Премини към съдържанието
Коко Стефанов

Къде трябва да си държа колонките (горе или долу)?

Препоръчан отговор

На пода и по близо до ъгли,се чува по-силно баса.По принцип се слагат на една стена.Звука зависи от размерите на стаята,мощноста на колоните,а точното място където ще звучат най-добре,трябва да го откриеш с проби сам.Ако е система със субуфер,него го поставяш в ъгъл или на пода,плътно до стена.Колонките на височината от която слушаш музиката.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кинозалите разполагат буфера на централно място под екрана а средните и високо честотните колони на тавана в ъглите над екрана и пак на тавана по средата на залата и пак на тавана в двата ъгъла зад хората.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

зависи кои комшии искаш да дразниш

:drums2:

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от системата както и от акустиката на помещението. Ако е 2.1 система - колоните на бюрото а събуфера на пода. При 5.1 - събуфера пак на пода централно някъде, две колони на бюрото, две в различни ъгли, и център над събуфера. И все пак си е до предпочитание.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимаш свински опашки, връзваш тонколоните на главата на ушите си тях, пускаш ги и усилваш музиката на макс. И са кефиш!
На земята, много ясно. Освен ако не искаш да чуваш вибрации...

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Коко Стефанов написа:

Къде трябва да си държа колонките (горе или долу)?

Покажи ги на снимка в стаята където имаш свободна стена да ги инсталираш пред нея и ще ти кажа кво да правиш с тях. Напиши и колко мощен усилвател ги захранва с музика и трябва ли ти илюзия да бум-бум, или си уравновесена личност не обръщата внимание на честоти под 80 херца.
Много глупости са ти писали преди мен, а вярното е малко.
Не знам що така се ебават с Коко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тонколони поставени на Земята е неправилно, звукът се заземява и цялата мощност се гаси в пода. Тонколоните е добре да се поставят върху мебелите, да са на нивото на ушите, ако са по-високо, близо до тавана, но пак върху секцията, звука става по-обемен, но високите се губят, в такъв случай  те трябва да се монтират под наклон. Тонколони предназначени за поставяне на Земята са високи стълбовидни или се поставят на статив. На гола стена колони не се слагат и е добре да отстоят от стената около 20-30 см.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, peppone1 написа:

Тонколоните е добре да се поставят върху мебелите, да са на нивото на ушите,...

Да бе да , ама не !
Мебелът почва да действа като резонантна кутия на китара или виолончело, според размерът му и звукът става "мръсен".
Колоните са поставят на статив изработен от дървени плоскоти ( те не са от плътно дърво де) със същия размер като колоната като ги гледаш отгоре, а височината е да са леко под нивото на главата ти. В дървената кутия статив се насипва сух пясък за да станат тежки и да осигурят стабилна база за колоните. Под статива се слагат 3 спайка ( изпилени остри в долния край метални болтове) за да не приема и не предава към пода вибрации колоната и да звучи чисто. Значи отпред в средата 1 остър болт и отзад два. Така стереосцената става най-прецизна в простарнствената илюзия. Колоните се ориентират към ушите на слушателя и се слаган на поне 80 см от задната стена и страничните. Те така става чист ясен звук.
 А на когото му трябва буб-бум, да се оправя както знае ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие си умувате варианти за яки колони,но автора не е казал за какви става въпрос.В първия му,единствен пост е казал ,,колонките".Белгиеца чак предлага кутия за статив,пълна с пясък,хваната с болтове за пода и стената.Ами ако са от онези малките колонки,които са за компютър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Субуфера го слагаш на пода,близо до стената,където са поставени предните колони.Пробваш го като започнеш от центъра и местиш към ъгъл.Сам ще определиш точката ,в която се чува баса по-добре.Колонките на височината на слушане.Централната е в центъра,Предните лява и дясна на секция или на стената.Ако стената,на която ще се поставят е 3-4 метра,ще свирят по-добре близо до ъглите.Задните две се слагат зад теб,на противоположната страна,обикновено в ъглите или близко до тях.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Коко Стефанов написа:

Това , което съм си взел е Аудио система 5.1 Akai HT014A-5086F

е па ти си го взел, ама на мене не си ми го паказал на снимка и аз нямам никакво намерение да го търся сам по магазини да го слушам за да мога да ти дам акъл как най-добре да свирне

ти сам не искаш качествена помощ, а насила хубост не мога да ти направя

приключих по тази тема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Буфер на пода предава вибрации по конструкцията на сградата и най-много съседите ти отдолу да почнат да те гледат на кръв. Ако ще е на пода, поне го сложи върху някаква поставка, която да пречи предаването на вибрациите по бетонната плоча. Другият ориентир е както каза @Белгиеца - колоните да са насочени към ушите на слушателя, като е добре да са на равно растояние. Вариантът на @peppone1 по ъглите на тавана, но под ъгъл, също е валиден. Прави се под ъгъл, защото звукът се разпространява сферично и така ще изпълнят най-добре стаята, с възможно най-малко отразени вълни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, badsector написа:

Буфер на пода предава вибрации по конструкцията на сградата ...

Говорим за 45 ватов малък субуфер.Всички фабрични субуфери имат гумени крачета,против вибрация.Никой не  поставя на високо субуфер,защото  се губи силата на звучене и качеството на баса.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.