Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Търся си черно-бял лазерен принтер с който да печатам вкъщи. Искам да взема такъв,  при който когато му сменям главата да не струва колкото самия принтер.

Прочетох отгоре - отгоре за принтерите, но повечето теми, които намирам са много стари. Предполагам нещата са се променили от 2010 насам.

Търся нещо, което да си струва парите. Ще се използва вкъщи, съответно едва ли ще се печатат над 500 страници / месец. Да кажем около 100-200.

Доста съм ограничен в бюджета, стартирам фирма в момента и искам да си избера няколко и да видя дали ще ги има намалени на черния петък другата седмица.

За сега съм се спрял на Brother HL1112E. Принтера струва 120 лв, а касетата му за зареждане е 25 лв. Което е приемлива цена за мен.

Можете ли да ми предложите нещо подобно, защото тази марка я чувам за първи път и изобщо не знам как се държи, а и не успях да намеря много мнения за нея. Принтерите са ми пълна мъгла.

Редактирано от Красимир Петровв (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брадърите са едни от най-евтините за поддръжка/зареждане. Пвчатат много прилично. Зависи дали искаш нов/рвновиран/втора употреба с/без двустранен печат; мрежова (LAN или безжична) поддръжка.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грабвай Brother-а HL1100 серията са чудесни машинки. Евтин тонер и работят.
Имам няколко клиента, на които съм купил и вече втора година работят безпроблемно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брей, значи съм се насочил към добър модел съвсем случайно.

Благодаря за мненията.

Тъй като не съм запознат - Този брадър има ли двустранно печатане ? Или просто трябва да обърна листа на обратно ?

И реновиран бих взел, стига да знам, че е надежден и ще изкара поне 1-2 години.

А за мрежовата връзка - предпочитам безжична разбира се. По-удобно от това да си стоиш вкъщи и през смартфона / лаптопа да си печаташ просто няма. Но предполагам, че там и цената се качва. За това бих могъл да живея и с кабелен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Красимир Петровв написа:

За сега съм се спрял на Brother HL1112E. Принтера струва 120 лв, а касетата му за зареждане е 25 лв. Което е приемлива цена за мен.

Можете ли да ми предложите нещо подобно, защото тази марка я чувам за първи път и изобщо не знам как се държи, а и не успях да намеря много мнения за нея. Принтерите са ми пълна мъгла.

Зависи, колко тонер има в тази касета. Преди няколко месеца купих касета - менте за моя Dell и за под 1000 страници светна индикатора за ниско ниво. Оригиналната касета е за 10 000 копия. 

Brother е наложила се при тези устройства марка, но, аз съм доста негативно настроен към новите принтери. Имам впечатление, че през последните десет години, единствените нововъведения, които вкарват са с предназначение да оскубят потребителя.

Принтерите, които съм запомнил с добро през годините са HP, Cannon и един стар IBM. 

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май HP вече не точно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, cybercop написа:

...

Brother касетите нямат чипове, а броячът на касетата(за край на тонера) е механичен - едно зъбно колело.
Общо взето хората са направили един принтер буквално специално, за да се зареждат касетите :biggrin:
Тонера - стартовата касета има за 1000 копия. После ако искаш зареждаш или си купуваш друга.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, simtech написа:

Brother касетите нямат чипове, а броячът на касетата(за край на тонера) е механичен - едно зъбно колело.
Общо взето хората са направили един принтер буквално специално, за да се зареждат касетите :biggrin:
Тонера - стартовата касета има за 1000 копия. После ако искаш зареждаш или си купуваш друга.

Resetter за брадъри (4.50лв):

pic_db.php?cache&w=800&h=600&id=12654

Този брадър има ли двустранно печатане

В модела след номера трябва да има D

предпочитам безжична разбира се

В модела след номера трябва да има W за безжична поддръжка
В модела след номера трябва да има N за нрежова поддръжка

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя принтер е HP Laser Jet 1102 Professional  на цена 169 лв от Гръцкия Plesio. Не е двустранен. Не е безжичен.

От гръцкия Плесио купувам съвместим тонер модел 285 за 29 лв. Дават му 1200 страници, но издържа около 400-500 листа.

Консуматив и барабан са в едно и е цялата вътрешност на принтера. Аз лично съм доволен.

Имах Самсунг CLP- 300 цветен лазарен 65 кила принтер за 260лв. Купувах за всеки цвят бутилка тонер  / около (10 лв./ и чип / около 5 лв/  от JAR Computers.

Разпробивах цилиндричната тонер касетка, мърлях с тонера при сипване, лепях с тиксо отвора и лепях с тиксо чиповете. Ползата ми беше, че успях да счупя принтера по този начин. Касетка пълна за CLP-300 в сервиза му се продава за 29 лв. Вече не се произвежда CLP-300,  но има аналог същия модел и същия тонер касетки от XEROX Phaser 6100 seria.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ето Ви и от мен с картинка и описание от примерна фирма. Моделът напълно ще ви устрои.  Може да работи по кабел, мoже и по WI-FI, като за безжично свързване изисква да имате инсталиран рутер. В момента се предлага и с 2-ра касета за тонер, която е заредена на цена около 30 лева, което ще ви е удобно при зареждането.  Слагаш заредената и даваш старата за зареждане, без да си прекъсваш работата. Моделът работи много добре.

https://plasico.bg/brother-hl-1212we-laser-printer-26430.html

Друг модел, който е също по WI-FI, но при него консуматива ще ви е около 55-60 лева, но също много удобен е този:  

https://plasico.bg/xerox-phaser-3020b-18070.html

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брей, значи съм се насочил към добър модел съвсем случайно.

Благодаря за мненията.

Тъй като не съм запознат - Този брадър има ли двустранно печатане ? Или просто трябва да обърна листа на обратно ?

И реновиран бих взел, стига да знам, че е надежден и ще изкара поне 1-2 години.

А за мрежовата връзка - предпочитам безжична разбира се. По-удобно от това да си стоиш вкъщи и през смартфона / лаптопа да си печаташ просто няма. Но предполагам, че там и цената се качва. За това бих могъл да живея и с кабелен.

това са глупости - има да чакаш да изпринтира безжично pdf като image (обикновено в тоя формат заема около 500мб за 5-6 страници, щото тъпия акробрат обича да забива принтера и print spooler-а  ако печата директно...) а за принтиране през смартфона ще стане ако има приложение и колко време ще печата и дали ще печата и как ще изглежда - отделен въпрос. wifi на принтер е поредната глупост, която някой е измислил и другите се вързват..,.

п.с. има брадъри с чип и касетата е за <1000 копия... на новите брадъри барабана едвам изкарва по 20000 копия, ксерокс(преди се правеха от самсунг)  и самсунг (вече се прави от hp) са с чипове и вече са hp - тоест скъпи боклуци (от към чипове за касетите) всичко вече се подчинява за закона за планираното остаряване и еднократата употреба... все пак brother за за предпочитане пред xerox, hp и samsung

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично мнение от личен опит. Консумативи за принтери и принтери втора употреба / на минимум 500 000 страници изпечатили в банка/ не взимай. Къдетоима въртящи се части или плъзгащи части има триене и износване. Принтер не се купува ден за ден или за седмица. Принтерът трябва да ти служи дълго време. Най- добрия избор е нов принтер от магазина и нови СЪВМЕСТИМИ консумативи на по- ниска цена от магазина. Категорично те съветвам да бягаш на далеч от рециклирани втора употреба принтери и рециклирани втора употреба консумативи, защото само дори при едното условие води до принтера за смет. Не съм толкова богат да купувам евтино. Евтиното излиза винаги по- скъпо.  Който няма акъл има крака и пари. Който иска да си вгорчава живота и дразни нервите и чувствата с втора употреба принери и консумативи си е негова воля и право. Пък който се върже на въдицата и съветите БОГ да му е на помощ. Досега не съм имал мастиленоструен принтер и винаги съм ги избягвал. В МОСТ или Плесио продават цветни мастиленоструйни принтери с или без скенер/ копир на цена около 240 лв. Мастилото за 5 000 копия е между 6 лв. и 12 лв. в зависимост от марката на принтера и моделът.

Редактирано от kalansuv (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ExaFlop написа:

Resetter за брадъри (4.50лв):

Касетата се нулира като развиеш 3-те болчета от едната страна и преместиш зъбното колелце в начална позиция.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само дето стартовата касета няма изобщо колелце, а и не можеш да и сложиш щото няма дупка за него. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Красимир Петровв написа:

В край на сметка поръчах Brother 1100. Беше на промоция за 100 лв. Ще пиша за отзиви как се държи.

Такъв принтер Brother 1100 не мога да намеря. Намирам принтер Brother 1102 с цена на съвместим консуматив 88 лв. в Плесио.

Може да съм допуснал грешка. Пак ще потърся.

Ако е това: MFC-J 1100 Series - което е цветно. Консумативите са му тези: https://ekons.bg/brother/mfc-j/mfc-j-1100-series

Издържат максимум 80 листа. Не е изгодно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се. Но ако ще се лъжеме за информацията, то тогава темата е излишна.

Ето ти принтерът с някаква цена.

https://www.brother.bg/printers/laser/hl-1110e

Нещо такова чета:

HL1110Е

Компактен монохромен лазерен принтер

129,00 лв. с ДДС 107,50 лв. без ДДС

На същото място отдясно на картинката има линк.

Ето линка: https://www.brother.bg/printers/laser/hl-1110e

Нещо от вида. Намерете консумативи. Цъкам на него и излиза нещо с подобно значение на написаното.

DR1030 Барабан 99,17 лв. (с ДДС) 82,64 лв. (без ДДС)

TN1030 Черна тонер касета 88,10 лв. (с ДДС)  73,42 лв. (без ДДС)

Потърсих по- името на модела принтер в Плесио и ми излиза нещо подобно. 88.23 лв.

http://plesio.bg/search.html?keyword=brother 1110&catalogue=undefined&mode=searchlist

Не видях да имат съвместим тонер, но най- доброжелателно те съветвам да търсиш.

Не видях данните за колко листа стига тонер- касетката, но при цена около 88 лв дори и за 5 000 листа да е на мен лично ми е скъпо и не изгодно.

Лично мнение. От фирма с две цени например с ддс и без ддс аз лично не бих пазарувал.

Последного твърдение съм го нарушавал многократно в магазин Метро преди много, много години в минало свършено време.

По- принцип при принтерите важи следното правило. Колкото по- евтин е принтерът, то толкова по- скъп е консумативът за него.

Редактирано от kalansuv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей @kalansuv

Не исках да публикувам връзка към други сайтове, но ще го направя за да избегна неразбирателството.

Поръчах принтера от тук - https://www.emag.bg/monohromen-lazeren-printer-brother-hl-1110-a4-hl1110yj1/pd/DGS6XBBBM/

Като преди това търсих, както ме посъветваха колегите тук, за това колко ще му струва зареждането и намерих тези:

https://www.emag.bg/toner-kaseta-tn1000-za-brother-hl-1110-hl-1112-dcp-1510-dcp-1512-mfc-1810e-tn1030/pd/D0LVRYBBM/

https://www.tonerstream.com/bg/тонер-касети-brother-1/Монохромен-лазерн-принтер-bw/brother-hl-1110-1205.htm

https://toner-kaseta.com/savmestima-toner-kaseta-brother-tn1000-1020-1030-1040-1060-1070-1075-toner

http://www.mrtoner.bg/product/4646/zarezhdane-na-toner-kaseta-brother-hl-1110-mfc-1810-dcp-1510-tn1030.html

Т.е. навсякъде намирам цена под 30 лв. Нали това е продукта, който трябва да гледам ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TN1030 заместителни касети се намират лесно и са сравнително евтини Brother TN-1050 (TN-1030) съвместима . Аз съм с DCP-7055 МФУ ама има съвместима касета за 5200 страници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се. Не е по- темата. Не пазарувам нищо по- интернет. Не пазарувам нищо чрез поръчка по- телефона. Не пазарувам с доставка чрез куриер.

Свалям книги от интернет. Някой са за мен, а други за родителите ми. Тези за родителите ми са с текст 24 пики за да могат да го четът без очила. Също и готови книги без обработка в PDF формат. Цели Блогове съм плащал да ги прехвърлят в текстов файл.

Има копирни центрове в София, където принтирането едностранно на текст е 4 четири стотинки, а над определени бройки е 3,5 стотинки за формат А4 с текст. В други копирни центрове има Цветни лазерни плотери, режещи плотери и др. Рекламни агенции печатят върху чаши, тениски и др.

Пакет 500листа А4 80 гр е около 5лв. Печатил съм и на хартия А4 150гр. Печатил съм и на различни цветове цветна хартия А4 с цел против копиране или естетика.

Принтерът ми вкъщи е само за украса. Използвам услугите на копирни центрове , където например цената на принтиран листА4 80гр. е под 4 стотинки без остъпка с хартия на копирният център.
Качват се файловете на флашка, която се оставя в копирният център. Принтирали са ми и 1 000 листа и много повече от тази бройка. Оставям флашката в копирният център и после в микробус се товарят принтираната хартия.

Цената от 4 стотинки за А4 80гр с хартия на копирният център ми излиза по- изгодно отколкото да се занимавам с принтери, тонери, консумативи, мастила, хартии и др.

Някой фирми принтират над 100 000 броя листа А4 80гр в такива копирни центрове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@kalansuv Къде печаташ в София на тези пари ? Аз си търся да си принтирам един учебник, но на книжарницата до нас ми взимат 20 ст. / страница, което е безбожно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.11.2017 г. в 10:55, Красимир Петровв написа:

@kalansuv Къде печаташ в София на тези пари ? Аз си търся да си принтирам един учебник, но на книжарницата до нас ми взимат 20 ст. / страница, което е безбожно.

Извинявам се за късният отговор. Ето моето лично мнение с закъснение. Извинявам се ако се повтарям.

Аз препоръчвам следните няколко неща. Само чисто нов принтер, категорично без втора употреба. Препоръчвам закупуването на съвместим нов тонер или консуматив например от Плесио- гърците до площад Славейков,  Jar Computer - главният офис в бизнес център или Most Computer - централният офис. Категорично отхвърлям пазаруването в Интернет и Куриер. Най- сигурният начин да счупите принтера е да използвате презаредени касетки с Чипове. Категорично препоръчвам да избягвате или бягате далеч от фирми за презареждане на касетки с тонер или фирми за ремонт на принтери. При мен принтерите не се развалят и най- сигурният начин за счупването или повредата на принтера е да се доближават до него майстори на принтери или фирми за ремонт на принтери. Независимо, какво препоръчам отговорността е изцяло за Вас. Моля Не ме съдете и не ме обвинявайте.

Основен избор. Линк: https://www.jarcomputers.com/Printeri_cat_165.html?ref=namaleni&flow=1

Предложени № 1. Линк: https://www.jarcomputers.com/Samsung-SL-M3325ND_prod_PRSAMSUNGSLM3325ND.html?ref=prod

Предложение № 2. Линк: https://www.jarcomputers.com/HP-LaserJet-Pro-M501dn_prod_PRHPJ8H61A.html?ref=prod

Алтернативно предложение. Например пишете в търсачката Гугъл. " Най- евтино принтиране в София" или " Най- ниски цени на принтиране в София"  или " Най- ниски цени на копирни центрове в София"  или друго подобно.

Алтернативно предложение: Линк: https://www.google.bg/search?client=ubuntu&channel=fs&q=най-+ниски+цени+на+принтиране+в+София&ie=utf-8&oe=utf-8&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=Ok85Wp2LDa3s8weI3JnoDQ

Правя уговорката, че: Исновен избор, Предложение № 1 и Предложение № 2 са стари модели принтери и не съм дал в описанието на модела Съвместим тонер. Под Съвместим тонер аз разбирам  нов тонер произведен от случайна фирма. Категорично да Не се бърка и да не се смесва с Рециклиран тонер или с тонер Втора употреба или с тонер Втора ръка.

Лично моят избор е Алтернативно предложение. Препоръчвам Алтернативно предложение, като най- изгодно за мен от моят личен опит.

Независимо, какво препоръчвам отговорността е изцяло за Вас. Вие имате глава на раменете, с която да мислите и взимате решения. Моля Не ме съдете и не ме обвинявайте. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от leonsanchesss
      Здравейте, колеги 
      Мисля да си купувам принтер за това реших да попитам за съвети и препоръки.Спрял съм се на следните модели : 1.Canon Pixma MG3650        2.HP DeskJet Ink Advantage 3787 All-in-One        3.Canon iP7250
      Бюджета ми е около 150лв. Ще се използва главно  за принтиране на около 10-15 страници на ден.

• от peter parker
      Здравейте приятели, 

Искам да попитам - има ли някой принтер canon pixma IX6850 , който да го продава?
      Взимам го за части!
      Благодаря предварително!
    • от sins.on.the.cross
      Здравейте, работя в малка счетоводна кантора и шефът ми даде задача ,която се състои в това да избера 2 принтера.До момента ползвахме едни опростени устройства на Brother ,но създават много проблеми и се наложи да ги премахнем.За нуждите на дейността ни е нужен лазерен принтер с автоматичен дуплекс,като с 1 зареждане на главата да може да прави не по-малко от 5000-6000 страници, месечното напрежение ще бъде от рода на 500-1000 страници,живот на барабана над 100 000 копия.Определящи са цената на устройството(бюджетни устройства) и цената на консумативите.Моля, дайте съвети,насоки, ако е възможно и предложения. Благодарности!
    • от Боби Акулата
      Как да разбера към коя точно USB букса ми е свързан принтера? Името на усб буксата да видя някъде или нещо такова. Всичко е наред а не иска да печата. Благодаря !
    • от juveplu
      Пиша тук в този раздел защото не открих друг по близък за Принтиране . 
      След като копирах текст от защитена страница принтера вече не може да разпечати нищо . Някакво объркване става във формати в заложени таблици и нещо си там .
      Като е защитен този текст който копирах ( а то беше за лек за щитовидната жлеза) самия текст излезе с объркани букви . На пример к излиза като а или о излиза като к .
      Преправих текста и запазих съветите за да спазвам диетата . Но се опитах да разпечатам на жена ми какво да избягва като готви . До тук бях с радостта .
      Щом натисна да се принтира излиза браузър и там е заложено само да се зареди или да разпознае файлове завършващи на     .xps   търси   XPS Dokument.xps . Потърсих тук във форума , но не открих такава тема . 
      Потърсих в нета и там изпълних някои от съветите и пак нищо не става . Върнах бекъпа на  WIN7  за да не е вкарано нещо в него от това копиране или от страницата , но и в новия  WIN  резултата е същия . Изтрих този документ .
      Да не би да е в него това което пречи но пак не става . Край на принтирането . Ето какви 2 неща съм опитал и след тях пак същото . Не разбирам какво печели този който ми прецака компа ? Аз мога да го снимам текста като снимане на екрана и да си го чета от там . Аз мога да влезна там и да препиша в празен документ всичко на ръка . Той щом го е качил трябва да знае че ще го свалят . Гадна работа . Ако искате да пратя някаква разпечатка на моя  Win  то това ще е върнатия бекъп който и преди нямаше проблем . Не мисля че там ще се види нещо . Но оставям на Вас . Моля за помощ . Но нека не е да конвертирам файла от текст. док в  PDF  ( и такива съвети видях ) въпросът е да се поправи това , да се разбере от къде идва . Този хакер какво е объркал ? Аз съм с  BAIDU  и тя не вижда нищо . До колкото чета из нета не става въпрос за такъв вирус който търсят антивирусните .  WIN7 е на SSD ( Само за  WIN ) , но нещо като чели има във втория ми диск където качих тект. док .  , а той е 2 ТБ . 
      https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_xp-windows_programs/need-to-reinstall-microsoft-xps-document-writer/4d83ee13-4ffb-4de3-a56b-862114941608

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.