Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Гост

преди 7 минути, BMW Маниак написа:

При СТОП спирането е задължително а при обърнатия триъгълник спираш само в случай че трябва да осигуриш предимство. Тоест ако няма коли може да го профучиш и катаджията нищо няма да ти каже ама яко така направиш при Стоп трябва да заделиш и за рушвет.

така е
ако колата не спре на стопа, ще бъде отнесена от автобуса и шъ стани ена дет мамата си трака

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве на кой как му харесва така е:giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ostavime написа:

хахахаха, ти написа нов правилник. :))))))))) добър си, признах те. 

това го носи на инструктора си да го види. :))) хубаво е, че такива бисери остават завинаги написани, та да може като ги прочетат хората след година да им се посмеят :)))

Така да бъде. Само не знам на кой ще се смеят обаче и на кой ще му вземат контролни точки. На този знак не случайно пише STOP и е осмоъгълник.
При наличие на този знак правилото на десния нали знаеш че не важи ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, BMW Маниак написа:

правилото на десния нали знаеш че не важи

при наличието на какъвто и да е знак

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

Така де. Ама малко новите шофьори с купените книжки ме подведоха емоционално и забравих да уточня.

преди 10 минути, дръндю написа:

така е
ако колата не спре на стопа, ще бъде отнесена от автобуса и шъ стани ена дет мамата си трака

Да, опитния шофьор също трябва да се съобрази и с правилото на по големия че ако Максим Стависки е с Хамара тоя с колата даже трябва да даде 5 метра на зад а не да ми стой на стоп линията че не се знае знае ли се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Камиона е най-бавен и ако е пръв,колата спокойно може да си завие на дясно и да бъде втора.Нищо не и пречи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Вижте кво, пускайте ги тея таралясници да минават, че стана ебати задръстването тука!

Отделно, че ме заболя главата да чета глупости. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам кога за последно сте чели правилото за дясностоящ: 

На кръстовище на равнозначни пътища водачът на пътно превозно средство е длъжен да пропусне пътните превозни средства, които се намират или приближават от дясната му страна, а водачът на нерелсово пътно превозно средство е длъжен да пропусне релсовите пътни превозни средства независимо от местоположението и посоката им на движение.

Та кажете ми сега, кое не е равнозначно между колата и рейса??? Въпроса е простичък. И не си мислете, че знака СТОП прави пътищата им неравнозначни. 

И за да не се чудите много и да не ви се смеят още повече, добавям жокер: 

Равнозначни пътища са пресичащи се пътища с един и същ статут относно предимството за преминаване по тях (независимо от това дали са сигнализирани или не като път с предимство или съответно път без предимство).

Редактирано от ostavime (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 8 минути, Димитър 59 написа:

Камиона е най-бавен и ако е пръв,колата спокойно може да си завие на дясно и да бъде втора.Нищо не и пречи.

Мен даже ми се вижда спрял, колата си минава кат пич.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

ав ко съ ядосвате,
я вижте, че колата няма нужда да чака и може да мине първа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ostavime написа:

И не си мислете, че знака СТОП прави пътищата им неравнозначни. 

Ще се потретя. Знака STOP означава само и единствено едно. Спираш без да се обясняваш или умуваш. То си е написано на самия знак.
От там водача на автобуса вижда че пред колата има знак стоп понеже се разпознава и обърнат и  минава дори без да спира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, BMW Маниак написа:

Ще се потретя. Знака STOP означава само и единствено едно. Спираш без да се обясняваш или умуваш. То си е написано на самия знак.
От там водача на автобуса вижда че пред колата има знак стоп понеже се разпознава и обърнат и  минава дори без да спира.

Моля ти се, престани, стига се излага повече. Това, че въртиш по 100 000 км. на година, не те прави добър шофьор, очевидно. Измисляш си правила. Просто си ги фантазираш. ХАХАХАХАХААХАХ

Прочети текста в оранжево, жълто или каквото е там и престани да ставаш за смях като си фантазираш и измисляш правила. :))))))))))))))

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ostavime написа:

Моля ти се, престани, стига се излага повече. Това, че въртиш по 100 000 км. на година, не те прави добър шофьор, очевидно. Измисляш си правила. Просто си ги фантазираш. ХАХАХАХАХААХАХ

Прочети текста в оранжево, жълто или каквото е там и престани да ставаш за смях като си фантазираш и измисляш правила. :))))))))))))))

Кажи ми защо този знак е осмоъгълник ? И е единствения такъв. За какво му е на отсрещния водач да го разпознава обърнат изобщо? Щом според теб ще трябва да си следва някакви други правила за "равнозначни пътища" с пътни знаци !!!
Спирането при този знак е задължително при всички обстоятелства. Не знам кой си измисля правила. ЗДП е еднакъв в цял свят.

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, дръндю написа:

ав ко съ ядосвате,
я вижте, че колата няма нужда да чака и може да мине първа

Мен ми се вижда че някой да не посочвам кой и е източил бензина:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А случайно на @ostavime инструктора да му е споменавал че от знак STOP винаги се потегля на от първа скорост ? Без значение дали е десен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, ostavime написа:

Не знам кога за последно сте чели правилото за дясностоящ: 

На кръстовище на равнозначни пътища водачът на пътно превозно средство е длъжен да пропусне пътните превозни средства, които се намират или приближават от дясната му страна, а водачът на нерелсово пътно превозно средство е длъжен да пропусне релсовите пътни превозни средства независимо от местоположението и посоката им на движение.

Та кажете ми сега, кое не е равнозначно между колата и рейса??? Въпроса е простичък. И не си мислете, че знака СТОП прави пътищата им неравнозначни. 

И за да не се чудите много и да не ви се смеят още повече, добавям жокер: 

Равнозначни пътища са пресичащи се пътища с един и същ статут относно предимството за преминаване по тях (независимо от това дали са сигнализирани или не като път с предимство или съответно път без предимство).

Ето това са равнозначни пътища.

http://www.putniznaci.stokibg.com/index.php?m=320&putniznaci=1&stokibg=57654&pc_stokibg=57667&firma_putniznaci=4206&putniznaci_id=25

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BMW наистина се излагаш, баш на показаната картинка и ти да си, спирам (изчаквам ако искаш на едно място и 5 секунди), тръгвам си бавно на 1 ако искаш и на полусъединител ще тръгна (най-бавно от бавното) и пак ще мина преди камиона да е излязал от кръстовището.... 
Както казах вече учудвам се, че повечето от вас не предлагат варианта колата да премина по времето, в което преминава и камиона, просто защото нямат конфликтна/пресечна точка на това кръстовище със зададените им посоки на движение.

За всичко останало съм съгласен с ostavime, много хора придават на СТОП знака някакви илюзорни свойства, които той не притежава.

преди 47 минути, DarkEdge написа:
  преди 43 минути, BMW Маниак написа:

правилото на десния нали знаеш че не важи

А може ли да ви попитам и двамата, ако както виждате първата картинка има от единствената празна страна МПС, което иска да продължи направо, пак ли десностоящият няма значение - на признака на кой превари-той завари ли ще карат :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава той ще е първи. Така е и според знаците, които има за него.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, DarkEdge написа:

Тогава той ще е първи. Така е и според знаците, които има за него.

Е ама аз питам с думи да ми напишеш обосновка, защо ще мине пръв :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дясно разположен движещ се по път с предимство

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, icekiller написа:

BMW наистина се излагаш, баш на показаната картинка и ти да си, спирам (изчаквам ако искаш на едно място и 5 секунди), тръгвам си бавно на 1 ако искаш и на полусъединител ще тръгна (най-бавно от бавното) и пак ще мина преди камиона да е излязал от кръстовището.... 
Както казах вече учудвам се, че повечето от вас не предлагат варианта колата да премина по времето, в което преминава и камиона, просто защото нямат конфликтна/пресечна точка на това кръстовище със зададените им посоки на движение.

В ЗДП не съществуваше по мое време  понятия по пъргавото МПС да е с предимство!  Това сега го научавам тук в темата от младите шофьори.
Има ред за преминаване през кръстовище и конските сили или пъргавостта са без значение кога се отнася за ред на преминаване и тука се пита какъв е според закона а това как ще процедират участниците на въпросните МПС от случая си е тяхна работа както и контролните точки които ще им отнемат са техни.
Ама ти избягвай да тръгваш от STOP преди останалите че да не се обясняваш на катаджията и да му кимаш с глава че си бързал за някъде и не може ли да се разберете по друг начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, DarkEdge написа:

Дарки да не те цитирам, ти каза, че при наличието на каквито и да било знаци десностоящият не играе никаква роля - поствахте знак за равнозначни пътища който аз не виждам тук :) - та за това питах.

БМВ аз не съм казал по-пъргав или нещо от сорта, просто казвам, че леката кола и камиона нямат пресечни точки - знаеш за какво говоря, но няма проблем и да търсите под вола теле - току виж пък го намерите. 

Дискусията в тази тема е излишна от страница едно коментар 1:) Аз спирам - само ще чета и ще се смея

П.С. През живота си дори не съм си помислял да давам подкуп или "нещо друго" на КАТ, коментара ти е крайно неуместен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, BMW Маниак написа:

В ЗДП не съществуваше по мое време  понятия по пъргавото МПС да е с предимство!  Това сега го научавам тук в темата от младите шофьори.
Има ред за преминаване през кръстовище и конските сили или пъргавостта са без значение кога се отнася за ред на преминаване и тука се пита какъв е според закона а това как ще процедират участниците на въпросните МПС от случая си е тяхна работа както и контролните точки които ще им отнемат са техни.
Ама ти избягвай да тръгваш от STOP преди останалите че да не се обясняваш на катаджията и да му кимаш с глава че си бързал за някъде и не може ли да се разберете по друг начин.

Ти не разбра, че СТОПа значи СТОП, защото трябва да спреш на 100%, това е факт, никой не го спори, но СТОП не значи СТОП, за да пропускаш всички други. Разбираш ли къде е разликата? Пропускаш тия, които са с предимство. Прочети какво точно значи знак СТОП: Спри! Пропусни движещите се по пътя с предимство

Аз ти казах. Ти в тая тема си измисли собствен правилник, който ще трябва да запишем някъде. Ето още едно ново правило: 

Цитат

Ама ти избягвай да тръгваш от STOP преди останалите

Казах ти. Наблегни на оранжево-жълтия текст. Там някъде се крие истината :))) 

icekiller е прав, че реално колата и камиона могат да минат едновременно, защото нямат допирна точка, но тук не това е акцента. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, icekiller написа:
преди 24 минути, DarkEdge написа:

Дарки да не те цитирам, ти каза, че при наличието на каквито и да било знаци десностоящият не играе никаква роля - поствахте знак за равнозначни пътища който аз не виждам тук :) - та за това питах.

Това направо си лигавене! Честно. Правото ба десния в случая е последното, което е определящо в случая.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, icekiller написа:

БМВ аз не съм казал по-пъргав или нещо от сорта, просто казвам, че леката кола и камиона нямат пресечни точки - знаеш за какво говоря, но няма проблем и да търсите под вола теле - току виж пък го намерите. 

Имаш по ЗДП ред за преминаване през кръстовището в зависимост от пътните знаци а дали имаш пресечни точки и ако нямаш имаш право да превариш някой се моли някой катаджия да не ти обяснява правилника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.