Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам сателитен приемник на Вивател.Доста орязан но работи. Изкам да го настроя на хотбърд или някой друг спътник.Конвертора е на 2 дб и е еденичен. Антената е малко по голчма от булсатските и вивакомските.Има зададени три сателита и един по избор без име. Има да се въведе горна и долна честота,дайсек ,лнб и други.Когато ме пита за деспондер избирам Узер .Интересното е че изкарва индикатора за сила и качество 2 секунди и изписва че нещо не е свързано.Кабела е едножилен от старата аналогова антена.Там ли баркам и какво да правя.Не намира нищо и спира.Кое нее наред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Martin Nikiforov написа:

Имам сателитен приемник на Вивател.Доста орязан но работи. Изкам да го настроя на хотбърд или някой друг спътник.Конвертора е на 2 дб и е еденичен. Антената е малко по голчма от булсатските и вивакомските.Има зададени три сателита и един по избор без име. Има да се въведе горна и долна честота,дайсек ,лнб и други.Когато ме пита за деспондер избирам Узер .Интересното е че изкарва индикатора за сила и качество 2 секунди и изписва че нещо не е свързано.Кабела е едножилен от старата аналогова антена.Там ли баркам и какво да правя.Не намира нищо и спира.Кое нее наред.

Правилно ли си настроил антената към Hotbird 13B/13C/13E at 13.0°E същото важи и за транспордерите ,виж ги от линка.
Не знам как са нещата с виваком,но помня че булсата трябваше да им връщаш антената към спътника от който излъчваха на всеки 72ч,ако гледаш от друг спътник за да се активира приемника.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

parvo se izvinqvam za latineca.vsichko sam kupuval ot magazine.osven priemnika.toi mi popadna ot edin bitak.nqma taimer za blokirane.beshe kodiran da no az go razkodirah.sega vliza vav vsichki nastroiki.kak daq nastroq sega .pravilno za da moga da q vartq veche.govorq za parametrite.koe kak.imah analogova predi mnogo godini itam neshtata bqha dalech po prosti.blagodarq 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Martin Nikiforov написа:

parvo se izvinqvam za latineca.vsichko sam kupuval ot magazine.osven priemnika.toi mi popadna ot edin bitak.nqma taimer za blokirane.beshe kodiran da no az go razkodirah.sega vliza vav vsichki nastroiki.kak daq nastroq sega .pravilno za da moga da q vartq veche.govorq za parametrite.koe kak.imah analogova predi mnogo godini itam neshtata bqha dalech po prosti.blagodarq 

Първо трябва да настроиш антената на 13.0°E връщаш настройките на приемника по подразбиране и го пускаш да сканира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E shte reche ne iztok li.Ivinqvam se za glupavite vaprosi.ne go razbiram naistina.sega se ucha

moga da q nasocha na iug zapad ili sever

na iztok trqbva da q kachvam na pokriva

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Martin Nikiforov написа:

E shte reche ne iztok li.Ivinqvam se za glupavite vaprosi.ne go razbiram naistina.sega se ucha

Да,изток е.
На око ме съмнява да направиш настройка на антената,трябва ти нещо такова за целта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля пишете на кирилица. Във форума има такова правило. Иначе постовете ще бъдат изтрити.

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница, само с главни букви или със заместени символи вместо Ч-4, Ш-6 и т.н. се изтриват без предупреждение.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Martin Nikiforov написа:

moga da q nasocha na iug zapad ili sever

na iztok trqbva da q kachvam na pokriva

Тук може да видиш спътниците и тяхното местоположение.

преди 4 минути, Martin Nikiforov написа:

kogato pusna da skanira vednaga spira za nqkva greshka che neshto nee svarzano.

Извиняваите за латинеца

Снимай да видим грешката какво казва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да сам почистил антената и дали всичко е сварзано правилно

на булсат са едни танки и многожилни.моя е каквто винаги е бил

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо сканира толкова кратко 2 3 секунди това нормално ли е

ако е нормално значи нее насоката правилна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би ти трябва сателитен кабел, с кабела от старата аналогова антена не съм много убеден, че нещо ще стане...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Martin Nikiforov написа:

Защо сканира толкова кратко 2 3 секунди това нормално ли е

ако е нормално значи нее насоката правилна

Защото антената е в нищото,когато не може да хване транспондер няма какво да сканира.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, vstoitsov написа:

Може би ти трябва сателитен кабел, с кабела от старата аналогова антена не сам много убеден, че нещо ще стане...

Кабела е коаксиален,той не каза какъв е в момента.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

коаксиален е да с ваншна оплетка

точно такъв е

кокво да ваведа за горна и долна честота

и после на транспордера иска

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Martin Nikiforov написа:

коаксиален е да с ваншна оплетка

Провери дали кабела е свързан правилно към приемника и към антената,след това настрой антената към спътника,което не ми е ясно как ще стане без уред.Не е възможно да нацелиш транспордер на око без уред,това не е както едно време беше с аналоговата сателитна телевизия,като и тя не се хващаше съвсем лесно.

преди 4 минути, Martin Nikiforov написа:

кокво да ваведа за горна и долна честота

и после на транспордера иска

Не е нужно да задаваш стойности,при правилно позиционирана антена ще се изберат автоматично!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да врав си.И преди не беше но сега голям зор.Освен да извикам техник

Освен да вартя и да сканирам докато хване

Но не става много вартях нищо

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак казвам прочети какво пише на обвивката на кабела, ако не пише SAT нещо си или поне по параметри да е такъв няма да стане...Не мисля, че ако е от кабелна ТВ ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, vstoitsov написа:

Пак казвам прочети какво пише на обвивката на кабела, ако не пише SAT нещо си или поне по параметри да е такъв няма да стане...Не мисля, че ако е от кабелна ТВ ще стане.

Кабела трябва да е коаксиален с вълново съпротивление - 75 Ohm,не е от значение дали ще пише на него SAT или не.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като го гледам е сащия както на снимката.Интерено е че имам кабел от булсат които е с много жила

но не виждам как мога да варжа него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.