Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Възможен ли е Clock с тези компоненти

Препоръчан отговор

Искам да си колкна процесора от биоса , но незнам как той ми е Gigabyte 250m gaming 3 добро е дъното , захранването е 700 w а в момента процесора е i7 7700 искам на 8700k или на i9 ако има такава възможност а рамта ми е 16 gb duo

Редактирано от kokomil (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искаш ама няма как да стане с това дъно - 8700к ако искаш да го клокваш ще ти трябва z370 дъно, а за i9 ако нямаш излишни три и повече хиляди за дъно и процесор по-добре забрави за него

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Пламен Р написа:

А съм виждал че атава ама то дъното ми е специално за това

Покажи и ние да видим!

Хем не знаеш и можеш, хем спориш! На база на какво го правиш обаче не знам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Пламен Р написа:

ама то дъното ми е специално за това

На това дъно нищо не можеш - нито да променяш множител, нито да слагаш цитираните по-горе процесори.

Процесора ти е хубав и достатъчен за всичко - не се занимавай с глупости!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да правиш направиш компютъра по-бърз, но и по-тих?

Хайде дай отначало - какво точно имаш като желязо, какви са му температурите на различните компоненти и стайната, с какво го товариш и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така ли никой не разбра, че човека иска да си клокне - "i7 7700 и да го направи на "8700k или на i9 ако има такава възможност".

Хайде сега наистина някой да каже как става защото и аз искам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще Върши работа все пак за по натътък и процесора и дъното няма да са за смяна като се имаме в предвид че видеокартата ми е gtx 1070 

Да точно това искам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Пламен Р написа:

Ще Върши работа все пак за по натътък и процесора и дъното няма да са за смяна като се имаме в предвид че видеокартата ми е gtx 1070 

Да точно това искам

Пиши по-разбрано ако наистина желаеш някой да ти помогне! Иначе за чесане на клавиатурата и без клок ще се справи процесора и дъното дори и при видео карта gtx 1070.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Пламен Р написа:

Имам и 16гб рам и захранването е 700w 

Браво! Идеални са за белот - лягаш кутията като масичка и раздавате тестето.

преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Пиши по-разбрано

преди 33 минути, plamen_petrov_80 написа:

какво точно имаш като желязо, какви са му температурите на различните компоненти и стайната, с какво го товариш и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Пламен Р написа:

Поне ми кажете как да си намаля този вентилатор на процесора..много бучи!!!

Кога бучи? При натоварване или принципно? С фабрично охлаждане ли си или с custom? Какво са ти температурите на процесора при натоварване и когато не се прави нищо на компютъра (като не е натоварен)? В BIOS потърси CPU Fan speed или нещо подобно. Почистваш ли си редовно компютъра и охлажданията от прах? Принципно процесора ти и без клок е напълно достатъчен за GTX 1070.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вентиратора ми е някакъв обикновен , даното показва че градусите ва процесора да 100 неможе за бъде...изтеглих програма там показва 40 градуса при нищо на него иначе при натоварване достига маскимум 65 градуса не съм имам проблеми предимно с процесора

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А изобщо пробва ли това, което ти писах по-горе? С коя програма и какво гледаш точно? Къде/на кое дава 100 градуса в BIOS, дай да видим? Дай температури под товар и в нормално положение, както ти казах!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това температури в нормално състояние ли са или след 10-20 минутен товар на 100%? Ако са в нормално са високи, а и вентилатора работи на доста обороти. Не виждам снимка от BIOS и нищо не казваш там пробва ли да зададеш по-ниска скорост на вентилаторите? Освен от там, варианта е и с някой софтуер към дънната платка ако имаш в сайта за контрол да намалиш оборотите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване