Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам днес да си купя една външна записвачка.

Има ли значение каква точно ще бъде? Първо, държа да бъде външна, че да не се занимавам да отварям кутията, така или иначе никога не съм монтирал дисково устройство. Ще я ползвам за записване на файлове, инсталиране тук там на някоя игра, обичайните неща каквито се правят на сд/двд драйв ;д

Спрял съм се за момента на тази, и мисля нея да купя:

LG GP57ES40 DVD RW EXT SLIM

Понеже гледам, че сумите варират от 40 до над 100 лв. дори и повече, има ли значение толкова каква ще бъде?

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи колко често ще се ползва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 3 часа, trades написа:

...обичайните неща каквито се правят на сд/двд драйв...

Обичайно тази технология е останала в историята и такива устройства не се ползват от години. Замисли се дали наистина имаш нужда да хвърлиш тези пари на вятъра.

Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, badsector написа:

Обичайно тази технология е останала в историята и такива устройства не се ползват от години. Замисли се дали наистина имаш нужда да хвърлиш тези пари на вятъра.

И ако е за инцидентни ползвания вземи най-евтиния модел, за да не те е яд като се сдуха. 

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще се ползва само на една машина, аз бих взел вътрешно устройство. Една идея по-дърако устойчиво е.

Все пак съобрази интерфейса с наличната ти дънна платка и броя на устройствата свързани с нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Ако ще се ползва само на една машина, аз бих взел вътрешно устройство. Една идея по-дърако устойчиво е.

И много повече подложено на събиране на пеппеляк. А външната записвачка може да си стои в кутия в шкаф и да се вади, когато ще се ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цената е на 1/2. От прахоляк не ми е спирала записвачка да работи, а съм ползвал доста стари устройства. Все пак сам да си прецени с какъв интензитет ще се ползва устройството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз съм срещал записвачки с проблеми от силно замърсяване и затова пиша. Добре е човек да не изхожда само от видяното от собствената си камбанария, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, DarkEdge написа:

А аз съм срещал записвачки с проблеми от силно замърсяване и затова пиша. Добре е човек да не изхожда само от видяното от собствената си камбанария, нали?

От моята канбанария мога да кажа че външната е много по-надежна. Ако наистина му трябва да си вземе външна. Лично от LG външни нямам оплаквания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, DarkEdge написа:

Зависи колко голяма е камбанарията.

Имал съм "удоволствието" да работя и с техника ползвана от заклети пушачи, а това на едно оптично устройство е по-лошо и от прахоляка.

Не ми се търси моята (почти не е ползвана от както съм я взел, но тя така или иначе бе взета за дълбока резерва, а не за нормална употреба) външна коя марка и модел е точно, но е доста пластмасова и не бих я нарекъл по-надеждна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, plamen_petrov_80 написа:

...доста стари устройства...

Ето там е разковничето. От 2008, 2009-та някъде насам вече се правят задължително да се скапват на макс 2 години, без значение дали се употребява и какви са околните условия. Старите наистина бяха доста по-издръжливи. Добре, че умре тази технология, че иначе по 25-30 лева на всеки две години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с по-нови устройства от 2009 год. съм работил, но това си е мое мнение.

Аз на мястото на питащия бих видял устройството на живо преди да го заплатя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, badsector написа:

Обещал съм да инсталирам една игра на брат ми тук на компютъра. Главно заради това искам да я взема :). И след като нямам дисково устройство, дори да е остаряла тази технология ;д, нали все пак ми трябва някакво дисково, където да сложа този диск за тази игра :D

Аз даже разбрах за тези външни дискови устройства, че съществуват, едва миналата седмица :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Записваш iso файловете на флашка и на компютъра на брат ти монтираш iso файловете като виртуални дискове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, DarkEdge написа:

...на компютъра на брат ти монтираш iso файловете като виртуални дискове.

Иначе казано, ако е с Уин 8, 8.1 или 10-ка, просто кликаш два пъти върху .iso файла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, badsector написа:

Иначе казано, ако е с Уин 8, 8.1 или 10-ка, просто кликаш два пъти върху .iso файла.

С Daemon Tools програмата съм го правил това със виртуалния диск, именно така съм инсталирал NBA 2k18 след като я бях изтеглил от замунда :)

Обаче тук става дума за оригинална игра, а не изтеглена. Тоест купил съм вече дисковете за играта. И ще ползвам ключовете за играта да си направя на брат ми акаунт в сайта на съответната игра, че да мога да играе онлайн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли къде да завъртиш дисковете? Ако имаш - правиш iso образи на DVD-тата, копираш ги на флашката...
https://www.gamecopyworld.com/games/gcw_cd-backup.shtml

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, DarkEdge написа:

Имаш ли къде да завъртиш дисковете? Ако имаш - правиш iso образи на DVD-тата, копираш ги на флашката...
https://www.gamecopyworld.com/games/gcw_cd-backup.shtml

Ами аз вчера си поръчах тези:

LG GP57ES40 DVD RW EXT SLIM
4GB DDR3 1600 A-DATA
Днес ще пристигнат, и ще имам вече дисково да има къде да го завъртя диска, ако това имаш предвид :)

Предпочитам да си я инсталирам по обичайния начин. Няма смисъл да се впускам в неща, който не разбирам, понеже не съм толкова навътре със тези неща. И без това дисковете са 4. Най-добре да си получа утре преносимото дисково, и да инсталирам играта чрез него. :) Нали все пак съм го купил точно за тази цел.

И тази плочка рам, която съм я поръчал също, като я слагам, може ли да ми дадете някакъв съвет, когато я поставям, има ли нещо, от което трябва да внимавам да не сгреша?

Понеже никога не съм слагал рам памет, само знам, че трябва да изключа компютъра и да изключа и кабела от захранването. Направо ще изключа всичко от кутията. И след това, преди да поставя плочката, ще отворя кутията и ще почистя от прахта с помпата, която имам тук при мен и я ползвам за чистене на кутията. Четох в една статия, че трябва да се пръсне във този слот за рамта със някакъв спрей, преди да се слага рамта. Като гледам, тя моята помпа, не е със толкова тънка струя, не знам дали ще свърши работа, ако я насоча към слота за рам. Ако няма да свърши работа за почистване на слота за рам, и е задължително да си купя такъв спрей, от къде мога да си го купя като излизам утре да взема пратката докато съм навън?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И чета сега следното:

'Ще имате нужда от антистатична гривна, за да се заземите. Местният компютърен магазин може да ви предложи такава.'

Тази гривна ще ми трябва ли задължително? Защото пише: 'Ако не разполагате с антистатична гривна, поне се хванете за метална тръба или кутията на компютъра, преди да докоснете нещо вътре в него.'

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, trades написа:

Ами аз вчера си поръчах тези:...

Щом парите не са ти проблем, ок. Иначе въпросната игра, щом има сървъри за регистрация, най-вероятно ще има и савляне на .iso с нея от въпросните сървъри. На по-нова ОС, вече няма нужда да ползваш third party софтуер за виртуализация на ЦД-ром, просто си кликаш върху .iso-то все едно отваряш файл.

преди 8 часа, trades написа:

И тази плочка рам, която съм я поръчал също, като я слагам, може ли да ми дадете някакъв съвет, когато я поставям, има ли нещо, от което трябва да внимавам да не сгреша?...

Единствено трябва да внимаваш да си паснат дупките върху плочката памет с палчетата вътре в слота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://i.imgur.com/5GOZI76.jpg

https://i.imgur.com/H1b7JHF.jpg

Купих си все пак и някакъв контактен спрей, за да почистя слота на рамта преди да сложа новата плочка.

След това отидох да си взема един HDMI-HDMI кабел, и там момчето, което беше, каза че този спрей не бил точно за почистване на тоя слот, и ми препоръча това:

https://i.imgur.com/0RFeO40.jpg

https://i.imgur.com/DrgAE86.jpg

Взех и него. Сега вече искам да слагам рамта.

Нека питам все пак кой от двата спрея да ползвам за почистване на слота за рам?

Питам, за да не взема да направя някоя глупост и да съжалявам после.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С чиста четка и продухване с празна суха пластмасова бутилка щях да съм го почистил без да харча пари за глупости и да спомагам за замърсяването на планетата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Късно е вече, купил съм ги, няма да умра за 15 лв.

В крайна сметка, кое от двете да ползвам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, badsector написа:

Щом парите не са ти проблем, ок. Иначе въпросната игра, щом има сървъри за регистрация, най-вероятно ще има и савляне на .iso с нея от въпросните сървъри. На по-нова ОС, вече няма нужда да ползваш third party софтуер за виртуализация на ЦД-ром, просто си кликаш върху .iso-то все едно отваряш файл.

Единствено трябва да внимаваш да си паснат дупките върху плочката памет с палчетата вътре в слота.

Рам-та я сложих, ето какво излиза:

dbcwRpq.png

Само дето като включих компютъра, при стартирането не се показа нищо ново на монитора да ми сигнализира, че разпознава паметта или нещо такова. Просто си зареди нормално както винаги, и като проверих, от снимките уж излиза, че съм с 8ГБ рам вече

Колкото до HDMI кабела..

gfHx5do.jpg

9DrYYLq.jpg

Свързах го с монитора, и като отидох на видеокартата.. видях това. Не предполагах въобще, че ще се различават като големина двете страни.

Днес ще отида да го сменя този кабел.

Най-много ме притеснява обаче този преносим сд драйв, който съм купил.

Свързахме го с компютъра, и взе няколко пъти по време на инсталацията на Диабло 2 + ЛОД (от оригинален диск, чисто нов, аз лично го разопаковах, беше си запечатан), и слагам диска, а дисковото взе че се самоизключваше само. Тоест изведнъж спира инсталацията, и показва, че няма сд драйв, пък той си е включен с USB-то и диска си е в устройството.. Взех да се ядосвам, добре че на 4-тия път успяхме да го инсталираме без да прекъсне инсталацията. И брат ми игра, върви си перфектно играта. Сигурно към 5 часа беше в играта. Обаче от време на време, се чуваха някакви странни звуци от дисковото, наподобяващи стържене по диска все едно, като диска си е разбира се вътре, защото без него, няма как да се играе играта.

Чак като спря да играе и като го извадих, видях че са се появили някакви драскотини по диска (може би от звуците наподобяващи драскане по диска по време на игра, да се е случило реално това), което не ми харесва. Не мога да си обясня дали това дисково е някакво проблемно, и въобще нормално ли е да оставя следи по чисто новия диск, който точно преди да го сложа в дисковото, таман го бях разопаковал от запечатаната му кутия на играта. Определено не ми харесва да гледам такива грозни черти по диска.

D7Y7Ml7.jpg

uQAVc8c.jpg

WWiLQXs.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване