Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 9 часа, Can Oa написа:

Аз със файрфокс

Лисицата имаше по-рано проблем с многото писане по дисковете,за което е писано,дори и тук,а и те бяха признали.Явно не са отстранили проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете кои браузър да сложа на другия диск за да кешира на него вместо на SSD-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, за мен имаш някакъв друг проблем. Не мога да повярвам,че една телевизия така ще гърчи ССД-то. Сега си пуснах да ми върви твоята телевизия на БНТ HD и то просто почти не закача диска да пише по него. И аз съм с лисица, последната версия. Виж за 10 минути средно е на 0,3мб/с. Ако ми е вярна сметката и го оставя така една седмица 24/7 ще изпише 180гб...

5vDKSUwi3rrpYs4x56K-59YNQOE0KT2Kuu4kHnPA

Виж и горе живота на моето ССД. Това е диск на повече от година с няколко месеца копане и блокчейна на него, както и WoW няколко месеца играна активно. А това е играта убиец на дискове...Също така месеци наред е гледано телевизия през лисицата през Нетера, която между другото пише и чете около 2 пъти повече от твоята страница.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, kolib4iata написа:

Кажете кои браузър да сложа на другия диск за да кешира на него вместо на SSD-то.

Сложи опера портативна,при нея кеша и прифила са там дето е инсталацията.Моята тошиба ще стане на 4 год. след три месеца,верно че е МЛС,но 89% ми се виждат нереално!

Екранна снимка (352).png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само дето така губи скоростта на ssd.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

Само дето така губи скоростта на ssd.

Е да,ама нали пита..........и аз съм против тия врътки с пазенето на ссд дисковете.Нали за това са взети ,пък и сегашните дискове са доста по-издръжливи отколкото си мислят някой.Аз планирам да сменя моя,че скоро ще стане на 4 год,но като гледам и още 14 год. ще мога да го ползвам( ако не ме е срам).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, че на потативката (и не само на нея) не може да се пренасочи кеша само.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може,знам,на всеки браузър,особено с програмката е много лесно-copy/paste на два пътя в прозореца на програмата,но като гледам не му се занимава на питащия.Пък и не виждам смисъл в това кеша да се пренасочва към по-бавен диск,обикновено се прави обратното,така че си е все тая дали само кеша ще е на бавния,или цялата инсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да губя скоростта на SSD но като си гледам телевизия не ми е нужна толкова много.Инсталирах на HDD това: https://www.opera.com/bg/computer/portable и да разбирам ли, че сега ще кешва на D демек на HDD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, kolib4iata написа:

Ами да губя скоростта на SSD но като си гледам телевизия не ми е нужна толкова много.Инсталирах на HDD това: https://www.opera.com/bg/computer/portable и да разбирам ли, че сега ще кешва на D демек на HDD

Рамдиск 1-2GB и кеша на браузера премести на него.

Firefox, Vivaldi, Chrome работят без проблеми така. Palemoon също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Особено ако е с 4GB RAM и SSD...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

Особено ако е с 4GB RAM и SSD...

Писал ли е с колко е ?

Ако така, добре, извинявам се за съвета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 2х4Gb съм в момента като планувам в близко бъдеще като отделя някой лев да взема още толкова от същата памет с която съм.

Пътища

Инсталация: D:\Opera portable
Профил: D:\Opera portable\profile\data
Кеш:

D:\Opera portable\profile\data

Супер съм си сега :)

Благодаря на всички за помощта.Поздрави и успехи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Julius Decimus написа:

Рамдиск 1-2GB и кеша на браузера премести на него.

Стига да има излишна рам,а и защо само кеша,аз съм с 1,5гб рам диск и браузера изцяло ми е там,за да не се налага да пренасочвам нищо,портативка.

Екранна снимка (354).png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Слави Маринов написа:

Стига да има излишна рам,а и защо само кеша,аз съм с 1,5гб рам диск и браузера изцяло ми е там,за да не се налага да пренасочвам нищо,портативка.

Това Рамдиск да разбирам ли, че е да прехвърля кеша на рам паметта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, kolib4iata написа:

Това Рамдиск да разбирам ли, че е да прехвърля кеша на рам паметта.

Да,но може и целия браузър да е там и няма да пренасочваш нищо.За какво използваш компа,аз също съм с 8 гб рам,но не играя игри,а за всичко друго ми е предостатъчна тази рам и затова съм отделил от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Слави Маринов написа:

Да,но може и целия браузър да е там и няма да пренасочваш нищо.За какво използваш компа,аз също съм с 8 гб рам,но не играя игри,а за всичко друго ми е предостатъчна тази рам и затова съм отделил от нея.

Демек се слага в рама (както си показъл се прави дял в рама) и при зареждане на виндолс се зарежда бралзъра в рама така ли.Ако е така моля кажи ми как да го направя.Аз играя само World of Tanks но скоро ще взема още памет и ще ми станат 4х4Gb

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прави се със софт,отделя се място от рамта и се прави диск и на него се слага браузъра,прави се и образ на този диск на дял D: примерно и от него след пускане на компютъра се възтановява съдържанието на диска в рамта,знаеш,че рамта не пази данни след спиране на компа.Има доста материали по темата из нета,програми и кое как се прави.Аз ползвам това:https://www.softperfect.com/products/ramdisk/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за какъв правите тези простотии с RAM паметта? Хем виждате, че ССД диска ще ви надживее, хем пак си измисляте глупости. Разбирам да има над 16 ГБ памет и да прави подобни изгъзици, но и да е с ХДД, че да му зарежда браузъра по-бързо, но при наличие на ССД диск тази глупост е ненужна, както и "пазенето" на диска, особено с 8 ГБ памет или по-малко. Ако задели 1-2 ГБ от 8, остава с 6-7, и като пусне някоя игра примерно или нещо, което да му запълни паметта, ССД диска ще се товари много повече поради ползването на swap файла на windows. Кой продължава да ги дава тези идеи, които бяха валидни за първите ССД дискове незнам, ама да вземе да почете малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.07.2018 г. в 20:02, XECUTIONER написа:

175TBW. Ще ти стигне за 2 години.

Правя тази хватка защото с моите темпове 2 години живот на SSD-то ми се вижда малко.Сложих си Opera portable в D и сега съм доволен.Хватката с паметта може да я правя когато си взема още.Мисля да се наглася с 24Gb.

преди 11 часа, Raze написа:

ССД диска ще се товари много повече поради ползването на swap файла на windows

Не се сетих за този ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Raze написа:

ползването на swap файла на windows

Swap файл и ssd  в едно изречение...силно не препоръчително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

?!? И защо? Ако компютъра е с малко RAM? Да не говорим, че аз съм с 16 GB и пак ми се налага да го ползвам (swap файла) понякога. А както съм писал и в други теми, сегашните SSD не са като тези преди 8-10 години, дори са по-издръжливи и сигурни от HDD и нямат проблеми с броя на записите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Raze написа:

И за какъв правите тези простотии с RAM паметта? Хем виждате, че ССД диска ще ви надживее, хем пак си измисляте глупости. Разбирам да има над 16 ГБ памет и да прави подобни изгъзици, но и да е с ХДД, че да му зарежда браузъра по-бързо, но при наличие на ССД диск тази глупост е ненужна, както и "пазенето" на диска, особено с 8 ГБ памет или по-малко. Ако задели 1-2 ГБ от 8, остава с 6-7, и като пусне някоя игра примерно или нещо, което да му запълни паметта, ССД диска ще се товари много повече поради ползването на swap файла на windows. Кой продължава да ги дава тези идеи, които бяха валидни за първите ССД дискове незнам, ама да вземе да почете малко.

Ей голяма драма!Не смяташ ли,че всеки тръгнал да прави рам диск първо не го прави ,за да пази ссд диска и второ може да си направи сметката колко рам има и как ползва компютъра си(колко му е нужна).Ето ти си с 16гб  и не ти стигат,аз съм с 8 гб и 2/3 от тях никога не ги ползвам,тоест не минавам 30-35% без рам диска.Сега с рам диска се движа мржду 40-50% на използваната рам и няма начин или кво да пусна,за да не ми стигне!Махнал съм и page file и 4 год не съм имал никакъв проблем без него.Така че, полека със съветите и оценките, всичко е въпрос на преценка и на оптимално ползване на наличният хардуер.Рамта да не би да не ни надживее,а?Дай да стой тя нейзползвана!Плюс това рамта няма да я сложа в следваща конфигурация,докато диска си е използваем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, всеки преценява за себе си, просто казвам, че при наличие на ссд няма смисъл да се правят такива упражнения, едва ли ще има видима разлика в скоростта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от tanas4o
      Здравейте, 
      от череният петък се хвърлих на един R7 2700Х, след доста търсене и четене из интернет се оказа доста сложна задачка да се избере дънна платка за него( поне за мен)- то не са чипсетове, то не са Фази, то не са VRM .... 
      Mоля да ми помогнете с избора на дънна платка. Нямам намерение да овърклоквам, за сега. Искам да си работи стабилно процесора, и някоя друга глезотийка няма да откажа, но не са задължителни.(  например: RGB header, по висок клас аудио чип и прочие)
      Гледам навсякъде предлагат MSI B450 TOMAHAWK, ама никъде я няма по магазините.
      Бюджет: ~300 лева.
      Благодаря предварително !
    • от Angel Palchev
      Предлагат ми два компютъра втора ръка.Единият е:
      Intel pentium g4600
      8gb ram
      1tb hard 
      Rx560 2GB
      390лв
      Или вторият:
      Intel pentium g4600
      8gb ram
      1tb hard 
      Hd7770 1GB
      280лв

• от илия кочев
      Здравейте!!!!!!!!
      Имам нужда от помощ!!!!
      Имам лаптоп Sony Vaio VPCEJ2Z1E.
      Купен е втора употреба.
      Характеристики
      intel core i5 2430m
      Nvidia 410M 1GB
      8GB Ram
      1TB hard disk
      Windows 7 ultimate 64 bit
      Проблема е следния понякога когато сърфирам из интернет или играя някоя игра (cs go) Лаптопа ми замръзва (екран,светлини) и за да го оправя трябва да задържа бутона за изключване или пък става черен екрана.
      Рамта е тествана нищо и няма - Процесора е тестван нищо му няма - Видеото е тествано нищо му няма - Хард диска е купен наскоро и нищо му няма.
      Предложения на какво може да се дължи това ?
      Благодаря за вниманието!!!!!!!

• от t.boev
      Здравейте, тъй като нямам голям опит с мониторите, бих желал да ми препоръчате добър монитор, който ще се ползва главно за гейминг. Предпочитам да е 144hz. Ще се играят предимно Esport игри и World of warcraft. Видео картата ми е Nvidia GTX 1070Ti. Спрял съм се на тези 4 монитора. Приемам предложения, но да бъдат в този ценови диапазон. Благодаря предварително!
       https://www.ozone.bg/product/monitor-acer-kg241-pbmidpx-24-1920x1080-144hz-1ms-cheren/  
      https://www.gplay.bg/монитор-zowie-xl2411p
      https://www.gplay.bg/asus-mg248qr-24-fhd-1920x1080-1ms-144hz
      https://ardes.bg/product/23-6-msi-optix-mag241c-mag241c-137089
    • от Angel Georgiew
      Здравейте. Понеже мониторът ми сгъна, реших, че ако ще си взимам нов, ще си взимам 144hz. Та разгледах из сайтовете и се спрях на 2 (спрямо бюджета, който съм си определил) и реших да се допитам тук, кой от двата и защо е по-добре да взема. Също така имам един допълнителен въпрос, има ли някаква особеност при подкарването на 144hz монитор, или нещата с връзването му протичат както при всеки друг монитор?
      Ето ги и мониторите :
      - https://www.ozone.bg/product/monitor-acer-kg241-pbmidpx-24-1920x1080-144hz-1ms-cheren/
      - https://desktop.bg/displays-zowie-zowie_xl2411p
      Благодаря предварително! ❤️
      edit : До сега съм ползвал IBM Think Vision (ще ви излъжа за модела, но е доста траш) а GPU-то е Gygabite Geforce GTX750. 
  • Дарение

• Добави ново...