Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, нуждая се от съвет за музикална система. Ще ви бъда благодарен да дадете съвет.
Ще се опитам да бъда максимално конкретен:
Бюджет 1500лв.
Предназначение - слушане на музика (джаз, класика).
Източник -  онлайн платформи през таблет, разполагам и с дискове, ако има възможност, бих ги ползвал, но не е задължително.
Квадратура на стаята - 40.
Предпочитание към звука (разбира се напълно лаически описано :)) - плътен, но мек бас, не да бумти; ясни средни и високи, не скърцащи и съскащи :) 
Благодаря ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж темата под твоята, добави един Cd Player и си ти :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета не е много голям. Но ще се опитам да напиша няколко варианти

Стаята не е малка, 40 квадрата.За това ще трябва да помислите за подови тонколони.

Нещо от типа на:

Dali Zensor 5 Pair Florstand Speakers

Dali Zensor 7 Light Walnut.

Като вторите са за предпочитани, заради големината на стаята.

В зависимост какви източници, ще свързвате към усилвателя. Ще трябва да има вграден поне блутут.

Щом, ще стриймвате от таблета към усилвателя.

Но, след избора на тонколоните, не остават много средства за читав усилвател  с (блутут или без).

Пример за усилвател/ресийвър:

Onkyo TX-8220 Стерео Ресивър с Bluetooth

Другият вариант (по добър) е да вземете чист стерео усилвател (без безжично свързване).

Onkyo A-9030 2x65W Stereо

Denon PMA-720AE Stereo Amplifier

YAMAHA A-S301

И да добавите в последствие (може и по късен етап), блутут джаджа към един от входовете, или нещо от типа на

Chromecast Audio или блутут streamer (устройство). Който се включва във един от входовете на усилвателя.

Ако имате Flat Tv (LEd Oled, LCD), с оптика и искате звука да минава през тонколоните.

Например, пускате даден концерт на медиа плеъра на ТВ.

Тогава желателно е усилвателя да има и оптичен вход.

За CD плеъра (щом имате CD) дискове, ще трябва да го избирате на по късен етап.

На последно място, ще трябва да помислите и за кабелите (с подходяща дължина ). Kоито желателно да бъдат от чиста (OFC) без-кислородна мед. (които започват от 7-8 лв метъра).

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така зададен, въпросът е неопределен. Затова да попитам:

За каква онлайн платформа става дума? Интернет радио или стрийминг ресурс? Например Спотифай и/или Дийзър? Или Тидал през прокси от чужбина? С какво качество/битрейт е онлайн платформата? Интернет радиото е с МР3 качество 64 или 128 килобита за секунда. Спотифай има освен 128 к/сек и премиум услуга 320 kbit/sec Ogg Vorbis. Deezer имат и HiFi 44.1 kHz 16 bit.

Най добрият вариант, ако стриймът е достатъчно качествен, е да помислите за отделен мрежови стриймър т.е. мрежови плейър. Той ще получава сигнал от домашната мрежа - рутер по WiFi или по жица - ethernet.  А управлението на стрийма става през таблета от съответен app за конкретния модел плейър. Освен това ще трябва и усилвател и колони.

Това е оптималната конфигурация. Но за съжаление ще надвиши бюджета.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oic, Михайлов,

благодаря ви за съветите. Ще помисля и вероятно ще трябва да се информирам малко по-обстойно :D 

Приятел, препоръча Bose SoundTouch30, като най-неангажиращ ме с проучване и т.н. вариант. Имате ли впечатления?

П.С. Имах предвид Спотифай, да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отидох днес да купувам Dali Zensor 7 и попитах за предложените усилватели, срещнах силно пренебрежение: било напълно безсмислено да купувам чист усилвател и отделно да купувам блутут стриймър или нещо подобно, пък и предложените усилватели били слаби за колонките. Най-евтиното и добро било https://www.avitel-bg.com/pioneer-sx-10ae--stereo-receiver
Какво мислите за този усилвател, защото четейки из форума не срещам добри отзиви за марката. Извинете ме, ако съм ви прекалено досаден с въпросите, но ми се ще поне веднъж да преборя вродената си прибързаност в покупките :D 

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слушане на качествена музика от стерео система през блутут от телефон за мен е несериозно. Ако ще е стерео ресивър, според мен трябва да е поне нещо подобно:

https://www.avitel-bg.com/onkyo-tx-8130--stereo-network-receiver

Поддържа директен стрийм от Спотифай, Дийзър и интернет радио /TuneIn Radio/. Т.е. трябва ви домашна мрежа /рутер/ и ресивърът директно от рутера ще стриймва по WiFi или жично, без никакви блутути. Има и безплатно  мобилно приложение за управление на ресивъра.

Освен това има вграден плейър с качествен цифровоаналогов преобразовател /ЦАП(DAC)/ и може да просвирва музика от флашка или външен диск през USB във всякакви формати с високо качество. Също може да просвирва музика през домашната мрежа дистанционно от компютър.

Естествено  освен това си трябват и чифт подовостоящи колони. Примерно горепосочените Дали Зенсор 7.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.11.2018 г. в 15:08, Anozognozik написа:

Здравейте, нуждая се от съвет за музикална система. Ще ви бъда благодарен да дадете съвет.
Ще се опитам да бъда максимално конкретен:
Бюджет 1500лв.
Предназначение - слушане на музика (джаз, класика).
Източник -  онлайн платформи през таблет, разполагам и с дискове, ако има възможност, бих ги ползвал, но не е задължително.
Квадратура на стаята - 40.
Предпочитание към звука (разбира се напълно лаически описано :)) - плътен, но мек бас, не да бумти; ясни средни и високи, не скърцащи и съскащи :) 
Благодаря ви.

"Бюджет 1500лв.
Предназначение - слушане на музика (джаз, класика)."
Това е трудно достижима цел за определеният от Вас бюджет. Този тип музика иска далеч по добра техника за качеството, което искате. Тук важна роля имат всички компоненти от изградената система, като винаги на първо място застават тонколоните и НАЧИНА на тяхното разположение в самото помещение. Почти със същата сила е мебелировката на самото помещение.Всички тези аспекти са писани точно в този подфорум от Михайлов, AGD, Николайчо,Белгиеца и други посетители.
Слушането на джаз и класика( като в класиката влизат всички понятия - опера, симфония, класически джаз и т.н) изисква поне една идея, да не казвам и две, по добра техника - особено тонколоните.
"Слушане на качествена музика от стерео система през блутут от телефон за мен е несериозно"
А за мен думата блутууд тук даже е неуместна да се употребява. (все едно слушам пряка реч през телефона) това са му възможностите, приравнени към високата вярност.
Последният пост на Михайлов  е препоръчителен за мен. Но и цената нараства, както е споменал. Тези приказки съм ги написал, за да ви предпазя от разочарования, че искате едно, а се е получило съвсем друго. Независимо от това, Ви пожелавам успех с оборудването на отделните компоненти. Не посочвам модели, защото бих посочил такива, на далеч по голяма цена, която няма да ви се хареса, а и не е необходимо да ви убеждавам.

Какво казва AGD:
"Хубаво не иска жената стоящи на пода колони, ама и тези бук шелфчета като им сложиш стойки и те стават седящи на пода!?!

Качеството е друго с трилентови стоящи на пода в сравнение с висящи на стойки бук шелфчета.

"Аз имам 3 комплекта по 2 стоящи на пода колони в хола и още не ме е изгонила жената, и знаеш ли защо - защото и тя обича качествената музика."

AAUUXX
"Ще ги захрани разбира се, тон-колоните трябва да са два пъти по- мощни от усилвателя за да не се нанесат повреди на говорителите при висока мощност при пикове.
Ако търсиш нещо за шумотевица ориентираш се грешно, посочените компоненти са с идеята за качествен звук."

Белгиеца
"Абе то може и нещо ефтино да ти хареса, ама ако има къде някой да ти даде да го послушаш с един твой тестов диск който познаваш добре и знаеш какво искаш да чуеш.

Аз си пренареждах джунджурийте преди месец два и трябва да правя едни дървени стойки като колонки на който да сложа моите малко пред телевизора от двете му страни. Сега има кофти резоннатни честоти в ниските и трябва да се отдалечавам от стената зад мен, като гледам Голос от братушките. Като им дойде време да ги направя ( някога) ще ги покажа и тука."

Михайлов
"Каквито и озвучителни тела да подбереш, те изискват определено свободно празно пространство зад тях и отстрани. Т.е. необходими са известни отстояния - от задни и странични стени или мебели /секции, шкафове и т.н./

Производителите на озвучителни тела обикновено пишат в инструкциите какви са минималните отстояния. Ако се спреш на тонколони с преден басрефлекс /наричат го още и фазоинвертор/, тогава може да оставиш по-малко разстояние до задна и странични стени /мебели/. Но по принцип е хубаво и в този случай да има поне десетина-двайсетина сантиметра. Естествено, че дори и да разположиш тонколоните почти плътно до стени и мебели, пак ще свирят, но в много случаи според особеностите на помещението и мебелите може да се получи едно допълнително бумтене, гъгнене, дрънчене или отражения и ехо от близките повърхности.

Ако си затруднен по отношение на свободното пространство, трябва да си избереш подовостоящи тонколони с преден фазоинвертор. Или насочен надолу - примерно като в някои модели Фокал и Таной.

Примерно - и аз нямам достатъчно пространство. Затова съм си намерил  колони Кантон с преден фазоинвертор, които все пак са отдалечени на десетина сантиметра от най-близките повърхности.

Избягвай да слушаш системата в празни кънтящи помещения. Задължително трябва да имаш килим, меки мебели, завеси на прозорците. Няколко шкафа с книги също помагат"

Белгиеца
"KEF няма да са никакъв кеф за ушите с тая алуминиева пищялка за високите честоти.
Обзалагам се с 99% сигурност че ще свирят студено.
За слушане на цигулки ще стават, но женските гласове ще съскат като змии на съгласните С, З, Ч, Ц
На някой пенсионер слушащ класическа музика може да му харесат, поради пооглушяването му точно във високите честоти, ще му изглежда като чели пак чува ясно като е бил по-млад.
Но за младежи и господа преди 60г. ще има проблемче и звукова умора."

Михайлов
"Въпросът за кабелите донякъде е въпрос на вманиачаване. По принцип колкото по-скъп кабел, толкова по-добре. Но не трябва да се прекалява. Особено при използване на такива компоненти - ДАК, усилвател и колони, които са много добри, с много приятно звучене, но не са свръхкачествени /свръхскъпи/ и съответно не изискват такива кабели. Просто няма да чуеш разлика с тях.

Аудио кабел между усилвател и колони. Трябва да е от чиста мед, многожичен, с добра изолация. Сечение - минимум 2.5 квадратни милиметра. Цена - гледай да е поне 5-6-7 лева на метър. Но не се увличай. Няма смисъл да даваш повече от 10-15-20 -тина лева на метър за такъв кабел. Купувай само от надеждни магазини. Примерно за София - Musicworld, Audio-factor, Audio arte, Avitel, Top audiovideo и т.н. Кабелът до двете колони трябва да е с абсолютно еднаква дължина. А не единият по-дълъг, а другият по-къс. И усилвателят, и колоните имат врътки, на които можеш директно да стегнеш заголените медни жички. Само леко ги усукваш. Заголваш около 10 мм. Може да си купиш и банани за краищата на кабелите. Обаче хубавите банани са скъпички. На теб ти трябват общо 8 банана. Хубавите почват от 25 лв. комплект за 4 банана.Кабелите се закрепват към бананите с винтчета или със специална врътка. Кабелите към колоните не трябва да са много къси или прекалено дълги. Примерно вземи си общо 5 метра - две парчета по 2.50 м.

Интерконектен кабел между ФИИО-то и Онкиото. 3.5 мм жак - два чинча. Също трябва да е качествен. Избери си подходяща дължина. Има по 0.5 метра, 0.8 метра, 1 метър, 1.50, 2 метра. В никакъв случай не купувай евтин кабел по 2-3 лева от Техно-нещо си магазините, Зора или магазините за електроматериали. От горепосочените магазини - за кабела за колоните,  си вземаш и един хубав интерконектен кабел за поне около 20 лева.Примерно от Мюзикуърлд - кабел Кордиал - около 20 лева.

Абсолютно същото важи и за коаксиален или оптичен кабел. Пак подходяща дължина, пак от същите магазини, пак цена поне около 20 лева.

Аз съм маниак. При мене кабелът за колони е по 22 лева метъра.И се води леко евтин.  Интерконектите са по 100 лева и нагоре. Но и свирките са малко по-други...

Изобщо има едно правило - сумарно цената на всички кабели трябва да е  около 10 процента от цената на свирките - усилвател, ДАК, колони и т.н."

AGD
"Ако слуша с 10-20 вата в хол 20 квадрата наистина ще го боли главата.

Аз при 3 вата "събарям апартамента". Зависи кой какви колони ползва и с каква чувствителност. Така, че мощностите са без значение, за децибели трябва да се говори."

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колев60, думите ви са напълно логични и няма за какво да ме убеждавате, вече съм убеден. :)

Аз наистина нищо не разбирам от аудио техника и не само от аудио, тъй че нека думата блутут не ви обижда. Има и две константи, които надали ще се изменят. Едната е бюджетът, разбира се може скромно да се увеличи с няколко стотин, но толкова е дълбок джобът. Другата е музиката, която слушам. Не бих започнал да слушам нещо, което ще звучи по-добре на тази техника, просто защото ще звучи по-добре. 
Приех веднага съвета на Михайлов и ще купя посочения от него рисивър + Дали колонките. Когато приключи ремонта и взема техниката, ще пусна няколко снимки да дадете съвет за разположението на колонките.

Благодаря отново за съветите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Anozognozik написа:

Колев60, думите ви са напълно логични и няма за какво да ме убеждавате, вече съм убеден. :)

Аз наистина нищо не разбирам от аудио техника и не само от аудио, тъй че нека думата блутут не ви обижда. Има и две константи, които надали ще се изменят. Едната е бюджетът, разбира се може скромно да се увеличи с няколко стотин, но толкова е дълбок джобът. Другата е музиката, която слушам. Не бих започнал да слушам нещо, което ще звучи по-добре на тази техника, просто защото ще звучи по-добре. 
Приех веднага съвета на Михайлов и ще купя посочения от него рисивър + Дали колонките. Когато приключи ремонта и взема техниката, ще пусна няколко снимки да дадете съвет за разположението на колонките.

Благодаря отново за съветите.

Приятел! Нищо не ме обижда. Написал съм го образно.

В редиците на HI-FI маняците има различни хора - такива, които много добре разбират тази техника и могат да я коментират. Те обикновено са тонрежисьори или грамотни в тази област. Има доктори, летци, железничари, зидарокофражисти и всевъзможни други, за да им е това основният занаят. Но всеки един от тях обича качествената музика и я слуша на това, което си е купил за своето "студио". Написал съм поста , за да ви предпазя и насърча, да не се отказвате от отличната идея, даже и жената да проявява агресия към Вас. Тя с годините, ще се научи да слуша качествена музика, колкото и да не иска.Аз преди 50 години моята я убедих с думите - Или качествена техника, или си отиваш при родителите да те тунтуркат!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.11.2018 г. в 15:08, Anozognozik написа:

...
Източник -  онлайн платформи през таблет,
...

Онлайн платформи - нисък битрейт.
Таблет - бюджетен предусилвател с софтуерни кодеци.

Това автоматично те дисквалифицира като аудиофил и те слага под знаменател меломан. Извод: 1500лв са пари на вятъра.
Bluetooth 5.0 с АPTX-HD или LDAC свива сърмите на всеки един аудиофил с завързани очи. На пизден-ден ще уловят разликата против кабели от злато.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Profruit написа:

Bluetooth 5.0 с АPTX-HD или LDAC

И кой обслужва нискочестотната част? Предусилване, НЧУ; говорители? Пак до там опира работата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качеството на една система се определя от най-ниската й съставна. Обратно пропорционално-супер-дупер усилвател, на изхода пиезо-слушалки. Та в случая с музика от интернет и бюджетно аудио устройство каквото и да се закачи след тях е все тая. Лентата е окастрена, шумовете и изкривяванията над допустимите.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Profruit написа:

Качеството на една система се определя от

всеки един компонент във веригата източник-изход. И общото качетство се определя от това на най-нискокачествения компонент.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Profruit написа:

Качеството на една система се определя от най-ниската й съставна. Обратно пропорционално-супер-дупер усилвател, на изхода пиезо-слушалки. Та в случая с музика от интернет и бюджетно аудио устройство каквото и да се закачи след тях е все тая. Лентата е окастрена, шумовете и изкривяванията над допустимите.

Вярно е, че сериозните аудиофили ползват усилватели "супер-дупер" за по 20,30, 50000$, но никой от тях не ползва слушалки от типа "пиезо" а слушалки започващи с цена минимум 1500-2000$. Ние говорим, че питащият след време, най вероятно ще смени отделните блокове с такива, които ще са му по скъпи от тези с които е сложил началото. За блутуди, които си посочил като сапунерки за по 100$ и дакове, ползват ги само дечурлигата по улицата.Поне зная, че добре познаваш моделите дакове от по 1200 паунда нагоре.Разбира се, с тях не можеш да се движиш по улицата и да ти пълнят ушите с врява, докато пресичайки те блъсне някое ПОРШЕ!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Profruit написа:

Тоест, ако взема https://www.avitel-bg.com/onkyo-tx-8130--stereo-network-receiver + https://www.avitel-bg.com/dali-zensor-7-black с идеята за директ стрийминг от Спотифай, са пари на вятъра? Би ли предложил някаква конфигурация, която ти се вижда оптимална за такъв бюджет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... и аз това казвам DarkEdge. Моята мисъл първоначално бе, че след като звукоизточник е нета през таблет, всичко след него за 1500лв е пешки. Един спектометър и осцилограф са достатъчни в полза на моите думи. Това, че на Кинг-Конг от Люксембург тонколоните му били от метеорит, а кабелите от коси на русалки е нищо повече от елате ме вижте колко са ми накъдрени яйцата.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Profruit написа:

... и аз това казвам DarkEdge. Моята мисъл първоначално бе, че след като звукоизточник е нета през таблет, всичко след него за 1500лв е пешки. Един спектометър и осцилограф са достатъчни в полза на моите думи. Това, че на Кинг-Конг от Люксембург тонколоните му били от метеорит, а кабелите от коси на русалки е нищо повече от елате ме вижте колко са ми накъдрени яйцата.

Да, но не коментираме  някой си "Кинг-Конг от Люксембур" а питането на колегата, за да помогнем на него а не на Кинг-Кон.Що се касае до препоръката на Михайлов - то тя ще му удовлетвори желанията поне на първо време. А може и за дълъг период от време.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Колев60 написа:

...

Това не го оспорвам, ни горното за Михайлов. Коментарът ми е по-скоро теоретичен, въвеждащ в материята.

преди 20 минути, Anozognozik написа:

...

Описанието на Onkyo TX-8130 е барбида. Максимална консумация 200W - Изходна мощност: 2 x 110W . Това е нонсенс.
Предложения нямам, защото живея в Якоруда, а тук свирките са други. Ползвам SANSUI и озвучителни тела Polk. Чукачки за народа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като се абстрахираме от недоразумението блутут, горепосоченият стереоресивър плюс тонколони според мен са достатъчни за приличен звук при директен стрийм на Спотифай Премиум през домашна мрежа. Таблетът ще служи само за управление на стрийма и на ресивъра, а не като блутут източник. А за мощността - нонсенс е разбира се. Но дори и за помещение 40 квадрата 50-60 вата ще бъдат предостатъчни за купон, а за нормална сила на звука и 20-30 ще стигнат.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В пост 3, посочените предложения, за усилвател/ресийвър бяха съобразени с бюджета.

За мрежов стерео ресийвър (бюджетен):\

Yamaha R-N303 D Мрежови стерео ресийвер

Масово се препоръчват. усилватели/ресийвъра за Dali-тата, като Marantz, Yamaha, Denon. NAD.

Но ако все  може да си вземете Pioneer SX-10AE Stereo Receiver, ако ви притиска бюджета.

Да кажем, че сте избрали усилвателя и тонколоните.

Трябва да помислите и за качествени кабели за тонколоните. Предполагам в магазина са Ви казали.

Те трябва да са  минимум 2.1-2.5 квадрата (може и 4 кв. мм), чиста мед (OFC). за подовите Dali Zensor 7.

Например:

DALI Connect SC-F222C

Real Cable FL250T Flat 2x2.50mm2

Качествени, конектори тип банани, може да добавите и на по късен етап.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано, в предложения ресийвър Yamaha, както и в по-бюджетния Pioneer, който са предложили от Авител, ме притеснява най-вече липсата на вход USB тип А и възможността за плейване през него на всякакъв вид файлове, включително и HiRes от външни хард дискове. А наличието на такава екстра разширява значително възможностите на ресийвъра.

Кой знае, възможно е в един хубав ден авторът на темата да пожелае да слуша наистина качествена музика в DSD или FLAC HiRes 96 kHz 24 bit или 192 kHz 24 bit, "купена" от "денонощния" български или руски магазин...:)

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Михайлов написа:

"купена" от "денонощния" български или руски магазин...:)

Михайлов, дай жокер, че съм невежа :d 

OIC, благодаря за подсещането за кабелите. В магазина предложиха някакви, но не запомних какви :) около 5лв. метъра бяха.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"да пожелае да слуша наистина качествена музика в DSD или FLAC HiRes 96 kHz 24 bit или 192 kHz 24 bit, "купена" от "денонощния" български или руски магазин..."

Зарадва ме как си го написал.

Към "Anozognozik". Ако не те притеснява финансовата страна вземи си кабели, по скъпи от 5 лева на метър. Много е желателно да са с еднаква дължина. Все пак системката не е за пренебрегване и при едно твое посещение на човек с по добра, може евентуално да си "помислиш" за някои подмени на отделните модули.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.