще взимам подарък:
1. Бюджетът не е много определен, но ще изпиша долу на какво съм се спрял и колко ми излиза до тук, но всяка предложение за по-малка цена ще е добре дошло
2. Ще се използва главно за игри и тежки програми за видео и графична обработка (доколкото знам учи нещо подобно) и изпозлва постоянно някакви такива програми, снимане на игри/като хоби/ и други...
3. Монитор: Acer V226HQL 60hz /Ще има ли нужда от нов 144hz например и ако да какъв да бъде с минимален бюджед ? /не влизам тук в бюджета за компютър/
На какво съм се спрял за момента, което ме устройва като цена:
1. Процесор: Intel Core i7-5820k 6 ядрен - ще е този за сега защото ще го взема от познат за 450 лева с гаранция до 2019г. ,което ми изглежда прилична цена като сравнявам в интернет
2. Дъно: GIGABYTE X99-UD4, SOCK 2011-3, 8ХDDR4 - Това намерих с този сокет 1151-3 и може ли процесора да пасне на 1151 ? Цена: 500 лева , всяко по-евтино предложение се приема /или по-скъпо ако е наложително/
3. Видео карта:GTX 1060 6GB Gigabyte Windforce - Цена: 500 лева. Не знам дали ще пасне на дъното и дали е подходяща за гореизброените компоненти ? Силно необразован съм в тази област, просто цената ми допадна и 6GB ми звучи добре :D
4. RAM: Нямам представа 8 - 16 ГБ има ли голяма разлика ? 1600 - 3000 mhz ? DDR3 - DDR4 има ли значение за дъното? Искам да е по-евтино, но да е достатъчно и да не отстъпва /сложих около 300 лева тук/
5. Захранване: Предполагам 600W са достатъчни ? Около 120 лева писах
6. Кутия: Не съм спрял и не знам дали има голямо значение. И да ми обяснявате няма да разбера май, предпочитам конкретни предложения за модел/някоя по-интересна/ :D Сложих около 100 лева тук
7. DVD-RW ще има ,но предполагам няма значение от модела? Цена около 40 сложих
8. ССД ще намеря някакво, както и ХДД на случаен принцип и не ги включвам в цената
9. Допълнителни кабеляци и охлаждане не съм включвал в цената защото идея си нямам какво ще трябва, но предполагам този, който ще го зглобява ще ме одрънка и за това                
Крайна ценa до тук: 2000 лева /грубо/
Ще се радвам да чуя предложения за по-малък бюджет, който ще върши перфектна работа за целите, което ще ми помогне доста. Но в краен случай съм готов и да добавя ако се налага над 2000 лева, стига да върши работа!
Благодаря предварително и лек ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло са ви ОК намеренията. Нямам време в момента да се заровя в подробности, но като за начало един бърз коментар:

- монитора е малко кофти, хубаво е да е с IPS технология 23-24 инча, това не означава, че не върши работа и не е належащо да се сменя;

- този процесор става само за дъна с посочения сокет и единственият вариант дъното да е по-евтино е промоция или втора ръка - просто цените за сокета са баснословни

- щом ще има рафична и видео обработка може да се сложи и 32гб рам, 64 още по-добре, 128 ако има място на дъното :D  Извън шегата - под 16 не е добре да се пада :)  (все пак е добре да има повече инфо върху естеството на работата);

- по-важно е захранването да е качествено, консумацията на цялата система едва ли ще мине 300 вата по груба преценка;

- ако процесора идва без охлаждане ще трябва да се вземе, до момента не ми се е налагало да ползвам кабел който да не върви към някой от компонентите освен по изключение (захранването си има кабели, монитора си има и т.н.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А извинявай, само един въпрос, че не ми е много ясно: Какво ще рече mining edition (знам що-годе какво е копаене), но въпроса ми е дали това става за gaming ? Има ли си изходите и т.н
Защото изпадна на добра цена Gigabyte GTX 1060 6GB GDDR5 Windforce OC Mining Edition ? Има ли някаква съществена разлика освен името ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Alexandar1115 написа:

А извинявай, само един въпрос, че не ми е много ясно: Какво ще рече mining edition (знам що-годе какво е копаене), но въпроса ми е дали това става за gaming ? Има ли си изходите и т.н
Защото изпадна на добра цена Gigabyte GTX 1060 6GB GDDR5 Windforce OC Mining Edition ? Има ли някаква съществена разлика освен името ?

Има  mining edition  няма видео изходи и е със по-малка гаранция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор :D  Значи тотално отпада този вариант: следва друго питане защото отново се появи колебание
Процесора:  Intel Core i7-5820k 6 ядрен
Дъно: http://www.vario.bg/asrock-x99-extreme4-90-mxgvl0-a0uayz
ВИДЕО: Има 2 варианта, но не съм сигурен дали пасват в такъв случай ? http://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-1060-mini-zt-p10600a-10l това е 1, ето и 2 http://www.vario.bg/msi-r9-390-gaming-8g-v308-041r
           Разликата е 40 лева, но въпроса е кое е по-доброто решение и дали пасват ? Ако не какво бихте предложили до 600 лева ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудесно, и мен ми изглежда по-симпатично :D А и в desktop.bg e 540 лева, което автоматично я прави доста по-евтина :D  Благодаря за помоща, утре ще драсна като за финал всички компоненти, на които съм се спрял

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Alexandar1115 написа:

Ще се използва главно за игри и тежки програми за видео и графична обработка

А защо си се спрял на тоя процесор i7-5820k? 450лв(процесора 6 ядрен) +430лв(дъно)= 880лв.

Не е ли по-добре да вземеш  8 ядрен Ryzen 7 1700 604лв + 250(дъно )=854лв ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щял да го взима втора ръка от някъде. Има и втора сметка чисто нов процесор на интел 650лв с дъно за 200лв и пак излиза 850лв а може би и по-производително. И RYZEN варианта е по-добър. 5820k e вече остаряващ 6 ядрен процесор и предвид многото ядра на АМД-тата и вече 6-те ядра на обикновените i7-ци, вероятно ще са доста по-добри.

Аз бих взел някоя 1060, но с 2 вентилатора. Да повече пари е, но видеокартата ще е хладна и ще кара повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, сега стана още по-сложно :D:D Понеже гледам и аз да спестя някой лев и не е казано, че трябва процесора и дъното да стъпят на 850 лв. как звучи варианта като
Процесор: http://www.vario.bg/amd-ryzen-5-1600x-yd160xbcaewof           AMD RYZEN 5 1600X  - 460 лв И ТО НОВ
Дъно http://www.vario.bg/msi-b350-gaming-plus-7a34-015r    MSI B350 GAMING PLUS - 190 лв.
Видео: http://www.vario.bg/palit-geforce-gtx-1060-dual-ne51060015j9d  PALIT GEFORCE GTX 1060 DUAL - 620 лв. и е с 2 вентилатора
РАМ: http://nikem-bg.net/computer-components/Kingston-8GB-2400MHz-DDR4-CL15-DIMM-HyperX-FURY-Black/  - 16 GB            260 лв.
Кутия, SSD, Hard още около 350 лева и става прекрасно, което прави 1900 лева всичко, НО ТОВА ДОСТАТЪЧНО ЛИ Е ЗА ИГРИ и за нормално вървене на тежки програми ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хммм, добре, значи г/д оставям всичко така http://www.vario.bg/amd-ryzen-5-1600-yd1600bbaebox ето го и без X, а може ли да попитам защо е с 50 лева по-евтин :D:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми ако трябва да сравним процесорите:

i7 5820k vs Ryzen 1600x

Това е само един тест разбира се, но поне може да заключим, че точно в многонишковите задачи Райзена ще е в най-лошият случай равностоен на по-старият процесор. 1600 е съвсем малко по-слаб от 5820к и 1600x, но и по-евтин.

Така може да се спести огромна сума от дъно, малко от процесор и малко от охладител. Видеокартата е напълно достатъчна за игри на FHD резолюция на високи детайли и 16гб рам се вписват чудесно в нуждата от графична обработка.

Допълнителен бонус е че АМД обичат ъпгрейдите, така че ако процесора му се стори слабичък в един момент, вероятно ще може да се намери някой друг процесор от по-ново поколение, който да става на това дъно.  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.