Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте инсталирах си kodi,но нещо не се справям или аз бъркам някъде.Четох в един сайт какво трябва да направя но нещо не се получава.Стигам до тук и цъкам върху “Install from ZIP file” отваря ми се нов прозорец и от там натискам  Fusion но нищо не се случва,не ми излизат папките.

FireShot Capture 1 - Какво е Kodi _ Всичко,_ - http___pomagai.com_index.php_2017_01_16_kakvo-e-kodi_.png

ето това не ми излиза

FireShot Capture 2 - Какво е Kodi _ Всичко,_ - http___pomagai.com_index.php_2017_01_16_kakvo-e-kodi_.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А прочете ли,че трябват и плъгини за коди които са във  zip формат /repo.bg.plugins/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи първо трябва да инсталирам плъгините и след това да правя горните стъпки,така ли:ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което си чел е за инсталиране на Exodus.Има един друг сайт ,който трябва да погледнеш там е обяснено кое как и пак е със снимки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, dimi073 написа:

Това което си чел е за инсталиране на Exodus.Има един друг сайт ,който трябва да погледнеш там е обяснено кое как и пак е със снимки.

мерси,дай един линк за тоя сайт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

фен форум само добави от пред и това, което инсталираш

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са ли го блокирали вече (отново), както човека е написал в заглавието на това видео:

2017! KODi Bulsatcom Fusion IPTV - 2 част (НЕ РАБОТИ) ?

( Ако става дума за него де. ) Може да има друг метод, който работи, но аз не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

незнам заболя ме главата и нищо не става,инсталирах си popcorn-time и си гледам филми:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къф зор да го гледаш на коди, като ти трябва парола, значи трябва да си платил за да гледаш.
А ако си платил си гледаш на телевизора като хората ( нормалните ).

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи проблема не бил в инсталирането на Коди, а в плъгините... Аз така гледам телевизия (плащам си), но ползвам Коди и като основен плеър за филми, защото много удобно се управлява през телефона. Колкото до плъгините, просто се следват инструкциите (според плъгина). Какво и от къде се тегли и как се инсталира - всичко е по един и същи начин. Влез в настройките и просто ги разгледай за да ти стане ясен интерфейса. А за мен няма по-удобен начин за гледане на телевизия, независимо дали ще е през PC, Android стикче или друго. Едно от най-удобните неща е, че всеки телефон се превръща в най-удобното дистанционно, с програмата на телевизиите, файловете в компютъра, сваляне на субтитри, YouTube, музика и т.н. Нямаш кабеляци, дупчене на стени, антени и тем подобни. Имам всички възможни излъчвани в България телевизии с перфектно качество. Вече не ползвам тунери, събрал съм един кашон за вторични... Мога да си гледам тв в малко прозорче, докато работя нещо на компютъра и така и правя.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, djagi написа:

Аз така гледам телевизия (плащам си),

Нямаш кабеляци, дупчене на стени, антени и тем подобни. Имам всички възможни излъчвани в България телевизии с перфектно качество. Вече не ползвам тунери, събрал съм един кашон за вторични... 

Следващата стъпка логично би трябвало да бъде да изхвърлиш и телевизорите и мониторите за компютрите, понеже заемат прекалено много място в гарсониерата ти.
Гледай си само на телефона и смотания екран на лаптопа и не забравяй да се похвалиш че си плащаш, та да те попита някой от къде ги взимаш тези платени канали и да му продадеш абонамент без да си плащал за реклама.
Аз пък по-голема тъпотия от това бъгаво Коди не съм виждал.
Просто не можеш да му пуснеш линк и да гледаш някой канал, нито пък можеш да си извадиш линк към стрийм за гледан канал от приложение, да речем от Нова плей. Не е предвидено Кодито и неговите приложения за нормални хора, а за сляпо следващи някакви си чужди интереси хора.
Който е свикнал на ВЛЦ, от бъгавото Коди само гледа да извади листа и да не го ползва да му лази по нервите с безбройните си ограничения откъм функционалност.
Щял съм бил да давам 1000 лв за телефон и да му плащам месечен абонамент, щото съм сакат и не знам да натискам копчетата на дистанционното на телевизора, егати зора за келешлъци, ц ц ц ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да пускам стрийм от телефона към Kodi, както и обратното.

Гледам на всяко устройство, което има връзка с Интернет и има екран, било то ТВ със стик, смарт тв, таблет, лаптоп, телефон, компютър и т.н. При това не съм зависим от операционната система.

В дистанционно се превръща всеки смартфон с WiFi и Android по-нов от 2.2, а такива имам над 8-9, съответно имам 8-9 дистанционни, които ти извеждат пълна информация на екрана и са ти достъпни всички настройки и т.н.

Това, че ползвам телефон за дистанционно, съвсем не значи, че не може да му се сложи на стика и друго дистанционно, бабешко.

Дистанционното за Android е Yatze. Лиценза струва 2-3 лева. Има плъгин за Android (също платен - 2-3 лв), който може да стартира Kodi, има и за Windows (XbmcStarter) (ако не искам да стартира Коди със старта на ОС)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само филми мога ли да гледам без тв,става въпрос за компютър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, бат'начо написа:

Да.

да ама удрям на камък не мога да си направя настройките:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да гледаш подобно на Попкорн Тайм, трябва ти Exodus, Specto или друг подобен плъгин + от бг репото за субтитри от субс.юнакс и суб.саб. В бг репото имаш и други полезни добавки - за колибка, нова плей и т.н. Ползвам и Trakt.tv. Четенето отнема 5 минутки (общо за всичките...). Мен ме мързи да пиша инструкции, при положение, че хората вече са го направили с картинки и всичко... Ако искаш да си пускаш видео от компютъра, то нищо друго освен самото Коди не ти трябва. М/би първо за проба да направиш така - като начало да си пуснеш филм от компютъра и да научиш кратките клавиши. Например, с "\" се сменя между цял екран и прозоръчен режим. Влез в настройките, направи си интерфейса както ти е удобен и т.н. Потърси за дистанционно в Гугъл плей магазина и т.н. Все пак няколко минутки четене си трябват...

п.п. С XbmcStarter можеш да си пускаш кодито от леглото. За да е над всички прозорци в Windows, се дописва един ред код в едно файлче и т.н. Стигнеш ли до там, ще помагам... Коди е също така портативно (донякъде) и т.н.

Който казва, че Коди е ограничен от към функционалност, най-вероятно е ограничен самия той от към нещо друго...

Редактирано от djagi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мерси много за изчерпателният отговор,ще го ръчкам да видя до къде ще стигна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега има един нов плъгин, който замества Exodus - COVENANT.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, djagi написа:

Сега има един нов плъгин, който замества Exodus - COVENANT.

:emoji_smiley-17:

И на него му спряха поддръжката. Като придобият малко слава и веднага ги свалят.
Все още работи, ама зле – намира само стриймове с ниско качество и понякога и те не вървят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, =Ivan= написа:

да ама удрям на камък не мога да си направя настройките:D

Виж тук.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, djagi написа:

Който казва, че Коди е ограничен от към функционалност, най-вероятно е ограничен самия той от към нещо друго...

Ето ти веднага доказателство че бъгавото коди е ограничено , кажи как да пусна това в него с едно лепене 

http://live.streams.ovh:1935/cannali/cannali/playlist.m3u8

ха ха ха  в коди просто не може, а във ВЛЦ може

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имате проблем с инсталирането на добавките след като инсталирате bg repo-то от коди бг форума

Има много туториали (уроци) ,как се инсталират съответните плъгини в Kodi, като Exodus, Elysium, Specto Fork в youtube или в този сайт на Seo Michael

П.П. От както ползвам Kodi, спрях да свалям сериали ,м научно полулярни филми или по casual филми.

Вече, ако е някой blockbaster, или интересен филм  го сваля в 1080p , с DTS аудио.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, oic написа:

Ако имате проблем с инсталирането на добавките след като инсталирате bg repo-то от коди бг форума

Има много туториали (уроци) ,как се инсталират съответните плъгини в Kodi, като Exodus, Elysium, Specto Fork в youtube или в този сайт на Seo Michael

П.П. От както ползвам Kodi, спрях да свалям сериали ,м научно полулярни филми или по casual филми.

Вече, ако е някой blockbaster, или интересен филм  го сваля в 1080p , с DTS аудио.

На линукс Минт работи само 15.2 дебиан версията , а 17 показва картинка като чели е с по 15 кадъра на секунда като уебкамерките. Пълен боклук е това Коди, добавките, приставките и ала бала джунджории като ги прави някой некадърник и не работят на 15.2, а пък другите некадърници като не могат да я направят последната им бъгава версия да върви на Минт, еми да си го ядат техното Коди ...
Няма да почна да давам по 130 евро за Уиндоус 10 за да върви Кодито на него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм имал проблем  в Windows с Kodi, както и със Android 6, на Minix-a. 

Но със linux съм скаран и не ползвам за да кажа как се справя там.

Според мен трябва да се  ползва поне версия 16 нагоре за да работят приставките както трябва.

Което от своя страна трябва по нова ОС за да работи

How to install Kodi Media Center (XBMC) on Linux Mint 18 Sarah

Иначе алтернативата на Kodi e SPMC (v.16), но дали има версия за Linux e друг въпрос.

Основно е ползват за андроид платформа, по точно за NVIDA SHIELD и новата версия не поддържа rockchip устройства под андроид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, oic написа:

За инсталиране аз го инсталирам послединя 17, даже и работят две от бг приставките, ама картинката е лоша, една такава насичаща даже и с неговия си Simple IPTV player с пусната в него перфектно работеща плейлиста на ВЛЦ.
И с 16 не става.
А acestream си работи, въпреки че технологията е по-сложна понеже и изпращам данни докато гледам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.