Премини към съдържанието
Rosoman

Проблем с дънна платка. Компютъра не тръгва!

Препоръчан отговор

Intel core i3 8100; Fury HyperX 8GB DDR4 (в момента една плочка); Asus R9 290 gpu; Cooler Master Elite V3 600w ; MSI H1110M PRO-D

Звучи адски тъпо,но просто не тръгва.Вентилаторите светят,лед индикаторите на видео картата светят в зелено,но просто не тръгва.Нито се въртят вентовете,нито нищо.Мислех,че може да е захранване,но пък видеото е свързано с 6 и 8 пин кабели към захранването, за да получава достатъчно ток,и ламите светят в зелено,което значи че видео картата получава ток ..Като махна кабелите започва да свети в червено (недостиг на ток)..Обаче нищо не става..Не мога да го накарам дори за секунда да тръгне..Днес направо го сглобих наново..Никакъв ефект..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземаш тия неща, отиваш до най - близкият кош и ги хвърляш, след това отиваш до някой магазин и си купуваш лаптоп, не се занимаваш с глуспоти и си цъкаш.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прилича на несъвместимост на дъно и процесор.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази дънна платка е за старите процесори, 8 серия няма как да подкараш, освен ако не си намериш моднат BIOS.

https://www.msi.com/Motherboard/h110m-pro-d.html

Supports 6th Gen Intel® Core™ / Pentium® / Celeron® processors for LGA 1151 socket

За  i3 8100 ти трябва нов чипсет - H310, H370, B360, Z370, Z390. Кой те излъга с това дъно или просто реши да си вземеш нов процесор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора съжалявам исках да напиша 6100, не съм видял,сглобих го преди 3 месеца и са съвместими

Intel Core i3 6100,3.6GHz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На вграденото видео изкарва ли сигнал? Пробва ли да нулираш BIOS? Видеокартата сигурен ли си, че е изправна, тествал ли си я на друг компютър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,изобщо не тръгва,сякаш е прекъснат кабела за пауър бутона.Не съм пробвал,до никъде не мога да го докарам.Такава видео карта не мога да тествам на другия комп,до вчера беше перфектно.Нямаше ли поне да тръгне компа,дори да беше видео картата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прилича ми на повредено захранване. Тествай с друго захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

КАк точно???

На мен ми мирише на това, че някой не знае какво прави и всичко е възможно.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Raze написа:

Ще тествам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, anonu написа:

КАк точно???

Хайде спри с тъпите си постове!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Хайде спри с тъпите си постове!

Постовете ми не са тъпи. Може би просто ти не ги разбираш. Но твоето изказване е просто предположение, базирано н анищо. Щом типа пуснал питането дори не е сигурен какъв му е процесора, ккак може да си сигурен че изобщо нещ което казва е вярно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, anonu написа:

Вземаш тия неща, отиваш до най - близкият кош и ги хвърляш, след това отиваш до някой магазин и си купуваш лаптоп, не се занимаваш с глуспоти и си цъкаш.

преди 10 минути, anonu написа:

КАк точно???

Хайде спри се! Човека може просто да е сбъркал, на всеки се случва. Щом сам си е сглобявал компютъра и е работил, би трябвало да може да закачи поне захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Хайде спри се! Човека може просто да е сбъркал, на всеки се случва. Щом сам си е сглобявал компютъра и е работил, би трябвало да може да закачи поне захранването.

Пак правиш предположения. Никъде не е писал че е правил сам каквото и да е :). Може просто да си ръчка да види какво ще стане :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, anonu написа:

Постовете ми не са тъпи. Може би просто ти не ги разбираш. Но твоето изказване е просто предположение, базирано н анищо. Щом типа пуснал питането дори не е сигурен какъв му е процесора, ккак може да си сигурен че изобщо нещ което казва е вярно.

Хаха...Казах,че грешката е моя.Дори не забелязах че съм сбъркал цифрата,съжалявам.

преди 1 минута, anonu написа:

Пак правиш предположения. Никъде не е писал че е правил сам каквото и да е :). Може просто да си ръчка да види какво ще стане :).

Написах. Определено не ръчкам да видя кво ще стане.Преди да пиша разглабях няколко пъти,но без ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Rosoman написа:

Хаха...Казах,че грешката е моя.Дори не забелязах че съм сбъркал цифрата,съжалявам.

Аз си мисля какво още не си догледал и сбъркал :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, anonu написа:

Аз си мисля какво още не си догледал и сбъркал :).

Мисли..може и да го измислиш и да вземеш да помогнеш с нещо:) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

рестартирай биоса

ако не тръгне картата пробвай на вграденото видео 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои вентилатори не тръгват, на проца или на видеото или и на двете? На енергото перката връти ле?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно нищо не тръгва.Буквално сякаш не си натиснал копчето.Просто не се включва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Rosoman написа:

Абсолютно нищо не тръгва.Буквално сякаш е прекъсната връзката с копчето.Просто не се включва.

ами виж си кабелете всичко ли е закачено според инструкциите 

отваряш книгата и четеш тоя кабел  тука тоя там 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да...всичко е проверено.Сглобих го преди около 3 месеца.Днес проверявах всичко..

преди 1 минута, Yvan Sergeеv написа:

ами виж си кабелете всичко ли е закачено според инструкциите 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и да не са наопъки

не е някакъв произволен  там  и да го ръгнеш къде ти дойде на  произволен пин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Yvan Sergeеv написа:

и да не са наопъки

Повечето от тях не могат да са наопаки,пък и нямаше да работи сетъпа толкова време :)

Проверих ги..

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Rosoman написа:

Абсолютно нищо не тръгва.Буквално сякаш не си натиснал копчето.Просто не се включва.

С мултицет знаеш ли как се работи? Измери напреженията на куплунзите на енергото. Ако там всичко е наред, ходи си купувай ново дъно. 

пп. Ся ше се окаже някъв супер тъп проблем, като джъмперче, кабелче, копченце, биос настройчица и ше изглеждам мн тъп, ма все пак ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.