Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, днес на 14.03.2018 пуснаха нов Update за Windows 10, и тъй като ми излезе прозорец който не ми позволяваше да изключа Update-а, а само да го отложа, то реших да го пусна още на момента. Малко по-късно като седнах отново на компютъра и пуснах CS:GO имах страшен лаг ( спад на FPS-а ), преди играх с 200-300 FPS, а сега изведнъж с 60-80 ( максимум ), реших да пусна Minecraft ( знам, смешно, но факт ), като преди я играех с 800 FPS, а сега на момента спада на 100.

Някой може ли да ми даде съвет, какво да направя за да разреша проблема, ( убеден ) съм че това нещо стана след Update-а, не съм теглил нищо друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен няма проблем. Макар че досега съм пускал само СТАЛКЕР. Пробвай с преинсталиране на видеодрайверите. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми е от това, всичко там си е точно, прегледах всички направени актуализаций за днес (14.03.2018), и листа е пълен, махам това което ми е ненужно, но са прекалено много и става прекалено бавно, към 30-40 нови неща са добавени, ще спомена че някой от тях дори не могат да бъдат премахнати..

~ Да бъда честен, не желая да бутам за момента драйвърите на видеокартата, тъй като не знам дали ще успея да ги възтановя след това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай компоненти на системата. Windows 10 има ъпдейт за meltdown/spectre за някои процесори, ако ти е слаб/стар процесора има забавяне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MSI GeForce 1050Ti GAMING X 4GB (DDR5) 128 bit.
Intel-Core i3-7100 up to 3.9GHz
ADATA 4GB RAM DDR4 2400MHz
ColerMaster 600W
Дъно, кутия, хард и т.н. мисля че няма смисъл да давам.

Ако процесора ми е слаб, ще може ли да ме посъветваш нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с това:

https://www.grc.com/inspectre.htm

Теглиш, стартираш като администратор и ако ти пише PROTECTED и на двете неща, както е на картинката, пробвай отдолу с двата бутона да деактивираш защитата, рестартирай, тествай пак с тази програма дали е деактивирана и виж дали има промяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

System is Meltdown protected: YES
System is Spectre protected: NO!
Performance: GOOD

Какво да правя?
Ще спомена че деинсталирах няколко ъпдейта преди няколко минути!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи не е причина това за забавянето. Следващ вариант - инсталираш MSI Afterburner, пускаш мониторинг на видео и процесор - натоварване, температури и честоти и следиш кое колко се товари по време на игра - видеото трябва да е 90% и нагоре, ако се товари по-малко - това е причина да падат кадрите. Ако процесора отива към 100%, а видеото е на 50% примерно, означава, че процесора нещо не смогва. Гледал ли си в task manager да няма нещо да го товари излишно докато си в интернет примерно и не го товариш с нещо? Следи им и температурите - да не би нещо да прегрява - примерно ако ти прегрява процесора или видеото също почват да работят на по-ниски честоти и обработват по-бавно информацията.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се загледам, ще видя утре да изтегля MSI Afterburner, а това че на едно от полетата ми пишеше "NO!", то какво значи това нещо?

https://support.microsoft.com/bg-bg/help/12415/windows-10-recovery-options Гледах тази статия, която обеснява как да върна Windows 10 с ден-два назад, но поради някаква причина нямам бутон "Възтановяване" в контролният панел, какво да правя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То си пише какво значи - процесора не е защитен срещу тази уязвимост (да не ти пука особено, то всички процесори, изобретени досега са били така).

https://meltdownattack.com/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, благодаря много, ще видя тия дни по-подробно да разуча нещата, Аз така или иначе на 2-ри Април ще го давам за почистване, тъй като тогава ще станат 6 месеца от както не е нито чистен, нито преинсталиран. Мисля че при преинсталация всичко ще си върви както преди, може Аз да не съм актуализирал нещо, знам ли..

Кое е по-добре, Windows 10, или Windows 7?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 7 серия процесор и нова видеокарта няма смисъл да минаваш на стара версия на Windows. Карай си с Windows 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре тогава, иначе все още не мога да остраня проблема, ако някой има съвет да дума.

~ Другият месец като го дам за почистване и преинсталация ще им кажа да ми инсталират отново Windows 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е за тва не обичам ъпдейтите. В един момент ти сбозват системата и всичко отива на п**ка си лелина. На 7цата съм сложил един SP1 и съм спрял ъпдейтите, които освен телеметрия друго съществено нема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Eclipse2G написа:

Е за тва не обичам ъпдейтите. В един момент ти сбозват системата и всичко отива на п**ка си лелина. На 7цата съм сложил един SP1 и съм спрял ъпдейтите, които освен телеметрия друго съществено нема.

Проблема е че на Windows 10 не може да ги спреш, а само да ги отложиш (сложиш за изчакване) за няколко дни, след което Те сами без да питат ще се инсталират.. Най-вероятно не съм единственият който се оплаква в момента, надявам се че със следващият ъпдейт ще оправят проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Могат, и още как ! Виж тук: http://forums.data.bg/index.php?showtopic=2245836&st=0&p=16627372&hl=+process +blocker&fromsearch=1&#entry16627372

(enterpassword там съм аз ! ) Ако нещо не става или нещо не разбираш, питай. Може да се наложи и да си спреш услугата за обновяване, но мисля че с блокирането на тези процеси ще стане задачката.

Друго което ми дойде на ума е - не опита ли да върнеш старата версия на 10 ? Мисля си че до 30 дни можеше... аз така 2 пъти я връщах май, докато накрая не спрях окончателно ъпдейтите ! ;)  

П.С: В описанието на видеото пише че имаш 10 дни за се върнеш, но сигурно зависи от версията...

Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за видеото, но поради някаква причина не ми излиза опцията " Go back to the previous version of Windows 10 ", а ИМАМ windows.old в Disk C: ,от какво може да е причината за да не ми показва за връзвъжтаемост на по-стара версия на Windows?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизаш в Настройки, НЕ в "Контролен панел" , нали ?

Питам, защото по-горе си писал, че нямаш "Възстановяване" в контролният панел ...

"Настройки" най-лесно се отваря чрез натискане на Windows клавиша + I ( НЕ "L"  а " i "...)

Ако пък търсиш "Възстановяване на системата", просто напиши (или копирай и постави с Ctrl + V) в старт менюто това:

rstrui

Това отваря възстановяване на системата, но далече не е същото като връщането към предишна версия, не мисля че от там може да върнеш към предишната версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да искам съм написал "контролен панел" по-горе, имах в предвид настройките, ето и снимка.

9286621f.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох само, че ако си "нулирал" компютъра, опцията за предишната версия изчезва.

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-update-winpc/go-back-to-an-earlier-build-option-missing/9024e06f-8f0a-438c-bdee-4fcbc847f3b0

Цитат

Note: If you reset your PC within a month of your upgrade to Windows 10, or 10 days after updating to the Windows 10 Anniversary Update, the option in Settings that lets you go back to your previous version of Windows will no longer be available.

Може все пак да опиташ с rstrui ... след това можеш да го отмениш възстановяването към предишна точка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поразгледах статий, хората се оплакват от същото нещо, отделно ако тръгна са го Reset-на опцията която ще цъкна е.

• Reinstalls Windows 10 and keeps your personal files.
  • Removes apps and drivers you installed.
  • Removes changes you made to settings.
  • Removes any apps your PC manufacturer installed. (If your PC came with Windows 10, apps from your PC manufacturer will be reinstalled.)

Другото просто ще изтрие всички файлове и програми които имам инсталирани до момента на компютъра, което се води преинсталация, а не искам да го правя.

Ако цъкна върху тази опция, последният ъпдейт от Microsoft ще бъде ли премахнат, или?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, мисля че няма да бъде премахнат.

Аз иначе предложих с възстановяването на системата до по-ранна дата/ точка на възстановяване да опиташ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако опитам с rstrui, най-лошото нещо което може да стане ако объркам нещо е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

System restore може да се отменя (undo).

Най-лошото е да спре тока на компютъра / да го изключиш или рестартираш по време на процеса.

Иначе не виждам какъв проблем може да има - точките са създавани в моменти, когато компютърът е функционирал нормално, или поне така се предполага, така че... ти най-добре си знаеш кои точки, ако има такива - от кога са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, ще опитам, имам само още 2 последни въпроса.
1. Ако спре тока / изключа компютъра без да искам какво ще стане?
2. Колко време г/д ще отнеме цялото това нещо да се направи, според Теб?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от DarkEdge
      Понякога се налага да се разменят каналите на аудио системата на компютъра си. Но няма как да се направи физически. Тогава на помощ идва софтуерният инструмент Equlizer APO. По-долу ще опиша постъпково как може да се направи това:
      Изтеглете и инсталирайте подходящата версия на Equalizer APO (32/64 битова) за вашата система:Equalizer APO download | SourceForge.net
      Инсталирането може да се направи в тих режим по следния начин – създайте .bat файл при изтегления инсталатор със следното съдържание:
      for /f %%s in ('dir %~dp0EqualizerAPO*.exe /B /S /OD') do "%%s" /S Конфигурирайте Equalizer APO да се прикачи към вашето изходно устройство (Обикновено е нещо като "Speakers - VIA HD Audio" or "Speakers - Realtek HD Audio"); това може да се промени и по-късно от инструмента "Configurator" от папката на Equalizer APO в Старт менюто на Windows

Може да изиска рестарт на системата. Потвърдете Създайте нов текстов файл в папката C:\Program Files\EqualizerAPO\config и го преименувайте примерно като swapchannels.txt. Отворете файла. Копирайте (Ctrl+C) от указаните най-долу ситуации (2.Х или 5.1) получерния шрифт и го поставете в полето на бележника (Ctrl+V): Запазете файла Стартирайте Equalizer APO's Configuration Editor Уверете се, че горе вдясно в падащото меню вашето устройство е правилното
      Ако е приложимо, премахнете всички предварително конфигурирани опции, като кликнете върху червената икона "минус" (или, ако се вижда, бутонът с две стрелки, насочващи надолу, след това "Remove") Кликнете върху зелената икона "плюс", за да добавите нова конфигурация за вашето изходящо устройство, след което преминете към опцията "Include configuration file" Изберете вашия файл swapchannels.txt Save/Приложете конфигурацията Воала!
      За размяна ляв и десен канал като съдържание на swapchannels.txt използвайте:
      Copy: L=R R=L

За пренасочване на 5.1 канална система като съдържание на swapchannels.txt използвайте
      Copy: L=R R=L SL=SR SR=SL

Забележка: Значение на използваните в текста символи:
      L - ляв-
      R -десен
      SL -заден ляв
      SR - заден десен

ПП След актуализиране на драйвър за звуковата карта е необходимо да се стартира инструмента "Configurator" и да се зададе отново правилната конфигурация.
    • от DarkEdge
      https://winaero.com/blog/microsoft-shutting-down-hotfix-service/
    • от rado7318@abv.bg
      Има много лесен начин да разберем Windows или Линукс е по добър!
      1. Ако се продават лаптопи, на които може да работи само Windows ще се купуват ли?   ДА!
      2. Ако на лаптопите може да работи само Линукс?
      Е , ще кажете то си има такива- Chromebook със Google Chrome OS.
      Следователно проблема на останалите Линукс дистрибуции е, че просто не са достатъчно разработени и на този етап са по скоро платформа за мазохисти. Не може безброй малки фирмички с по 5-6 програмисти да направят завършен качествен продукт, който да се равнява на продукта на фирми като Microsoft, Google или Аpple, нали?
    • от Ramiram
      Здравейте. Казвам се Рамин и имам един въпрос.
      Имам телефон Nokia с Windows 8.1 и наскоро случайно деинсталирах някои приложения от телефона. Опитах се да ги изтегля от Windows Store, но за съжаление те вече не са достъпни за моя тип телефон. Бихте ли ми казали как мога да изтегля тези приложения и откъде?
    • от danaill55
      Здравейте, компютъра ми е Asus и след като го пуснах ми заби, чаках известно време и ми излезе това "Error reading partition table drive 01 sector 0, какво е и какво трябва да правя?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.