Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Живо здраво :)
Помагайте оаках се яко !
Преди няколко дни правих настройка на видео картата с няква програма ...
Тази програма не я и помня каква беше че я изтрих . Не държа излишни неща на компа си защото и без това вече е пред умирачка !
Та цялата работа е че вдигнах малко работата на картата и компа си работеше добре ... Но след един ден започна да товари ЯКО процесора и като цяло му се забави работата .
Проверих за вируси с няколко програми и няма .
Дори и когато работя без да браузвам пак се мъчи и перката на охлаждането откача !
МОЛЯ !
Дайте ми някоя програма , която да настрои АВТОМАТИЧНО настройкити на видео картата !
Не помня какви и бяха параметрите преди да пипам .
Компа е : ASUS K 50 C

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MSI Afterburner. Ще е добре да споделиш пълните спецификации на лаптопа. Най-вероятно имаш вирус копач, който товари картата дори и да не правиш нищо.

• Тъжен 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Inno написа:

MSI Afterburner. Ще е добре да споделиш пълните спецификации на лаптопа. Най-вероятно имаш вирус копач, който товари картата дори и да не правиш нищо.

Какво по точно ти трябва ?
Уйн 8.1 32 бита интел ..... Друго ?
Тия копачите не ги ли лови малваре битес ?
Интересното е че и при спряна връзка с интерент пак не работи нормално ...
Но да приемем факта че ако имам копач се мъчи да търси връзка и за това ....
Пробвах и с Касперски да проверя и АDW клинър също ...
Не показва никакви признаци за вируси .
Процесите са си нормални ! Единствено нещо defendera се бори за нещо от време на време вероятно са ъпдейти .

Забравих да кажа !
ПРЕИНСТАЛИРАХ и нещата са си същите !
Чиста инсталация !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занеси си лаптопа за профилактика и почистване и ще си спестиш закупуването на това машина.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, dzaabo написа:

Какво по точно ти трябва ?
Уйн 8.1 32 бита интел ..... Друго ?
Тия копачите не ги ли лови малваре битес ?
Интересното е че и при спряна връзка с интерент пак не работи нормално ...
Но да приемем факта че ако имам копач се мъчи да търси връзка и за това ....
Пробвах и с Касперски да проверя и АDW клинър също ...
Не показва никакви признаци за вируси .
Процесите са си нормални ! Единствено нещо defendera се бори за нещо от време на време вероятно са ъпдейти .

Забравих да кажа !
ПРЕИНСТАЛИРАХ и нещата са си същите !
Чиста инсталация !

Каква ти е видео картата ? Сега, видях че това е лаптоп от 2010г. и най-вероятно нямаш дискретна видео карта. От написаното досега нищо не може да се каже, преди преинсталацията загряваше ли и какви ти бяха температурите ?  Аз залагам на отдавна непрофилактирана/почиствана машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори си task manager, сортирай процесите по използване на процесора и качи снимка да видим кой е този процес, който товари толкова?!?

Като гледам процесора:

https://ark.intel.com/products/33102/Intel-Celeron-Processor-220-512K-Cache-1_20-GHz-533-MHz-FSB

Едноядрен, 11+ годишен, орязан, на 1.2 GHz, с "цели" 512К кеш....за него и WinXP ще е тежък, защо го мъчиш с 8.1? Тази антика ASUS K 50 C е отдавна за пенсия, ориентирай се към нещо по-съвременно, дори и втора употреба.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Inno написа:

Каква ти е видео картата ? Сега, видях че това е лаптоп от 2010г. и най-вероятно нямаш дискретна видео карта. От написаното досега нищо не може да се каже, преди преинсталацията загряваше ли и какви ти бяха температурите ?  Аз залагам на отдавна непрофилактирана/почиствана машина.

Компа се чисти със въздух веднъж месечно ! Въпреки че няма прахова среда аз все пак си го чистя !
Температурите средно преди да  пипам картата бяха 36 градуса . Сега са 39 градуса ...
Това за мен е в рамките на нормалното !
Значи охлаждането си върши добре работата дори и когато товари .

DxDiag.txt

преди 11 минути, Raze написа:

Отвори си task manager, сортирай процесите по използване на процесора и качи снимка да видим кой е този процес, който товари толкова?!?

Като гледам процесора:

https://ark.intel.com/products/33102/Intel-Celeron-Processor-220-512K-Cache-1_20-GHz-533-MHz-FSB

Едноядрен, 11+ годишен, орязан, на 1.2 GHz, с "цели" 512К кеш....за него и WinXP ще е тежък, защо го мъчиш с 8.1? Тази антика ASUS K 50 C е отдавна за пенсия, ориентирай се към нещо по-съвременно, дори и втора употреба.

Прав си друже :)
Но по принцип преди да пипам картата компа си хвърчеше !
Зная му параметрите и характеристиките :)
Преди ти се връзвах на жлъчните коментари но от доста години съм в тоя форум и установих че доста разбираш и не го правиш с лошо !!!
Продължавам да търся съвет относно видео картата !
Вируси ... Поне на този етап изключвам ! Иначе нямаше да пиша  в този раздел !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи " жлъчните коментари "? Който и да питаш, ще ти каже, че този компютър не е за такава ОС, а и вече си е за пенсия отвсякъде. Иначе ти казах какво да направиш - къде и кой е товарещия процес? Каква е видеокартата? Този компютър е с вградено в дъното видео като го гледам си е вградено със споделена памет и е много слабо - 250 MHz, 2 / 1 Pixel- / Vertexshader:

https://www.notebookcheck.net/SIS-Mirage-3-672MX.20160.0.html

Няма как да си му правил нещо, невъзможно е а и дори и да си успял да му вдигнеш по някакъв начин честотата, това не би се усетило никъде.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

Какво значи " жлъчните коментари "? Който и да питаш, ще ти каже, че този компютър не е за такава ОС, а и вече си е за пенсия отвсякъде. Иначе ти казах какво да направиш - къде и кой е товарещия процес? Каква е видеокартата? Този компютър е с вградено в дъното видео като го гледам си е вградено със споделена памет и е много слабо - 250 MHz, 2 / 1 Pixel- / Vertexshader:

https://www.notebookcheck.net/SIS-Mirage-3-672MX.20160.0.html

Няма как да си му правил нещо, невъзможно е а и дори и да си успял да му вдигнеш по някакъв начин честотата, това не би се усетило никъде.

https://www.kaldata.com/forums/applications/core/interface/file/attachment.php?id=88331

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Memory: 2048MB RAM

Пробвай едно ХП, да видиш как ще е там. После си смени "Интереси:Клошар" с нещо по-респектиращо, а веднага след това и лаптопа....:)

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи GPU-Z и дай снимки от всички табове. Сложи CPUID HWMonitor и дай снимка на всички температури. Дай снимки и от натоварването на системата.

Опитай се да си спомниш как се казва програмата с която си правил настройките - все пак е било преди няколко дни. теглил си я, инсталирал си я, браузъра ти може и да помни от къде е свалена.

Да XP е по-леко, но ако трябва да се погледне обективно от 3 те поддържани към момента ОС-и на M$ (7, 8.1 и 10) най-удачния избор би бил 8.1 32/64bit.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@dzaabo Въздуха не е инструмент за почистване, премахване само на прахта няма да помогне ако пастата е вкаменена. Намерих това видео, не знам дали е добро и може ли да се водиш по него. Ако не знаеш какво правиш най-добре го занеси в сервиз. Не мисля че е нужно да го разглобяваш всеки месец за почистване от прах. От кога не сменял пастата ? Видеото е вградено SiS Mirage 3 и май не е в процесора, а в чипсета (672MX). Опитай се да си спомниш какво точно си бутал, или имаш вирус или нещо си объркал. Да, частите са стари, но очевидно проблема е другаде. Звучи странно вентилатора да е по-шумен, но температурите по-високи. Може би е заради по-високите летни температури ? Не мога да ти помогна много, който има опит с въпросния хардуер нека се включи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, aarchev написа:

Memory: 2048MB RAM

Пробвай едно ХП, да видиш как ще е там. После си смени "Интереси:Клошар" с нещо по-респектиращо, а веднага след това и лаптопа....:)

Преди да сложа нов уйн винаги ПЪРВО чистя с ЕКС ПИ ! Тоест първо слагам ХП . Причината за да правя това е че ако директно инсталирам примерно уйн 8 от предния остават разни боклуци ! А  ХП то маха всичко !
След това вече инсталирам новия уйн !
С ХП също се бави компа ! Това искам да кажа .
Както  казах и в друг от коментарите си .... Компа ЛЕТЕШЕ до преди да ровя с програмата за видео карти ....
Нямаше му нищо и не се товареше ...
А относно клошаря Хи хи ... Мене си ме кефи . Всеки се прави на велик ... А аз я карам скромно :)

преди 4 минути, Inno написа:

@dzaabo Въздуха не е инструмент за почистване, премахване само на прахта няма да помогне ако пастата е вкаменена. Намерих това видео, не знам дали е добро и може ли да се водиш по него. Ако не знаеш какво правиш най-добре го занеси в сервиз. Не мисля че е нужно да го разглобяваш всеки месец за почистване от прах. От кога не сменял пастата ? Видеото е вградено SiS Mirage 3 и май не е в процесора, а в чипсета (672MX). Опитай се да си спомниш какво точно си бутал, или имаш вирус или нещо си объркал. Да, частите са стари, но очевидно проблема е другаде. Звучи странно вентилатора да е по-шумен, но температурите по-високи. Може би е заради по-високите летни температури ? Не мога да ти помогна много, който има опит с въпросния хардуер нека се включи.

Пастата я сменях горе долу преди около 6 месеца ! Даже правих тема тук за съвет за паста !
Не е от нея !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си променял системната шина от 533 на 667?

"Processor: Intel(R) Celeron(R) D CPU        220  @ 1.20GHz, ~1.5GHz"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още чакаме снимки от натоварването на системата и процесите от таск мениджър, да видим какъв е проблема?!?

Да не си правил клокване с това:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

Още чакаме снимки от натоварването на системата и процесите от таск мениджър, да видим какъв е проблема?!?

Момент друже !
Нещата стават МНООГО бавно !
Компа едвам движи ! Дори и да напиша на някой отговор на коментар ми отнема около 5 мин ! Работя по въпроса ще кача процесите !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж и клипа, който качих в горния коментар :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, dzaabo написа:

С ХП също се бави компа ! Това искам да кажа .
Както  казах и в друг от коментарите си .... Компа ЛЕТЕШЕ до преди да ровя с програмата за видео карти ....
Нямаше му нищо и не се товареше ...

Тогава качи 8.1. и виж на чиста инсталация как ще се държи. При теб това е решението в случая.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Виж и клипа, който качих в горния коментар :)

Не е стова !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, dzaabo написа:

Преди да сложа нов уйн винаги ПЪРВО чистя с ЕКС ПИ ! Тоест първо слагам ХП . Причината за да правя това е че ако директно инсталирам примерно уйн 8 от предния остават разни боклуци ! А  ХП то маха всичко !
След това вече инсталирам новия уйн !

Това което правиш е безсмислено упражнение! Прегледай как инсталираш Win 8.1 защото явно там бъркаш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, aarchev написа:

Тогава качи 8.1. и виж на чиста инсталация как ще се държи. При теб това е решението в случая.

Не се заяждам но моля четете какво пиша !
Горе съм написал че съм правил ЧИСТА ИНСТАЛАЦИЯ на 8.1 Снощи !

преди 15 минути, plamen_petrov_80 написа:

Да си променял системната шина от 533 на 667?

"Processor: Intel(R) Celeron(R) D CPU        220  @ 1.20GHz, ~1.5GHz"

Ако го е направила онази програма ..... Не зная .. Аз лично се съм го променял това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, dzaabo написа:

Не се заяждам но моля четете какво пиша !
Горе съм написал че съм правил ЧИСТА ИНСТАЛАЦИЯ на 8.1 Снощи !

Чиста инсталация се прави на форматиран системен дял. 

И после пишеш:

Цитат

Та цялата работа е че вдигнах малко работата на картата и компа си работеше добре ... Но след един ден започна да товари ЯКО процесора и като цяло му се забави работата .

Нали след инсталирането на програмата за видео ,твърдиш, че се получил проблема. Аз така те разбирам, т.е. правиш чиста инсталация и проблема би трябвало да изчезне.  Успех :)

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, plamen_petrov_80 написа:

Добави снимки и от CPU-Z.

Привет ! Извинявам се за забавянето !
Компа вече едвам се справя ! Имам чувството че с всяка изминала минута става по зле . Работи все по бавно !
Качих ЦПУ З ...
Но не ми дава процесите по отделно ! Дава ми като цяло нещата :(
Не съм работил с тази програмка ако можете да ми кажете как да изкарам процесите или да снимам общото положение ?

Това ми дава !

587678877G.txt

587678877G.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Рестартирай и влез в биос-а на лаптопа. Виж там с какви параметри ти дава процесора - честота и шина. Виж кои опции могат да се пипат като цяло там. Ако знаеш какво правиш може да пробваш и връщане на фабрични настройки.

Не зная защо аз като пиша снимка, ти правиш репорт.

Редактирано от plamen_petrov_80 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.