Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,ислам да ви попитам защо колоните бръждят когато пусна бас песен и усиля.Когато е например песен на криско и усиля ненбражни но когато е като mambo bass boosted бръжди,но когато пусна бас тест такива от 10-100hz не бръжди 

Помощщ

• Тъжен 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, ToXiCGamer написа:

Когато е например песен на криско

И 99% спряхме да четем.

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, ToXiCGamer написа:

Здравейте,ислам да ви попитам защо колоните бръждят когато пусна бас песен и усиля.Когато е например песен на криско и усиля ненбражни но когато е като mambo bass boosted бръжди,но когато пусна бас тест такива от 10-100hz не бръжди 

Помощщ

Ми слушай си криско и всичко ще е точно!:D
Извън шегата,няма информация за тонколоните,нито за усилвателя как очакваш отговор?
Ако трябва да говоря на посоки,говорителя не е способен да възпроизведе толкова ниски честоти и изкривява.Каква е идеята да да пускаш “тест бас“парчета?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, AAUUXX написа:

Ми слушай си криско и всичко ще е точно!:D

Аз знам за един друг изпълнител, при който всичко е точно. :)

По темата - калпав усилвател или калпави тонколони. По дадената информация само това мога да кажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми точно - bass boosted криви, та чак "бръжди" :D

ето ти да прочетеш какво е клипинг. В момента това се случва с вграденият усилвател на колонките ти. 

На всяка изчислена система да и пуснеш bass boosted извращения, на високи нива ще криви по съответния начин. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Staseka7777 написа:

Еми точно - bass boosted криви, та чак "бръжди" :D

ето ти да прочетеш какво е клипинг. В момента това се случва с вграденият усилвател на колонките ти. 

На всяка изчислена система да и пуснеш bass boosted извращения, на високи нива ще криви по съответния начин. 

мога ли да го оправя?

преди 7 часа, Stoyannnov написа:

Ето информация и от мен. Защото има 2 вида изкривявания на сигнала: едното е Distortion другото е Clipping. Г/д са идентични.

мога ли да го оправя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 23 минути, ToXiCGamer написа:

мога ли да го оправя?

Като си купиш нови или като не ги усилваш тези толкова.

преди 24 минути, ToXiCGamer написа:

мога ли да го оправя?

Като си купиш нови или като не ги усилваш тези толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние не знаем в момента какви са тонколоните и усилвателя за да говорим нещо по съществено по темата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, знаем, че колоните са некачествени, или не са съобразени с усилвателя. Така че Деянчо е казал правилно какво трябва да се направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, RudeBoy написа:

Е, знаем, че колоните са некачествени, или не са съобразени с усилвателя. Така че Деянчо е казал правилно какво трябва да се направи.

Нищо не знаем,автора никъде не е написал какви са тонколоните и какъв е усилвателя!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, RudeBoy написа:

Е, знаем, че колоните са некачествени, или не са съобразени с усилвателя. 

Може и да са качествени - виж, че Криско си е отличник на тях. И усилвателя сигурно е както си трябва.

Може да си го пуснеш това парче и да видиш и твоите колко са "качествени". Всъщност това нищо не значи защото там басите са "изгъзени" с над 20 dB.

на ‎23‎.‎9‎.‎2018‎ г. в 0:33, ToXiCGamer написа:

mambo bass boosted

Това парче затруднява и 15 инчови субове....

Много ще е добре да споменш модела на колонките, че някои хора да се позабавляват още.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, AGD написа:

Може да си го пуснеш това парче и да видиш и твоите колко са "качествени". Всъщност това нищо не значи защото там басите са "изгъзени" с над 20 dB.

Това парче затруднява и 15 инчови субове....

Това парче го слушах,криви и без да усилваш,криви и на големи и на малки тонколони.Лично аз не мога да разбера идеята да се слушат такива парчета,но може да съм аз нещо не в ред.
Това парче mambo bass boosted има силно завишени 60-70 херца както казваш поне с 20db,правил го е някой който хал хабер си няма какво прави.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, AAUUXX написа:

Това парче го слушах,криви и без да усилваш,криви и на големи и да малки тонколони.Лично аз не мога да разбера идеята да се слушат такива парчета,но може да съм аз нещо не в ред.
Това парче mambo bass boosted има силно завишени 60-70 херца както казваш поне с 20db,правил го е някой който хал хабер си няма какво прави.

Кое парче, това ли? Това криви ужасно, слушал съм го. Повечето такива bass boost кривят и то не само ниските. Не казвам всички, а повечето!

Песен на Криско няма как да криви, там bass boost нямаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Деянчо написа:

Кое парче, това ли? Това криви ужасно, слушал съм го. Повечето такива bass boost кривят и то не само ниските. Не казвам всички, а повечето!

Точно това е парчето

Като иска да си тества тонколоните има тон генератори!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 10 минути, AAUUXX написа:

Това парче го слушах,криви и без да усилваш,криви и на големи и да малки тонколони.

прав си
всичкутуй ф червенуту сектур
:giggle1:

1308588709_.thumb.PNG.db1de603790a8f19d3e76b1b23689c69.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, AAUUXX написа:

Точно това е парчето

Като иска да си тества тонколоните има тон генератори!

Аз съветвам да не се вманиачаваме толкова в тези тестове. Това малко клони към перфекционизъм и маниащина. Патил съм и го казвам от личен опит. Важно е да си свири нормално на обикновените песни. Ти няма да слушаш бас тестове или тонгенератори, а ще си слушаш най-обикновена музика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дръндю написа:

прав си
всичкутуй ф червенуту сектур
:giggle1:

imageproxy.php?img=&key=d4983f46f2ea7d6a1308588709_.thumb.PNG.db1de603790a8f19d3e76b1b23689c69.PNG

Знам имам ухо като локатор :D
Тези парчета се правят като се повдигат ниските честоти софтуерно за да си чупят тонколоните такива като автора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, AAUUXX написа:

Тези парчета се правят като се повдигат ниските честоти софтуерно за да си чупят тонколоните такива като автора.

Да ги чупят и да се купуват нови след това. Ето, пак стигаме до финанси и икономика! Това е затворен кръг и колкото и да дълбаеш, винаги стигаш до едно - ПАРИ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Деянчо написа:

Аз съветвам да не се вманиачаваме толкова в тези тестове. Това малко клони към перфекционизъм и маниащина. Патил съм и го казвам от личен опит. Важно е да си свири нормално на обикновените песни. Ти няма да слушаш бас тестове или тонгенератори, а ще си слушаш най-обикновена музика.

Тон генератора е нужен,когато искаш да видиш какво свирят тонколоните ти,когато искаш да си настроиш примерно касетния дек и т.н.

преди 3 минути, Деянчо написа:

Да ги чупят и да се купуват нови след това. Ето, пак стигаме до финанси и икономика! Това е затворен кръг и колкото и да дълбаеш, винаги стигаш до едно - ПАРИ.

Никога няма да се изморя да повтарям,че това е идиотско,защото е такова!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Деянчо написа:

Ти като даде предните два "съвета" да беше си направил труда да чуеш какво е направил питащия.

Или трупаме постове и си чешем езиците/клавиатурите/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 6 минути, AAUUXX написа:

Тон генератора е нужен,когато искаш да видиш какво свирят тонколоните ти,когато искаш да си настроиш примерно касетния дек и т.н.

Никога няма да се изморя да повтарям,че това е идиотско,защото е такова!

В такъв свят живеем просто - света на парите!

преди 3 минути, AGD написа:

Ти като даде предните два "съвета" да беше си направил труда да чуеш какво е направил питащия.

Или трупаме постове и си чешем езиците/клавиатурите/.

Мхм, добре. Само не разбрах какво толкова е направил питащия. Споменал е само, че му "бръжди" на bass boost песни, а на Криско не му "бръждяло". Питането му беше как да оправи този проблем и съответно получи своите отговори. Не спомена нито какви са му колоните, нито какъв му е усилвателя. Ние тук седим и гадаем. Нека каже поне какви са и тогава ще има смисъл да водим някаква дискусия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎23‎.‎9‎.‎2018‎ г. в 12:53, Деянчо написа:

По темата - калпав усилвател или калпави тонколони. По дадената информация само това мога да кажа.

Я виж тука какво си писал!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 43 минути, AGD написа:

Я виж тука какво си писал!

Какво толкова съм писал? Не е дал никаква информация. Това е все едно да отидеш на лекар и да кажеш: "Ей тук ме боли, почвайте да ме оперирате".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Деянчо написа:

Какво толкова съм писал? Не е дал никаква информация. Това е все едно да отидеш на лекар и да кажеш: "Ей тук ме боли, почвайте да ме оперирате".

Няма нужда да се оправдаваш. Дали щях да го спомена ако не досаждаш с безмислени отговори? Мога да ти посоча 50 твои които са от рода на тези или се съгласяваш с батковците само за да трупаш постове.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.