Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

В края на март месец преживях огромен стрес. И ето какво се получи. Не успях да спя цели 72 часа, а в самия им край започнах да потрепервам леко с цялото тяло. След това поспах няколко часа, а след това не успях да спя 48 часа. След това малко се пооправих, започнах да спя 4-5 часа. Беше ужасно. Направо не се търпеше. Понеже бях в града и като ходих до магазините направо шях да припадна от изтощение. Все пак бях запознах че ако човек не се наспива добре може да бъде изтошен на другия ден.Наложи се да се преместя на село, а безсънието продължаваше. По едно време започнах да поръчвам хранителни добавки за добър сън, но нямаха голям ефект. Ето какво изредих - Допелхерц Спокоен сън, Мелатонин Адифарм, Меладорм, Валериана, Витамикс Сън, Допелхерц Коензим Q10. Но нямаха ефеккт, а и аз нямах енергия в себе си. Чувстах се ужасно изтощен все едно съм бил на денонощен физически труд в някоя камеломна. Просто беше непоносимо. Ставаш от леглото, работиш малко и после пак трябва да легнеш на леглото. Беше истински кошмар. Чак тогава осънах че съня възстановява човек за другия ден, а при мен той беше много кратък - 4-5 часа. Осъзнах че имам хроничка инсомния и че имам нужда от специалист. Безсънието продължаваше - трудно заспиване, незадоволителен сън и отвреме навреме главоболие. В четвъртък отидох на специалист невролог - оказа се супер пич и ми изписа лекарства. - Неолексан и Невростаб. Дори ми взеха кръвна проба за анализ. 
За неолексан пише че е най-добрата алтернатива на антидепресантите.Съдържа само едно -5-хидрокситриптофан (5-HTP) или Серотонин. Съдържал се много в шоколада.
http://neopharm.bg/neolexan
Има още един подобен продукт - Неодорм.
http://neopharm.bg/neodorm-mr
А Невростаб е изцяло хранителна добавка от Валериана, глог и пасифлора.

Никога не съм знаел че ще ме хване хроничното безсъние и такива последици ще има за мен. Накратно - хронична умора, намалена работоспособност, раздразнителност, главоболие и т.н.
Дните дето отминаха съм спал около 3-4 часа, но някак си пак не ми се достатъчни.
Много ме е яд че пробвах да се самолекувам с някакви хранителни добавки, а не знаех че трябва да посетя невролог. Но и проблема беше как да го посетя след като няма много енергия в мен. Един такъв отпаднал и уморен бях.След добър сън човек се чувства свеж и отпочинал, а аз бях като торба с тежки камъни.

Много моля да ми помогнете. Съвети. Искам в скоро време да започна нова работа, а това безсъние ми пречи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам сериозна приятелка в момента.

Вярно като казах на един приятел за проблема и той ми спомена същото.:rolleyes:

Тези дни попаднах на този продукт. https://vitalconcept.com/relax-info/?___store=bg&___from_store=en

Но дали ще даде резултати или ще дам парите на вятъра.:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре дай пари за секс.

Нали не се появи тук за да рекламираш въпросния продукт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, A.com написа:

По-добре дай пари за секс.

Нали не се появи тук за да рекламираш въпросния продукт?

Ами не. Просто съм отчаян.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с това: сарженор - някакво лекарство против умора.

Ако със секса не стане - пробвай с 40 градусови напитки за отпускане, а и покрай световното никой няма да заподозре защо се наливаш с алкохол!

Поздрави!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Babyrock написа:

Здравейте,

В края на март месец преживях огромен стрес. И ето какво се получи. Не успях да спя цели 72 часа, а в самия им край започнах да потрепервам леко с цялото тяло. След това поспах няколко часа, а след това не успях да спя 48 часа. След това малко се пооправих, започнах да спя 4-5 часа. Беше ужасно. Направо не се търпеше. Понеже бях в града и като ходих до магазините направо шях да припадна от изтощение. Все пак бях запознах че ако човек не се наспива добре може да бъде изтошен на другия ден.Наложи се да се преместя на село, а безсънието продължаваше. По едно време започнах да поръчвам хранителни добавки за добър сън, но нямаха голям ефект. Ето какво изредих - Допелхерц Спокоен сън, Мелатонин Адифарм, Меладорм, Валериана, Витамикс Сън, Допелхерц Коензим Q10. Но нямаха ефеккт, а и аз нямах енергия в себе си. Чувстах се ужасно изтощен все едно съм бил на денонощен физически труд в някоя камеломна. Просто беше непоносимо. Ставаш от леглото, работиш малко и после пак трябва да легнеш на леглото. Беше истински кошмар. Чак тогава осънах че съня възстановява човек за другия ден, а при мен той беше много кратък - 4-5 часа. Осъзнах че имам хроничка инсомния и че имам нужда от специалист. Безсънието продължаваше - трудно заспиване, незадоволителен сън и отвреме навреме главоболие. В четвъртък отидох на специалист невролог - оказа се супер пич и ми изписа лекарства. - Неолексан и Невростаб. Дори ми взеха кръвна проба за анализ. 
За неолексан пише че е най-добрата алтернатива на антидепресантите.Съдържа само едно -5-хидрокситриптофан (5-HTP) или Серотонин. Съдържал се много в шоколада.
http://neopharm.bg/neolexan
Има още един подобен продукт - Неодорм.
http://neopharm.bg/neodorm-mr
А Невростаб е изцяло хранителна добавка от Валериана, глог и пасифлора.

Никога не съм знаел че ще ме хване хроничното безсъние и такива последици ще има за мен. Накратно - хронична умора, намалена работоспособност, раздразнителност, главоболие и т.н.
Дните дето отминаха съм спал около 3-4 часа, но някак си пак не ми се достатъчни.
Много ме е яд че пробвах да се самолекувам с някакви хранителни добавки, а не знаех че трябва да посетя невролог. Но и проблема беше как да го посетя след като няма много енергия в мен. Един такъв отпаднал и уморен бях.След добър сън човек се чувства свеж и отпочинал, а аз бях като торба с тежки камъни.

Много моля да ми помогнете. Съвети. Искам в скоро време да започна нова работа, а това безсъние ми пречи.

Ела на село да прекопаеш двора и да го обърнеш и ще ти мине всичко набързо. Водиш застоял начин на живот и се тъпчеш с хапчета  - така няма да стане. Организма трябва да се умори физически. Ще заспиш на секундата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да бе ще ходи на село, пребоядисай в вас таваните е стените и след това почести и ще спиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подобни симптоми имат някои ендокринни нарушения и се отключват след стрес. Ако не сте си направили такива изследвания и имате близки роднини с нарушения на функцията на щитовидната жлеза, може да опитате за всеки случай. Да посетите ендокринолог. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, witness написа:

Подобни симптоми имат някои ендокринни нарушения и се отключват след стрес. Ако не сте си направили такива изследвания и имате близки роднини с нарушения на функцията на щитовидната жлеза, може да опитате за всеки случай. Да посетите ендокринолог. 

Може да си прав. Но само лекар може да ги каже тези неща.

Това че имам безсъние не означава че не  работя. Просто се чувставам някак си странно. Тази седмица вече си оформих оранжерията за домати и краставици, но както казах се чувставам изморен. Тук пише доста за инсомнията - https://www.arsmedica.bg/aktualno/bezsanie-insomniya-prichini-lechenie

Публикувам резултата от изследването на кръвната проба. Горните три ги знам какво са, а тези другите идея си нямам какво представляват.

d4685c27eee27b89.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как ще ти прозвучи но може да посетиш добър психиятър. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, chasovnik написа:

Пробвай с това: сарженор - някакво лекарство против умора.

Ама той не се бори с умората! Иска да заспи, не да е буден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Babyrock написа:

Може да си прав. Но само лекар може да ги каже тези неща.

Ами, ако продължи все така с безсъние и слабост, най-добре да продължиш с докторите. Аз не съм лекар и от изследвания не разбирам, там са дадени референтните стойности и сам може да видиш дали има отклонения, а какво значат преценяват лекарите. Не са изследвания за каквото те питах, само това виждам. Във всеки случай колкото по-рано се разбере причината, по-добре. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази нощ въобще нямах качествен сън и съответно сега съм някак си изтощен. Според мен всичко от стрес.

Един познат преди време ми каза тайно да взема Диазепан, но аз доколкото знам го дават само с рецепта.https://apteka.framar.bg/30023817/диазепам-табл-5-мг-20

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...