Премини към съдържанието
ignorant

Oткъде мога да си купя компресорче за почистване на PC-то?

Препоръчан отговор

Oткъде мога да си купя компресор за почистване на прахът в PC-то? Някой ако знае втора употреба още по-добре.

Редактирано от ignorant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти трябва компресор, ами четка и по-мощна прахосмукачка по възможност без торба (от тоя тип )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, ined написа:

Не ти трябва компресор, ами четка и по-мощна прахосмукачка по възможност без торба (от тоя тип )

трябва ми компресор, четка и прахосмокачка също. питам за компресор, моля не ми казвайте какво ми трябва и какво не ми! питам конкретно от къде да си намеря нещо което търся. благодаря.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога го пусна, кога се прашяса... http://www.technopolis.bg/bg/PC-Cleaning/ФЛАКОН-С-ВЪЗДУХ-HAMA-49877-84417^/p/564281

Остави ги компресорчетата и прахосмукачките да не направиш беля- разглобяваш и четкаш с четка за боядисване. Засега само филтрите почиствай, като се посъбере много по фановете, сваляй ги и взимай четката; като се задръсти питата на кулера след година- сваляй го и го чисти и него, както и видеото (на видеото свали само фановете, не сваляй кулера), като предполагам ти е останала паста, ако не е - МХ4 и за проца и за видеото (евтина и добра- 4 г/ 15 лв, ще ти стигне за 10 години :) ). Най- рядко се отваря захранването, че сегашните не развъртат много фана- него попоглеждай, но едва ли ще го чистиш близките 2 години (е зависи колко се товари и развърта).

преди 12 минути, ignorant написа:

трябва ми компресор, четка и прахосмокачка също. питам за компресор, моля не ми казвайте какво ми трябва и какво не ми! питам конкретно от къде да си намеря нещо което търся. благодаря.

https://www.emag.bg/kompresor-stager-6-l-1hp-8-bara-126-l-min-meden-dvigatel-4530101010/pd/DJ62VYBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никое компресорче няма да ти продостави достатъчно количество въздух с достатъчно налягане за почистване.
Освен това НЕ ЗАБРАВЯЙ при поччистване с въздух, да ЗАСТОПОРЯВАШ перките на ВСИЧКИ вентилатори! За да няма изненади

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ignorant написа:

Oткъде мога да си купя компресор за почистване на прахът в PC-то? Някой ако знае втора употреба още по-добре.

Това е на-евтиното, бързо и ефективно решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам ел. пистолет за боядисване (RTR MAX Sprayzoom 600 W).

Върши идеална работа (силна въздушна струя) за почистване на прахоляка от компютъра.

Пък и не се ползва само за това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ExaFlop написа:

Това може и да се опита да върши работа за помпене на гуми, но за друго... няма достатъчно нито обороти, нито дебит.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да е така, а може и да не е. 8 atm за 2 минути достига 2,5атм за обема на автомобилна гума. А и гол компресор какъвто и да е той, без акумулиращ балон, няма да върши работа. Даже и с 2kW мотор да се задвижва.
А с оня венитилатор по-горе дали ще е достатъчно ефективно, а? Не можеш да насочиш концентриран поток към определено място

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, ExaFlop написа:

Не можеш да насочиш концентриран поток към определено място

Може, може. Виж колко К - оборота прави, има си насочващ накрайник, а и масово се използва в сервизи за продухване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ExaFlop написа:

преди 31 минути, ExaFlop написа:

Може и да е така, а може и да не е. 8 atm за 2 минути достига 2,5атм за обема на автомобилна гума. А и гол компресор какъвто и да е той, без акумулиращ балон, няма да върши работа. Даже и с 2kW мотор да се задвижва.
А с оня венитилатор по-горе дали ще е достатъчно ефективно, а? Не можеш да насочиш концентриран поток към определено място

преди 8 часа, ignorant написа:
преди 42 минути, baikolio95 написа:

Това може и да се опита да върши работа за помпене на гуми, но за друго... няма достатъчно нито обороти, нито дебит.

преди 43 минути, baikolio95 написа:

Тия пикливите за помпане на гуми- наистина нямат дебит, за пръдня са, не гледайте колко атмосфери правят като нямат съд ;) . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ceci80 написа:

като нямат съд

Ключова фраза, отнасяща се за всички компресори без съд! Няма компресор, който без съд да даде необходимия дебит за почистване!

преди 1 час, baikolio95 написа:

масово се използва в сервизи за продухване.

С тая духалка друго, освен да се пораздвижи пепеляка, няма да се постигне. Особено пък в машини с набита пепел.
Това, че се ползва в някой сервизи като демонстрация на техника, изобщо не е гаранция за качествено свършена работа.
Да не казвам, че има случай, в които нищо друго, освен "пране" на машината, не може да я почисти.

преди 1 час, ceci80 написа:

Тия пикливите за помпане на гуми- наистина нямат дебит, за пръдня са, не гледайте колко атмосфери правят като нямат съд ;) . 

Оппааа, още един специалист. Сложи 2-3-литров съд (от пожарогасител примерно) с Тетка на такъв компресор и виж кой е пиклив. Имах други впечатления за теб.

53413-mini-kompresor-s-manometar-mannesm

А най-добре е да иде на гумаджийното/бендзинфжийнцата и да си издуха машината.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, ExaFlop написа:

А най-добре е да иде на гумаджийното/бендзинфжийнцата и да си издуха машината.

:ohmy: Това сериозно ли го препоръчваш ?! 99% от тези компресори нямат филтри и дехидратори и пръскат конденз като за световно. Да не говорим за по-износените, които и пръски масло хвърлят заедно с въздуха...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.12.2017 г. в 9:51, ExaFlop написа:

Освен това НЕ ЗАБРАВЯЙ при почистване с въздух, да ЗАСТОПОРЯВАШ перките на ВСИЧКИ вентилатори! За да няма изненади

Как да ги застопоря и защо е необходимо? Ако не ги какво може да се случи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лелееее много разбирачи много нещо ............

на 24.12.2017 г. в 19:00, ExaFlop написа:

Няма компресор, който без съд да даде необходимия дебит за почистване!

това е единственното разумно нещо изписано измежду всичката плява изписана тука!

на 26.12.2017 г. в 2:24, ignorant написа:

Как да ги застопоря и защо е необходимо? Ако не ги какво може да се случи?

Необходимо е за да не се разбият вентилаторите от високите обороти който се постигат при директон духане с компресор. Застопоряването  ..... ако вентилатора е зад решетка и не можеш да го натиснеш с пръст просто прекарваш нещо през перката за да не и позволява да се върти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, pconline написа:

Необходимо е за да не се разбият вентилаторите от високите обороти който се постигат при директон духане с компресор. Застопоряването  ..... ако вентилатора е зад решетка и не можеш да го натиснеш с пръст просто прекарваш нещо през перката за да не и позволява да се върти.

Тоест лагерите. А на лаптопите и самите перки на вентилаторите. Но това с лагерите е в много редки случаи. Иначе една въздуходувка върши добра работа като цяло(не и при лаптопите...там всичко на ръка). 

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не видях съвет за избор на качествен или бюджетен компресор.

И аз се нуждая от един за вкъщи.

От моят двугодишен опит през който съм поддържал и още поддържам сървъри, десктоп машини и Cisco мрежово оборудване, използването на компресор е неотложно, служебният е един тежък, голям, и мощен. Предполагам и доста скъп.

Но за у дома не знам какво да си взема, с прахосмукачка и четка съм се справял.

Но с компресор наистина става по бързо.

Чистил съм HP, IBM сървъри, сториджи, захранвания, модули, вентилатори, радиатори, дискове,циско суичове.

По някога съм го правил по 8 часа на ден за да приключа с цялата стара техника при ъпгрейд с нова.

Препоръчайте ми нещо бюджетно.

Което ще се ползва рядко, в годината няколко пъти.

С което спокойно ще мога да продухам машините у дома.

У дома имам един сървър IBM, един десктоп,един лаптоп, и доста лаптопи които са под моя поддръжка на близки, които в годината веднъж преминават през моите ръчички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.