Премини към съдържанието
liusien

Проблем с преинсталация на Windows 7

Препоръчан отговор

Здравейте, знаещи и можещи! Вчера реших да почистя малко компютъра си в къщи и направих беля! Каква? Не знам, но явно е нещо сериозно, защото не мога да преинсталирам Уиндоуса... Ще помоля да ме извините, ако постът ми е малко по-обширен, но не съм специалист в тая техника. Научил съм се как да си преинсталирам Уиндоуса, но нещо по-специфично не мога! Затова ви питам... Да обясня какво стана. Последните дни започна да ми излиза съобщение в долния десен ъгъл на екрана, че дял " С " е препълнен. Отворих въпросният дял и започнах да преглеждам папките в него за да видя в коя има толкова много информация. Капацитета на този дял съм го направил 50 Гб. Видях една папка с име "liusi" в която има записи около 10 Гб информация. Не съм я създавал и реших да я изтрия... Е, изтрих я и компютъра "умря"! Дял " С " изчезна (имам забрана). Когато след много усилия не успях да възстановя този дял, реших да преинсталирам компютъра. И тук вече имам проблем - CD-то не иска да разчете инсталационните дискове на WINDOWS 7...... Чете други дискове, но инсталационния диск - не! Имах стар харддиск и го смених с този, който беше до момента. Опитах да инсталирам WINDOWS XP (този диск го прочете), но след като си зареди някакви файлове в началото, форматирах отново дял " С ", когато трябваше да тръгне същинската инсталация, след рестарта на компа се появи надпис Eror loading operating sistem ....... Нямам представа какво съм оплескал като цяло на машината... Моля ви за идеи какво да опитам за да може да чете инсталационния диск на WINDOWS 7... Благодаря ви предварително!

PS - не съм написал данните на компютъра, но ако ви трябват, ще опитам да ви ги напиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно е как си успял да изтриеш папка liusi - това е папкатаа на профила ти на компютъра - c:\users\liusi
Кой модел е дънната платка? Знаеш ли как да стартираш компютъра от DVD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Данните от компютъра са важни. Това са технически  раздели и за да Ви се помогне.

Каква е била ОС до сега 32 или 64 битова.

Вероятно сте изтрили user/потребителската  папката,  която не трябва да се премахва и за това ОС, не може да се инсталира правилно.

От личен опит знам, че за Windows 7, са малко 50 GB, защото дяла нараства след време.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, oic написа:

Вероятно сте изтрили user/потребителската папката, която не трябва да се премахва и за това ОС, не може да се инсталира правилно.

И как ли тогава се извършва инсталиране на Windows на диск, на който няма ОС?
@oic, моля, спри да пишеш за материя, която явно не ти е съвсем ясна!
Благодаря!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, liusien написа:

CD-то не иска да разчете инсталационните дискове на WINDOWS 7...... Чете други дискове, но инсталационния диск - не!

Какъв е този диск, сигурен ли си, че работи? Имаш ли USB устройство с поне 4 GB капацитет и друг работещ компютър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, DarkEdge написа:

И как ли тогава се извършва инсталиране на Windows на диск, на който няма ОС?
@oic, моля, спри да пишеш за метерия, която явно не ти е съвсем ясна!
Благодаря!

Имах в предвид че не може boot/бутва/зарежда ОС, след като е изтрита папката.

Моя грешка от недоглеждане. Извинявам се за което.

Редакция: за това и не поправям поста си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 29 минути, liusien написа:

Имах стар харддиск и го смених с този, който беше до момента. Опитах да инсталирам WINDOWS XP (този диск го прочете), но след като си зареди някакви файлове в началото, форматирах отново дял " С ", когато трябваше да тръгне същинската инсталация, след рестарта на компа се появи надпис Eror loading operating sistem .......

мисля, че нямаш опит в инсталациите и ти препоръчвам да отидеш при някой приятел
седмицата има без буквен "бутващ" дял, мисля че 100Мб...ъ-ъ-ъ...тъй де, не помня вече
няма как с форматиране на С:, да ти тръгне ХР
мисля си, че ще е някакво чудо, ако спец като @DarkEdge, успее да ти обясни, как стават нещата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започвам да обяснявам какво съм направил до сега, но моля, не ми се смейте! Както написах, сложих стария харддиск. На него имаше качена версия на WINDOWS XP и компютъра в момента работи с него. Сетих се, че преди време някой ми беше казал, че може да пусна да работят два харддиска. Изключих СиДи-то и включих харддиска, който не иска да работи и рестартирах компютъра. Видях, че компютъра опознава двата харддиска. Ще кача снимка да видите, а също и снимка на дънната платка. Операционната система е 32 битова. Имам на разположение лаптоп, който съм инсталирал с WINDOWS 7, който работи перфектно! Харддиска, който работеше до вчера е TOSHIBA с капацитет 1.0 тВ..... Погледнах в настройките, мисля, че е "Биос"... Настройката съм я направил, първо да се зарежда информация от CD, второ - да зарежда инфо от харддиска... Това ли да разбирам от въпроса дали знам как да стартирам компютъра от ДВД? Тъй като изключих СиДи - то от моя компютър, от стар компютър свалих неговото СиДи (ДВД) и го захраних с един широк кабел. Рестартирах компютъра и той го опозна - появи се иконката на СиДи-то. Много ми е странно, че и двете СиДи-та четат други дискове, но ДВД диска го завъртат първоначално, но не го отварят... Предполагам, че в някоя настройка е забранено четенето на ДВД дискове, но не знам къде точно да погледна... На края - допълнително ще кача снимка на дънната платка, защото първо ще кача това съобщение, а след това ще рестартирам компа за да видя дънната платка. Благодаря ви!

56vwDRf.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, liusien написа:

Рестартирах компютъра и той го опозна - появи се иконката на СиДи-то. Много ми е странно, че и двете СиДи-та четат други дискове, но ДВД диска го завъртат първоначално, но не го отварят

Къде не се чете DVD? Под Windows XP?

преди 13 минути, liusien написа:

двете СиДи-та

С това имаш предвид устройствата? И двете ли са DVD-R(DVD-RW)?
Малко трудничко се чете/разбира написаното от теб...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Къде не се чете DVD? Под Windows XP?

С това имаш предвид устройствата? И двете ли са DVD-R(DVD-RW)?

Да, точно така! И двете са DVD-R(DVD-RW)

Ето и снимката на дънната платка...

https://imgur.com/a/18DzGGw

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пробвай за всеки случай да запишеш нов инсталационен диск с Windows 7. Този може нещо да се е скапал.

Или пък да инсталираш от флашка, ако дъното ти го позволява.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, RudeBoy написа:

Я пробвай за всеки случай да запишеш нов инсталационен диск с Windows 7. Този може нещо да се е скапал.

Или пък да инсталираш от флашка, ако дъното ти го позволява.

Преди години в различни периоди от време съм свалил и записал на два диска операционната система WINDOWS 7... И двата не ги разчита... Колкото до инсталация от флашка... Такава никога не съм правил. Как става? Свалям операционната система, примерно от Замунда и вместо да я запиша на диск, да я запиша на флашка, така ли? Слагам флашката в гнездото и стартирам инсталацията от нея, така ли... ???

Отговарям на DarkEdge - Под Windows XP  не чете ДВД дискове, на които съм записал операционната програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, liusien написа:

Преди години в различни периоди от време съм свалил и записал на два диска операционната система WINDOWS 7... И двата не ги разчита... Колкото до инсталация от флашка... Такава никога не съм правил. Как става? Свалям операционната система, примерно от Замунда и вместо да я запиша на диск, да я запиша на флашка, така ли? Слагам флашката в гнездото и стартирам инсталацията от нея, така ли... ???

Отговарям на DarkEdge - Под Windows XP  не чете ДВД дискове, на които съм записал операционната програма.

НЕ! Има много теми във форума как се инсталирва и т.н., но главно се прави така:

https://tb.rg-adguard.net/public.php

От тук си избираш ОС, като файла се тегли директно от Microsoft сървърите. За windows 7 можеш да изтеглиш само ultimate версията. След това със

http://rufus.akeo.ie/

записваш изтегления имидж на USB. Накрая си рестартираш компютъра, влизаш в BIOS и избираш да зареди първо от USB устройството или директно при POST екрана натискаш клавиша за BOOT меню. След това инсталацията се прави по стандартния начин.

• Харесва ми 2
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В цялата работа има един тънък момент - 50GB размер на папката на профила показва, че там е имало потребителски файлове. Ако няма да се търсят - добре - направо се форматира/инсталира нова операционна система. НО! Ако има ценни файлове е добре да се възстановят(защото са изтрити), преди да се подходи към форматиране/инсталиране

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, DarkEdge написа:

В цялата работа има един тънък момент - 50GB размер на папката на профила показва, че там е имало потребителски файлове. Ако няма да се търсят - добре - направо се форматира/инсталира нова операционна система. НО! Ако има ценни файлове е добре да се възстановят(защото са изтрити), преди да се подходи към форматиране/инсталиране

Определено е така - има много файлове за да се запълни пространство от 50 Гб... Само че, как да ги възстановя, за да преценя кое ми трябва и кое - не? И втори въпрос - като погледнете снимката която качих относно какво се вижда в Моят компютър, възможно ли е да инсталирам Уиндоуса в Локален диск ( F ) ?  Реално погледнато, това беше дял " С " на предишния ми харддиск. Той работи, защото бях записвал филми и те се възпроизвеждат без проблем! Ако може да се запише по този начин, веднага ще изключа харддиска с който работи в момента компютъра и той ще се възстанови във вида, който беше до вчера...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип няма проблем да се инсталира на което и да е място, стига рамерът на дела да е достатъчен да събере операционната система. А за възстановяването на изтритите файлове - трябва да се ползва специализиран за целлта софтуер и да се ивлекат нужните папки с файлове. Обикновено това са:
\users\liusi\downloads
\users\liusi\desktop
\users\liusi\documents
\users\liusi\music
\users\liusi\pictures
И да се възстановят на друг диск. В краен случай на друг дял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвай Recuva. След като открие изтритите файлове, сортираш ги по папки и си търсиш в съответната папка и подпапките и какво е имало. Като възстановяваш нещо, го прави върху друг диск или дял, не записвай нищо върху този, от който искаш да възстановиш информация.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде, аз ви оставям...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Айде, аз ви оставям...

Завинаги ли :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, и в тази конфигурация Windows 7 може да се инсталира без DVD/флашка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

А, и в тази конфигурация Windows 7 може да се инсталира без DVD/флашка!

От този адрес https://tb.rg-adguard.net/public.php  Вече свалих Windows Ultimate... Да го кача на флашка и да опитам инсталацията, така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свали си някое компетентно физическо лице за помощ на място.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ви напиша какво НЕ сътворих... Нищо не става... Успях да сваля Windows 7 Ultimate и го качих на флашка с помощта на програмите, които ми написа Raze... Харддиска който е в момента на компютъра е с локален диск "С" - 10 Гб, а диск "Д" - останалото до 500 Гб... Опитах да инсталирам Windows 7 , но се оказва, че дял "С" е много малък! Когато тръгва инсталацията, стига се до изображението на двата дяла - "С" и "Д", но я няма опцията за корекция на дяловете. По никакъв начин не мога да направя дял "С" по-голям! Мислех, че 70 Гб ще са му достатъчни, но... Не става! Имам два харддиска които ги опознава компютъра, но само първия път когато ги закача. На единия хард записах Windows 7, но когато изключих харддиска, който е със Windows ХР, компютъра не може да го познае, или ми пише, че има грешка..... Два дена ми писна да вися пред екрана! Оказа се, че не мога да кача тая "седмица" никъде!!! Ако можете да ми кажете как може да разширя локален диск "С" на сегашния хард! Мисля си, че ако този дял "С" е по-голям, при инсталацията ще мога да го форматирам и да запиша на чисто Windows 7 - ако се покаже опцията за форматиране, разбира се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш няколко варианта:

можеш да изтриеш всички дялове от диска и да ги създадеш наново или да си създадеш каквито и колкото по брой и големина дялове ти трябват.

можеш да форматираш текущ дял, на който нямаш важна информация и там да инсталираш.

можеш да инсталираш в който искаш дял, стига да има достатъчно място, независимо дали там има друга инсталация или нещо друго, но това не е много препоръчително, най-добре е да е в празен дял новата инсталация.

и последно - с някой дисков мениджър можеш да оразмериш малък дял, да го направиш по-голям, като вземеш от съседен дял празното пространство. Важно е да си направиш архив на важната информация, защото може и да се повреди нещо при оразмеряването и да си загубиш информацията в дяла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз по-горе съм ти дал вариант, ама "от опит глава не боли" явно важи с пълна сила.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.