Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам стар настолен компютър, който е с 2ГБ RAМ памет DDR3- 2 плочки по 1ГБ 1333 mhz.

Дъното ми е https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-P55-US3L-rev-10#ov , но не мога да разбера дали е съвместимо с честота 1600mhz и колко е максималния капацитет на RAM- паметта, която мога да добавя.

Имам подръка няколко плочки RAM и бих искал да ги използвам. Дали ще се получи?

Благодаря Ви предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. 4 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 16 GB of system memory
  2. Dual channel memory architecture
  3. Support for DDR3 2200/1600/1333/1066/800 MHz memory modules
  4. Support for non-ECC memory modules
  5. Support for Extreme Memory Profile (XMP) memory modules

Какви налични памети имаш сега?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сте писали коя ревизия е дъното (rev.1.1 например).

За  rev. 1.0, поддържа памет до 16 GB общо за цялата система:

Цитат

4 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 16 GB of system memory .

Желателно е плочките да са един тип (например DDR3) еднаква честота , капацитет, за да се използват в двуканален режим.

Обикновено това са слотовете със еднакъв свят. Но си прочетете упътването, там е указано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще стане, стига паметта да работи нормално. Слагаш и тестваш според инструкциите на дъното. Ако е на по-ниска или по-висока честота от другата памет или от поддържаната от дъното, ако няма как да зададеш честотата ръчно, най-много да работи на по-ниската честота или с честотата на паметта, която е най-ниска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам едни на Кingston Hyper 2х4 GB 1600mhz , които пробвах да сложа и ми даде син екран. Дъното ми е rev.1.0 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само тях ли сложи или ги добави?

В биос-а разпознаха ли се преди да ти избие в син екран после, а с какава ОС си?

Пробвай само една от тях на първия слот и пусни memtest. Ако мине добре сложи и втората на съответния слот и пак тест-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махнах старите и сложих тези, да. В Биоса ги разпознава, че има 8 GB RAM. Но ми ги даваше на по-ниската честота: 1333 mhz. На Windows 10 съм.

Как се пуска този memtest?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Memtest86+

10 - 32 or 64 bit?

Настройките на паметта в биос-а на автоматични ли са?

Тази честота може да се влияе и от процесора ти - твоя какъв е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows-a е 64 bit , а процесорът I3, но трябва да го проверя точно какъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагам на първия слот старата РАМ и компютърът тръгва. След това я махам  и слагам новата и на екрана излиза картинка на дъното с опциите от кравиатурата,които не мога избера,защото клавиатурата ми е неактивна и компютърът започва да прави рестарти един след друг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимай тази картинка да видим какво пише. Нали каза че имаш и други плочки с тях тръгва ли? Пробва ли без да махаш старата памет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да махам старите ми излизаше син екран,на който пишеше че компютърът трябва да се рестартира и след това отново излизаше син екран. А сега само с една от новите се рестартира непрекъснато. Не мога да си влезна в Биоса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи паметта, нулирай BIOS от джъмпера на дъното и пробвай пак. Пробвай паметта на различни слотове. Колко плочки и какви са тези "новите"? Марки/модели?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробва ли другите неща да направиш, които ти казах? И сигурен ли си, че тази памет работи? Тествал ли си я на друг компютър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да намеря джъмпера на дъното,а само батерията. Паметите са извадени от запечатани кутии и би трябвало да работят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всеки случай напиши точния им модел.

Пробва ли и двете банки памет по отделно?

Ако зануляваш биос-а с вадене на батерията, трябва първо да си му спрял тока и да си разредил кондензаторите!

Пробвай двете нови памети и на друг слот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На синия екран изписва Your PC ran into a problem and needs to restart. Пробвал съм ги и по отделно,да. Моделът на паметта е Kingston hx316c10fb/4.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното има упътване, във връзката в първия си пост към модела можеш да си го изтеглиш и да видиш кой ти е джъмпера за нулиране на BIOS, пише го на страница 15. Вземи прочети и как и какви памети и къде се слагат от това упътване!

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-P55-US3L-rev-10#support-manual

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко се съмнявам едностранните ти 4-ки да запалят нормално на това дъно. Може да опиташ с флаш на последния биос(F7), но не очаквай кой знае какво. Ако държиш да сложиш повече рам, решението е да търсиш двустранни модули. Чипове с по-ниска плътност е по-вероятно да работят безпроблемно при такава платформа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би ли ми дал примерни плочки? Ако трябва ще продам тези и ще си купя нови. Биосът ми е ъпдейтнат и за съжаление нямаше ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търсиш плочки, които имат чипове и по двете страни. Това означава "двустранни модули". Съответно, твоите, например, са с чипове само по едната страна - едностранни - на свой ред въпросните чипове трябва да са по-плътни, за да се постигне същия капацитет памет. Та, търсиш двустранни рам памети. Можеш да ги проверяваш по серийния номер или просто питаш продавача какви са. Аз лично не бих ги търсил чисто нови. Употребявани са по-далавера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.