Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.Помогнете в избора на процесор.

Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.

AMD Ryzen 5 2600

Intel Core i5-8400

Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво е  wot

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WOT е играта с танковете world of tanks

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

интел има интегрирана графика ако видеокартата ти  сдаде багажа може да я ползваш 

райзен няма,

интел има  пробив в сигурността но  това  не е от значение за средностатистическия геймър.

над 40 фпс държи на WOT -  интелската графика 

пада и до 30

което за мене си е ОК

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, kolib4iata написа:

(игрането на игри не е преоритет)

А кое е приоритет, за какво ще се ползва системата?

Какви други компоненти имаш към момента и двата процесора с какви дъна ги комбинираш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра ще се използва като обикновен средностатистически компютър.Интернет, музика, филми и т.н. без специални програми за обработка на аудио, видео, чертане, 3D- та и подобни.

Конфигурация която съм избрал за интел:

дъно - https://www.jarcomputers.com/MSI-Z370-Gaming-Plus_prod_MBIMSIZ370GAMINGPLUS.html?ref=prod

процесор - https://www.jarcomputers.com/Intel-Core-i5-8400-BX80684I58400S_prod_CPUPINTELBX80684I58400S.html?ref=prod

памет - https://www.vario.bg/corsair-dominator-platinum-dimm-kit-8gb-cmd8gx4m2b3200c16

системно SSD - https://www.jarcomputers.com/Corsair-Force-Series-MP500-120GB-CSSD-F120GBMP500_prod_SSDCORSAIRCSSDF120GBMP500.html?ref=prod

Конфигурация която съм избрал за AMD като гледам да мина най-евтино:

дъно - https://www.jarcomputers.com/MSI-A320M-Gaming-Pro-Motherboard_prod_MBAMSIA320MGAMINGPRO.html?ref=prod

процесор - https://www.jarcomputers.com/AMD-Ryzen-5-2600-YD2600BBAFBOX_prod_CPUPAMDYD2600BBAFBOX.html?ref=prod

памет - https://www.jarcomputers.com/4GB-DDR4-2666-MHz-A-Data_prod_MRAMADATAAD4U2666J4G19B.html?ref=prod

системно SSD - https://www.jarcomputers.com/Corsair-Force-Series-MP500-120GB-CSSD-F120GBMP500_prod_SSDCORSAIRCSSDF120GBMP500.html?ref=prod

Захранването ми е 750 вата Evga supernova

Видеото ми е MSI GTX 1060 6gb

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Аз съм потресен, честно. Не виждам логиката в избора на компоненти.

Ако правилно съм разбрал си имаш видео, захранване (евентуално и кутия) и ти трябват дъно с процесор, памет и SSD (не е ясно дали има наличен механичен диск) - грубо така за тези 4 компонента какъв е бюджета ти?

Твоя вариант за Intel е 1067 лв. ето моя за 1127 лв. - количка.

Редактирано от plamen_petrov_80 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам механичен диск 2 терабайта като друг не ми е нужен, ако конфигурацията за разена не е логична моля за обяснение защо. (толкова са ми знанията)

Предложете друга конфигурация с AMD Ryzen 5 2600 като бюджета е 1000 лева (1100 максимум, толкова имам и не мога да отделя повече).

Трябва ми дъно, процесор, памет и системно SSD на m.2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще почна от Intel-a още:

- дъно за клок (З370) + заключен процесор (без К) - не виждам логиката

- памет само 8GB, вярно много бърза и джиджена ама за "обикновен средностатистически компютър.Интернет, музика, филми и т.н. без специални програми за обработка на аудио, видео, чертане, 3D- та и подобни." отново никаква идея, а цената, но моля Ви се :)

- SSD - скорост на четене 3000MB/s, скорост на запис 2400MB/s - получил си наследство от NASA и сега ще изстрелваш совалки ... Съмнявам се да правиш разлика между бързо, супер бързо и мигновено.

Да минем към AMD:

- дъно с най-орязания чипсет, язък за отключения по принцип процесор

- процесора - тук нищо лошо не мога да кажа

- памет - вероятно са 2 х 4GB - не са най-бавните, не са скъпи, но да купиш днес 2 х 4GB при положение, че за игри 8 са долната граница, по разумно ми се струва да се вземе една 8-ца или направо глобално да се реши проблема с 2 х 8GB, също така тук по скоро тази памет пасва на Intel-а, а паметта от там на AMD-то.

- SSD - за това вече знаеш.

Надявам се правилно да ме разбереш, не се заяждам или искам да те обидя с нещо, просто казвам как аз виждам нещата.

Ето вариант влизащ в бюджета ти - 1078 лв. - количка.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма обиждане нали трябва да се науча.Благодаря за предложението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е!

Хубаво е, че питаш, виж и другите какво ще кажат, прецени си добре защото едни пари само един път се харчат.

Ако не е тайна в момента с каква система разполагаш? Монитор - модел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега съм с:

Дъно - Gigabyte Z77-DS3H

процесор - i5-3570k без клок

Памет - DDR3 1600

SSD - Samsung 840 pro 128 gb

Монитора е G 29UM69G-B като не разбирах когато го взех и е с FreeSync

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това ти е слабо?

В какво не се справя?

След като имаш това SSD - Samsung 840 pro 128 gb , за какво ти е друго SSD и то пак малко?

Памет - DDR3 1600  - колко е обема на паметта ти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вкара ме в размисъл :)

Ще помисля още преди да правя упдате.То вярно, че машината си е добре.Сега рама ми е 2х8 но никога не съм я пълнил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих се замислил преди да скоча от 2х8 на 2х4 :)

А като цяло ако машината си работи добре, какво ще ти даде новата?

А както знаеш компютърната техника остарява дори още по време на производството си.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, kolib4iata написа:

Сега съм с:

Дъно - Gigabyte Z77-DS3H

процесор - i5-3570k без клок

Памет - DDR3 1600

SSD - Samsung 840 pro 128 gb

Монитора е G 29UM69G-B като не разбирах когато го взех и е с FreeSync

преди 3 часа, kolib4iata написа:

Здравейте.Помогнете в избора на процесор.

Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.

AMD Ryzen 5 2600

Intel Core i5-8400

Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)

Абсолютно безмислен "ъпгрейд".Ако нещо те сърби по-скоро си вземи един хубав въздушен охладител и виж колко може процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@kolib4iata Пробвал ли си дъното как се държи при оувърклок ? Като чета в интернет потребителите не са много доволни. Тук не го тачат много, не може да променяш vcore напрежението (защото използва аналогов Intersil ISL95836 контролер), но потребител е флашнал firmware-а на със такъв от D3H. В темата същия потребител е посочил и друг начин за постигане контрол на vcore със хардуерен мод. На мен лично този ''моливен'' мод не ми се струва добра идея, флашване е по-добрия вариант, но също изглежда не работи (логично в предвид контролера), но поне имаш ''Dynamic Vcore'' настройка от биоса на D3H.  Дори и да успееш по-двата начина, не знам и до колко ще е добро за клок в предвид че въобще няма радиатори на волтрегулаторите, а и те не вдъхват особено доверие. Със сигурност ще ти трябва активно охлаждане (вентилатор директно върху мосфетите) ако искаш да постигнеш нещо. Също и имай на предвид че трета серия Core i процесори не използват припой за топлопроводимостта между кристала и капачката както Sandy Bridge, тоест за шест години пастата ще се е вкаменила и ще се наложи да delid-неш чипа, освен ако нямаш доста солидно охлаждане. Според мен със това дъно и 1600Mhz памет ще е по-добра идея да смениш платформата, но WoT май не използва повече от четири ядра, тоест 3570K би трябвало да ти свърши работа, но ти ще кажеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това дъно може да се пусне процесора на 4GHz без да се пипат напрежения. Стига разтягахте локуми без дори да сте виждали на живо такъв хардуер!

Клокнат i5 3570K = заключен i5(4-то поколение) => достатъчен за повечето съвременни игри. Ако автора иска да смени платформата му препоръчвам да задели една стабилна сума. Инак няма смисъл. Всъщност с оглед употребата в момента - никакъв. SSD-то е перфектно, RAM-та достатъчна, CPU-то достатъчно. Виж, мониторът е с кофти резолюция(съотношение на страните), но на някои хора им допада. Шанс...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стигнах до 4 Ghz на всички ядра с въздушно охлаждане без да барам напрежения.Благодаря за помощта, ще мисля още защото ме отказвате да сменям компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, XECUTIONER написа:

С това дъно може да се пусне процесора на 4GHz без да се пипат напрежения. Стига разтягахте локуми без дори да сте виждали на живо такъв хардуер!

Клокнат i5 3570K = заключен i5(4-то поколение) => достатъчен за повечето съвременни игри. Ако автора иска да смени платформата му препоръчвам да задели една стабилна сума. Инак няма смисъл. Всъщност с оглед употребата в момента - никакъв. SSD-то е перфектно, RAM-та достатъчна, CPU-то достатъчно. Виж, мониторът е с кофти резолюция(съотношение на страните), но на някои хора им допада. Шанс...

А ти сигурен ли си че неговата бройка ще е способна на 4Ghz без повишаване на напрежението ? Или ти май си този който разтяга локуми. Въобще няма да се обяснявам на някой, който се заяжда безпричинно

п.с. Въобще не е нужно да се обръщаш на ''ти'', но предполагам не е заради културен етикет, а по-скоро чиста ехидност. Забравих че ти си великия майстор на захранващите схеми. Още със първия поглед щеше да видиш контролера и да кажеш че не може да се бута напрежението...ние простосмъртните интернеди търсим информация по форуми. Знам че сме жалки.

@kolib4iata Попаднах на тази тема търсейки инфо за захранващата част на дъното. Предполагам вече са ти ясни фактите във нея или поне част от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става ми ясно но няма да клоквам.

Стана ми интересно и искам да попитам за Razen.

В описаноето на процесора пише:

Max System Memory Speed- 2933 MHz
System Memory Type- DDR4
Memory Channels- 2

Това означава ли, че не може да работи с памет 3200 MHz ако дъното я поддържа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и ще работи на 3200MHz след обновяване на биоса (всяко дъно над 320 чипсет). Вече за повече не мога да ти отговоря със сигурност.

п.с. Само че за филми, музика и интернет е безсмислено да се сменя стария компютър.

За  world of tanks е още по-безсмислено да се купуват 6 ядрени процесори.

Имаш и SSD тоест единствено рам има някакъв смисъл да добавиш ако ти се харчат пари.

Edit; Сега видях че си с 16ГБ тоест няма какво да му пипаш на компютъра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, kolib4iata написа:

Сега рама ми е 2х8 но никога не съм я пълнил.

преди 9 минути, Roujin Z написа:

Имаш и SSD тоест единствено рам има някакъв смисъл да добавиш ако ти се харчат пари.

Защо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега видях подбора на компонентите и наистина не е много добър. Отделно и не ти препоръчвам да пазаруваш от буркана, цените им са високи.

MSI Z370 Gaming Plus - Предполагам си го избрал, защото искаш да подкараш паметта според по XMP спецификации (3200Mhz CL-16-18-18 @1.35v.) ? H310/B360 дъната не позволяват оувърклок на памет и процесор. Ако не заради това е излишно за i5 8400, по-добре се насочи към Asrock B360/M Pro4 за 165/185 лева със 2400Mhz/2666 Jedec памет.

CMD8GX4M2B3200C16 - 280 лева за 2х4GB кит е обир по пладне. За над 115 лева по-малко може да вземеш кит със същите възможности - цък. Ако ще даваш близо 300 лева 2х8 е правилния избор.

Corsair Force Series MP500 120gb - ще се възползваш ли от възможностите му ? Ако е за ежедневни нужди разлика от Nvme и SATA ssd няма да забележиш. За същите пари вземаш сата ssd със двоен обем - цък

MSI A320M GAMING PRO - Защо си решил да вземеш дъно със А320 чипсет ? Оувърклок на процесора при тях не е възможен, оувърклок на паметта е възможен. Възможно е и да подкараш памет над 2666/2933Mhz на A320.

R5 2600 - На тази цена не си заслужава. За 25 лева отгоре има 2600X във Vario. При него оувърклок не си заслужава, а и със това дъно е невъзможен.

AD4U2666J4G19-B  - не мисля, че на 2600 точно му отива 2666 Jedec памет, поне цената е адекватна и върви със дъното.

Накратко - ще може да подкараш 2933 и дори може би 3200Mhz на A320/B350. Зависи от дъното/кита и контролера на паметта във процесора ти. Вероятността да подкараш 3200Mhz при 2600X е по-голяма, защото X моделите са binn-нати малко или много и повечето X бройки са със по-добър контролер, поне този фактор е извън уравнението. Дали на точно това A320 дъно ще подкараш 3200Mhz, не знам, но 2933 не би трябвало да са проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да попитам Ryzen 2600 може ли да работи с windows 7 64bit ако има драйвери за дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от Божидар Борисов
      Здравейте! Набелязал съм си няколко модела коли, бюджетът ми е 6000. Търся нещо малко по "спортно" колкото може да се кажа за кола с толкова малък бюджет.
      Не търся икономия чак толкова много нещо до 150-160 коня е екстра, относно поддръжката, знам че алфа мазда тойота не са евтини за поддръжка и съм подготвен за по-сериозни ремонти ако се налага.
      1) Тойота Селика -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525286722183727
      2) Алфа Ромео ГТ -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522848759800714
      3) Алфа Ромео 159 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526411649930274
      4) Мазда 6 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526029658355431&slink=7cbl2z
      Най-много ми допада тойотата но гледам че стоят от 1-2 месеца повечето от тези и се замислям ? Какви са вашите мнения.
    • от leonsanchesss
      Здравейте, колеги 
      Мисля да си купувам принтер за това реших да попитам за съвети и препоръки.Спрял съм се на следните модели : 1.Canon Pixma MG3650        2.HP DeskJet Ink Advantage 3787 All-in-One        3.Canon iP7250
      Бюджета ми е около 150лв. Ще се използва главно  за принтиране на около 10-15 страници на ден.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.