Премини към съдържанието
mmn8006

Съвет за избор на домашна аудио система

Препоръчан отговор

Здравейте, искам няколко съвета при избора ми на домашно аудио, като изискванията са ми следните:

Да е 2.1 (лява, дясна и бас) , усилвател/ресивър с опция караоке и с usb вход, мощноста не е толкова от значение, колкото надежноста и качеството на самата система. Ще свързвам със СД плейър и лаптоп. Бюджетът ми е 800-1000лв.

Ще се ползва главно за слушане на музика и караоке.

Преди няколко дни взех едно временно решение - AKAI SS034A-66TT , което честно казано не звучи никак зле, но съм наясно, че усилвателят му няма да живее дълго, а и е далеч от наистина качествения звук. Та ще се радвам ако някой ме насочи към нещо що годе качествено в рамките на бюджета ми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвай търсачката, писано е многократно. Всичко n.1 е голям "компромис" с много неща. Като е за музика - класическо стерео - има прекрасни неща втора употреба, които не са китайци като всичко ново.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21/12/2017 в 14:16, mmn8006 написа:

Здравейте, искам няколко съвета при избора ми на домашно аудио, като изискванията са ми следните:

Да е 2.1 (лява, дясна и бас) ,

Е това бас-а за кво ти е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Белгиеца написа:
Е това бас-а за кво ти е ?

Модула за ТВ-то ми е такъв , че е закачен на стената и няма как да сложа стерео колони с басови говорители , ще вибрира яко.c7bbc460eac8b604b3f8149027df0f09.jpg

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk

25990736_1764692746887839_1489072984_n.jpg

Редактирано от mmn8006 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, mmn8006 написа:

Модула за ТВ-то ми е такъв , че е закачен на стената и няма как да сложа стерео колони с басови говорители , ще вибрира яко.

25990736_1764692746887839_1489072984_n.jpg

Eми изрежи от двете страни тази по-дебелата хоризонтална дъска долу, на която са поставени колоните и ги слагай на пода. Има едни електрически триончета които подскачат нагоре надолу и става за нула време. 
( не им знам заглавието ан бълграски )

На пода можеш да сложиш една дебела каменна или бетонна плоча, а в нея да опират едни заострени в долната им част 3 болта , на който да стои колоната. В средата отпред е само 1 болт, а отзад към ъглите са другите два.
Така се прави за да е ясен и отчетлив звукът.
А това баса ако си в апартамент, по-добре не го свързвай изобщо, за да не досаждаш на целия блок с бученето му. Ниските честото под около 80 херца се предават по твърдите бетонни стени, без възможност да бъдат спрени или заглушени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с рязането на плоскостите на модула  при всички положения няма да го направя. По-скоро ще търся 2.1 аудио вариант. Благодаря за предложенията, ще търся някой хубав ресивър 5.1, който ще ползвам 2.1. И ще Търся читави колони и бас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега са на мода soundbar-ите. Разгледай по техно веригите, може и да си харесаш нещо. От тях има доста 2.1. За качество нямам идея, не съм слушал такъв. Само, като пример:

http://www.technopolis.bg/bg/Soundbars/Soundbar-SONY-HT-CT80/p/53219

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Саунд бара е ОК за телевизор, ама за музика, още по-малко за караоке ще е куца работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎23‎.‎12‎.‎2017‎ г. в 18:32, andreygg написа:

Сега са на мода soundbar-ите. Разгледай по техно веригите, може и да си харесаш нещо. От тях има доста 2.1. За качество нямам идея, не съм слушал такъв. Само, като пример:

http://www.technopolis.bg/bg/Soundbars/Soundbar-SONY-HT-CT80/p/53219

Абе каква МОДА при качествено аудио? Това да не е риза или гащи - модно ли е в момента....Тук има качество на възпроизвеждане, което е непреходно и не се влияе от модни тенденции! Слушайте с ушите си и се наслаждавайте на качествена музика....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тея саундбари звучат като радиоточка . Несериозно е да се споменават като домашно озвучение. То аз в момента съм с подобно китайско недоразумение, което що годе поне за китайче звучи прилично, но усилвателчето му ще издъхне бързо. Аз говоря за качествено озвучаване! Усилвател/Ресивър 5х100 примерно и качествени hifi колони. Само не знам дали бюджета ми от 1000 лв ще ми е достатъчен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

""Аз говоря за качествено озвучаване! Усилвател/Ресивър 5х100 примерно и качествени hifi колони. Само не знам дали бюджета ми от 1000 лв ще ми е достатъчен.""

Честита Коледа!

Ти хубаво говориш за ресивър 5Х100 и hi Fi колони, но с 1000 лева ще си купиш само копчетата му на лицевия панел! Не може да "искаш " нещо от такъв клас за 1000 лева, а и няма да намериш. Евентуално се спри на нещо 2-ра ръка за да влезеш в твоята цена! И е редно ти да посочиш модели, а не ние!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С модели не съм запознат, затова и търся съвет за модел, нов/ настаро. Ако знаех модел щях да си го взема, нямаше да питам. Просто поисках съвет от хора запознати с моделите, да ми препоръчат някой , който отговаря на изискванията и бюджета ми. Да е 2.1(5:1) , да има функция караоке и да е качествено изпълнен като компоненти и да влиза в бюджета ми ( 500-600 лв.) Колони за 500-600лв. все ще намеря читави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, mmn8006 написа:

С модели не съм запознат, затова и търся съвет за модел, нов/ настаро. Ако знаех модел щях да си го взема, нямаше да питам. Просто поисках съвет от хора запознати с моделите, да ми препоръчат някой , който отговаря на изискванията и бюджета ми. Да е 2.1(5:1) , да има функция караоке и да е качествено изпълнен като компоненти и да влиза в бюджета ми ( 500-600 лв.) Колони за 500-600лв. все ще намеря читави.

В този бюджет едва ли ще успеете да намерите нещо с караоке. То и без трудно се намира в предвид със вашите изисквания.

За това или събирате още парички или минавате на друг вариант със компромиси.

Нали споменахте че се свързва към лаптоп. ползвайте лаптопа за караокето, така ще отпадне да търсите аудио система/усилвател (или по скоро миксер, външна зв. карта) със вход за микрофон.

За 800-1000 лв се взимат само подови тонколони от начален клас или букшелф тонколони или само активен субуфер или усилвател.

Иначе (сваляте изискванията) отивате на вариант пак със активни компютърни тонколони (2.1). Щом не можете да използвате големи floorstand тонколони.

Например:

Edifier S730

Edifier S530D

Тонколони Microlab H200 2.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако малко вдигне бюджета може да си вземе добри колони на Jamo s626  за около 700 кинта и един добър усливател на Pioneer за още около 450 кинта.Само, че ямото са със всградени субвофери от страни и ще трябва да отреже тия две стърчащи дъски, които според мен за по скоро някакво недорозумение.Аз съм имал подобна конфигурация само, че със модела на Jamo s606, които са със същите технически характеристики като 626 и звъкът беше доста добър.Надхвърляше цената ,която бях платил за него.Иначе за 1000 кинта забрави две отделни пасивни колони,отделен пасивен вофер и отделен усливател.Или отива на вариянта компютърни колони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно ги намерих в Интернет. Не ги познавам. Изглеждат ми сериозни.

Линк:  https://swanspeakers.com/

Collections --> multimedia

И от този сайт може да си потърсиш например нещо подходящо, което ти трябва или ще ти свърши работа.

Линк:   https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/index.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда. благодаря ви за насоките! Явно в моя случай ще трябва да търся нещо подобно на това, което имам в момента ( активен суб с 2 предни + мултимедия). Най-удобен вариант ще ми е, за да си ползвам лаптопа с bluetooth за слушане на лослес музика , както и входовете за микрофон ( микрофона е Shure Beta 58A). Само трябва да намеря подобна с качествени компоненти, явно трябва и да развържа още кисията :). Поне вече знам какво да търся. Поздрави! Весело посрещане на новата година!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.