Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 или Windows 10

Препоръчан отговор

С годините зацепих, че ако и двата варианта са удачни, винаги е по-добре е да се избере легендарната версия. Дори ако тя е една идея по-бавна. Win 7 печели по този показател.

Също така няма осезаеми ползи от 10-ката. Основно се говори за подобрената работа със SSD и /за мен/ е от значение DX12. Но DX12 не се полза особено, а оптимизациите за SSD са мъглява тема.

преди 11 минути, Eclipse2G написа:

И какво като спрат съпорта на 7? Голема работа... Нема ти умре щайгата.

Дотогава може да преинсталира няколко пъти или дори да смени машината.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 62
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Инсталиране на ОС -15-40минути Инсталиране на допълнителен софтуер - според зависи. Оптимизиране на системата - от 8 до 48 часа 

Windows 10. Защото с него ще имаш по-малко проблеми, от всякакъв характер.

Абе ти за Windows 10 не си ли чувал бе? Стой си с Windows 7, най-добре мини на Windows XP, може да се пробваш и на Windows 98, понеже гледам акъла ти е до там.

преди 19 минути, Melmak ® написа:

Дотогава може да преинсталира няколко пъти или дори да смени машината.

Това не го схванах. Честно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Eclipse2G написа:

Това не го схванах. Честно.

Казвам, няма смисъл да се тревожи за бъдещи събития след две години. Това е доста време на фона на инсталация, която обичайно живее около една. В най-лошия случай, ще може да обнови към 10, когато и без друго преинсталира.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих искал и аз да изкажа мнение. Ако след време, на Windows 7 всички браузери спрат да го поддържат, предполагам много хора ще го изоставят? Примерно на мен най-често използваната програма в OS ми е браузера. Ако горната логика е вярна, то не поддръжката на MS е важна, а това, дали имаш достъп до уеб страниците в днешно време. Да, на предходен хардуер (2004-2006г, там някъде, навярно ще може да се инсталира Win98/2000, но няма вече браузер който да ги поддържа и за масовия потребител тези OS стават безполезни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам чувството, че масовата дефиниция за "спиране на поддръжката" е "край на експлоатацията"...

преди 1 час, svetliof написа:

Ако горната логика е вярна, то не поддръжката на MS е важна, а това, дали имаш достъп до уеб страниците в днешно време.

Спиране на поддръжката не значи "край на достъпа ти до интернет"! Инсталирай си последния firefox или chrome или opera, които работят под XP и си отваряй които страници искаш. Никой не ти ог забранява. Спиране на поддръжката означава, че няма да получаваш кръпки за разни експлойти и сигурност като цяло.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, svetliof написа:

Бих искал и аз да изкажа мнение. Ако след време, на Windows 7 всички браузери спрат да го поддържат, предполагам много хора ще го изоставят? Примерно на мен най-често използваната програма в OS ми е браузера. Ако горната логика е вярна, то не поддръжката на MS е важна, а това, дали имаш достъп до уеб страниците в днешно време. Да, на предходен хардуер (2004-2006г, там някъде, навярно ще може да се инсталира Win98/2000, но няма вече браузер който да ги поддържа и за масовия потребител тези OS стават безполезни.

Навярно е точно така, но говорим за след много време. Това им е хубавото на "легендарните" софтуер, хардуер и игри. Кой знае, дотогава MS може да пуснат Windows 12 и той да се окаже много по-сполучлив от 10. И без телеметрия. :D   Win 10 също ще го изоставят някой ден.

Така че ползвайте каквото ви кефи повече. Ако се чувствате по-добре с 10, Окей. Но няма никакъв смисъл да се тормозите с 10, при положение че се поддържа по-трудно, вървят по-малко /стари/ приложения и нямате реални ползи от него. А че бил по-нов - това е логика за баба ви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Melmak ® написа:

без телеметрия.

Вярваш ли? 1984 на Оруел
Почти всяко приложение вече иска "обратна връзка"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Вярваш ли? 1984 на Оруел
Почти всяко приложение вече иска "обратна връзка"

Отчасти - да. Защото е Хайп и модата му ще отмине. Което не значи, че ще изчезне, а по-скоро ще придобие по-нормални мащаби.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или Матрицата тенденцията ще се задълбочава
Пример - наскоро подведоха на съд Телеграм, заради отказ на достъп на ФСБ до потоците си

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Или Матрицата тенденцията ще се задълбочава
Пример - наскоро подведоха на съд Телеграм, заради отказ на достъп на ФСБ до потоците си

Съгласен съм, че ще задълбочава, поне още известно време.

С телеграм ситуацията е малко по-различна. Макар че не ми харесва, не виждам как ще се измъкнат. Обаче за телеметрията, никой не ги зори.

преди 26 минути, Pavel! написа:

вече дори в Ubuntu има телеметрия, какво остава M$ да я махнат :D

Несъмнено изкушението е голямо. За шефчетата, телеметрия = лесни пари. Прогнозирам че ще дадат заден, НО няма да е скоро. Ще го има чалга ефекта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Melmak ® написа:

С телеграм ситуацията е малко по-различна. Макар че не ми харесва, не виждам как ще се измъкнат.

https://lenta.ru/news/2018/03/20/telegram/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3/20/2018 в 13:28, DarkEdge написа:

Добре са ги одрусали тия телеграм-ци. Нямало да дават информация на тайните служби.. тъпанари. По повод телеметриеята -  как са работили преди това без нея, а?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Eclipse2G написа:

По повод телеметриеята -  как са работили преди това без нея, а?

Светът се развива. Нуждите - също.

преди 31 минути, Eclipse2G написа:

Добре са ги одрусали тия телеграм-ци

Чак добре:

Руска рубла RUB 100 2.76945

500000RUR=13850BGN
По-важни са принципите
Виж какво става с Фейсбук - за 24 часа -$37Е9
И някой ще го отнесе, ама няма да е никоя правителствена служба.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване