Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Колеги , имам договор с ментел а1 или там каквото им е името до 28 този месец.Ще използвам друга карта и искам да запазя номера на тази карта.Какво и кога трябва да направя , за да си запазя номера?На ваучер ли трябва да мина и как се минава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто се свържете с оператор от центъра за обслужване на абонати, задайте си въпросите и ще получите най-точна информация, как и какво може да се направи по този въпрос. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Операторите ми говорят пълни глупости и небивалици . Искам хора , които са минали по този път да ми обяснят . Операторите започват да ме питат защо ще минавам на ваучер и кое е по-добре, отделно вече ми писна да се разправям с такива нещастници . Ако си на ментел може ли да прехвърлиш номера на прима към друг оператор ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, venci_1913 написа:

Искам хора , които са минали по този път да ми обяснят

Отиваш при другия оператор и им казваш, че искаш да се прехвърлиш при тях и те ти казват какво да попълниш и т.н.

Нямам спомен как стана, но стана.

Успех!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди около година съпругата ми премина от Теленор към Виваком. Какво направихме: отидохме в офис на виваком, казахме, че искаме да се прехвърли при тях. Подписа нов договор и си запази номера, включително първите 3 цифри.. Отнема по-млако от половин час цялата процедура.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не искам да подписвам договори ,а да съм на прима или там каквото има !По всяко време да мога да прекратя взаимоотношение с тези измамници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да го използвам този номер . Единственото ,което ми се иска е да го запазя няколко месеца да казвам на хората ,че имам нов номер . няма да звъня от него. Целта ми е на хората ,на които не успея да им кажа ,че съм с нов номер ,а те ме потърсят да разберат ,че съм с нов номер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, venci_1913 написа:

Няма да го използвам този номер . Единственото ,което ми се иска е да го запазя няколко месеца да казвам на хората ,че имам нов номер . няма да звъня от него. Целта ми е на хората ,на които не успея да им кажа ,че съм с нов номер ,а те ме потърсят да разберат ,че съм с нов номер

Ако ще се махаш от МТЕЛ и ще ходиш на друг оператор нещата вече са доста улеснени. Отиваш в новия оператор и казваш, че искаш да си прехвърлиш номера към тях.  Всичко става до няколко дена. А в МТЕЛ трябва да заплатиш оставащите такси ако има такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

22 дни точно ми остават до края на договора . Картата ще я прехвърля на прима , но никъде не мога да видя случай подобен на моя. Всеки , който прехвърля номер на друг оператор подписва договори и прочие , а аз искам да нямам никакви обвързвания с договори ,а просто  да се запази номера .. До преди малко разговарях с *88 и отново празни приказки ми приказват . Да съм чакал да ми изтече договорът и тогава да си прехвърля номера на прима , ама щяло да се плаща такса за започнат нов месец без абонамент . А колко ще им дължа нямало как да се знае , щото съм ползвал промоция за договора .. Договорът ми е бил на 100 лева , ама аз плащам 30 "промоционален договор"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, venci_1913 написа:

22 дни точно ми остават до края на договора . Картата ще я прехвърля на прима , но никъде не мога да видя случай подобен на моя. Всеки , който прехвърля номер на друг оператор подписва договори и прочие , а аз искам да нямам никакви обвързвания с договори ,а просто  да се запази номера .. До преди малко разговарях с *88 и отново празни приказки ми приказват . Да съм чакал да ми изтече договорът и тогава да си прехвърля номера на прима , ама щяло да се плаща такса за започнат нов месец без абонамент . А колко ще им дължа нямало как да се знае , щото съм ползвал промоция за договора .. Договорът ми е бил на 100 лева , ама аз плащам 30 "промоционален договор"

Не знам за какво са ви тези прима карти. Има си нормални такси от 15-20 лева, където се използват неограничени минути и между 5-10 гигабайта интернет. Колкото до това МЕНТЕЛ да ти направят картата на прима не и е проблем, просто нарочно усукват и въртят. Вярно, че всеки от трите оператора в момента си има политика на задържане на клиенти, но МЕНТЕЛ са най-долните същества, които могат да съществуват.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Номерът ми в на 18 години и затова искам да го запазя .Ще ползвам отделна карта с много интернет и безплатни разговори.Затова ми е зор да го направя на прима и да не го губя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎6‎.‎10‎.‎2018‎ г. в 12:17, venci_1913 написа:

Няма да го използвам този номер .

При това .... взимаш си примата или бля, бял новия номер .... и изпращаш СМС до всички че ти Венци си си сменил номера и да те търсят на еди кой си номер .... Това даже може да направиш и през интернет ... та .... уточни се .... щото вече не се знае какво искаш .... да запазиш номера или какво ....

Ся .... разбирам, че си от Славия, но какво от това .... аз съм от Левски .... и не мога да разбера .... каква е задачата .... да запазиш номера или да псуваш и другия оператор .... най-добре .... хвани си шеф който да ти плаща сметката ...

Не знам какво те спира да отидиш при другия оператор и да сключиш договор с него .... все пак на другия оператор му е в полза, че е отмъкнал от п;редишния някакъв клиент, та .... всичко е въпрос на договаряне с другия оператор .... и какво .... мързи те да четеш общите условия ли .... до колкото си спомням на мен не ми налагат някакви рестрикции от това, ако реша да прекратя договора с доставчика си ....

С една дума .... всички са мескини .... както в парламента .... та .... хубаво хейтиш, но не на взимай за мезе тука поне .... :)

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж ся ,чоиек...  Разбирам ,че те боли за купата и за 2013 година , но тук не е мястото и не съм аз човека ,който е виновен!

Този номер е важно да се запази ,защото съм го дал на хора , които не живеят в България и са лекари , които не са ми оставили техни контакти , а те ще се свържат с мен . На всички мой приятели , колеги и т.н ще им пратя СМС ,че съм с нов номер и ще им пиша  . Мой близък ми е уредил карта ,която е с доста изгодни минути и МБ, но за сметка на това трябва да ползвам техен номер и затова искам временно да го запазя този номер. Отделно защо ще пускам тема да се обяснявам и да псувам операторите,какво ще постигна ?

Тъ  ... Не искам да тЪ занимавам , а хората , които са се сблъсквали с този проблем да кажат какво и как да направя. Аз съм го решил ще имам нов телефонен номер , но временно този да бъде на ваучер. 

Лек ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, 15 пъти ти го казаха. Отиваш в новия оператор, подаваш молба за прехвърляне и си там. Препоръчвам ти БОБ, защото разполагат с безсрочни договори - тоя месец плащаш, другия им казваш да те спрат и те спират - просто е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казаха по-горе отиваш в офис на новия оператор към който искаш да се прехвърлиш,казваш че искаш да се прехвърли номера към предплатена програма която е актуална към тази дата и до няколко дни ще имаш активна карта към този оператор,а дължимите такси до края на договора ще си ги изплатиш на стария такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.10.2018 г. в 0:44, venci_1913 написа:

Мерси .

Преди няколко месеца направих такова прехвърляне от Теленор към Виваком. Нямаше никакъв проблем - отидох в офис на Виваком, казах, че искам да си прехвърля номера на предплатена карта и това беше. Само трябва да провериш след това дали не дължиш още нещо към А1, защото много обичат да си начисляват някакви таксички.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера го прехвърлих и аз . Служителите във виваком бяха  супер незапознати и се опитаха да ме откажат , но след мое настояване и лъжене от двете страни всичко е ОК и прехвърлих номера на виваком на предплатена карта , като ми обясниха ,че картата е валидна 11 месеца и мога да не вкарвам пари и прочие .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, трябва да се зарежда поне веднъж на година, за да се запази номера.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.10.2018 г. в 11:36, venci_1913 написа:

Аз не искам да подписвам договори ,а да съм на прима или там каквото има !По всяко време да мога да прекратя взаимоотношение с тези измамници.

В този случай не можеш да запазиш номера! Не ми се получи от Теленор към А1 А, и какво лошо има да се отърсиш от стар номер попаднал  и на неподходящи места

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Номерът го прехвърлих на прима , но към виваком, за някаква скромна сума и може да не се зарежда 10тина месеца или нещо от сорта. Не знам какво не се е получило при Вас , но при мен стана. Първоначално се опитаха да ме откажат , но извиках управител и той съдейства.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Black Power написа:

В този случай не можеш да запазиш номера! Не ми се получи от Теленор към А1 А, и какво лошо има да се отърсиш от стар номер попаднал  и на неподходящи места

И при мен се е получвало вече два пъти ,така че според мен самият служител от А1 не е искал да съдейства.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.