Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам проблем с Windows XP, не мога да направя нищо повече от това което е на снимката..., имам инсталационен диск с windows 7, но не мога да стигна до инсталация, ако някой има идея как да го оправя ще бъда много благодарен! 

20171128_221734.jpg

20171128_222447.jpg

Редактирано от iliqn56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, plamen_petrov_80 написа:

Май си си хванал крипто вирус.

Ценни файлове на диска имаш ли?

На диска е записан инсталационен файл на windows 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да започнем отначало.

Какво искате да направите с въпросната машина?

Каква е тя?

Имайки го този файл (в ISO - формат предполагам) на твърдия диск, след като в минал крипто вирус през машината не Ви върши никаква работа, т.е. няма как да боотнете от него като е на твърдия Ви диск, а и не се знае дали вече не е криптиран самия файл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, plamen_petrov_80 написа:

Да започнем отначало.

Какво искате да направите с въпросната машина?

Каква е тя?

Имайки го този файл (в ISO - формат предполагам) на твърдия диск, след като в минал крипто вирус през машината не Ви върши никаква работа, т.е. няма как да боотнете от него като е на твърдия Ви диск, а и не се знае дали вече не е криптиран самия файл.

Искам да си вляза в самия компютър да стигна до програмите и от там да си преинсталирам компютъра от windows xp на windows 7, дори не ми позволява да вляза в bios

Редактирано от iliqn56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам как ще можете да си преинсталирате компютъра като заредите windows xp - ако той още работи.

Каква е машината Ви и как се опитвате да влезете в биос-а? А там какво ще правите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самата ос на компютъра е xp, но когато го включа и ми излизат онези писания които виждате на снимките, и до там. Не ми позволява да продължа напред и да зареди самия windows, да ми се отворят иконите просто стои на черния екран и надписите, а ако успея по някакъв начин да вляза ще си пусна диска и от хр ще го направя на windows 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще го кажа само още един път - този компютър е ударен от крипто вирус - не се знае колко от файловете на него са останали непокътнати.

Този Windows XP може и да не зареди никога повече, а инсталационния файл на Windows 7 може вече да е криптиран.

Не съм чувал да може да се пусне инсталация на Windows 7 директно от средата на Windows XP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Без умствен капацитет написа:

само ас ли схванах - иска да преинсталира

Да искам, но не мога да продължа напред, стои само на черния екран

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Без умствен капацитет написа:

Да и при мен е Ф2, но след като го натискам се включва отново онзи черен екран с надписите

преди 13 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ще го кажа само още един път - този компютър е ударен от крипто вирус - не се знае колко от файловете на него са останали непокътнати.

Този Windows XP може и да не зареди никога повече, а инсталационния файл на Windows 7 може вече да е криптиран.

Не съм чувал да може да се пусне инсталация на Windows 7 директно от средата на Windows XP.

И в случея какво мога да сторя?

преди 13 минути, Без умствен капацитет написа:

дано ОС ти е и на диск

Да ос ми е на диск

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих заредил от оптичен диск (CD или DVD) някоя зареждаща ОС или инструмент (Windows Live, Linux, Hiren's) и бих проверил какви са пораженията по файловете.

Ако има нещо ценно което не е ударено си го прибирам на сигурно място, ако има нещо ценно което е криптирано и го нямам другаде и то може да се прибере и да се надяваш някой да открие ключа за декриптиране.

После формат на всичко.

Проверка какво поддържа хардуера и инсталация от чисти инсталационни файлове записани на оптичен диск или USB ако го поддържа машината.

След инсталацията бекъп на системния дял и периодичен бекъп на важната информация за да не се стигне пак до тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай си параметрите на машината и най-вече марка/модел на дънна платка, да видим как се влиза в BIOS. Възможни варианти са: "Del", "Еscape", "F1", "F2", "F10" или някой специален бутон ако е лаптоп. Обикновено boot меню се изкарва с "F12". Тези неща се правят при рестарт/студен старт на машината:

https://www.youtube.com/watch?v=HCk8nhu45jY

От там си настройваш машината да стартира от предварително записан диск/флашка с инсталация на Windows или каквато там OS ще инсталирваш. Рестартираш и следваш инструкциите. Ако не можеш да се справиш - извикай евентуално някой приятел, който знае какво прави или сервиз!

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Радослав Матев написа:

Дай си параметрите на машината и най-вече марка/модел на дънна платка, да видим как се влиза в BIOS. Възможни варианти са: "Del", "Еscape", "F1", "F2", "F10" или някой специален бутон ако е лаптоп. Обикновено boot меню се изкарва с "F12". Тези неща се правят при рестарт/студен старт на машината:

https://www.youtube.com/watch?v=HCk8nhu45jY

От там си настройваш машината да стартира от предварително записан диск/флашка с инсталация на Windows или каквато там OS ще инсталирваш. Рестартираш и следваш инструкциите. Ако не можеш да се справиш - извикай евентуално някой приятел, който знае какво прави или сервиз!

Още при самото включване изписва да натисна или ф2 или дел за да вляза в bios, но нито един от бутоните не ми пуска вътре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи каква е машината - десктоп/лаптоп - марка/модел? Дънна платка марка/модел, ако е десктоп?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да дава 20 лв за преинсталация на някой, който разбира. И ако може да му спаси нещо некриптирано (в което силно се съмнявам). Другото си е мъкаааа. . . . . 

Като питаш чичо ти гошо за 2zqnpdpslpnsqzbw изкарва сума ти резултати. Например 

https://www.bleepingcomputer.com/news/security/cryptxxx-providing-free-keys-for-crypz-and-cryp1-versions/

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Радослав Матев написа:

Кажи каква е машината - десктоп/лаптоп - марка/модел? Дънна платка марка/модел, ако е десктоп?

http://www.asrock.com/mb/nvidia/n68c-s ucc/  дънна платка, десктоп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според този клип https://www.youtube.com/watch?v=-9g-FG3zWwk то си пише - натисни "F2" или "DEL" за Setup, "F11" ти е за Boot menu - при рестарт почваш да ги  помпиш един от трите клавиши, в зависимост от това, което искаш. След това си настройваш от къде да ти стартира.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Радослав Матев написа:

Според този клип https://www.youtube.com/watch?v=-9g-FG3zWwk то си пише - натисни "F2" или "DEL" за Setup, "F11" ти е за Boot menu - при рестарт почваш да ги  помпиш един от трите клавиши, в зависимост от това, което искаш. След това си настройваш от къде да ти стартира.

Значи за да вляза в bios трябва да натиска F11?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти някога правил ли си такива нещя? Я вземи си занеси компютъра в някой сервиз, само с форуми не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Радослав Матев написа:

Ти някога правил ли си такива нещя? Я вземи си занеси компютъра в някой сервиз, само с форуми не става.

Правил съм да, но досега не съм се срещал с подобен вирус, а не ми се дават излишни пари, ако мога и сам да си го оправя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Радослав Матев написа:

"F2" или "DEL" - за биос (където не знам какво ще правиш)

"F11" ти е за Boot menu - да му окажеш от кой друг носител на информация искаш да зареди (CD, DVD или USB). Разбира се носителя трябва да е боотващ с необходимата ти ОС за преинсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, plamen_petrov_80 написа:

"F2" или "DEL" - за биос (където не знам какво ще правиш)

"F11" ти е за Boot menu - да му окажеш от кой друг носител на информация искаш да зареди (CD, DVD или USB). Разбира се носителя трябва да е боотващ с необходимата ти ОС за преинсталация.

Въобще бутоните не действат, от F11 нищо не става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с друга клавиатура или смени USB порта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.