Премини към съдържанието
Kristian Bangeev

Двойно плащане на данък при пререгистрация на автомобил

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам една питанка, на която не намерих отговор в предните теми. Септември 2017г. си купих автомобил с регистрация в област Русе и платен данък до края на 2017г. Пререгистрирах го в област София. Тази година тръгнах да си плащам данъка и ми излезе, че имам да плащам данъци от септември 2014г. Оказа се, че КАТ са подали невярна информация към общината. Изчистиха ми всички задължения до септември 2017г., но ми оставиха данъка за септември, октомври, ноември и декември 2017г. въпреки, че този данък е платен един път в област Русе.

Въпросът е пак ли са допуснали грешка или наистина трябва повторно да се плати този данък?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз го ядох това дърво въпреки, че моя данък е само 27 лева. Миналата година си купих кола от Плевен. Тъй като по местожителство се водя в село Староселци се оказа, че данъка за тази година трябваше да го платя в град Искър. При прехвърлянето и покупко продажбата данъка на колата беше платен. И чудо отивам да си плащам данъка за тази година и се оказва, че и за миналата също не бил платен, та чак и дължа лихва.  

Не ми се занимаваше, че нямаше време. Платих едни 54 лева и така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да се плаща 2 пъти, но тъй като има смяна на номера на бюрократите може да им потрябва хартия че оня номер по договора и и сегашния номер се отнасят за един и същ автомобил (VIN). Иди и ги попитай.  До сделката автомобилът не е бил твоя собстввеност и няма как да платиш каквото и да е. Кажи го на продавача да провери и изчисти. И си пази квитанцията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Филипов написа:

Не би трябвало да се плаща 2 пъти, но тъй като има смяна на номера на бюрократите може да им потрябва хартия че оня номер по договора и и сегашния номер се отнасят за един и същ автомобил (VIN). Иди и ги попитай.  До сделката автомобилът не е бил твоя собстввеност и няма как да платиш каквото и да е. Кажи го на продавача да провери и изчисти. И си пази квитанцията.

Продавача ми е приятел. С него платихме всичко, защото нямаше как да стане прехвърлянето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това си е редовна измама на много общини. Моята кола е в мен от 2010г. и през няколко години ме пробват дали си пазя на хартия, че данъка е платен. Все излиза за задни години, че не съм платил данък и ме карат да им покажа на хартия или да си го платя. И те така ходя втори път да нося избеляла бележка за платен данък за преди 5 години. А и когато отида все има някой на съседното гише разправящ се по същия въпрос. Явно е масова практика. Освен това за да се купи кола трябва да се плати данъка до момента иначе не става за прехвърляне. То близко до акъла в новата община, че колата е с платен до момента данък, ама автора все Септември споменава. Да не би колата да е с платен данък до Септември 2017г.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Данъкът е платен до края на 2017г. в община Русе, но на мен ми искат да го платя от септември до декември 2017г. повторно в моята община.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Срещу твоето име няма нищо. Затова отиваш с хартия че е платен до декември за същия автомобил. Ако няма документ те няма как да знаят че при сменен ДКН е същото МПС (VIN). Ако е същата община и не се сменя номера може би няма да има този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дал съм им копие от платения данък, от договора за покупко-продажба, от големия талон. Би трябвало да знаят, че е платен до края на 2017г. Или са сбъркали, или наистина трябва да го платя, пък човекът да ходи да си иска остатъка от данъка от Русенска община.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези автомобили как минават ГТП ако нямат платен данък?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там е и проблемът. Миналата година продавачът си е минал технически, но тази не мога защото не съм платил данъка все още. Въпросът е да го плащам ли или да се разправям и да настоявам, че за 2017г. е платен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Столична община ми отговориха, че данакът в Русе бил по-малък, затова ми го зачислили наново...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.