Премини към съдържанието
slavcho hadjiyata

Прехвърляне на клипове от Андроид на Линукс Минт

Препоръчан отговор

Здравейте неуморни и щедри IT- специалисти!

Днес ми се наложи да прехвърля един заснет от мен клип от телефона с Android 4.1.2 на лаптопа с ОС Linux Mint- 18.3, Xfce 64-bit, но не успях нито с Блутуд, нито с кабел. Като включа кабела се появява съобщение, което ме уведомява, че няма нужният софтуер в Минта.

Приятели, Вие  знаете, че в ментата се съдържат над 40 000 пакета, но не всички са инсталирани. Ако някой ми посочи името на  пакета, подходящ за сваляне на клипове от смарт телефон, бих могъл да го потърся и да си го инсталирам

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При прехвърляне с кабел Телефона трябва да е отключен и евентуална инсталация на tumbler.С десен бутон се монтира/демонтира.

При автоматично стартираните програми(сесия и стартиране) блутут сервиза и blueberry включени.От телефона блутут-а също включен.

При мен на Mint- 18.3, Xfce 64-bit понякога прехвърлям с кабел разни снимки от смартфона на жената.

Ако записа е на micro SD може да се ползва card reader.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, nick_dimitrov написа:

При прехвърляне с кабел Телефона трябва да е отключен и евентуална инсталация на tumbler.С десен бутон се монтира/демонтира.

При автоматично стартираните програми(сесия и стартиране) блутут сервиза и blueberry включени.От телефона блутут-а също включен.

При мен на Mint- 18.3, Xfce 64-bit понякога прехвърлям с кабел разни снимки от смартфона на жената.

Ако записа е на micro SD може да се ползва card reader.

Tumbler е инсталиран. Даже инсталирах допълнително(за всеки случай) Tumbler-plugins-extra.

Блутуд сервиза не го намирам. Blueberry е инсталиран, но не знам от къде да ги включа. Нещо за стартера ли иде реч?

Не зная и как се прехвърля запис в micro SD.

Card reader не го намирам.

Малко знания-много проблеми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти кажа аз как го правя, макар че нито такъв андроид съм пипал, нито съм сигурен, че Linux Mint има необходимото. Но си струва да опитам:

• Буташ кабела и на телефона излиза бутон „Включване на USB устройство за съхранение“ (Turn on USB storage).
  • След това, на компютъра, в терминала, го прикачваш с командата „udisksctl mount -b /dev/sdX“.
  • Отдолу ще излезе съобщение къде е прикачено. Примерно: Mounted /dev/sdX at /run/media/bornofash/EE4C83054C82C7B3. И го намираш след това с файловия мениджър. Например с командата: thunar /run/media/bornofash/EE4C83054C82C7B3

* sdX е името на устройството, което линуксът му е дал, и може да го намериш с командата lsblk (по гигабайтите отсреща ще познаеш кое от всичките е телефона, sd картата и прочие).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само при мен ли е ужасно просто? :ohmy:

Свързвам телефона с кабел, на екрана му излиза надпис "Allow access to phone data?", потвърждавам с Allow, и на дисплея на лаптопа ми излиза прозорец с двете папки - вградена памет, и мемори карта. Маунтнати, готови за работа.

Не съм инсталирал никакви допълнителни приложения или пакети, Sylvia 18.3 x64, Mate desktop.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще повярвам на RudeBoy и вместо Xfce ще инсталирам MATE desktop.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с  Ubuntu 18.04, като включа смартфона на самия смартфон излиза съобщения с възможности:

1.Зареждане на това устрайство.

2.Прехвърляне на файлове.

3. Използване на устройството като MIDI.

Избираш в случая т.2 и се монтира вътрешната памет на телефона и картата памет като външни устрайства.

След което можеш да копираш от смартфона към компютъра и обратно,да триеш ,да местиш,да възпроизвеждаш музика или видео.

Смартфона е Sony Xperia XA.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, slavcho hadjiyata написа:

Ще повярвам на RudeBoy и вместо Xfce ще инсталирам MATE desktop.

Като наследник на ГНОМ-2 там по-трудно ще видиш всички автостартиращи, за да ги промениш. Защото според мен от там ти е проблема. Има нещо спряно/непуснато.

2018-08-28_20-36-39.png

П.П. Би трябвало да го има gvfs-fuse, но причината да не сработва ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, бат'начо написа:

Има нещо спряно/непуснато.

Веднъж по грешка бях изключил първите две опции от долния скрийншот и после нито телефонът, нито флашките се показваха като устройства във файловия мениджър. Вероятно и при него са изключени поради някаква причина. А е възможно и да е с някаква дърта версия на Минт, защото на мен никога не ми се е показвало съобщение, че нямам нещо инсталирано, за да си видя телефона като устройство.

sssssssss.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах Linux Mint-19-MATE и можем да приключим темата. Вече работи, но няма тези опции, като при Ubuntu-mate-18.04, показани от  bogomil.

Мога да си свяля на флашката с различни iso Ubuntu-mate-18.04 и да го използвам при такива случаи. Ще пробвам. Имам време-пенсионер съм.

Благодаря на всички отзовали се на моята молба. Желая на всички много здраве и не прекалявайте с бирата! Бирата не е живота, но живот без бира-какъв живот е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.