Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Искам да си колкна процесора от биоса , но незнам как той ми е Gigabyte 250m gaming 3 добро е дъното , захранването е 700 w а в момента процесора е i7 7700 искам на 8700k или на i9 ако има такава възможност а рамта ми е 16 gb duo

Редактирано от kokomil (преглед на промените)
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш ама няма как да стане с това дъно - 8700к ако искаш да го клокваш ще ти трябва z370 дъно, а за i9 ако нямаш излишни три и повече хиляди за дъно и процесор по-добре забрави за него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А съм виждал че атава ама то дъното ми е специално за това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Пламен Р написа:

А съм виждал че атава ама то дъното ми е специално за това

Покажи и ние да видим!

Хем не знаеш и можеш, хем спориш! На база на какво го правиш обаче не знам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Пламен Р написа:

ама то дъното ми е специално за това

На това дъно нищо не можеш - нито да променяш множител, нито да слагаш цитираните по-горе процесори.

Процесора ти е хубав и достатъчен за всичко - не се занимавай с глупости!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне ми кажете как да си намаля този вентилатор на процесора..много бучи!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да правиш направиш компютъра по-бърз, но и по-тих?

Хайде дай отначало - какво точно имаш като желязо, какви са му температурите на различните компоненти и стайната, с какво го товариш и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро добро...Колко да е добро???Най обикновенно леко надценено бюджетно дъно с Б250 чипсет...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ли никой не разбра, че човека иска да си клокне - "i7 7700 и да го направи на "8700k или на i9 ако има такава възможност".

Хайде сега наистина някой да каже как става защото и аз искам.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще Върши работа все пак за по натътък и процесора и дъното няма да са за смяна като се имаме в предвид че видеокартата ми е gtx 1070 

Да точно това искам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък искам да си купя Лада за 300лв и да я направя Koenigsegg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Пламен Р написа:

Ще Върши работа все пак за по натътък и процесора и дъното няма да са за смяна като се имаме в предвид че видеокартата ми е gtx 1070 

Да точно това искам

Пиши по-разбрано ако наистина желаеш някой да ти помогне! Иначе за чесане на клавиатурата и без клок ще се справи процесора и дъното дори и при видео карта gtx 1070.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Пламен Р написа:

Имам и 16гб рам и захранването е 700w 

Браво! Идеални са за белот - лягаш кутията като масичка и раздавате тестето.

преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Пиши по-разбрано

преди 33 минути, plamen_petrov_80 написа:

какво точно имаш като желязо, какви са му температурите на различните компоненти и стайната, с какво го товариш и т.н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очакваш ли изобщо да получиш отговор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Пламен Р написа:

Поне ми кажете как да си намаля този вентилатор на процесора..много бучи!!!

Кога бучи? При натоварване или принципно? С фабрично охлаждане ли си или с custom? Какво са ти температурите на процесора при натоварване и когато не се прави нищо на компютъра (като не е натоварен)? В BIOS потърси CPU Fan speed или нещо подобно. Почистваш ли си редовно компютъра и охлажданията от прах? Принципно процесора ти и без клок е напълно достатъчен за GTX 1070.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв ти е вентилатора?

Какви са температурите на процесора ти в покой и при натоварване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вентиратора ми е някакъв обикновен , даното показва че градусите ва процесора да 100 неможе за бъде...изтеглих програма там показва 40 градуса при нищо на него иначе при натоварване достига маскимум 65 градуса не съм имам проблеми предимно с процесора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А изобщо пробва ли това, което ти писах по-горе? С коя програма и какво гледаш точно? Къде/на кое дава 100 градуса в BIOS, дай да видим? Дай температури под товар и в нормално положение, както ти казах!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това температури в нормално състояние ли са или след 10-20 минутен товар на 100%? Ако са в нормално са високи, а и вентилатора работи на доста обороти. Не виждам снимка от BIOS и нищо не казваш там пробва ли да зададеш по-ниска скорост на вентилаторите? Освен от там, варианта е и с някой софтуер към дънната платка ако имаш в сайта за контрол да намалиш оборотите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Alexandar89
      Здравейте, тъй като ми попадна дъно на изгодна цена, внесено от чужбина, Gigabyte GA-H81M-S2PV REV2. Сокета е 1150, обаче попаднах на интересна информация относно потдържаните процесори или по-конкретно за Intel Pentium G3260 със същият сокет, който до сега използвам. Идилията е следната, за същото дъно като модел само че ревизия 1 този процесор е съвместим в листа с потдържани процесори от сайта на гигабайт, но след ъпдейт на биоса, докато за рев 2 този процесор отсъства. Не се отказах, реших да проуча малко по-подробно и попаднах на  саита  www.cpu-upgrade.com , според който и трите възможни ревизии на това дъно потдържат процесора, като единствено ревизия 1 се нуждае от ъпдейт на биоса, както се вижда на снимката от сайта. Въпроса е на кое да вярвам ? И в този случай означава ли че този процесор няма изобщо да тръгне на това дъно. Благодаря предварително за отделеното внимание.

• от O.o o.O
      Здравейте на следната конфигурация и трябва рам и захранване, бихте ли ми предложили такива.
      CPU: I5-8400
      MB: GB b360 aorus gaming 3 WiFi
      RAM:
      HDD: 1TB HDD sedate baracuda
      Case: coolermaster masterbox 5 msi edition
      PSU:
      1• EVGA 550 B3 550w bronze
      2•Corsair VS series vs650 650w bronze
      3• или нещо по-добро в ценовия диапазон до 140лв
      GPU: 1060 6 gb EVGA SC 3/6gb (още не съм решил коя ще взема, но май ще е 6)

Поздрави 
    • от Nedkych
      Здравейте. Мога ли да изкарам правилен тест със свален множител на процесора (fx8350) Причината е, че единствено с прайма температурата на процесора ми се вдига извън норми и не искам да карам продължителен тест така. Та се чудех дали множитела може да повлияе на резултата ако е смъкнат наполвина... така поне не грее. И един малък втори въпрос, аз нали понеже съм "спЕцИаЛиСт"   Бях решил да свяла CPU Bus freq. ама е така без да пипам нищо друго  и след като компа се рестартира се зачудих абе дали аджаба нетрябваше да сваля и vcore, дали няма да си опека процесора от underclock?  Благодаря ви предварително  
    • от Кристиян Кръстев
      Здравейте искам да попитам дали този процесор amd fx4300 и рам kingston hyperx 4gb ddr3 1600mhz black ще тръгнат ли на asrock n68c-gs fx по-принцип пише че ще тръгне ама изисква биос версия p1.30 а аз съм на p1.40 та видех че има програма за ъпдейт в сайт-а им ама да попитам че като се инсталира се дава default settings на биос-а а не знам да не се правят някакви настройки после  
    • от Raze
      Понеже вече не мога да влизам в един друг подобен форум (бан заради коментиране на работата на модераторите), си пускам питането и тук.
      Конфигурацията ми е следната (от подписа)
      MB:LENOVO 25522C8,Xeon E3-1225 v2,4x4 GB DDR3-1600,CM Hyper 412S,Thermaltake SmarHDt DPS G750W,Samsung 850 EVO 500GB, ST3000DM001,WDC WD5000AAKx2 RAID0,ASUS DRW-2014L1T,Asus Strix GTX970,Panasonic TX-L42ET60E
      Дъното е от workstation Lenovo E31 Tower, ползвам преходник за захранването и така съм включил това захранване Thermaltake. Проблема е следния: понякога, при голям товар на процесора се получава замръзване от 2-3 секунди и след това примигване на екрана с грешка в драйвера на NVIDIA. Драйверите постоянно са обновявани с последните от NVIDIA, операционната система е Windows 10 PRO - лицензирана е, лиценза е вграден в BIOS, който съм го обновявал последно лятото с последна версия от тази година от сайта на Lenovo. Замръзването се появява много рядко - 1-2 пъти седмично (може и 3-4, но това е още по-рядко) и го има от доста време. Най-често ми се случва като ползвам Android Studio при зареждане/компилиране на нов проект от папка с готови проекти, получава се и при опит за затваряне на андроид емулатор, който пак съм стартирал през Android Studio - qemu. Понякога самото затваряне на емулатора товари процесора на максимум в продължение на 10-15 секунди, което най-вероятно предизвиква и проблема. Случвало ми се е и при тест примерно с Aida64 или някоя друга програма, която "претовари" процесора. След това всичко си работи нормално. Днес за пръв път го направи това и компютъра просто "заби" - всичко замръзна, не се движеше и курсура на мишката. Изчаках около 40 секунди и го ресетнах със съответния бутон, след това всичко си беше нормално. Няма никакви грешки в event viewer, освен тези за видео драйвер, които ми ги изписва и windows с 'балон' долу - дясно. Нова инсталация правих преди около 4-5 месеца, като ISO файла е теглен от сайта на Microsoft, ползвам го и на лаптопа и там нямам никакви проблеми. Според мен проблема е от хардуерно естество, защото го има откакто ползвам тази машина (взех я втора употреба преди година и няколко месеца). Най-странното е, че никога не ми е правило такъв проблем и при най-тежките игри, при които процесора постоянно е бил 100% натоварен, дори и с максимален клок на видеокартата всичко си върви перфектно. Дъното съм го гледал за надути кондензатори - няма такива, SMART статуса на системния диск е перфектен. Единствено не съм пробвал да извадя видеокартата и да ползвам вграденото видео, но не ми се занимава засега чак толкова. Някой ако има идеи какво може да е, моля да споделя. Всякакви тестове, които съм пускал на компютъра, минават без проблеми. Съответно и температурите са в нормата (процесора никога не е минавал 67-68 градуса, дори и лятото и това е при игра, видеокартата в "спокойно" положение е под 40 градуса в повечето случаи).
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.