Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте приятели. Имам няколко въпроса спрямо моят PC. И разбира се дали си заслужава да го правя.
Характеристики на моят PC:  Дъно - Lenovo 1730BF8. Процесор - Dual Core Intel Pentium G630, 2700 MHz, Keш - 3 МБ. Видео карта - 512МБ. Рам памет ДДР3 - 4ГБ (1+1)

Искам да знам, дали мога да монтирам по - силен процесор със по - силна видео карта и повече рам памет?

(P/S) необходим ми е за обработване на видеа и снимки с високо качество и резолюция!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са ти възможностите за процесори:

https://support.lenovo.com/cl/en/solutions/pd010252

Най-добрия вариант е I7 2600(S), за други (К) няма гаранция че ще тръгнат (най-вероятно няма). Също и по-нови 3 серия най-вероятно няма да работят. Иначе ако сложиш този процесор ще усетиш огромна разлика, все пак е 4 ядра / 8 нишки. Втора употреба се намира за около малко над 200 лв., повече аз не бих дал. Ако не искаш да сменяш захранване (все пак е добре да напишеш колко вата е сегашното), вариант е да сложиш видеокарта GTX 1050(TI), като ще гледаш да е модел без допълнителен конектор за захранване - иначе ще трябва да сменяш захранване, да търсиш такова, което да се събира в кутията и да си намериш кабел - преходник. Видеокартата ще ти помогне доста при обработка на видео. Също сложи максималната за дъното памет - 16 GB. А и последно - едно SSD също ще ти свърши добра работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Raze написа:

Това са ти възможностите за процесори:

https://support.lenovo.com/cl/en/solutions/pd010252

Най-добрия вариант е I7 2600(S), за други (К) няма гаранция че ще тръгнат (най-вероятно няма). Също и по-нови 3 серия най-вероятно няма да работят. Иначе ако сложиш този процесор ще усетиш огромна разлика, все пак е 4 ядра / 8 нишки. Втора употреба се намира за около малко над 200 лв., повече аз не бих дал. Ако не искаш да сменяш захранване (все пак е добре да напишеш колко вата е сегашното), вариант е да сложиш видеокарта GTX 1050(TI), като ще гледаш да е модел без допълнителен конектор за захранване - иначе ще трябва да сменяш захранване, да търсиш такова, което да се събира в кутията и да си намериш кабел - преходник. Видеокартата ще ти помогне доста при обработка на видео. Също сложи максималната за дъното памет - 16 GB. А и последно - едно SSD също ще ти свърши добра работа.

Много благодаря за бързият отговор. Искам да попитам тъй като съм между малка дилема, какво бихте ме посъветвали вие. Преди години си купих настолен PC DELL XPS430. Бях много доволен, но спря дс работи. След като го закарах на майстор (по - точно там от където го купих, защото те са и техници) ми обясниха ме дъното е заминало, без никаква подробна информация. След което ми продадоха като НОВ упоменатият РС в по - горният ми пост. След което прехвърлихме само рам паметта, видеото и хард диска. Та мисълта ми е, аз тези дни ще нося дъното на DELL-ът при друг човек, дали може да се поправи. А ако не да купя ново дъно, защото компютърът беше наистина много добър.

Моделът на дъното на DELL XPS430 е G254H.

Заслужава ли си да купя ново дъно, процесорът му беше Intel Core 2 Duo 3.06GHz. 3MB кеш. След което да подсиля максимално дъното на DELL-ският PC. 

Какво бихте ме посъветвали, кой е по добрият вариянт. Да подсиля Lenovo-то или да съживя DELL-ът и да подсиля него?

Благодаря ви много! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази машина е много стара, за нея аз не бих дал повече от 20-30 лв. - намират се и дъна на тези цени. С другия компютър - Lenovo - ще имаш много по-добра производителност, особено ако направиш нещата, които ти казах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А като се сетя за колко го купих преди години.. Значи няма смисъл от съжияяането на DELL-ът. Защото му намерих чисто ново дъно за 150лв с процесор. Но щом казвате ще подсиля леновото, щом това е по - добрият вариянт. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата ти е слаба както и ако сложиш още 4 гб рам няма  да е зле ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата в процесорите/компонентите е 3+ години, но разликата в производителността е много по-голяма. I7 2600 е с много повече инструкции, 4 ядра и поддръжка на HT, повече кеш и кеш 3 ниво, което го прави много по-производителен и се доближава много повече до съвременните процесори, макар и да е 2011 набор:

https://ark.intel.com/products/52213/Intel-Core-i7-2600-Processor-8M-Cache-up-to-3_80-GHz

Там ще дадеш повече пари, но пак ще е по-малко, отколкото да купуваш нови части - дори и да вземеш най-евтините подобни AMD ще дадеш 580+ лева, само паметта ти ако е 8 GB DDR4 е над 150 лв., 16 GB двойно. Дъно 100+ лв., процесор 4/8 AMD 330+. Тук варианта е и да минеш с вграденото видео на новите AMD процесори, което се равнява на GT 1030, което пак може да ползваш за кодиране на видео, въпреки че е доста по-слабо от 1050(TI).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи най - добрият вариянт е да купя процесор I7 2600 (S), Quad Core 2.80GHz, 8MB кеш. Видео GTX 1050(TI) 4GB 128bit GDDR5. И още две плати рам 1бр 4Гб и 1бр 8гб, тъй като аз в момента имам 2 платки по 2ГБ и нещата ще станат както трябва? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен това е най-евтиния вариант, най-добрия е с нови компоненти. Не забравяй да гледаш видеокартата да е без допълнително захранване, за да не сменяш и захранване. Примерно тази:

http://nikem-bg.net/computer-components/MSI-GTX1050TI-AERO-ITX-4G-OC/description.html

Кутията ти достатъчно ли е голяма? Не е нископрофилна надявам се.

Ето тука не е лоша цената за I7 2600 - 200 лв.:

https://www.olx.bg/ad/protsesori-ID3lCjd.html#3a401c37ab

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз смятам да купя нови компоненти но не от България. Иначе кутията не е нископрофилна но, искам да я сменя с по - голяма. Как да разбера коя кутия би паснала на моето дъно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка кутия би паснала, но ако е така по-добре се ориентирай към нови компоненти изцяло, освен ако не ти е много ограничен бюджета. Реално и кутия за 10 лева ще стане, втора употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами бюджета ми е около 1200/1500лв. И се замислям дори над една нова конфигурация изцяло да направя. С ново дъно, нов процесор, нова видео карта и пр. Защото като смятам ъпгрейда за леновото излиза пак доста пари, но не знам колко време ще ме изкара още след подобен ъпгрейд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То колко ще изкара и новата не се знае, но поне ще имаш 3+ години гаранция на компонентите. От къде ще се купуват нещата, в коя държава си? По-горе спомена " не от България ". В раздела

https://www.kaldata.com/forums/forum/81-нови-конфигурации-и-части-въпроси-препоръки-и-мнения/

има много решения, предлагам ти да почетеш там малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Dragomir94 написа:

Аз смятам да купя нови компоненти но не от България.

Защото Вие сте в друга страна, или защото Ви се струва че е по-евтино да се пазари от чужбина и как смятате да се оправяте с гаранцията, във вторият случай?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Raze написа:

То колко ще изкара и новата не се знае, но поне ще имаш 3+ години гаранция на компонентите. От къде ще се купуват нещата, в коя държава си? По-горе спомена " не от България ". В раздела

https://www.kaldata.com/forums/forum/81-нови-конфигурации-и-части-въпроси-препоръки-и-мнения/

преди 8 минути, Raze написа:

В България съм но пътувам често за Англия, имам и много роднини там. Проследих частите там са с около 20/30% по - евтини за един и същ компонент като НОВ спрямо България. Благодаря приятел ще прочета обстойнео темата! 

преди 18 минути, sliderum написа:

Защото Вие сте в друга страна, или защото Ви се струва че е по-евтино да се пазари от чужбина и как смятате да се оправяте с гаранцията, във вторият случай?

В България съм но пътувам често за Англия, имам и много роднини там. Проследих частите там са с около 20/30% дори по - евтини за един и същ компонент като НОВ спрямо България. И да определено са в пъти по евтини някои от компонентите. Гаранцията ми е най - малкият проблем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между 20-30% и "в пъти", разликата е "в пъти". Пожелавам Ви, все пак, когато стигнете при следващото си посещение в Англия, да са налични вече дъната за Интел от среден и бюджетен клас от новото поколение, за да спестите някой лев и да бъдат вложени я в по-добър процесор, или по-скоро в по-добра видеокарта( Между впрочем, от сайта на Нвидиа може да се закупи по 1 брой видеокарта от клиент, на "заводска цена" т.е. без да трябва да се плащат цените в магазините на прекупвачите, където са надути спекулативно заради биткойн миньорите.) Защото въпреки един колега, който постоянно съветва със същото и, не знам, май трябваше да се обзаложа с него, твърдеше че през този месец(март) щели да бъдат налични(това го писа в една друга тема през месец февруари) та взе още няма показани такива дори в разширената листа под "моста". Все пак в Англия може и да ги има в близките 2 седмици, за тук живи и здрави април, ако не дори през май.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, sliderum написа:

Между 20-30% и "в пъти", разликата е "в пъти". Пожелавам Ви, все пак, когато стигнете при следващото си посещение в Англия, да са налични вече дъната за Интел от среден и бюджетен клас от новото поколение, за да спестите някой лев и да бъдат вложени я в по-добър процесор, или по-скоро в по-добра видеокарта( Между впрочем, от сайта на Нвидиа може да се закупи по 1 брой видеокарта от клиент, на "заводска цена" т.е. без да трябва да се плащат цените в магазините на прекупвачите, където са надути спекулативно заради биткойн миньорите.) Защото въпреки един колега, който постоянно съветва със същото и, не знам, май трябваше да се обзаложа с него, твърдеше че през този месец(март) щели да бъдат налични(това го писа в една друга тема през месец февруари) та взе още няма показани такива дори в разширената листа под "моста". Все пак в Англия може и да ги има в близките 2 седмици, за тук живи и здрави април, ако не дори през май.

За дъно не съм следил като цени как вървят защото нямах намерения да правя нова конфигурация. Но при изчисляване на доходите смятам че по - добрия вариянт е да купя И ново дъно. Обаче не знам какво точно трябва да гледам, тъй като не съм особенно запознат като цяло кое е по - по - добро. Разбирасе бих отделил за дъно между 150/300лв от ново поколение. Както да си закупя всички части по - отделно и да го дам на някого просто да го зглоби. Дори и да нямам път скоро към Англия ми е удобно, защото имам роднини там които биха могли да ми купят дадена част с гаранция и да ми я изпратят. Защото ако пазарувам чрез ибей или доставката ще е голяма или най - вероятно ще я спрат на митница. Което е кофти. Колкото до биткойна мине тъмна индия а и не проявявам интерес. Доста хора ме попитаха и ти ли ще копаш биткойни.. Реакцията ми беше буквално WTF, дори нямам идея как става.. Но и от други хора чух вече че заради биткойна цената на всичко се е вдигнала.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1500 са добра сума и в страна където цените са осезаемо по-ниски от България, ако се внимава и подбира добре какво и откъде се купува, може да се сглоби нова конфигурация(без монитор)  от средният клас, като производителност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Количка примерна конфигурация. С охлаждането, с което си идва процесора, може да се овърклокне до 3.8 гигахерца без проблеми. С малко повече находчивост в търсенето може и да се вмести дори видеокарта GTX 1060 6GB 

ПС, цените в количката са от наш магазин, като се извади включената там видеокарта и се извади и разликата в цените както са в ОК и се сложи предложената отделно видеокарта,  без проблем ще се вмести в цена от 1500 лева.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, sliderum написа:

Количка примерна конфигурация. С охлаждането, с което си идва процесора, може да се овърклокне до 3.8 гигахерца без проблеми. С малко повече находчивост в търсенето може и да се вмести дори видеокарта GTX 1060 6GB 

ПС, цените в количката са от наш магазин, като се извади включената там видеокарта и се извади и разликата в цените както са в ОК и се сложи предложената отделно видеокарта,  без проблем ще се вмести в цена от 1500 лева.

Изглежда доста добре, но за момента ще изчакам да отмине малко хамалогията с копачите на койни, след това ще правя машина. За момента мисля да сложа на този PC i7 процесор. Да ме посъветвате как мога да избера правилното охлаждане на процесора как се избира и какво точно се гледа за да пасне на дъното. За леновото става въпрос а иначе захранването ми е 375W. Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не помня кой знае колко добре, но май тия по-старите серии процесори на Интел се продаваха най-често с боксови охлаждания. Ако ще купувате употребяван от някой в продавалника, поинтересувайте се дали с процесора върви и охлаждането и пожелавам късмет, да не се окаже измамник. Добре ще е да договорите проверка при доставката, в това число какво е доставено и дали работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери процесор, сложи му хубава термопаста и тествай със фабричното охлаждане, което имаш. Ако случайно не е достатъчно пиши ще измислим друго. На тази машина, особено както каза, че е нископрофилна кутията, трудно ще намериш охлаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Raze написа:

Намери процесор, сложи му хубава термопаста и тествай със фабричното охлаждане, което имаш. Ако случайно не е достатъчно пиши ще измислим друго. На тази машина, особено както каза, че е нископрофилна кутията, трудно ще намериш охлаждане.

Ами широка е 19/20см. Иначе исках да сложа това като на снимката.

DBA6F955-49D5-4009-8322-B296AE8BF94D.jpeg

преди 7 часа, Raze написа:

Фабричното смятам че ще е слабо, да не прецакам процесора все пак не са скъпи охлажданията мислех за ново това като от снимката. 

59B2BCA6-18B4-48B0-81F8-DC744E22DBA9.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо няма да му се прецака. Ако случайно достигне температури над максималните, ще започне да работи на по-ниски честоти, докато се охлади. Аз минах от I5 на I7 и онзи ден тествах фабричното охлаждане, като се има в предвид че съм с дъно от workstation машина. Разликата с това в подписа -  Cooler Master Hyper 412S - бяха около 15 градуса отгоре, до към 85 някъде, но пак си бяха много под критичните 105 градуса. Нито ще можеш да клокваш процесора, нито нищо, няма смисъл от чак такова охлаждане.

https://ark.intel.com/compare/52213,53483

Разликата с твоя процесор е около 30W TDP, не вярвам охлаждането да не може да се справи. Тествай и след това купувай, хубаво е да видиш дали ще ти паснат и планките на дъното, ако сменяш охлаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А каква е разликата в процесорите между

I7 2600

I7 2600 S

I7 2600 K

Някои нямат буква след цифрите а други имат. Буквите S и К, какво означават, някъде по - горе колегата беше писал че от К, серията може би няма да тръгне на това дъно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ramiram
      Здравейте интересувам се дали някой има таблета Lenovo Tab P10 и какво му е мнението
    • от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от kafenceto123
      Здравейте!
      Натъкнах се на проблем, докато се опитвах да преинсталирам чисто Windows 10 на лаптопа си Lenovo Legion Y520. Първо доста странно е, че когато включа или рестартирам лаптопа нямам достъп до Setup менюто, което по принцип се отваря с F2. Второ, когато натисна F12 при рестарт и вляза в Boot Manager-а, флашката на която съм свалил Windows-а не е засечена. На екрана се показват само хард дискът, ссд-то, ако не се лъжа имаше още две опции, едната от които беше Network Boot, а другата изобщо не си я спомням. След доста терзания успях да вляза и в Boot Menu-то, като използвах Shift + "Restart" метода, но и там не открих флашката. След още дълги минути на недоумение открих, че все пак флашката ми става видима в Boot Menu-то, ако изляза, съхранявайки промените (F10), независимо дали съм правил такива. След като изляза, натискайки F10, отново лаптопът ме прехвърля в Boot Menu-то и флашката е видима, но когато я кача над всичко останало и изляза, Windows се стартира, както обикновено вместо да ме препраща в инсталационното меню на новия софтуер.
      П.С. Нямам опция Security Boot, появява се единствено, когато се появява и флашката и е "Disabled".
      Ако имате някакви идеи какво се случва, бих бил безкрайно благодарен да ги споделите! 
    • от An-Mari Ivanova
      Здравейте, имам въпрос за MacBook- Можете ли да ми кажете мнение, дали си струва да взема Macbook Pro втора ръка mid 2012 ? Занимавам се с графичен дизайн и ми трябва най-вече за работа с Photoshop, Illustrator, т.н Сегашния ми лаптоп е Lenovo от миналата година, взех го чисто нов, но вече доста забива ( i3 процесор, 4GB ram ) и се чудя дали си струва да го сменя с втора ръка MacBook? Много ще съм благодарна ако ми кажете мнения и дадете съвети!
    • от Станислав Великов
      Здравейте, имам следният проблем. Преди един ден, когато влизах в CS-GO fps ми беше заключено на 60 с VSync, а без него 170+. Сега в игра ми падат на 40 максимум 50 кадъра. Помислих си че е нещо от играта, защото преди това нямах такъв проблем, но влязох в Dota 2 и забелязах че при повече ефекти кадрите също ми падат до 30. Лаптопа не прегрява постоянно следя за натоварването на процесора и на видео картата и повече от 60 градуса трудно се вдигат. Предния ден ъпдейтнах драйвъра на видео картата (nvidia gtx 1050 Ti 4 gb), който е специално оптимизиран за Fallout 4 VR. Моля за помощ, ако някой знае защо ми прави този проблем ще съм много благодарен, ако сподели. Благодаря!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване