Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Изгоря ми дъното и сега търся ново легло за i7-цата . Моля за помощ!
Процесора ми е i7-3770 и си търся работещо дъно сокет 1155 . В olx-a има няколко ,но се съмнявам в тях.
Моля за съдействие ,благодаря Ви предварително.

Спорен ден !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е на късмет по-скоро, да си намерите дъно с този сокет, при това да е хем работещо, хем на смислена цена. Може да се окаже по-добър варианта да минете с ъпгрейд на дъно, процесор и оперативна памет, като продадете наличните си, процесор и оперативна памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Договаряш се с продавача да го прати с опция за тест на адрес. Куриера идва във вас, закачаш дъното и тестваш. Имаш 15-20 минути, моето дъно от подписа така го взех преди 5-6 месеца и още си го ползвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по магазине втора ръка масово се продават маркови за  200- 250 лв цяла конфигурация 

може да купиш и да се опиташ да продадеш каквото не тие  нужно или да пазиш резерва ако ти изгърми и процесора .

https://ardes.bg/product/hp-compaq-6300-pro-sff-vtora-upotreba-80083716-118882

https://support.hp.com/bg-en/document/c03382665

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марковите дъна са куци - орязани отвсякъде от функции, трябва захранването да им пригаждаш с преходници, а освен това не могат да държат турбо честотите - имам една такава конфигурация и с xeon процесора от подписа на дъно Lenovo в по-тежка игра turbo boost ми пада след няколко секунди до default честотата от 3.5 GHz на 3.3.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

3.5 GHz на 3.3.

яко

моя на оверклок 30  %

е 3.2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И къде е тука връзката с въпроса в темата би ли обяснил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

И къде е тука връзката с въпроса в темата би ли обяснил?

за 50 лв дъно какво искаш

нали работи 

и малко ме съмнява това което казваш да е вярно 

но да приемем че е  така  не ми се занимава със сокети под 1150

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се обади под моста, или/и на кой беше там другият основен вносител на компоненти. Кой знае, дали в някое прашасало ъгълче на склада, не им е останало някое дънце с 1155 от моделите с по-нормална цена, с чипсет Н61, или В75.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое дъно е за 50 лева и кое те съмнява, че е така? Относно турбо честотата може само при това lenovo да го има проблема, преди това бях с I5 процесор на същото дъно и не съм забелязал подобни проблеми, но след поставяне на процесор 4/8 това с честотата си беше така. Може и на по-евтини обикновени дъна да е същото, нямам идея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

Кое дъно е за 50 лева и кое те съмнява, че е така? Относно турбо честотата може само при това lenovo да го има проблема, преди това бях с I5 процесор на същото дъно и не съм забелязал подобни проблеми, но след поставяне на процесор 4/8 това с честотата си беше така. Може и на по-евтини обикновени дъна да е същото, нямам идея.

значииииии

за  170 лв цяла конфигурация сметни колко пари трябва да е дъното

тези  маркови пс  са със 200-300 вата захранвания много ясно че като им сложи  gtx 580   нещо няма да е наред .

затова се гони видеокарта без допълно захранване

като   gtx 750 ti  примерно 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

chuekit

Потърси от твоето населено място дали има оферти (не само в 01Х) за такива дъна, прегледай добре конкретните модели кое какви възможности има и колко е близко до твоето дъно (между другото то какво е и какъв му е проблема, на сервиз ходило ли е). Какви други компоненти имаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

и колко е близко до твоето дъно 

не сте компетентен да се изказвате  по темата

единствено е  важен сокета и какви процесори поддържа

и рам каква 

другото  са прищевки   на ползвателя

да има още  един pci e  свободен неизползваeм   с  надеждата някога да  направи ъпгрейд - sli 

New-Bitmap-Image-8.png

в задачата се пита колко струва дъното със захранване и "безплатна доставка "

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Yvan Sergeеv написа:

не сте компетентен да се изказвате  по темата

Хайде да не ми казваш какъв съм!

Лично аз съм търсил дъно преди години за същия сокет - нито една фирма не можа да предложи ново дъно.

И да беше ми много важно колко слота за памет има, колко SATA порта и колко PCI-E слота, защото тези неща се определиха от наличните компоненти, а не от

преди 38 минути, Yvan Sergeеv написа:

другото  са прищевки   на ползвателя

Ти като купуваш нещо отиваш и вземаш първото срещнато ли?

Логично е да прегледа кой модел какво предлага, дали чипсет, дали по-добър аудио и мрежов чип, може да има и някоя друга екстра, не пречи да се пусне едно търсене в нета за конкретна дънна платка кой какви проблеми е имал с нея и т.н. - накрая разбира се се гледа и цената. Ако намери само една то там е ясно или я взема или сменя платформата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Стара Загора съм , питал съм 90-95% от всички магазини и сервизи в града, както и доста магазини и доставчици на дъна от София. За ново никакъв шанс , но и 2ра ръка никой магазин няма.

Имам цяла конфигурация - 2х4гб РАМ (имам и 2х8 -отпаднаха от друг компютър) , ХДД, ССД  , Захранване 800W , i7-3770 . Дъното е/беше Intel-ско  DZ77SL50K .

Не държа да е някакво ултра яко дъно . Дори и с 2x DIMM слота ми върши работа и с 1 PCIe. Няма да пускам SLI ,така или иначе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

дали по-добър аудио и мрежов чип,

това само затвърждава   горното ми твърдение 

тея работи никой не ги гледа  щото са посредствени  каквито и да са 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, chuekit написа:

Не държа да е някакво ултра яко дъно

потърси - лесно е !

https://www.olx.bg/elektronika/kompyutrni-aksesoari-chasti/aksesoari-chasti/q-дъно-1155/

https://bazar.bg/obiavi?q=дъно 1155/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Петроff написа:

И кое му е лесното да даде 130лв за 1155 дъно??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Year Zero написа:

И кое му е лесното да даде 130лв за 1155 дъно??

някъде да прочете дай ???

направих предложение къде има - а дали ще купува той си знае ... господин адвокат  !!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.