Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте. Обмислям един компютър освен лаптопа и въобще не знам какво да гледам. Като цяло ми се иска да е до 1000 лева, но... Чудех се и за втора ръка, ама доста рисковано. Търся по възможност готова конфигурация, за да получа обща гаранция върху всичко. Не част по част, така или иначе няма да мога да го сглобя. Гледам АМД-тата са доста евтини и ги водят до 8 ядра, ама като не ми разбира главата вече... По принцип съм за интел. И компа ще е за игри. Това е само компа без телевизора. Или освен да ми сглобите комп от някой сайт част по част (чувал съм, че сглобен част по част излиза по-евтин и добър) и оттам да ми го пратят с кутия, всичко направено. Знам ли. Да има възможност за лизинг.

Редактирано от qnkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези ще ти го сглобят, а и на лизинг ще ти го дадат:

Избрани продукти:

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
MSI A320M BAZOOKA AM4 1 132.60 лв. 132.60 лв.
AMD RYZEN 3 1300X 3.5GHZ AM4 1 265.04 лв. 265.04 лв.
Crucial Ballistix Tactical 4GB DDR4 2666 BLT4G4D26AFTA 2 97.28 лв. 194.56 лв.
ADATA SX6000 256G M2 2280 PCIE 1 171.97 лв. 171.97 лв.
Gigabyte GTX 1050 Ti 4GB WINDFORCE OC GV-N105TWF2OC-4GD 1 364.16 лв. 364.16 лв.
DeepCool Case TESSERACT BF USB 3.0 1 45.52 лв. 45.52 лв.
DeepCool 120mm Xfan DP-FDC-XF120 1 4.97 лв. 4.97 лв.
Corsair CX450 450W Bronze CP-9020120-EU 1 90.99 лв. 90.99 лв.
Междинна стойност: 1 269.81 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 23.57 лв.
Доставка: безплатна
Обща стойност: 1 246.24 лв. с ДДС
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тия пари можеш да си купиш G:RIGS Siegfried на Desktop.BG. Има и вариант с AMD, който струва 969лв, а Intel платформата е 1219лв.Вече е въпрос на личен избор. Но варианта с AMD е малко по-старо поколение процесор и RAM, докато при Intel имаш най-новото DDR4. Ако желаеш, мога да ти сглобя нещо пак за тия пари, но по-добър. Тая кутия на G:RIGS е над 100 лева, като можеш да си вземеш по-евтина и да си купиш още RAM, SSD или да добавиш още малко средства и да смениш видеокартата с по-добра. Но както казах, въпрос на личен избор, както си решиш. :)

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо интелско не може ли да се сглоби или ще е по-слабо от предложението на kyoshinn? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 8мо поколение Интел са им скъпи дъната, няма нисък клас:

Избрани продукти:

ASRock Z370M Pro4 LGA1151 1 216.66 лв. 216.66 лв.
Intel Core i3-8100 3.6GHz 6MB LGA1151 box 1 237.26 лв. 237.26 лв.
Междинна стойност: 1 326.09 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 24.70 лв.
Обща стойност: 1 301.39 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента е глупаво да се купува каквото и да е било. Защо ?

1. Цените на видеокартите са до небесата.

2. Цените на РАМ паметите са до небесата.

3. Ценити на.. НЕ :D След около 3 месеца излизат новите процесори на АМД.

4. До края на този месец или другия се очакват евтините дънни платки за Интел процесорите.

В момента Интел имат проблеми с разни бъгове и може производителността на процесорите да спадне с 10-15-20% (не знам, не съм запознат), нека все пак някой по-запознат с мелтдаун да се изкаже.

Впрочем погледни и предложението на ceci. Иначе, ако можеш да отпуснеш малко кесията смени РАМ паметта с 2х4 и видеокартата с тази от на ceci предложението.

П.П. Ако бях на твое място, в момента бих взел по-скъпо захранване, кутия, твърд диск/ССД и след няколко месеца като цените паднат и излязат новите неща бих взел процесор, дъно и РАМ.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси на всички. Ако някой има друго под ръкава, нека го напише. Навремето бях с АМД комп, може би с тия райзен процесори ще се върна пак натам... изглеждат доста яки.  Иначе кога говориш, че цените ще паднат? Не съм на зор, мога да изчакам до лятото. 

Редактирано от qnkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, qnkov написа:

Мерси на всички. Ако някой има друго под ръкава, нека го напише. Навремето бях с АМД комп, може би с тия райзен процесори ще се върна пак натам... изглеждат доста яки.  Иначе кога говориш, че цените ще паднат? Не съм на зор, мога да изчакам до лятото. 

Следващите 2-3 месеца би трябвало да спаднат, поне на видеокартите, че в момента са направо безумни цените. Например RX 580 8GB нормалната цена е 600-750 лева, в момента под 800 лева почти не се намира. На РАМ паметта нормалната цена е окло 80-100 лева за 8GB DDR4, в момента е 170-200 лв. (да не споменавам, че 2016 8ГБ беше 60 лева). Определно изчакай. В момента купи по-хубава кутия и захранване примерно, заедно с твърд диск и SSD.

Ето предложения за кутия:

FD ARC MIDI R2

CM Master Case PRO 5

Thermaltake Suppressor F51

Thermaltake Suppressor F31

be quiet! Silent Base 600

Колкото до захранването:

Seasonic FOCUS Plus SSR 550FX

Повече от това не ти трябва.

За твърдия диск няма какво толкова да избираш, реално взимаш един от най-евтините 1ТБ (ако искаш и 2ТБ или там колкото ти трябват).:

1TB WD

Ето и SSD:

Intel SSD 600p 256GB M.2 NVMe

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, kyoshinn написа:

Следващите 2-3 месеца би трябвало да спаднат, поне на видеокартите, че в момента са направо безумни цените. Например RX 580 8GB нормалната цена е 600-750 лева, в момента под 800 лева почти не се намира. На РАМ паметта нормалната цена е окло 80-100 лева за 8GB DDR4, в момента е 170-200 лв. (да не споменавам, че 2016 8ГБ беше 60 лева). Определно изчакай. В момента купи по-хубава кутия и захранване примерно, заедно с твърд диск и SSD.

Ето предложения за кутия:

FD ARC MIDI R2

CM Master Case PRO 5

Thermaltake Suppressor F51

Thermaltake Suppressor F31

be quiet! Silent Base 600

Колкото до захранването:

Seasonic FOCUS Plus SSR 550FX

Повече от това не ти трябва.

За твърдия диск няма какво толкова да избираш, реално взимаш един от най-евтините 1ТБ (ако искаш и 2ТБ или там колкото ти трябват).:

1TB WD

Ето и SSD:

Intel SSD 600p 256GB M.2 NVMe

По-добре да не взима на WD, на Samsung също, нещо друго да си избере.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Сервиз За Компютри написа:

По-добре да не взима на WD, на Samsung също, нещо друго да си избере.

Личен опит, наблюдения ? Що тъй ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, kyoshinn написа:

Личен опит, наблюдения ? Що тъй ?

Личен опит и един кашон пълен с чужди и мои WD-та и Seagate, Samsung не ги харесвам, като марка :D :D :D

Редактирано от Сервиз За Компютри (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Сервиз За Компютри написа:

Личен опит и един кашон пълен с чужди и мои WD-та и Seagate, Samsung не ги харесвам, като марка :D :D :D

Май си от отдела "Шпакловка и бояджилък" в тоя сервиз.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.01.2018 г. в 0:16, ceci80 написа:

Май си от отдела "Шпакловка и бояджилък" в тоя сервиз.

Не, правя реклама просто. Правя реклама и на друга фирма, но е на вратата, не се вижда. Освен това WD-тата и Seagate наистина са повредени, ако искаш заповядай да г итестваш лично. Хубаво е човек да се подиграва, особено, когато не знае за какво става въпрос, пожелавам да ти се върне тройно, ако може и десеторно ;)  Тъй като средната стойност я няма като емотикона ( аз бих я добавил ), ти подавам една съвсем приятелска #Средна стойност .. Тоя форум, не го помня с македонски характер, беше български.. Македонците са подигравателен народ, арод който мрази всичко, плюе на всичко, мисли се за всичко, мисли че всичко е негово, мисли се за вездесъщ, единствен и т.н... Форума, като направя един обзор ми прилича... точно на един чистокръвен македонец... Загубиха се ценните съвети и всичко останало, остана селянията. ''Айдиос''!    Иначе, на визия са го докарали супер хората, само дето не са изгонили лешоядите... Извинявам се драги Божества за ''Оффффффф!''топика

П.П. Най-добре е всичко от тук, да се прехвърли на seir.bg

Редактирано от Сервиз За Компютри
Забравих да добавя #Средната стойност (преглед на промените)
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично смятам, че всичко е до бройка и човека. Аз имам един стар хард диск на WD от преди 7-8-9 години (даже и не помня), все още си работи без проблеми. А, ако знаеш в какви условия работи..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Сервиз За Компютри написа:

П.П. Най-добре е всичко от тук, да се прехвърли на seir.bg

Хайде, не се пали толкова, а и качеството се определя от масата, част от която си и ти! 

Като не ги харесваш WD, SG, S-g, то тогава да си купуваме Tandon или CDC ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.01.2018 г. в 20:56, qnkov написа:

Гледаш първото предложение не ceci80. Сменяш процесора с i5 8400. Този процесор може да се подкара от настройките на биоса на 3.8ghz и мисля че е много по-добре от този ryzen за игри и за всичко. Сменяш дъното с z370m pro4. Сменяш SSD-то с Cavier Blue-то дето е около 95 лв, че само с едно SSD 256gb не знам как ще си пък и е много пари, а оказва реално влияние само в някои онлайн игри. Сменяш рамта с CORSAIR DDR4 8GB 2400MHz C14, че другата е CL16 ако не се лъжа. Рамта би трябвало да можеш да я подкараш на 2666 на същия тайминг през биоса. Сменяш видео картата с версията на Palit, че тази на Gygabite е по-скъпа, пък и като чета в сайта не е налична. Взимаш още един вентилатор за кутия. Другите части може да не ги променяш. Отиваш около 100 лв повече от това, което е  предложил той (заради дъното), но i5 8400 на 3.8ghz според мен е много по-добре от ryzen 3 1300x. Но наистина е по-добре да изчакаш, и ако паднат цените на видеокартите да се ориентираш към конфигурация с 1060, която е много по-добра и клокващ се intel.

Редактирано от Slav Slavov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Slav Slavov написа:

Гледаш първото предложение не ceci80. Сменяш процесора с i5 8400. Този процесор може да се подкара от настройките на биоса на 3.8ghz и мисля че е много по-добре от този ryzen за игри и за всичко. Сменяш дъното с z370m pro4. Сменяш SSD-то с Cavier Blue-то дето е около 95 лв, че само с едно SSD 256gb не знам как ще си пък и е много пари, а оказва реално влияние само в някои онлайн игри. Сменяш рамта с CORSAIR DDR4 8GB 2400MHz C14, че другата е CL16 ако не се лъжа. Рамта би трябвало да можеш да я подкараш на 2666 на същия тайминг през биоса. Сменяш видео картата с версията на Palit, че тази на Gygabite е по-скъпа, пък и като чета в сайта не е налична. Взимаш още един вентилатор за кутия. Другите части може да не ги променяш. Отиваш около 100 лв повече от това, което е  предложил той (заради дъното), но i5 8400 на 3.8ghz според мен е много по-добре от ryzen 3 1300x. Но наистина е по-добре да изчакаш, и ако паднат цените на видеокартите да се ориентираш към конфигурация с 1060, която е много по-добра и клокващ се intel.

Не може да се подкара на повече от базовата честота. Аз поне не съм срещал информация за BLCK клок на Coffee Lake. Ako имаш информация от някъде ,дай да видим. Също така не е по-добър от Ryzen 1600. Долу-горе са равни след клок на втория и когато картата не лимитира.Разбирай 1080Тi, която питащия ще гледа само на картинка при този бюджет. От 1300Х е доста по-добър ,но не и от споменатия 1600.

Spoiler

Също така ,не знам как не ви пречи да предлагате заключени процесори с дъна за клок , но лично за мен това е пълна глупост. Дори и да може да се клокне по BLCK, тогава пък трябва да се пипне рамта за да не хвърли топа като я засилиш повече отколкото трябва.По показател инфраструктура АМД в момента просто убиват Интел. Ако искаш 8700К или 8600К, ок, но другите са просто безидейни в момента...8400 с евтино дъно би бил супер, поне докато не излезе нещо от АМД с по-висок клок в тази цена. 8100 е заключен 4!!!-ядрен процесор през 2018...а клокващия се 4!!!-ядрен няма какво да го коментираме.

Kолегата пък с кашона дефектни части може да погледне нещата от друг ъгъл. Чупят се защото ги купуват, нещо ,което не се продава няма как да ти напълни кашон с дефектни бройки. 1% дефектирали от 10 000 бройки пак е повече като абсолютно число от 10% дефектни от 100 продадени бройки. Много ми е чудно аргумента срещу Самсунг какъв е . Освен цената разбира се...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купувайте си машини до като има :) няма да станат по-евтини.

Няма такова нещо като нормална цена за видео карта , щом търсенете е по-голямо от предлагяането никога няма да стане по-евтина!

Някои модели на картите се очакват септември месец в България!

А колегата дето имал повредени WD и Seagate - брат няма как да нямаш след като те държат може би 90% от пазара на дискове. Все едно ми казваш "абе в тоя сервиз на Шкода - само шкоди идват за ремонт"

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.01.2018 г. в 23:42, Tommygun написа:

Не може да се подкара на повече от базовата честота. Аз поне не съм срещал информация за BLCK клок на Coffee Lake. Ako имаш информация от някъде ,дай да видим. Също така не е по-добър от Ryzen 1600. Долу-горе са равни след клок на втория и когато картата не лимитира.Разбирай 1080Тi, която питащия ще гледа само на картинка при този бюджет. От 1300Х е доста по-добър ,но не и от споменатия 1600.

Никой не говори за клок, а за turbo boost, може да се направи с всяко z370 дъно, което можеш да провериш много лесно. Пък и съм казал, че е много по-добре от 1300x, не 1600. С 1600 зависи в какъв тип игри ги сравняваш, но са горе-долу идентични и достигат еднаква честота. За 1080Ti няма как да се говори в тази тема при този бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Slav Slavov написа:

Никой не говори за клок, а за turbo boost, може да се направи с всяко z370 дъно, което можеш да провериш много лесно. Пък и съм казал, че е много по-добре от 1300x, не 1600. С 1600 зависи в какъв тип игри ги сравняваш, но са горе-долу идентични и достигат еднаква честота. За 1080Ti няма как да се говори в тази тема при този бюджет.

Славчо, турбото може да се подкара и на всяко дъно, различно от Z. Чичо ти Томи говори за клок по шина- на К процесорите фиксираш шината и дигаш множителя, а на Но К процесорите дигаш шината и става мармалад навсякъде ;) . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toва за което ти говориш не е turbo boost а multi core enhancement. Тurbo boost си е оригиналното заложено в процесора поведение и там не вървят всички ядра на максималната честота за едно ядро. При MCE дъното стапя лагерите на процесора от волтаж за да може да подкара евентуално всички ядра на максималната честота за едно ядро. Това нито го поддържа всяко едно дъно,нито е гарантирано че ще стане а още по-малко се знае какви са последствията за процесора. С използването на MCE афтъмаркет охладител става задължителен, дори и за 8400, защото неговия и без такива гимнастики си е боклук. Имаше от последните дни тема за смяна на оригиналния охладител. И какво става - трябва да се търси вярното дъно,трябва допълнително охлаждане и стискане на палци, че евентуално 8400 ще тръгне на 3,8...За 1300Х никой не спори,но за него не е и ставало дума в предложенията горе. А и е нормално да е по-добър след като струва 50% повече. Ако сметнем и цената на дъното и охладителя и отидохме двойно. Дали ще е двойно по-добър с карта средна ръка? И точно затова беше и забележката ми за 1080Тi. Когато се тестват процесори по страници и канали в тубата, се взима възможно най-бързата карта и избират настройки за да се елиминира картата като понятие. Тогава се вижда какво би могъл да покаже дадения процесор ако картата не лимитира преди това ситуацията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм наясно дали се заяждаш или просто пишеш заради спора, но

преди 5 часа, Tommygun написа:

За 1300Х никой не спори,но за него не е и ставало дума

Как да не е ставало дума, като точно за него говорех.

на 16.01.2018 г. в 21:43, Slav Slavov написа:

Гледаш първото предложение не ceci80.

на 14.01.2018 г. в 19:56, ceci80 написа:

Тези ще ти го сглобят, а и на лизинг ще ти го дадат:

Избрани продукти:

MSI A320M BAZOOKA AM4 1 132.60 лв. 132.60 лв.
AMD RYZEN 3 1300X 3.5GHZ AM4 1 265.04 лв. 265.04 лв.
Междинна стойност: 1 269.81 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 23.57 лв.
Обща стойност: 1 246.24 лв. с ДДС

i3-8100

i5-8400

Intel is trying to help a bit with the naming.
The 8 is the generation number. The last 3 digits are indicative of performance vs it's peers...
So
100 < 400

"Call of Duty: WW2"
The 8100 will meet minimum system requirements but the 8400 will meet the RECOMMENDED system requirements.

"Does the CPU detect how much power it needs and correct itself accordingly"
Yes, Turbo is enabled as needed when a CPU needs more speed.

"does it just boost up to max speed when 2.8ghz isn't enough?"
Yes, it will boost when the given clock frequency isn't enough for the workload.

"do you have to go into some settings somewhere and set your clock speed?"
Nope, it's built in and adjusts automatically on the fly as needed.

"What is the purpose of the Turbo boost mode?"
To consume less electricity when a computer doesn't need 100% of it's processing power.

"If the CPU will run at 3.8ghz without a problem why does the manufacturer set the base clock at 2.8ghz + optional 1ghz instead of setting it at 3.8 to begin with?"
Power saving...

"If I want to build a computer for a game which needs 3.2ghz, would I not be better off simply buying a 3.2ghz processor?"
Better off? Not necessarily.

"I've heard that most games won't even make use of 6 cores"
True.

"that a lot of them are only designed to make use of 2."
Most commonly, 2 - 4 cores depending on the game.

"How would that work; if I have a 3ghz cpu spread out between 6 cores and the game only uses 4 cores, do I effectively have a 2ghz cpu for that game?"
No, that's just not how it works. If a game uses 4 cores then 4 cores will be used at up to then max boost level. In the example you gave all 4 cores would be running at 3GHz (Assuming that is the CPU's max boost clock rate for 4 cores). 2 cores will be doing nothing or left to do windows background tasks.

"is it already on when I install it?"
Yep, you don't have to do ANYTHING.

"And do I need any specific type of motherboard to be able to take advantage of the turbo boost mode or will any i5 (1151 socket) compatible motherboard be able to do that?"
Any motherboard will allow boost, it's part of the CPU.

Дори с изключен MCE процесора достига 3.8ghz, дори е по-добре да се изключи, ако е включен, защото само вдига волтаж и температури. За температурите... интелските процесори си греят, но с добра вентилация и стоков охладител на макс, не вярвам да стигнат 80 при пълно натоварване. Вероятно ще са около 70. 1600 трябва да го овърклокнеш. Виж в това видео какви показатели вадят в игрите при положение, че 1600 e клокнат на 4ghz, което няма как да го направиш с евтини дъна и стоков охладител, то дори на 3.8ghz в зависимост от чипа не се знае дали ще стане, a 8400 не е пипан (само с turbo boost). При положение, че повечето ревюта препоръчват 1600 за рендъринг и 8400 за гейминг при сравнения, защо тук винаги се препоръчва 1600 за игри ми е непонятно?

Intel Core i5 8400 (2.8GHz) vs RYZEN 5 1600 OC (4.0GHz) | 19 Games Benchmark

Въпреки всичко аз предпочитам i3 8350k с лек клок, като такава конфигурация ще излезе 100-на лева отгоре. То зависи и какви игри играеш. Като се съберат 100-200 човека в mass pvp на някоя open world mmorpg игра и всеки започне да хвърля магии, ще ги видя тези процесори с ниска честота на единично ядро колко fps ще извадят в сравнение с клокнат процесор.

Редактирано от Slav Slavov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, това на Цеци съм го пропуснал.

За останалите неща:

Не се заяждам ,просто изясняваме някои неща. A именно, че заключените Интели не се клокват. Дали и колко ще достигне на всички ядра си е според негово усмотрение. С МCE се насилва да върви с високи честоти на всички ядра ,но с цена. Просто първоначално разбрах, че едва ли не искаш да клокваш по шина. 1600 не е никакъв проблем да го пуснеш на 3,8 със стоковия охладител и да бъде тих. Повярвай ми, пробвал съм преди да приводня моя. За 3,8 не иска никакъв допълнителен волтаж. 4 е въпрос на късмет или волтаж,но дори и тогава е по-хладен от клокнат Интел и все пак имаш 6 треда повече. Също така не е никакъв проблем с всяко едно дори и B350 дъно. Може би изключвам само най-евтините мъници.

преди 2 часа, Slav Slavov написа:

Виж в това видео какви показатели вадят в игрите при положение, че 1600 e клокнат на 4ghz

Виж точно за това ти говоря. И пак тоя майстор въпреки 1080Тi е успял да вкара чрез настойките GPU ботълнек и не показва нищо.

преди 2 часа, Slav Slavov написа:

защо тук винаги се препоръчва 1600 за игри ми е непонятно?

Казал съм го горе - защото Интел се осраха с инфраструктурата и си длъжен да купиш Z-дъно за заключен процесор. В бюджетите с карти около 1060/580 никога няма да се види разликата от ревютата(когато я има) и нашиваш човека с ненужен хардуер. Всички знаем как се ъпгрейдва Интел,като сменят по 2 пъти в годината платформата. Казвал съм няколко пъти,че 8400 е чудесен процесор, но му липсват евтините базови дъна за да оправдае съществуването си. От АМД в момента имаш процесори за всеки ценови клас и адекватна инфраструктура. Отдавна вече няма проблеми с памети и глупости. Като абсолютни цифри изостават в някои заглавия(тествано с топ карта), но винаги кадрите са повече от достатъчни. Затова е просто безидейно да се гони Интел на всяка цена,специално заключените. 4-ядрените по мое лично мнение изобщо няма какво да ги обсъждаме(да погледнем само AC Origins).

преди 3 часа, Slav Slavov написа:

но с добра вентилация и стоков охладител на макс, не вярвам да стигнат 80 при пълно натоварване.

Това беше шега, нали :D. Като човек чувал как звучи стоков Интел на макс я оценявам. Добра е :yanim:

Като цяло бюджета е малък и не стига за всичко. Аз лично в този бюджет и с цел игри бих махнал и SSD-то и пак не стига за 1060 примерно. И това е нещо от което ще види реална полза. С карта като 1050Ti общо взето няма абсолютно никакво значение дали ще е 1300Х,1600,8100 или 8400. Това е . С всичко друго си чешем само езиците.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Tommygun написа:

8400 е чудесен процесор, но му липсват евтините базови дъна за да оправдае съществуването си.

Е те са предвидени тоест има причина за съществуването си по-твоята логика. А ще има и по-евтин 8300.

Не забравяй че масово се ползват 2 ядрени процесори за офис машини и домашни конфигурации 

и едва ли човек които търси процесор за стотина лева ще купи дъно за + 200 лв.

Каква е логиката първо да се пуснат високия клас дъна и да отнеме месеци да се изкарат ниския не знам но наистина е неприятно. 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.